PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor yağını temizleyen-çözen madde bilen var mı?

enlighteray
26 Ağustos 2017, 22:18
zinciri çıkma motor yağıyla yağlıyorum, 1 damla bile yağ gelse elimi 15-20 kere sabunla deterjanla yıkasam da tam çıkmıyor, yok mu bu yağı çıkarmanın bire yolu?

infernus
26 Ağustos 2017, 22:35
Eldiven :)

scorpions_59
26 Ağustos 2017, 22:43
Fabrikada işim gereği bazen yağ teması oluyordu ellerime, wd 40 ta sürekli bulunurdu keşfettim, süper biseymis hemen temizliyor.
Sağlığa ne kadar zararı vardır hiç arastirmadim onuda soyliyeyim.
Zincir temizliğinden sonra wd 40 ve bez yardımıyla ellerimi temizleyip sonra deterjanla yıkarım ellerimi mis.

cool113
26 Ağustos 2017, 22:56
bulaşık sabunu

enlighteray
26 Ağustos 2017, 23:12
Fabrikada işim gereği bazen yağ teması oluyordu ellerime, wd 40 ta sürekli bulunurdu keşfettim, süper biseymis hemen temizliyor.
Sağlığa ne kadar zararı vardır hiç arastirmadim onuda soyliyeyim.
Zincir temizliğinden sonra wd 40 ve bez yardımıyla ellerimi temizleyip sonra deterjanla yıkarım ellerimi mis.

teşekkür ederim, deneyeyim hocam, ben olayı sigara içmek gibi görüyorum. bu tarz kimyasallarla temas tahminimce en fazla çeyrek sigara gibidir. haftada bir yapsan hayatında birşey değiştirmez, sanayide çalışanlar gibi öğle yemeğini motor yağlı elle yersen uzun vadede biraz sıkıntılı olabilir.

DusenAdam
27 Ağustos 2017, 01:17
Doğal olsun derseniz Arap sabunu, doğal malzeme saplantım yok derseniz Pevalin öneririm.

uçanmotor
27 Ağustos 2017, 01:17
arap sabunu denedin mi

Sj's
27 Ağustos 2017, 01:20
Nalburlarda el temizleme satilir toz macun seklinde. Derdine care o :)

okanbagiscan
27 Ağustos 2017, 01:23
Pevalinli temizleme sabunları bu iş için çok elverişli ellerinize bakımda yapar.

Eski_kasa
27 Ağustos 2017, 01:28
ne kibarsın ya. ben sabah 7:30 akşam 6 ya kadar ellerim gress li geziyorum 14 senedir. derime işledi çıkmıyo biz napalım

harun27
27 Ağustos 2017, 01:46
haand cleaner orange permatex marka

efemontana
27 Ağustos 2017, 01:51
ne kibarsın ya. ben sabah 7:30 akşam 6 ya kadar ellerim gress li geziyorum 14 senedir. derime işledi çıkmıyo biz napalım

Adamın bankacı, avm çalışanı veya halkla iç içe başka bir meslekte çalıştığını varsayarsak yargılamamak lazım bence :)

Ekarademir
27 Ağustos 2017, 02:27
Jel bulaşık deterjanı kullanılır genelde sanayide. Mazot tiner vb şeyde olur. Talaşla sıvı sabunu karıştırıncada çok iyi sonuç veriyor. Talaşı tavsiye ederim en güzel o temizliyor.

Yolcu0
27 Ağustos 2017, 02:32
Bazen motorla uğraşıyorum ellerim yağ olduğunda benim çözümüm bulaşık deterjanini alıyorum önce söyle bi güzelce elleri deterjan yapıyorum tabi ki tam çıkarmıyor bulaşık sungerini alıyorum kendime özel bu is için ayırdım 1 tane onunla elimin her tarafını surtuyorum inat ederse bastırarak tekrar geçiyorum üzerinden sonra durulayip tekrar deterjanla yikadigimda pek bişi kalmamış oluyor

can arslan
28 Ağustos 2017, 02:40
uzun uğraşlar sonucu hiçbir şeyin tam çıkaramayıp sadece cif in tam çıkarttığını çözdüm hocam . ÇARE CİF :)

Kızıl pars
28 Ağustos 2017, 11:08
Önce gazyağı, sonra bulaşık deterjanı.

Hayati01
28 Ağustos 2017, 11:24
zinciri çıkma motor yağıyla yağlıyorum, 1 damla bile yağ gelse elimi 15-20 kere sabunla deterjanla yıkasam da tam çıkmıyor, yok mu bu yağı çıkarmanın bire yolu?

Selam sana tavsiyem markette yağ çöz var hiç düşünmeden al kullan ama çok kuvvetli dikkat et motorda kullanırsan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:12 ----------

https://i.hizliresim.com/mkYOQ4.png (https://hizliresim.com/mkYOQ4)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:20 ----------

İşyerindeyim evi aradım resmini çektirdim.daha dün motosikleti yıkadım kullandım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:23 ----------

Manyak bişey yağı deel derini sökuyor sanki.