PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 150 Cc

CriminalS
26 Ağustos 2017, 18:28
2 gün önce 150 cc 2016 model motor aldım motordan fazla anlamam dış görünüşü güzel diye aldım . Debryajlı motor kullanmayı ilk bunda deniyorum . Fakat debriyaj yükseltirken motor zıplıyor düşürürken de tak diye ses geliyor ben mi ayarlayamıyorum sorun motordamı ?

ibo8316
26 Ağustos 2017, 18:39
Motorun marka modeli yazarsan daha kolay doğru yardımcı olurlar..

Çin malı ise mutlaka debriyaj değişmesi gerekli veya debriyaj teli de sıkıntı olabilir..

Rebornx4
26 Ağustos 2017, 19:26
Vitesi nasıl düşürüyorsun? Örneğin 60'la son viteste giderken debriyajı çekip devir iyice düştüğünde "lak" diye pedala basıp düşürüyorsan yanlış yapıyorsun.

Artırırken ise kavrama noktasına alışamadığından dolayı önce gaz verip "lop" diye maneti bırakıyorsan motor zıplar.

Bunları tamamen "motordan fazla anlamam dış görünüşü güzel diye aldım . Debryajlı motor kullanmayı ilk bunda deniyorum" dediğin için söylüyorum. Motorunda hiçbir problem olmayabilir.

CriminalS
26 Ağustos 2017, 19:41
Motorun markası 150 mh drift debriyajlı motor daha önceden hiç kullanmadım bayırda falan istop ettiriyorum örneğin 80 ile giderken karşıma kırmızı ışık çıktığında hiç debriyajı ellemeden iyice yavaşlıyorum tam duracakken basıyorum debriyaja sonra olduğum yerde vitesi düşürüyorum bu biraz zaman alıyo nasıl yapmalıyım ? Bide dönerken sıkıntı oluyor mahalle aralarında bu devriyajı nasıl kullancam :F

ibo8316
26 Ağustos 2017, 20:04
Debriyaj hızlı sıkılır gaz yavaş yavaş bırakılır (öne salınır)
Vites atınca (geçince)
Debriyaj yavaşca bırakılır gaz hızlı çekilir
Tahterevalli gibi sol debriyaj sağ gaz

Sokak arası 2.vites gidersin 1-2 arası genelde boş birşey çıkarsa debriyaj boş yaparsın durar

fatih.met
26 Ağustos 2017, 20:11
işte böyle insanlara eğitim-öğretim şart! bilmeden ne kullanıyorsun be abicim? hiç mi video izlemiyorsun nasıl yapacağını öğrenmek için? artık bu tür konuların tamamen kirlilik olduğunu düşünüyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=0U5dqus-wWI

kamyonun altına sok çıkar devam et :D

CriminalS
26 Ağustos 2017, 20:28
2 senedir cup kullanıyorum debriyajlı farklıymış o yüzden biraz zorluk çekiyorum yardım ettiğin için saol