PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hırsızlık çok oluyor ?

HOLMES07
26 Ağustos 2017, 03:03
Öncelikle merhaba yeni katıldım aranıza motorsikletim ybr 125.Bizim apartmanda bir kaç kez hırsızlık oldu ben de açıkçası korkuyorum çalınır diye : Zemin katta oturuyorum motoru balkon demirine bağlamayı düşünüyorum eğer çalarlarsa onlar uyanana kadar kalkarım herhalde iki tane kilit alacağım birisi alarmlı disk kilidi ikincisi zincir hangisini önerirsiniz bir de çalmamaları için ne önler alabilirim başka :

http://www.motosikletaksesuarlari.com/SXP-ZINCIR-KILIT-150CM-514F-2-_40102.html

http://www.motosikletaksesuarlari.com/ABUS-motosiklet-disk-kilidi-7000-RSI-DETECTO_698.html

Emron
26 Ağustos 2017, 03:19
Güvenli olsun dersen önü zincirle bağla, arkayı zincirle bağla, ayrıca öne alarmlı disk kilidi tak sesi yüksek olanlardan yani hırsıza kilit dayanmazmış ama o uğraştırır göz korkutur en azından.

yusufkalaz
26 Ağustos 2017, 03:21
Alabiliyorsanız eve alın.
Eğer imkanınız yoksa 2 adet zincir kilit daha güvenli olur zincirleride motor bloğundan bağlarsanız sökmeleri daha zor olur.Çünkü genelde jantan bağlananların tekerinin söküp götüre biliyorlar.
Bir adette alarmlı disk kilidi ses çıkaracak şekilde güzel olur.Bunun üstüne tekno takip en son seviye olarak da kasko.

Hırsıza kilit olmaz.

Lengeli Fötr
26 Ağustos 2017, 08:54
Balkon demirine bağlayacaksan yaptığım bu icat işine yarayabilir. İncele, aklına yatarsa yardımcı olabilirim

http://www.motosiklet.net/forum/mt-kendin-yap-%5Bdiy-do-it-yourself%5D/174887-alarmli-kilit-yapimi.html

kefkes
26 Ağustos 2017, 09:00
Calaskarla hergun evin icine sokma, kapalı garaj niyetine panelvan araç alma, hatta dahiyane bi sekilde ilerleterek küçük zemin kat daire alma fikrine kadar ilerlettigimden olayı kafamda:)-mevcut motorum için degil - mis gibi evin içine sok işte var mı daha iyi kilit branda derim.

Rebornx4
26 Ağustos 2017, 12:16
Hiç uğraşma. Aşağıdaki gibi bir adet Grade 80 zincir (10 mm) ve kayar pimli yale kilit alıyorsun.

http://eddahalat.com/uploads/images/common/images/grade_80_zincir.jpg http://www.onlineyale.com/u899379en-uygun-60-mm-dmu-krom-kaplamali-kayar-pimli-krom-kaplamali-asma-kilit-yale.htm-938-89-B.jpg

Kayar pimli kilitin pim arası 22mm. Senin 10 mm zincirlerden 2 baklayı sokunca cuk oturuyor. Maymuncukla, makasla falan açılmaz. Spreyle girip çekiçle kırarlarsa muamma.

Bir adet de sağlam alarmlı disk kilidi al. Tercihen kaliteli olsun, ancak zincir kesildiğinde 3 kişinin motoru rahatlıkla götürebileceği göz önüne al.

Son olarak aşağıdaki parçayı tak. Uzaktan kumandalı alarmın olur. Motorun görünmeyen bir yerine koyarsan onlar bulana kadar girişmek istemezler motora. Şimdiden kolay gelsin.

https://tr.aliexpress.com/item/Home-Security-Wireless-Remote-Control-Vibration-Motorcycle-Bike-Door-Window-Detector-Burglar-Alarm/32559091991.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.taqdde

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB143E6OFXXXXcqXXXXq6xXFXXXz/226915296/HTB143E6OFXXXXcqXXXXq6xXFXXXz.jpg

MotoRR
26 Ağustos 2017, 12:42
Paranız varsa ilk önceliğinizi tekno takibe verin sonra kilit sonra disk kilidi bu arada kilidi motor bloğuna bağla.

uçanmotor
26 Ağustos 2017, 13:55
aç kal susuz kal motor al sonra aklın motorda kalsın başına bi iş geldimi diye kapımın önüne güvenle koyamayacaksam rahat olamayacaksam nasıl bir zamana gidiyoruz

fatihy1977
26 Ağustos 2017, 15:03
Merhaba
Ben branda da almanızı tavsiye ederim.Her defasında aç kapa zor oluyor ama desensiz gri renk motoru kamufle ediyor.Özellikle canlı renklerdeki motorlar hemen dikkat çekiyor.

fenerbahceli
26 Ağustos 2017, 16:31
Normalde insanın memleketin her tarafına aracını kapılarını bile kilitlemeden bırakabilmesi lazımdır. Nedir bu insanın insana çektirdiği.

uçanmotor
26 Ağustos 2017, 16:36
maggi kilit incelemesi var 1000 küsür lira içime o sindi abus zinciri gözümden düştü youtube da ip gibi kestiler bahçe varsa kapılı bahçeye koyabilirsin

MotoRR
26 Ağustos 2017, 18:08
1000 liraya tekno takip alırım n'aptınız??

voljjn
26 Ağustos 2017, 19:28
Tam kapsamlı bir kasko yaptır, bunların hiç biriyle uğraşma. Anahtarı üstünde bıraksan bile parasını ödüyorlar.

HOLMES07
26 Ağustos 2017, 20:24
Ev zemin kat ama biraz yüksek iki tane tümsek var.Ailem evin içerisinde kalsın diyor ama ben çıkartırken çok zorlanıyorum.Her gün saat 8.30'ta üniversiteye gidiyorum ben durmadan bununla uğraşamam dedim.Aslında daha rahat ediyorum evde durunca ama beni gerçekten zorluyor. Kasko tahmini ne kadar tutar acaba ? Tekno takip cihazlarına pek güvenmiyorum ve içim sinmiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:40 ----------

Ailem kilit alma diyor içeri hep birlikte çıkartırız diyor (bende bir de kırmızı halı serip tören yapalım diyorum ağlıyacağım ) bu konu kafa mı kurcalıyor çıkartırken nasıl bir teknik kullanmalıyım 2 basamak merdiven var tekerlekleri döndererek çıkartıyorum şöyle mesela : İlk önce ön tekerleği kaldırıyorum sonra arka tarafa geçiyorum arka tekerleği kaldırıyorum bana zulüm gibi geliyor ne yapmalıyım ?

uçanmotor
27 Ağustos 2017, 01:44
tek tekno takiple olmuyor zincir de lazım zinciri alacaksan adam gibi bir zincir almalıyız değil mi

fenerbahceli
27 Ağustos 2017, 04:01
Eve çıkarın yoksa çalınır pişman olursunuz

uçanmotor
27 Ağustos 2017, 04:06
eve kadar çıkaralım dünya ne hale gelmiş evin içinde güvenlikçi tutmuyoruz allaha şükür hırsız eve de giriyor ne dicem bilmiyorum bu gidişatın sonu felaket

Muzdarip
27 Ağustos 2017, 06:52
Basamaklar için ahşap veya metalden ufak bir rampa yapabilirsiniz. Veya yöneticiden tekerlekli sandalye rampası yapilmasini isteyin mümkünse. Engellilere de yararınız dokunmuş olur :)

fenerbahceli
27 Ağustos 2017, 13:45
Eve hırsız girerse ve motosikletinizi salonun ortadan almak isterse sakın müdahale etmeyin. Yani adamı dövmeye veya yaralamaya kalkmayın. Aksi halde suçlu duruma düşersiniz. Hırsız sizden şikayetçi olur. "Ben hırsızlık için girdim, o benim canıma kast etti" der. Ve kesinlkle davayı kazanır. Bunu ben söylemiyorum, kanunlar söylüyor. Bırakın adam işini yapsın. Alsın ve gitsin. Para biriktirir ve yenisini alırsınız. Eğer motorunuzu yatak odanıza koyarsanız, o zaman müdahale şansınız var.
Yani hırsızdan motorunuzu korumak için tek şansınız var, motoru yatak odanıza koyup , yatak odanıza güçlendirilmiş çelik kapı taktıracaksınız. Bir de kalın zincirlerle kalorifer peteğine bağlayacaksınız.

..YaNKee..
27 Ağustos 2017, 18:26
motorum kapalı garajda ona ragmen 2 alarmlı disk kiliti ve 2 zincirle bağlıyorum.. spy5000 aldım ama daha taktırma imkanım olmadı.. eve yakınmış ne olsa alarmı kilit alın ve birde alarm taktırın.. kumandadan haber veren alarmlar var mesela.. kafan rahat uyursun bence motorda çok yakınındaymış..

DadasOflu
27 Ağustos 2017, 21:50
bugün motoaksesuara uğradım. 125db sesli direk aküye bağlanan bir alarm vardı. sesi gayet iyi gibiydi. sele altındaki bölüme montajı yapılıyormuş. motorun küçük bir sarsıntısında devreye giriyor. 70 + 20 montaj ne dersiniz. alınır mı ? faydalı olduğunu söyleyebilirmisiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:43 ----------

FENERBAHCELİ..hırsızın bir b.k olduğu yok devlet, devlet gibi olabilse arsıza namussuza fırsat vermese bu işler öyle kolay olmaz..bak kardeşim bölge-ilçe-mahalle olarak düşün, devletin verdiği yetki ile orada görev yapan kolluk kuvvetinin içinde giydiği al bayraklı üniformaya ihanet edip yaşadışı yollardan edinilen pastadan maddi menfaat sağladığı için görevini namusu ile yapmayanlar ayıklanabilse tam olarak, işte o zaman suçun içinde olanların hiçbiri bi b.k yiyemez. zamanında bu memleketin başına geçen adam değilmiydi '''benim memurum işini bilir diyen''' memuru ayrı soydu halkı, oğlu ayrı soydu...elbet o ellerin ve kafaların kırılacağı hakça düzen gelir. o serefsizlerden biri bana rast gelmişti, burda bütün esnaf komşularım bilir düştüğü komalık hali... ((bak aslan gibi bir baba çıktı, kızıma göz dikti bu kötülüğün karşılığı gebermesi idi, ve geberdi şerefsiz dedi, kafasına sıkmış şerefisizin.)) namussuzların hakkından gelmenin ilk yolu bu durumları normal karşılamamaktan geçer..sonrası her şey düzelir, yeter ki halk namussuzlar kadar cesur ve kararlı olsun...Allah elbet cezalarını er geç verir.

EmirŞengezer
28 Ağustos 2017, 09:09
hırsızlık yeterince çok olmuyormuş demek ki devlet olaya el atmış.
http://www.hurriyet.com.tr/khkda-3-bin-mahk-m-icin-tahliye-surprizi-40561941

fz6_fazer
28 Ağustos 2017, 10:31
Bunların hiç birine gerek yok
Git malum partiye üye ol, kontağı üstünde bıraksan dahi çalan olmaz,diyelim ki çaldılar, tekrardan o partiyi ara, motosikletin tertemiz geri gelecektir