PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu bayram tatili nedir ya?

Sayfa : [1] 2

Mamba09
25 Ağustos 2017, 23:12
10 gün bayram tatili nedir ulan?

10 gün noter açık değil, 10 gün maliye kapalı, 10 gün içinde pasaporttur, ehliyettir,plakadır hiç bir işlem yapılamıyor. Yahu tamam bunlara bi şekilde tamam da, poliklinikler neden kapalı? Benim kulağım tıkansa temizletmeye gidemeyeceğim 10 gün, acil serviste anca acil durumlar için yardımcı oluyor. Bankalar en az 4-5 gün kapalı. Ulan kartım atmde kalsa 5 gün parasız mı gezeceğim? İkametgah vs hiç bişey alamıyorum. Ne salak bir şey bu ya.

Ya arkadaş, anlıyorum ülkenin turizm geliri düştü, tatile gidilsin biraz para dönsün isteniyor vs. Nöbetçi bir personel koyamıyor musunuz yahu? 10 personel yerine 1 personel koy. En azından işler yürüsün devam etsin.

Yahu en garibime giden durumda; 28,29 Ağustos (pazartesi-salı) hiç bir özel gün değil. 30 ağustos zafer bayramı resmi tatil. 31 ağustos perşembe arife vs diye gidiyor.

28-29 Ağustos'u neden birleştiriyorsun? Neden tatil? Amaç ne yani? Böyle bişey olabilir mi ya? Arkadaş biri bana anlatsın ikna olayım.

artemis99
25 Ağustos 2017, 23:31
Valla özel sektöre işçiye tatil yok, gümrükte malımız bekliyor bunlar perşembe cuma da salladı işler kaldı bayram sonrasına, müşteriye rezil olduk üstüne üstlük bir dünya ardiye parası da şirkete girdi. çalışmadan sırtını devlete dayamış tembel bir ülke olduk.

pikatel34
25 Ağustos 2017, 23:35
Neymis turizm sektorunu dusunuyorlarmis?Turkiyeye bakan istanbuldur antalya bodrum degil. Istanbul 10 gun terkedilmis sehir gibi olacak.Milyonlarca lira zarar,yollarda olecek olan insanlarda cabasi

-Black-
25 Ağustos 2017, 23:55
Yurtdışından gelen turisti ürkütünce, turizmcilere sus payı. Gerçi seyahat acentaları da, oteller de yabancıların çoktandır.

Ogretmen
26 Ağustos 2017, 00:00
Devlet kurumları çalışıyor. Bu resmi tatil değil. İdari tatil. Nöbetçi görevliler var

shruikan
26 Ağustos 2017, 00:03
bi arap ülkesiydi de hangisiydi hatırlayamadım şimdi; 1 AY ramazan bayramı tatili var.. 1 AY, ulan!

başımızdaki arap sevici sayesinde oraya doğru gidiyoruz

LynXMaSTeR
26 Ağustos 2017, 00:57
10 kapalı değil hocam.
idari izin verildi.
idari izin verilen günlerde mesai yapılır, ancak herkes mesaiye gelmez.
sadece vatandaşın işini görecek kadar personel bulunur kurumlarda.
ayrıca hastane, karakol vb. acil durum gerektiren kurumlarda 7/24 personel bulunur.

F54
26 Ağustos 2017, 01:10
peki 31 inde ptt açıkmı?

Alonedark93
26 Ağustos 2017, 02:36
Kısacası ''Vırrık çırrık'' işler.

DadasOflu
26 Ağustos 2017, 03:51
Vah ki ne vah.. arap ülke halkları gibi asalak emperyalizme tabi toplum olmanın ilk şartı milli üretimi zaafıyete ugratmaktir. Popülist politikacilar onlarca yıldır bu basiretsiz eyyamcı uzun tatil işlerine çanak tutuyor. Adamın kişi başı geliri 40bin 70bin olmuş. Sen o kadar zengin değilsin üretim asla aksatilmamali.

Graywolf
26 Ağustos 2017, 03:53
İçimdekileri yazmışsınız hocam teşekkürler.

Erdost
26 Ağustos 2017, 08:48
Bu konuların dillendiriliyor olması bile, bir aşama kaydedildiğini gösteriyor.İki gün ile turizm sektörünü kurtaran Reisimiz var.Sırtımız yere gelmez.

Kilicdar, Fetö, Doblo, Tura..

mavellen
26 Ağustos 2017, 08:54
Bankalar 28-29 tam gün açık 30 resmi tatil zafer bayramı dolayısı ile,31 bankalar yarımgün mesai var.

MeNGuC
26 Ağustos 2017, 09:32
Bir özel sektör kölesi derki...
Geneli deyil onlar kendilerini biliyor...
Devlet malı deniz yemiyen keriz :bounce:

fazil
26 Ağustos 2017, 09:45
Sen o kadar zengin değilsin üretim asla aksatilmamali

Hangi uretim?

fkambay
26 Ağustos 2017, 10:08
bu ülkenin bir adım bile ilerleyememesinin tek sebebi memuriyettir.. memur sadece ayın 15 inde parasını almanın ve krallar gibi iznini yapmamnın derdinde işle alakası yok ömrü boyunca.

mfBulut
26 Ağustos 2017, 10:09
Özet geçeyim:
Adam bir serzenişte bulunmuş ve cevap olarak aslında işlerin döneceği kadar personel ile açık zamanlarının da olup, 10 gün tamamen kapalı olmayacağı yazılmış.

Sonrasında geriye kalan arkadaşlar artık toplumsal hobimiz olan siyasal ayrıştırma tekniklerini geliştirme üzerinde antrenman yapmışlar.

TUTITO
26 Ağustos 2017, 10:32
Özet geçeyim:
Adam bir serzenişte bulunmuş ve cevap olarak aslında işlerin döneceği kadar personel ile açık zamanlarının da olup, 10 gün tamamen kapalı olmayacağı yazılmış.

Sonrasında geriye kalan arkadaşlar artık toplumsal hobimiz olan siyasal ayrıştırma tekniklerini geliştirme üzerinde antrenman yapmışlar.

Siyasi ayrıştırma???
İnsanlar mutsuz, bu her konuda anlaşılıyor, birisi bir taş atıyor ve insanlar dolu oldukları için her fırsatta içlerindekini boşaltıyorlar, hepsi bu. Yoksa bunları yazanlar diğer partiden, bölücü, ayrıştırma tekniği uzmanı falan değiller, rahat olun.

Ayrıca toplumsal hobimizi "çalışan iş makinasını veya kepçeyi oturarak izleme" olarak biliyorum ben.

Phoenixs
26 Ağustos 2017, 11:01
Tatilin olacağı nerdeyse aylar öncesinden belliydi tedbirini alamayacak kadar cahil misin ?
Birde idari izin verildi idari izin nedir ne anlama gelir açarsın ilgili yönergeyi bakarsın .

hokahey
26 Ağustos 2017, 12:03
açılın ben vergi dairesi calisaniyim.

28 ve 29 Ağustos'ta vergi daireleri açık. ben de çalışıyor olacağım. 30 Ağustos zafer bayramı nedeniyle tatil. 31 Ağustos arefe nedeniyle yarım gün açığız.

sadece biz değil, tüm kurumlar açık. gidin işleminizi yaptırın, sorun yok.

TanImsIz
26 Ağustos 2017, 12:42
Bizim kadar tatil yapan bi millet yoktur heralde. Üretim hic yok, ama tatil en çok. Bu gariban kesimi anlamıyorum. Kenara köşeye 3 kuruş atıp birikim yapmak kimsenin aklına gelmiyor , ama 10 gün tatil olunca valizi bavulu toplayıp tatile gidiyorlar. Sonra vay kredi kartından ağzım yandı, vay borclarımı ödeyemedim, vay maaşımı alamadım !

uçanmotor
26 Ağustos 2017, 13:51
kardeş tek sorun kulak temizletmektense bırak 10 gün daha kalsın yada ne bilim kulak çöpü sok böyle gelmiş böyle gider bende 10 gün tatil kullancam ama rahatsızım vicdanım sızlıyo ama bi yerden de tembelliğe teslim oluyorum oh diyorum yatış var memura sorsan iyi olur der özel sektör işçisine sorsan batsın bu dünya der herkes kendi menfaatinden bakar bu olaya ben diyorum bankalar sabah 7 akşam 10 a kadar açık olsun hastaneler cumartesi pazar da açık olmalı yada 7/24 velhasıl kelam biz hain biz tembel biz haset olduğumuz sürece bizden bi bok olmaz böyle gelir böyle girer

hokahey
26 Ağustos 2017, 14:11
o değil de bu kurban bayramında Muğla'ya 4 milyon turist gelmesi bekleniyormus. oha diyorum. gecen bayramda da boyle olmustu.

10 gün boyunca köyden dışarı cikmamak lazım. vay arkadaş. resmen istilaya ugrayacagiz yine.

EmreKocyigit
26 Ağustos 2017, 14:12
Salı günü gümrüğe giren ürünlerimden birisi bile elime ulaştırılmadı. Verdiğim her vergi haram zehir zıkkım olsun.

hn33
26 Ağustos 2017, 14:14
bi arap ülkesiydi de hangisiydi hatırlayamadım şimdi; 1 AY ramazan bayramı tatili var.. 1 AY, ulan!

tabi 1ay tatili var petrolü var parası var senin neyin var boş çene den başka

tyrung
26 Ağustos 2017, 16:37
Sanırım maaşlı çalışan değilsiniz. Olsanız bile biraz sağduyu ve empati ile tatilin ihtiyaç olduğunu anlayabilirsiniz.
Öncelikle ülke şartlarında insanlar sabah 9 akşam 7 çalışıyor. Cumartesi artık resmen hafta içi. 6 gün full time çalışıp 1 gün tatil yapmak hiç sağlıklı değil.

İnsanlar stres altında, kaçmak istiyorlar, beklemeye tahammülleri yok.
O yüzden uzun tatiller en azından maaş kesintisi olmadan insanların köyüne tatiline gidebileceği bir fırsat sunuyor.

Örnek olarak verdiğiniz hiçbir şeyin aciliyeti yok, bana göre bencilce düşünceler.

avarekasnak
26 Ağustos 2017, 16:50
insanlar niye memur olmak için uğraşıyor sanıyorsunuz?2 gün okula giden 5 gün matbaa işleten tanıdığım var.memurlar dinlenmek ve tatil yapmak için memur oluyorlar.

alp_tunay
26 Ağustos 2017, 16:50
İdari tatil veriyorsun...
Normal günde 8 saat çalışacak adam 16 saat çalışacak...
Özel sektöre zaten tatil 4 gün..
Tatil sanırım idari kesime...
Halka bişey yok...

mfBulut
26 Ağustos 2017, 17:42
Siyasi ayrıştırma???
İnsanlar mutsuz, bu her konuda anlaşılıyor, birisi bir taş atıyor ve insanlar dolu oldukları için her fırsatta içlerindekini boşaltıyorlar, hepsi bu. Yoksa bunları yazanlar diğer partiden, bölücü, ayrıştırma tekniği uzmanı falan değiller, rahat olun.

Ayrıca toplumsal hobimizi "çalışan iş makinasını veya kepçeyi oturarak izleme" olarak biliyorum ben.

Konuyla alakası uzaktan yakından olsun veya olmasın yazılan yorumlar hakkında gördüğümü söylüyorum. Belli ki ikna olmamışsınız. İş makinesi kısmı hariç ben de sizin yazdıklarınıza ikna olmadım. O yüzden iyi günler dilerim.

artemis99
26 Ağustos 2017, 18:08
İstanbul hala kalabalık, kurban kesecekler herhalde, kimse tatile gitmemiş. Yollar da beklendiği gibi yoğun değil o kadar, Pazartesi salı çalışacak çok kişi var.. Ben de salı akşamı çıkıyorum.

shruikan
26 Ağustos 2017, 21:27
tabi 1ay tatili var petrolü var parası var senin neyin var boş çene den başka

şimdi burda boşa çene çalan kim? ben de "ne haddimize 10 gün tatil?" diyorum: para yok, üretim yok, ar-ge yok...

he, desene bi içimizdeki tayb yalayıcı, arap sevici seni?

mgora
26 Ağustos 2017, 22:33
Mezara mı götürücekler parayı %20 ek vergi koydular paralar akıyor , biraz tatil yapıp yesinler bırakında :D

uçanmotor
27 Ağustos 2017, 01:15
adaletsiz olan ülkede adaletten bahsediliyor ve insanlar inanıyor bir ülkede sığır varsa o ülkede atıp tutmak insanları kandırmak kolaydır bakıyorum da devlet hep memura daha çok zam veriyo çalışan sabah 8 akşam 8 haftada 6 gün çalışan işçiye vermez memur haftada 5 gün çalışır 5-6 saat
BİZİM ORDA HİÇ İŞE GELMEYEN MEMUR VAR DİĞERLERİ DE BİR İKİ SAAT GELİP İNTERNETTEN HABERLERE BAKIP GİDERLER eskiden memur musun sana kız mız yok derlermiş kiralık ev vermezlermiş şimdi tam tersi herkes memura kız ve kiralık ev veriyo

Sj's
27 Ağustos 2017, 01:17

Hangi arap ulkesiyse o :) Ben dubaiye calisiyorum maasim oradan geliyor. Ramazan bayrami resmi tatilimiz bizdeki gibi 4 degil 2 is gunu, bu kurban da ayni, hatta onlarin resmi tatiline de denk geldiginden yalnizca 1 gun tatil var bana.

okanbagiscan
27 Ağustos 2017, 01:19
Aslında denildiği gibi çok tatil yapmıyoruz.Genelde ülkelerin tatil gün sayısı yıllık izinle 25 üzerinde bizde ise yıllık izinle 25 gün.Kaldıki adamlar haftalık 40 saat çalışıyor biz ise 45 saat çalışıyoruz.

TUTITO
27 Ağustos 2017, 01:35
Hangi arap ulkesiyse o :) Ben dubaiye calisiyorum maasim oradan geliyor. Ramazan bayrami resmi tatilimiz bizdeki gibi 4 degil 2 is gunu, bu kurban da ayni, hatta onlarin resmi tatiline de denk geldiginden yalnizca 1 gun tatil var bana.

Kusura bakmayın ama o tatil azlığı sizin o ülkede aslında bir maraba(*) olmanızdan kaynaklanmasın? Acaba oranın kendi üstün ari ırkıda sizin şartlarınızdamı tatil yapıyor?
Merakımdan soruyorum.

* (halk ağzında; işci, çiftci, hiçbir mülkü olmayıp başka birinin toprağını işleyerek yalnızca ürüne ortak olan kimse)

Lütfen kelimeye takılmayın, bizde marabayız, üstelikde kendi ülkemizde. Bu yaşa geldik bırakın malı,mülkü, zengin olmayı; hala bir tane kıçı kırık motosiklet sahibi olmaya çalışıyoruz.

Sj's
27 Ağustos 2017, 01:44
Kusura bakmayın ama o tatil azlığı sizin o ülkede aslında bir maraba(*) olmanızdan kaynaklanmasın? Acaba oranın kendi üstün ari ırkıda sizin şartlarınızdamı tatil yapıyor?
Merakımdan soruyorum.

* (halk ağzında; işci, çiftci, hiçbir mülkü olmayıp başka birinin toprağını işleyerek yalnızca ürüne ortak olan kimse)

Lütfen kelimeye takılmayın, bizde marabayız, üstelikde kendi ülkemizde. Bu yaşa geldik bırakın malı,mülkü, zengin olmayı; hala bir tane kıçı kırık motosiklet sahibi olmaya çalışıyoruz.

Yani simdi onlarin marabasi benden iyi yasiyor tabii, cunku ben Turkiye'deyim! Ben daha cok bizim ulkenin arap ulkelerinden bile daha kotu oldugunu anlatmak icin yazdim onlarin tamamini :) (Araplarda sadece alkol gercekten sikinti, onun disindaki tum hayat standartlari bize 10 basar bir cok arap ulkesinde [dubai icin alkol de problem degil sadece cok pahali])

Eski_kasa
27 Ağustos 2017, 01:50
Merakımdan soruyorum.

Adam ' DUBAİ'DE ÇALIŞIYORUM Demiyor. DUBAİ 'YE ÇALIŞIYORUM. MAAŞIM ORADAN YATIYOR diyor. ( örnek : pc programcısıdır vsvs )

üzülerek söylüyorum okuduğumuzu anladığımız gün marabalıktan 1 tık ötesine gittiğimiz gün olacaktır. #marabalarölümsüzdür :D ulen ne adamsınız...

TUTITO
27 Ağustos 2017, 01:57
Adam ' DUBAİ'DE ÇALIŞIYORUM Demiyor. DUBAİ 'YE ÇALIŞIYORUM. MAAŞIM ORADAN YATIYOR diyor. ( örnek : pc programcısıdır vsvs )

üzülerek söylüyorum okuduğumuzu anladığımız gün marabalıktan 1 tık ötesine gittiğimiz gün olacaktır. #marabalarölümsüzdür :D ulen ne adamsınız...

Sende hemen yakaladın be. :)
Kafasında bareti görünce (acaba? şimdi ondanda şüpheliyim, cep telefonunda kask değilde baret gibi görünüyor gözüme) benim cinsten maraba olduğunu şeyttiydim.
Özür...

Kübra006
27 Ağustos 2017, 03:52
bu ülkenin bir adım bile ilerleyememesinin tek sebebi memuriyettir.. memur sadece ayın 15 inde parasını almanın ve krallar gibi iznini yapmamnın derdinde işle alakası yok ömrü boyunca.

Genelleme yapılmaması gereken bir konu.
6 senedir kamuda hemşireyim.
Bir çok birimde çalıştım.
Dediğiniz gibi değil,Kendi adıma netim.

Yoğun çalışıyorum,tek tük bazı günler işlerimi erken bitirsem bile bebeklerle ilgili çalışma,eğitim araştırması yada görsel farkındalık resimleri hazırlarım.Yine boş durmadan bir şeyler üretmeye çalışırım.

Şubat ve martta 2 ay hastanede yattım,sonrasında yoğun çalışma,her sabah erken kalkmak,stres,sıcak hava zaten sağlık sorunlarım var.Bu tatil ilaç gibi gelicek bir çok kişiye.

Bazı kurumlarda dediğiniz memurlardan yok mu,tabiki var.

Ama bu genellemeyi herkes haketmiyor.

alp_tunay
27 Ağustos 2017, 23:43
Genelleme yapılmaması gereken bir konu.
6 senedir kamuda hemşireyim.
Bir çok birimde çalıştım.
Dediğiniz gibi değil,Kendi adıma netim.

Yoğun çalışıyorum,tek tük bazı günler işlerimi erken bitirsem bile bebeklerle ilgili çalışma,eğitim araştırması yada görsel farkındalık resimleri hazırlarım.Yine boş durmadan bir şeyler üretmeye çalışırım.

Şubat ve martta 2 ay hastanede yattım,sonrasında yoğun çalışma,her sabah erken kalkmak,stres,sıcak hava zaten sağlık sorunlarım var.Bu tatil ilaç gibi gelicek bir çok kişiye.

Bazı kurumlarda dediğiniz memurlardan yok mu,tabiki var.

Ama bu genellemeyi herkes haketmiyor.
Aynen katılıyorum...
Hele ki şu sıralar suriyeli akını var hastanelerde...
Her memur masa başı eleman değil bunu anlatmak güç...

Seko
28 Ağustos 2017, 00:06
Hükümetin yeni tezgahı. Tatilden önce tüm oteller doldu, otobüs firmaları ilave seferler açtı safsatası, şimdi de turizm beldelerinde boş yer kalmadı yalanı. Sanırsın bütün ülke Bodrum'a gidiyor. Yandaş medyada her gün aynı haberler dönüyor. Sanırsın herkesin durumu iyi, 50 TL'lik lahmacun için Doblo'lar kuyruğa girmişler. Klasik olarak tatille işi olmayan destekçileri yerine tatil yapabilecek maddi imkanlara sahip olan sevmeyenlerinin sırtından ekonomiyi canlandırma çabası.

DadasOflu
28 Ağustos 2017, 00:19
Seko.Perfect.kışa kömür parası lazım.

serif abi
28 Ağustos 2017, 00:39
Bizim kadar boş konuşan bilgisi olmadan fikri olan bir topluluk yok , cidden boş boş konuşmakta işkembeyi Kübra dan atmakda sınır yok..

Neymiş efendim bizim kadar tatil yapan yokmuş sanki sanırsın adam tüm Avrupa birliği ve asyanın , Amerika'nın çalışma ve sosyal güvenlik bakanı part time olarak almaya da çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı fazifesi icra ediyor.

Cahil adamLAR daha yeni Mustafa arkadaşımız piago x9 500 motorunu İtalya agustos full tatilmiş diye motorunu sattı , çin Ocak ayının ikinci haftasında iki hafta resmi tatile giriyor , Avrupa'nın neresinde haftalık 45 saat çalışma var.. memuru da işçiside çalışma saati olarak çok fazla insancıl degıl.

Cahil adam şunu dese cahil olmaz tabi o zaman , VERİMSİZ ÇALIŞIYORUZ , elin adamı bizim 45 saat yaptığımız üretimden fazlasını 32 saate yapıyor dese ...

İnsanlar dünya ya çalışmak için gelmiyor yaşamak için geliyor onu da kaliteli olması lazım calışmak kaliteli yaşam için amaç değil araç olmalıdır , işini hızlı verimli ve temiz yap felsefe si olmalı ..

Neyse çenem düştü bu konu çok geniş yaz yaz bitmez ,

istanbu_gezg
28 Ağustos 2017, 05:13

Kosgeb sayesinde ben bunu çok iyi biliyorum Ahmet davutoğlu gençlere iş veriyoruzzzz diye propaganda yaptıktan sonra Ödeme talep edip Bak Ödeme diyorum 2017 şubat ayında ödeme talep ediyorum Haziran ayında Ödemeniz yapılabilir Mesajı geliyor ;) var gerisini sen hesapla

hokahey
28 Ağustos 2017, 08:10
Hükümetin yeni tezgahı. Tatilden önce tüm oteller doldu, otobüs firmaları ilave seferler açtı safsatası, şimdi de turizm beldelerinde boş yer kalmadı yalanı. Sanırsın bütün ülke Bodrum'a gidiyor. Yandaş medyada her gün aynı haberler dönüyor. Sanırsın herkesin durumu iyi, 50 TL'lik lahmacun için Doblo'lar kuyruğa girmişler. Klasik olarak tatille işi olmayan destekçileri yerine tatil yapabilecek maddi imkanlara sahip olan sevmeyenlerinin sırtından ekonomiyi canlandırma çabası.

sen Muğla'daki trafiği bir görsen, böyle konuşmazdın.

sanırsın ki tüm İstanbul ve Ankara Muğla'ya inmiş...

okanbagiscan
28 Ağustos 2017, 08:27
İyi işte bizde İstanbulda biraz nefes alırız.

DadasOflu
28 Ağustos 2017, 08:29
Boş konuşurken şunu söylemeyi unuttum sanırım ...sizin o saydığınız İtalya ve türevleri veya Çin ve türevleri ekonomilerinde sıkıntıya düşseler hep bir koruyup kollayanı kurtarani olur (Yunanistan çok mu , yoksa verimlimi çalışıyor ben söylim tembelin önde gidenleri )....k.kore nasıl ayakta zannediyordunuz.. kimse memleket düşmanı falan değil fakat bunu tüm oydan başka derdi olmayan iktidarlar yaptılar , yapacaklar.... kimsenin vergi dairesinde gişedeki memurun tatilini umursadığı yok, asıl sorun devlet veya özel makinaların durmamasi gerekiyor...Bu ülke insanı rüyalardan her uyandığında hep fakirlesti,, şimdiki rüya hazır i halka oy için avanta olarak yediren ve inşallah olmaz sonuçları kat ve kat ağır olacak bir rüya, o zaman gelir bu memleketi o doyurup topaç gibi yaptığınız suriyeli gençler kurtarır artik. (Hasta ,çocuk ,yaşlı özel kamplarda bakılabilirdi, bunlar hariç ne işleri var bu serserilerin istanbul un ankara'nin ortasinda ) dicem o ki büyük bir tiyatro sahnede 16 yıldır, paramızdan 6 sıfır atarak illüzyona başladıkları için ve peşinden para eden tüm devlet mallarını yok fiyatlara sattıkları için bu memleketin durmaya tahammülü yok.. elbette kimse tatil neymiş demiyor, fakat seçilmişler dillerine hakim olmayı bilmiyor diye kendini geri çeken turist yüzünden , turizmi yerlinin sınırlı parasına göz dikerek mi kurtaracaklar... elindeki parani bol bol harca , harca ki bir sonraki seçimde de """aman beeee memleketi ben mi kurtaracağım , koalisyonlara kalmayalım en iyisi oyumu akpye vereyim"" in altyapısı pompalanıyor halka...gözünüzü açın bu 3 gün daha fazla tatilden çok daha büyük bir dert.

bindiregandi
28 Ağustos 2017, 09:06
Haftanin 6 gunu toplam 68 saat calisiyorum. Yilda 14 gun iznim var. Bize tatil matil yok.
10 gun tatil yapan yapsin engel olmayin. Onemli olan verim. Bizde verim yok.

mephamd
28 Ağustos 2017, 09:18
Yine dünyayı tanımayan kişilerin yazdığı provakatif mesajlar
Avrupada belli saatten sonra otelde, hostelde resepsiyonist bile olmaz. Tif bırakırlar ararsın.
15:59 da gidersin lokantaya almazlar, kapandı, ee ben açım, git sandviç al. Sonra fildir fildir 7/11 mağazası ararsın. O da 11 de kapanıyor ama 2-3 shift personel değişir
Heleki pazar günü kuzey avrupada iseniz açık petrol bile bulunmaz
İtalya ağustos ayını fulle yakın tatil geçirir
Gündüz 3 saat siesta zorunlu, ben siesta yapmak istemiyorum deyip dükkanı açarsan ekstra vergi verirsin.

Yine pekçok avrupa üilkesinde petroller akşam kapatır. Kredikartı ile kendin doldurursun.
Bir noel tatiline girerler amano vakitte araban bile bozulmasın
Çin tatil zamanında aliexpress bile kapatıp gidiyor neredeyse
Velhasıl bizde tatil çok değil, zaten haftalık çalışma çok fazla
Sağlıkla ilgili ihtiyacını yazarak da klasik anadolu demagojisi yapmış yazar ama kulak temizlemek bir sağlık ihtiyacı değildir , hergün düş alırsam kirlenmez de o. Hayatı boyunca kulağı temizletilmeden yaşayan onmilyonlar var. Kulak kendini temizler zaten normalde. Ve bu devlet hastanesinin işi değil. Özel sağlık kurumunda yatırırsın
Gerçekten ameliyata ihtiyacı olan için ise icapçı bir kbb doktoru var ve evinde bekliyor.
Diğer ihtiyaçlarını da önceden planlayacaksın.
Kendi yapamadığın tatili başkaları yapıyor diye onlara tatil verenedeğil sana tatil vermeyene kızacaksın. O tatil senin de hakkın
İnsanlar bunun için çeşitli "izm" mücadelesi verdiler, öldüler.
1910 lara kadar yıllıkizin yoktu. Günlük çalışma 18 saatti. Kölelikten gelen alışkanlıklar kaldırıldı
Sen de kendi köleliğinden kurtul
Herkes köle olsun deme
İstediğin şey sağlık çalışanlarının halkın kölesi olması bunun farkına var. Kimse kimsenin kölesi olmasın.
Herkesin bir birey olduğu bir ailesi olduğu ve çalışmak için yaşamadığı, yaşamak için çalıştığını hatırla.
....