PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Buz ve karda motosiklet türü

N4O1
25 Ağustos 2017, 21:14
Merhaba daha önceden yine bir konu açmıştım crf 250l almaya karar verdim sayılır boy sıkıntısı olmazsa. Kars'ta kullanacağım okul gereği kışın Kars'tayım. Şehir merkezinde yüksek kar olmuyor ama ezilmiş kar soğuk hava vs oluyor tabi. Bu yüzden crf 250l'ye karar verdim gibi.
Aklıma takılan bir şey var motosikletten pek anlamam sadece scooter kullanıyordum şimdiye kadar. O da kocaeli'de yani havalar hep güzel zaten kocaeli'de.

Motor türü Kars ili için ne kadar fark eder? Scooter kullanmam pek mümkün değil diye düşünüyorum ki zaten bıktım scooter kullanmaktan o da bahanem.

Fiyatlara yine baktım alabileceğim motosikletler şu şekilde;

Crf 250L
Rx3i evo
Mt-25 (2016 model sanırım)
Hyosung gv250
Ninja z250sl
Bajaj dominar 400

Crf en uygunu diyorlar ama diğer motosikletlerde de lastiği kış lastiğine çevirsem aynı olmaz mı? Olmazsa neden olmaz?
Yani aslında crf'nin tipini hiç sevmedim. Gönlümden geçen ya gv250 ya da ninja z250sl bu ikisini almak isterdim aslında. Kış lastiğiyle bunları kullanamam mı? Veya bir de şu takıldı aklıma bajaj mt 25 rx3i ve crf'nin farkı nedir dediğim şartlar için?
Hadi diğerlerini anladım birisi cruiser yere yakın lastik mesafesi uzun diğeri racing tipi.

Almama da 1 aydan kısa bir süre kaldı aydınlatırsanız sevinirim.

Yolcu0
25 Ağustos 2017, 21:56
Zengin iseniz hepsi olur aslında. Crf denmesinin sebebi grenaj ve kırılacak plastik parçası fazla yok. Sağlam arazide karda kullanılabilir. Racing ile dusseniz grenaj parası ödersiniz crf ile kaldırır devam edersiniz

MD.Murat
25 Ağustos 2017, 22:00
Karda buzda motosiklet kullanilmaz. Iki tekerli ve dengede olmasi gereken bir arac bir tekeri sürtünmeyi kaybettiği anda devrilir. Karda surdum buzda surdum diyenlere bakmayin. Memlekette meczuptan bol bişey yok.
En basitinden frene dokundugun an yerdesin.

ramazan_06
25 Ağustos 2017, 22:13
crf öneririm bende kışın buzda sürüyoruz biz sorun yok :cat:

Sabırsız
25 Ağustos 2017, 22:47
dostum sen hangisini istiyorsan o motora yönel fakat karda %80 düşüceksin.Ben 250sl kullanıcısı olarak z250sl karda önermem.

N4O1
25 Ağustos 2017, 23:20
Koruma demiri taksam chopper da aynı mı olacak yani. Yol tutuşu vs olarak farkı var mı bunların?

artemis99
25 Ağustos 2017, 23:40
Karda buzda motor kullanılmaz, boşa açıyorsun sen bu konuları. Teferruata gerek yok. İlla ki yeri öpeceğim diyorsan daha az tehlikeli aktivite yap bari.

TUTITO
25 Ağustos 2017, 23:44
Karda buzda olmaz denildi israr ediyorsunuz. Yapanlar sadece tecrubeli suruculer. Sizin tecrubeniz yokmus.
Crf demisler, enduro demisler tipini begenmiyorsunuz.
Bir kere tipini begenmediginiz motoru almayin. Kendinizi ustunde gormek istemiyorsaniz o motoru hic dusunmeyin.
Dolayisiyla enduro tipli motoru eleyin ve bunu size yardim etmeye calisan insanlara acikca soyleyin.
Boyle eleye eleye giderseniz belki dogru karara daha hizli ulasirsiniz.

Sj's
25 Ağustos 2017, 23:48
Buz ve karda motosiklet turuu.. yani en iyisi garajda duran motosiklet turu. Sen de sicacik evinde.

Manyak misin be adam soruya bak :mrgreen:

N4O1
25 Ağustos 2017, 23:49
Karda buzda olmaz denildi israr ediyorsunuz. Yapanlar sadece tecrubeli suruculer. Sizin tecrubeniz yokmus.
Crf demisler, enduro demisler tipini begenmiyorsunuz.
Bir kere tipini begenmediginiz motoru almayin. Kendinizi ustunde gormek istemiyorsaniz o motoru hic dusunmeyin.
Dolayisiyla enduro tipli motoru eleyin ve bunu size yardim etmeye calisan insanlara acikca soyleyin.
Boyle eleye eleye giderseniz belki dogru karara daha hizli ulasirsiniz.

Olmaz denildi fizik yasası gibi bir şey yani bu öyle mi? Bu işi yapan birçok kişi var ben neden yapamayayım?

Edit: Neyse artık bir şey sormama gerek yok forumda böyle düşünenlerin arasında böyle bir şey tartışmak benim hatam.

emremm
25 Ağustos 2017, 23:57
Kendi scooterini kullansan CRF'den daha kolay gider.
Kolay zannediyorsun. Boyda yoksa, okula ulaşırsın ama saatler geçer.
O giysilerin içinde ter içinde kalırsın. Okul kaç km?
He, aksiyon yapacaksan o başka.
Şahsen karda kışta çok motor kullandım.
Dominatör, Africa gibi yüksek motorlarda kullandım. Hele Africa tam hamallıktı.
Scooterim hiç olmadı. Kışın en rahat ettiğim motoru tahmin bile edemezsin.
YBR, daha da rahat GN250.
Neden? Ağırlık merkezi altta.
Rahat tutuyorsun.
Sen bilirsin. Biz söyleyelim de.

TUTITO
25 Ağustos 2017, 23:58
Ben illa karda kullanacak olsam ne alirdim soyliyimmi size? Lutfen espri olarak almayin, cok ciddiyim. Bir kere 250'lik motor karda buzda size ne lazim, zaten surtunme az.

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/158549-asya-%7C-skyteam-t-rex-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html

Fazla pahali ama MSX125'de guzel. Bence 2016 model ve eskileri 2017'den daha iyi gorunuyor. Ne olursa olsun Honda Dax turevleri (yani yukaridaki TRex) daha sempatik. Genis tekerler karda nasil olur sizce?

Boyle motorlar universitede cok havali olabilir. Bazen trendlerin aksine hareket etmek iyidir. :)