PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elektrikli Motosikletler Hakkında Bilgi

korayuzuner1
25 Ağustos 2017, 15:19
Merhaba arkadaşlar bu elektrikli motosikletler hakkında bilgisi olan kimse var mı ? Şuan piyasadaki elektrikli motosikletlerden bahsetmiyorum.İlerde çıkacak olanlardan bahsediyorum.Yakıt olarak benzinli motosiklete göre daha ucuz ulaşım yolu.Başka ? Çalışmaları nasıl benzinli kadar hız yapabiliyorlar mı ? Yedek parça durumu benzinliye göre nasıl ?Yüksek hacimli elektrikli motosikletler var mı ? Sadece bilgi edinmek için soruyorum.

EUOGLU
25 Ağustos 2017, 16:37
iyisi var kötüsü var. yarış makinası hızına çıkanda avr ecnebi yurdunda ama japonlar ürtemiyor bildiğim akdarıyla üretsede tr de yok şu anlık gelecekte daha iyi olcaktır. şu an motosiklet ve arabanın çok yaygın olmamasının sebebi max menzil bir full şarj ile düşük olması sebebinedir.

tokhanoğlu
25 Ağustos 2017, 16:47
Zero markalı elektrikli motorlar var bakabilirsin 164km/h yapıyor menzil 298 km/h ama en son baktığımda fiyatı 45K civarındaydı.

Link: http://www.zeromotorcycles.com.tr

fenerbahceli
25 Ağustos 2017, 16:49
Bu menzil sorunu elektrikli motosiklete monte edilen fazla miktardaki bataryayla çözülebilir. Demekki mevcut ebike larda yeterince batarya konulmamış

artemis99
25 Ağustos 2017, 16:52
Bu işler o kadar değil öyle. Gelecekte çıkacak belki çıkmayacak şeyler için klavye yormaya değmez.

fenerbahceli
25 Ağustos 2017, 16:54
Bu işler o kadar değil öyle. Gelecekte çıkacak belki çıkmayacak şeyler için klavye yormaya değmez.

Niye çıkmasın ki? Benzin denen yakıt günün birinde tamamen bitecek. Araçlar da ya başka bir yakıt ya da elektrkle çalışacak

korayuzuner1
25 Ağustos 2017, 17:34
Niye çıkmasın ki? Benzin denen yakıt günün birinde tamamen bitecek. Araçlar da ya başka bir yakıt ya da elektrkle çalışacak

Bitmesini beklemeyecek gibi duruyor.Önceden dünyada benzinin varil fiyatı 120 dolarlara kadar çıkmıştı şuan 52 dolarda.Belkide avrupa elektrikli ye geçmiştir bilmiyorum o yüzden düşmüştür.Bilmiyorum o yüzden sordum.

artemis99
25 Ağustos 2017, 18:07
Otomobillerde çıktı zaten hatta tamamen kendi kendine gidebiliyor bakınız Tesla
https://www.tesla.com/models

ibo8316
25 Ağustos 2017, 18:26
Bence gelecekte hibrit Teknoloji olabilir..
Türkiye'de olmayan Chevrolet Volt gibi.
Nasıl çalışır;
Tekerleklerde dinamo var ve akü..
Benzin ile çalışıyor 1lt ile şarj sayesinde 100km gidiyor..
Elektrik şarja beklemeye gerek yok .. benzinli çalışırken tekerlekler şarj ediyor..