PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1 Eylülden Sonra %20 lik gümrük zamı geliyor.

Sayfa : [1] 2

BalkanRider
24 Ağustos 2017, 17:30
Evet arkadaşlar Yamaha bir çok kişiye şu mesajı attı:

https://i.hizliresim.com/mkB30V.jpg (https://hizliresim.com/mkB30V)

1 Eylule kadar Aldınız aldınız almadınız bam bam bam

Apices
24 Ağustos 2017, 17:41
Sadece almayanlara mı bam bam bam ?

Bence satıcılara da BAM BAM BAM.:farao:

Keoma
24 Ağustos 2017, 17:51
Geçmiş olsun.%10 fakirleşmiştik bu sene zaten.%20'de bu al sana %30 alım gücüm düştü.

osiosborn
24 Ağustos 2017, 17:52
Sanki zammı motor firmaları yapıyormuş gibi millet yine cezayı kesmiş, ama Allah dünya lideri reisimizi başımızdan eksik etmesin.

fatih.met
24 Ağustos 2017, 17:55
hep hükumeti suçlamayın, nüfus çok nüfus. kalabalık nüfusta ülke yönetmek kolay değil.

Keoma
24 Ağustos 2017, 17:57
R25 kullandığım için söylüyorum:

1 eylül fiyatı 23.400 tl olacak.Almayı düşünen varsa elini çabuk tutsun.Yatırım olsun diyen de varsa hemen alsın.

demirarch
24 Ağustos 2017, 18:05
hep hükumeti suçlamayın, nüfus çok nüfus. kalabalık nüfusta ülke yönetmek kolay değil.

:) NAPALIM KARDEŞ İYİ YÖNETİCİYE SAHİP OLMAK İÇİN ;
HER EVDEN 1 KİŞİ ÖLSÜN , NÜFUS AZALSIN O ZAMAN BELKİ OLUR , NE DERSİN ?
iyi güldüm aksam aksam ....

BalkanRider
24 Ağustos 2017, 18:08

3 Çocuk isteyende biziz değilmi ?

demirarch
24 Ağustos 2017, 18:08
R25 kullandığım için söylüyorum:

1 eylül fiyatı 23.400 tl olacak.Almayı düşünen varsa elini çabuk tutsun.Yatırım olsun diyen de varsa hemen alsın.

A L M A Y I N

Lütfen elini çabuk tutma güzel kardeşim , 2. el al bişey kullan , sen sıfır km almak için elini çabuk tuttukça gelecek yıl 26.88888 tl olacak bu melet , devlet de vergi indirimi yapmayacak , bu kadar basit

Hatırlarsanız yıllar önce otomobil satışları düşünce sanayiciler devlete baskı yaptı ve ötv indirimi yapılmıştı , benzer bir durumu oluşturmak bizim elimizde , ama elinizi çabuk tutarsanız olmaz bu iş....

Keoma
24 Ağustos 2017, 18:13
A L M A Y I N

Lütfen elini çabuk tutma güzel kardeşim , 2. el al bişey kullan , sen sıfır km almak için elini çabuk tuttukça gelecek yıl 26.88888 tl olacak bu melet , devlet de vergi indirimi yapmayacak , bu kadar basit

Hatırlarsanız yıllar önce otomobil satışları düşünce sanayiciler devlete baskı yaptı ve ötv indirimi yapılmıştı , benzer bir durumu oluşturmak bizim elimizde , ama elinizi çabuk tutarsanız olmaz bu iş....

Zamdan sonra almasınlar.

TIGERSHARK
24 Ağustos 2017, 18:20
millet hala firmaları suçluyor kusura bakmayın ama siz de akıl olmadıktan sonra sırtınıza binip deeh diyen çok adam olacaktır.

Zammın sorumlusu bizzat ankara da sarayda oturan şahıs ve arkadaşlarıdır.
Ampül partisinin destekçileri ensesi kalın zamlardan etkilenmiyorlar ama biz etkileniyoruz arkadaş

fatih.met
24 Ağustos 2017, 18:28
Sanki zammı motor firmaları yapıyormuş gibi millet yine cezayı kesmiş, ama Allah dünya lideri reisimizi başımızdan eksik etmesin.

aynen evet, reis başımızda olsun hep. allah onu başımızdan eksik etmesin. o olduğu sürece kıçımız doğrulmayacak gerçi ama olsun iyi adam karizmatik.

civanay20
24 Ağustos 2017, 18:45
Yahu daha geçenlerde zam yapılmadı mı??

Dr. Fatih
24 Ağustos 2017, 20:56
Yakında kuru ekmeğe muhtaç kaldığımızda ben zamanında nasıl aldanmışım diye kıçını kaşıyacak kesim gene sessiz.. Herkes aldatıldım deyip işin içinden çıkıyor. Ama en son aldatıldığınızı anladığınızda çok geç olacak..

Hadi selametle..

korayuzuner1
24 Ağustos 2017, 21:25
https://www.youtube.com/watch?v=y17PS89Jh3U

Zam böylemi geldi ? :queen:

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:12 ----------

Arkadaşlar bu zamın sonu yok.zam geliyor al zam geliyor al nereye kadar ? O zaman sadece oturup motosiklet parası biriktirelim masraf olmasın diye yemek de yemeyelim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:24 ----------

Yakında kuru ekmeğe muhtaç kaldığımızda ben zamanında nasıl aldanmışım diye kıçını kaşıyacak kesim gene sessiz.. Herkes aldatıldım deyip işin içinden çıkıyor. Ama en son aldatıldığınızı anladığınızda çok geç olacak..

Hadi selametle..

sorma konuşanlar belli kişiler sadece belli kişilere zam geliyor sanki.

mgora
24 Ağustos 2017, 22:11
zammı bekleyip alalım ki devletimize daha çok vergi verelim.
Geçen o kadar yaşlı meclis başkanı 2012 arabaya biniyordu , ne kadar fedakar insanlar , bereket aldılar bir mercedes.

burak burk
24 Ağustos 2017, 22:54
:flower::flower::thumleft::flower::thumleft::queen : 4 gözle bekliyorum yeni fiyatları çok heyecanlı gönlüm 250cclerin 30 bin olması.o günleri de görücez inşallah yarabbimm

korayuzuner1
24 Ağustos 2017, 23:24
Satış adetleri belli olunca göreceğiz kim aldı kim alamadı.

musclegent
24 Ağustos 2017, 23:27
Bizi kıskanıyorlaaaaaaaaaaar :flower:

-Black-
24 Ağustos 2017, 23:35
Senin kafaya ulaşmak için millet servet ödüyor. Kıymetini bil derim.
Harbiden hazırım. Çeyreğine bile ulaşamıyorum. :) (Az mı ödüyorum, ondan mı olmuyo acaba? :) )

Seko
24 Ağustos 2017, 23:57
Yamaha sanki o vergi olmasa zam yapmayacak. Kendileri şu anda fiyat performans anlamında en kötü motorlara sahip firma konumundalar, hala zamdan istifade motor kaktırmaya çalışıyorlar. Yapın kardeşim zammınızı, MT-125 25 bin olsun, Xmax 300 de 35 bin. YS125'e 15 dersiniz olur biter. Battığınız gün oturup düşünürsünüz neden battık diye...

hokahey
25 Ağustos 2017, 00:10
bu fiyat yükselişi nereye kadar devam edecek merak içindeyim. fiyatlar yükseliyor ama satın alma gücü düşüyor. sanırım böyle devam ederse satışlar olağanüstü şekilde düşecek ve birçok firma tası tarağı toplayıp gidecek gibime geliyor herhalde galiba sanırsam..

DadasOflu
25 Ağustos 2017, 00:27
Adam euro 3 eskide kalmış tek silindir motora 32 bin istiyor. .. banane kardeşim senin dünyadaki birinciliginden Türkiye de nerdesin ona bak. Tek silindir euro 4 crf ralli enduro da iyi gibi duruyor şu an için bende gittim aldım..inşallah sonrası ve son durak africaTwin. Bence Honda Motor su an icin en iyi seçim. Ayrıca bakim km aralığı hilesini gerçekten son verilmeli .

mrt20
25 Ağustos 2017, 08:45
Halinden devamlı memnun bir kesim var.
Zam mam piyasaların dibe vurması, kriz vs hiç bişey etkilemiyor bunları.
Herşeyde bi bahane var. Sunroof'u olan arabadan daha fazla vergi alır devlet baba,
Ee lüks araç. Lan kıytırık sunroofmu belirliyor lükslüğü.
Petrol artar ee dolar arttı. Gerçekten şaşıyorum.
Bu kesime ekstra ayrımmı kayırmamı var yada insanlar takım tutar gibi nasıl parti tutabiliyor.
Gerçekleri söylemek neden acıtıyor?
Bindiğimiz gemi tam gaz kıyıya gidiyor onlar rüzgara manzaraya bakıyor.
Allah yardımcımız olsun..

korayuzuner1
25 Ağustos 2017, 08:54
Zam geliyor al al al al zam geliyor al al al 4 senedir güzel zam geliyor.Al al nereye kadar ? Seneye de hiç bişey yoksa euro 4 sistemi zammı var.Parası olan alsın tabide.30 bin kredi çekeceğime 50 bin çekiyim 36 ay taksit yerine 60 ay taksit ödeyim demek çok yanlış bence.

mavellen
25 Ağustos 2017, 08:56
Zam tamamiyle hükümetin suçu,bu zam kararını verenler yerli malını korumak için yaptıklarını söylüyorlarya.Hani nerde o yerli malı motor.Göstersinler gidip alalım.Bu hükümet kötüya,gelecek olanda bundan iyi olmayacak.Öncekiler nasılsa bundan sonrakilerde öyle olacak.Sizin gıpta ettiğiniz lideriniz gelse yönetse 2 gün sonra onada bir kulp takılır.Olan memlekete oluyor.Bu zam başlı başına bir saçmalıkdı.

ibo8316
25 Ağustos 2017, 09:50
Zam geliyor al al al al zam geliyor al al al 4 senedir güzel zam geliyor.Al al nereye kadar ? Seneye de hiç bişey yoksa euro 4 sistemi zammı var.Parası olan alsın tabide.30 bin kredi çekeceğime 50 bin çekiyim 36 ay taksit yerine 60 ay taksit ödeyim demek çok yanlış bence.
Bazı motosiklet modellerinde 1 senede 1000 TL zam gelmiş durumda.
Suzuki adress 110 5.500tl iken aldığım maaş 1300tl idi
Şuan 7100tl maaşım 1500tl yani o zaman 4 maas ile alınan motor bu sene yaklaşık 5 maaş ya alınabilir durumda demek1-2 sene sonra 7maas tam alınabilir olacak maaş 1750 olacak motor 7100tl değil 10.000 TL bulacak

Olay tamamen Avrupa bizi kıskanıyor,Dünya bizi kıskanıyor diyenler herşeye evet diyenler yüzüyle "Padişahımız çok yaşa denilen toplumda yaşıyoruz maalesef..

Dünya'nın hangi ülkesinde verginin vergisi var?

Macit250
25 Ağustos 2017, 10:12
Yugoslavya parçalanırken halka soruyorlar. Siz halk olarak neden müdahele etmediniz.

Dizi izliyorduk haberimiz yoktu.

Dizi izleyin çekirdek çitleyin, zaten ülke battı. Ampul kafalılar. Müstahak beter olalım hep beraber

mgokhan57
25 Ağustos 2017, 10:31
5 yıldır ailemi iknaya uğraşıyordum. Tam ikna ettim, yavaş yavaş eldiven bot getirttik Almanya'dan falan derken ve tam da Bajaj RS200 mü Dominar 400 mü alsam derken gelen bu zam çok kötü oldu. Çok sıkışık bir anıma geldi alamadım. Tam da Eylül-Ekim gibi kesin alacakken hem de. Düşünsenize Dominar' ı 16.000 peşine veren satıcılar varken, fiyatı 21.600 TL olacak. Üstelik çekilmesi gereken kredi oranı da artacak. Yaş olmuş 37. Ya bu sevdadan vazgeçeceğim, ya da başlarım böyle ıstıraba deyip alacağım. Bilmiyorum. Hoş bu 5 yılda ben hiç motosiklet piyasasında indirim görmedim.
Bu arada ikinci el diyen arkadaşlar, benim ilk motorum olacak. Bilmeden kötü bir şey alırsam da sanırım son olur. ;O yüzden pek sıcak bakamıyorum ikinci ele açıkcası.
Çok canım sıkkın...

Cloud
25 Ağustos 2017, 12:09
Adam euro 3 eskide kalmış tek silindir motora 32 bin istiyor. .. banane kardeşim senin dünyadaki birinciliginden Türkiye de nerdesin ona bak. Tek silindir euro 4 crf ralli enduro da iyi gibi duruyor şu an için bende gittim aldım..inşallah sonrası ve son durak africaTwin. Bence Honda Motor su an icin en iyi seçim. Ayrıca bakim km aralığı hilesini gerçekten son verilmeli .

Beynimiz böyle çalışan bir organ işte, kendisine kalıplar arar, bulur ve verdiği kararı, yaptığı işi doğrulayıp bünyeyi rahatlatır. Beynimizin böyle bir mekanizmaya sahip olması da ne acıdır ki kapitalizmin, siyasetin ve inanç sistemlerinin çok işine yaramaktadır. Sizinki buna güzel örnek olmuş kardeş.
(ÇOK ÖZEL NOT: Bak gene kafelerde duyduğum terimlerle filan konuşunca kendimi müthiş yorumcu sanayazdım :wiinkk: :cherry: )

bursagsli
25 Ağustos 2017, 12:17
Demek ki bundan önceki zam iyileştirmemiş. Asıl kobrayı boynumuza dolayacakları gün 1 eylül. Yılbaşında gelecek olan zamı bile saymıyorum. İşin açıkçası ayda kıt kanaat geçiren birine sıfır bir araca binmek senin ne hattine demek istiyorlar

mgora
25 Ağustos 2017, 12:25
http://files.ssszmzh.org/200011946-e06aee1651/meydan-okuma.jpg

fatih.met
25 Ağustos 2017, 13:14
Evet biraz sitres attim, desarj oldum simdilik yeter :)

Zamlara artik sevinmeye basladim cunku inceldigi yerden kopmasini istiyorum artik.

DadasOflu
25 Ağustos 2017, 13:26
Cloud..Her konuda fikir sahibi olmak pek mümkün değil. Ben ve benim gibi şirketi için veya ticari faaliyeti için motosiklet alacak olanlar 1.000 lira zam gelmişle ilgilenmez bu çok manasız ticari bir demirbaş için, ben yorumu teknik manada bazı dostlar için yazdım eğer vereceğiniz paraya değecek asgari düzeyde hangi motosikletler var ise bunlardan biridir demekti amaç. ..asıl sorgulanması gereken 500 lira az veya çok para vermeyi memleket meselesi haline getiren bazı kardeşlerimizin kask için 100-200-300-400 tlyi yeterli görmeleridir asıl ironi...arkadaşlar siz siz olun insanı lazım olduğu anda ölümden koruyacak ozelliklerdeki en ucuz kask 900-1000 tlden başlıyor. ..laf ebeliğini adet haline getirenler ne istiyorlarsa öyle devam edebilirler..tevekkül ü yerine getir sonrası Allah a kalsın...

Serk21
25 Ağustos 2017, 14:22
Komşularıma bu zamla ilgili düşüncelerini sordum; %51'i ''ne kadar zam gelirse gelsin beni ilgilendirmiyor, ben her seferinde plakasız ruhsatsız harap durumda çin malı motor alıyorum'' dedi. Halk memnun bence çok kurcalamayın.

zekeriyaimam
25 Ağustos 2017, 15:13

Zamlara artik sevinmeye basladim cunku inceldigi yerden kopmasini istiyorum artik.

2000 model R1 leri maviliklere süreceğiz Fatihcim

erenedip
25 Ağustos 2017, 15:15
Komşularıma bu zamla ilgili düşüncelerini sordum; %51'i ''ne kadar zam gelirse gelsin beni ilgilendirmiyor, ben her seferinde plakasız ruhsatsız harap durumda çin malı motor alıyorum'' dedi. Halk memnun bence çok kurcalamayın.

ben her seferinde 20 liralık benzin alıyorum diyenle aynı kafa :)

korayuzuner1
25 Ağustos 2017, 15:29
ben her seferinde 20 liralık benzin alıyorum diyenle aynı kafa :)

Biz halktan değiliz biz kentakiden geldik :)

mgora
25 Ağustos 2017, 15:35

Apache ile 200-300 bin kilometreler görülüyor diyorlar , iyi bakmak lazım.

T.Happy''RR'
25 Ağustos 2017, 16:03
Birde Net fiyatı üzerinden zam yapılacaktır deniliyor, inşallah sadece yamaha net fiyat üzerinden yapar bu zammı. Honda inşallah ÖTV KDV dahil olmayan fiyat üzerinden yapar bu %20lik zammı.

mgora
25 Ağustos 2017, 16:42
Buradan akıllarına geldik herhalde

http://www.diken.com.tr/wp-content/uploads/2017/08/erdogan-motosiklet.jpg

http://www.diken.com.tr/toplu-acilis-gitti-dagitim-geldi-erdogan-motosiklet-yildirim-ambulans-teslim-toreninde/

Erdoğan bugün Dolmabahçe’de düzenlenen Jandarma ve Emniyet Teşkilatlarına Motosiklet Teslim Töreni’ne katıldı. Motosiklet teslim törenine cumhurbaşkanı düzeyinde katılım olması dikkat çekerken, günün ikinci dağıtım töreni de Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleşti.

Yetmez ama evet.

Maslak
25 Ağustos 2017, 16:51
avrupa menşeili olanlara zam yok bizde onları alıcaz napalım, örnek:: BMW,ducati ve aprilla vb.. mis gibi motorlar alın abi bunlardan işte sizde amma yaptınız yaa

ibo8316
25 Ağustos 2017, 16:59
avrupa menşeili olanlara zam yok bizde onları alıcaz napalım, örnek:: BMW,ducati ve aprilla vb.. mis gibi motorlar alın abi bunlardan işte sizde amma yaptınız yaa

Aprilla-Piaggio nun güzel modelleri var ABS filan ama genelde 150cc ve 15000 TL civarı nmax veya pcx yerine
Piaggio medley alınır artık olan Japonlara oldu

korayuzuner1
25 Ağustos 2017, 17:23

Bmw ducati aprilla ya zam yok ondan alın diyor.Onlar zaten daha pahalı :flower::queen::king: Ekmek bulamıyorsanız pasta yiyin diyor:cherry:

EpaddaiC
25 Ağustos 2017, 17:24
Ne acayip yorumlar var arkadaş adam %20 gümrük zammı diyor millet yamaha yeter diyor bi kerede çok sevdiğiniz reisinize dur diyin

korayuzuner1
25 Ağustos 2017, 17:35
Ne acayip yorumlar var arkadaş adam %20 gümrük zammı diyor millet yamaha yeter diyor bi kerede çok sevdiğiniz reisinize dur diyin

Oy verenler belli burada arama.

fatih.met
25 Ağustos 2017, 18:14
şimdi biz yunusların altında bmw gs görmeye alıştık ama ileride mondial rx evo ile dolaşacaklar sanıyorum, öyle mi olur?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:11 ----------

Apache ile 200-300 bin kilometreler görülüyor diyorlar , iyi bakmak lazım.

zaten satmayacaktım yani gittiği kadar kullanayım diyordum bir kaç gün öncesine kadar ama sonra fikrim değişti, ağır bakımlarını yapıp daha kibar kullanacağım sanırım çünkü bu beni daha çok taşıyacak sağ kaldığımız sürece. yani kuma getirme işi yalan oluyor yavaş yavaş.

2000 model R1 leri maviliklere süreceğiz Fatihcim

ben daha apaçinin bakımlarıyla baş edemiyorum desem :)

sanausbe
25 Ağustos 2017, 18:25
Aprilla-Piaggio nun güzel modelleri var ABS filan ama genelde 150cc ve 15000 TL civarı nmax veya pcx yerine
Piaggio medley alınır artık olan Japonlara oldu

Medley uzakdoğu üretimi, ona ve Hint üretimi Ktm Duke'lere de en az%25 zam gelecek.

MrJ
25 Ağustos 2017, 18:26
Birde Net fiyatı üzerinden zam yapılacaktır deniliyor, inşallah sadece yamaha net fiyat üzerinden yapar bu zammı. Honda inşallah ÖTV KDV dahil olmayan fiyat üzerinden yapar bu %20lik zammı.

Pek fark etmez Devletimiz :D hayırlı mesailer diler,daha yeni bir tane daha VIP uçak almışlar rahat gezmek için :king:

10.000 + % 20 = 12.000 + ÖTV = 16.440 = 16.440 + KDV = 19.399
10.000 = 10.000 + ÖTV = 13.900 + KDV = 16.402 + %20 = 19.682

TOTEMONS
25 Ağustos 2017, 18:34
Arkadaşlar Türkiye vatandaşı iseniz A dan Z ye herşeyin vergisini Devlet sizden alacaktır.Hemde söke söke.
Hani bazı arkadaşlar böbürleniyor ya ben vergimi ödüyorum la sen vergini ödemiyon devlet zorla alıyor :pr:
Bu saatten sonra hiç şaşırmayın arkadaşlar biliyorum benim gibi hazmedemiyorsunuz ama maalesef hükümetin en iyi yaptığı şey
yeni vergiler icad edip vatandaşını bunaltmak.
Türkiye vatandaşlarının dışında bu ülke tabikide cennet bizim için cehennem haline geliyor.

Ahanda aşağıda fikir vermesi açısından bir örnek : GSM faturam Allahaşkına anlayabilen,anlayıpta vicdandan bahsedebilen varmı?

AYLIK ÜCRETLER TOPLAMI 20.61 TL
(Vergiler Hariç: 16.28 TL)
VODAFONE'A İLETİLECEK ÜCRETLER 16.28 TL
(Aylık ücretlerinizin vergiler hariç toplamıdır.)
DEVLETE İLETİLECEK ÜCRETLER 56.91 TL
KDV %18 2.92
Özel İletişim Vergisi %25 0.74
Özel İletişim Vergisi %5 0.67
Telsiz Ruhsatname Ücretleri 3.94
Telsiz Kullanma Ücretleri 1.64
Yeni Tesis ÖİV 47.00
ARA TOPLAM 73.19