PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motul Wash & Wax (E1)

silenced
24 Ağustos 2017, 16:09
Merhaba motosikleti alalı daha 1 hafta oldu,kapalı garajda durduğu için üstü biraz tozlandı.Bende biraz temizlik takıntısı olduğu için kara kara düşünüyorum.Motosikleti silmek için Motul Wash & Wax Susuz Temizleme Cilası (E1) kullansam herhangi bi zararı olur mu ?

Metilen
24 Ağustos 2017, 16:15
Üzerinde susuz kullanılabilir yazıyorsa bir sorun olmaz. Kapalı yerde de dursa üzerine pamuklu bir çarşaf serersen seni silme derdinden kurtarır.

silenced
24 Ağustos 2017, 18:46
Üzerinde susuz kullanılabilir yazıyorsa bir sorun olmaz. Kapalı yerde de dursa üzerine pamuklu bir çarşaf serersen seni silme derdinden kurtarır.

branda almayı düşünüyorum.Mikrofiber bez alıp grenajları silsem toz çizer mi acaba

Metilen
24 Ağustos 2017, 19:26
Mikrofiber bez cila uygulanmış yüzeyi çizmiyor, için rahat olsun. Çok bastırmadan sil. Hali hazırda kapalı alanda duruyorsa pamuklu nefes alan bir örtü brandadan daha sağlıklı olur. Branda yı örtüp toplaması daha zor.

TanImsIz
24 Ağustos 2017, 19:58
Tozu suyla ayırmassan , ne yaparsan yap çizersin. Susuz yıkama dedikleri şey kadar palavra biseyde görmedim. Su olmadan temizlik olmaz, hatta sabun olarakda oto şampuanı kullan. Diğerleri sadece marka fantazisi ve luzumsuz harcama.

Fr.Sante
24 Ağustos 2017, 23:06
Tozlu yüzeyi bezle silmeye kalkarsanız çizik oluşur. Suyla tozu, çamuru yumuşatmak gerekir. Tabi bu çizikler kılcal dediğimiz parlaklığı azaltan çizikler. Ama temizlik takıntısı olanlar için bile derttir. Berberlerde satılan fısfıstan alıp toza 2-3 püskürtürseniz işe yarar. Ya da 1.5-2 litrelik ilaçlama pompaları bile iş görür.

Zippo's
25 Ağustos 2017, 01:44
O iş yaş.Motoru yıkıyosun,hafif kurulayıp mikrofiber bezle sonax hızlı cilayı uyguluyosun miss