PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor numaram ruhsata yanlış işlenmiş!

beyefendi
24 Ağustos 2017, 13:52
Evet başlık çok açık forumdaşlar, motor numaram sigorta poliçem de doğru ancak ruhsatta yanlış işlenmiş bakıma getirdiğim servis polisler de yanlışlık olmuştur bayiden yanlış olsa sigorta poliçende de yanlış yazılı olurdu dedi. Başına böyle bi olay gelen oldu mu? Nasıl bir yol izlemem gerekir? Bu arada motosikletim 0km alındı yamaha bayisinden yani çalıntı motor takılma olasılığı falan %0.0001 civarındadır. Canım sıkıldı böyle bi olay olmasına.

artemis99
24 Ağustos 2017, 13:56
takma olur öyle. 3 yıl sonra muayenede farkederlerse düzelttirirsin, farkedilmezse sıkıntı yok.

beyefendi
24 Ağustos 2017, 13:58
Servistekiler çabuk değiştir polis durdurursa hırsız muamelesi görürsün motoru bağlarlar yazdıkları cezayı ödeyemezsin bile falan dediler.

MeNGuC
24 Ağustos 2017, 14:04
Servistekiler çabuk değiştir polis durdurursa hırsız muamelesi görürsün motoru bağlarlar yazdıkları cezayı ödeyemezsin bile falan dediler.

Tescili yaptığın tirafik şübeye gidip yanışlık yapışsınız de ve düzeltsin ler

cbr1907
24 Ağustos 2017, 14:14
Tescili yaptığın tirafik şübeye gidip yanışlık yapışsınız de ve düzeltsin ler
Evet ama belki medeni bi avrupa ulkesinde olur o, burda memurun yaptigi yanlisi duzeltmek icin dahi 100 küsur liracik mi ne.ucreti vermeniz.gerekiyor. Yani o para odenecek :)
Düzenleme: anlatim bozukluğu

MeNGuC
24 Ağustos 2017, 14:20
Evet ama belki medeni bi avrupa ulkesinde olur o, burda memurun yaptigi yanlisi duzeltmek icin dahi 100 küsur liracik mi ne.ucreti vermeniz.gerekiyor. Yani o para odenecek :)
Düzenleme: anlatim bozukluğu

Aynen 100 tl yerleştirmesyon yapıyor lar malesef kıskanılan bir ülkeyiz :)

beyefendi
24 Ağustos 2017, 14:32
Nasssı yaa baya 100tl alacaklar kendi hataları için öyle mi 😡

zekeriyaimam
24 Ağustos 2017, 14:39
Evet maalesef 100tl.Ben cuma günü plakamı düşürdüm, bulamadım.Yeni bir plaka numarası ve ruhsat çıkarmak zorunda kaldım 88+15.5tl masraf

alimcanbey
24 Ağustos 2017, 14:49
Keşke ilk anda farketseydiniz benim motorun rengini siyah mavi yerine sarı mavi yazmış emniyetten çıktığım gibi farkedip geri girdim durumu söyledim.
Sisteme doğrusunu işledi verdiği tescil belgesinide yazıcıya bidaha koyup üstüne yazdırdı renk kısmında ne yazdığı belli olmuyor ama sistemde doğru kontrolde sıkı olmaz dedi. Şimdi tescil belgesi için 88 tl ödemek zorunda kalabilirsin.

Eagle7
24 Ağustos 2017, 15:03
Benim eski motoruma da 4 kişilik yazmışlardı. Gidip ruhsat ücreti ödeyip yeniden çıkarmam gerektiği söylenmişti. Memura hatayı sen yaptın düzelt dedim, evet ben yaptım düzelteceğim ama parasını sen vereceksin dedi :) Öyle kullandım bir sıkıntı çıkmadı.

snappy x
24 Ağustos 2017, 15:47
Benim ruhsatta da dizel yazıyor ve bir ay önce muayneden geçtim. Kimse birşey demedi biraz şans işi

mavellen
24 Ağustos 2017, 16:09
Benimde sıfır aldığım motorun rengi kırmızı siyah iken ruhsata beyaz olarak yazılmıştı.Bu sorub dosya hazırlarken motorun bilgilerinin yazıldığı formdan kaynaklanıyordu.Tescile gittik düzelttik yeni ruhsat çıkardık değiştirdiler.Sende tüm evrakların ile beraber git düzelt.Sakın göz ardı etme ilerde mutlaka sıkıntısı çıkar.

beyefendi
24 Ağustos 2017, 18:52
Arkadaşlar işin rengi değişti sıkıntı yamahadan kaynaklı çıktı yani bana verilen uygunluk belgesinde ki motornosu motor bloğunda ki ne uymuyor. Bütün masraflarımı ödeteceğim sorun yok.

Ekarademir
24 Ağustos 2017, 21:36
100 lirayla kurtulursan yine iyi. Başka ek evrak vs istemeseler bari.

Bimer'e yaz bence. Orası işe yarıyor. Belki bundada yarar.

Milletin dediği gibide sonraya bırakma. Yarın birgün muayenede bakarlar. Sonra geçemezsen daha çok uğraşırsın. O saatten sonra eski motorda derdini kimseye anlatamazsın. Motor değişikliği gibi işlem yapmak gerekir ki motor değişikliği imkansız gibi birşey bizde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

Arkadaşlar işin rengi değişti sıkıntı yamahadan kaynaklı çıktı yani bana verilen uygunluk belgesinde ki motornosu motor bloğunda ki ne uymuyor. Bütün masraflarımı ödeteceğim sorun yok.

Bunu sonradan gördüm. İyi bari fazla uğraşmadan halledersin inşallah. Motorunda hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.

artemis99
25 Ağustos 2017, 12:19

Çocuk mu kandırıyor bunlar, ne demek hırsız muamelesi görürsün? ruhsatı senin adına değil mi? motor veya şasi nonun ruhsata yanlış yazılmasından dolayı da motor bağlanmaz cezası da yoktur. Ayrıca rutin trafik kontrolünde hiç bir polis aracın motor seri nosunu kontrol etmez, öyle bir denetim yok. En kötü muayenede düzelttirirler.

yürekçe
25 Ağustos 2017, 13:16
hocam, benim de basima geldi.
sasi no'nun ilk 5-6 harfini yazmislar ruhsata. muayenede farkettik.
trafik bizi makina muhendisler odasina gonderdi, oradan sari kapali bir zarf verildi. acmamiz yasak. onu trafige goturduk ve duzelttirdik.
2008 falandi. 120 tl falan odemistim toplamda sanirim. 40 tl si takipciye odenmisti. vaktim yoktu.
o sari zarfi ruhsat yeribe tasiyabiliyordum. zaten bir hafta kadar surdu o zaman, hafta sonuna denk gelince ruhsat olarak tasidim ve hic durdurmayan trafik beni durdurdu :)) sorun cikmadi

beyefendi
25 Ağustos 2017, 20:48
Yamahadan doğru belgeyi bekliyoruz şuan gelince ruhsat değişimiyle halledeceğiz inşallah. Ekarademir teşekkür ederim :)

emremm
25 Ağustos 2017, 21:13
Benim eski motoruma da 4 kişilik yazmışlardı. Gidip ruhsat ücreti ödeyip yeniden çıkarmam gerektiği söylenmişti. Memura hatayı sen yaptın düzelt dedim, evet ben yaptım düzelteceğim ama parasını sen vereceksin dedi :) Öyle kullandım bir sıkıntı çıkmadı.

Şu trafik işlerini de özelleştirselerde kurtulsak.
Memur işini yapmaz. Muameleciye mahkum olursun.
Memur işini doğru yapmaz. Yeniden ruhsata para ödersin.
Nedir bu milletin çektiği eziyet?
Muayene işlerini hallettiler. Yanlışlık yapsa atarsın kafasına ruhsatı.

TEKNECI
25 Ağustos 2017, 22:58
memur, devlet, burokrasi hata yapmaz.
hata herzaman vatandastadir.
cezasini da vatandas ceker.

motokeyf
26 Ağustos 2017, 14:49
Sağlık olsun diyip gidip düzelttireceksin yoksa karakol hırsızlık uğraşır durursun işini yapmayan memurun bile cezasını biz çekiyor sonrada adalet ülkesiyiz diye geçiniyoruz kes bakiyim memura 100 lira bak bir daha yapıyor mu