PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yağ Yakan Motoruma Ne Yapabilirim ?

serkan7113
23 Ağustos 2017, 22:40
Selam Arkadaşlar Benim Motosikletim Mondial 150 Masti Benim Motosikletim Bügün Yağ Yakmaya Ve Buji Yağlamaya Başladı Bu Motosiklet İçin Ne Yapabilirim.Teşekürler

gadd
23 Ağustos 2017, 22:45
Ya o haldeyken sat kurtul ya da azcık para ayırıp bulabileceğin iyi bir ustaya motor toplat.

Dark-ghost
23 Ağustos 2017, 22:56
Ya o haldeyken sat kurtul ya da azcık para ayırıp bulabileceğin iyi bir ustaya motor toplat.

Motosiklet severin verdiği akıla bak.Sen sat alan adama kol gibi gitsin dedi resmen.Gerçekten tebrik ederim,hadi kul hakkından bahsetmiyorum da birazcık saygı göster...

gadd
23 Ağustos 2017, 23:11
Motosiklet severin verdiği akıla bak.Sen sat alan adama kol gibi gitsin dedi resmen.Gerçekten tebrik ederim,hadi kul hakkından bahsetmiyorum da birazcık saygı göster...

Şimdi sana bi küfür hazırlardım ama forum müsade etmez.. Satarken heralde karşı tarafa durumunu söyleyip vericek masrafından düşücek.. SENİN KUL HAKKINI SEVSİNLER !

Motor_Derili
23 Ağustos 2017, 23:35
Selam Arkadaşlar Benim Motosikletim Mondial 150 Masti Benim Motosikletim Bügün Yağ Yakmaya Ve Buji Yağlamaya Başladı Bu Motosiklet İçin Ne Yapabilirim.Teşekürler

Sekman attırman lazım.

Mamba09
23 Ağustos 2017, 23:45
Silindir piston sekman değişecek. Çok ufak ihtimal sübap yağ lastiklerindendir. Oysa ucuza kapatırsın işlemi :)

Nikkfurie
24 Ağustos 2017, 01:04
.....Yağ Yakmaya Ve Buji Yağlamaya Başladı Bu Motosiklet İçin Ne Yapabilirim...........

en hızlı çözüm yağlanan bujinin altına bir conta daha atıp yükseltmek..

bu sayede buji ateşlemesi biraz daha düzgün olur , en azından yolda kalmazsın hatta 10-15 bin km daha idare edebilirsin..

Dark-ghost
24 Ağustos 2017, 01:11
Şimdi sana bi küfür hazırlardım ama forum müsade etmez.. Satarken heralde karşı tarafa durumunu söyleyip vericek masrafından düşücek.. SENİN KUL HAKKINI SEVSİNLER !

Sen kimsin ki bana küfür edicem len lale.Adam ol dicem de o gömlek de sana bi numara büyük gelir.İstersen pileli kırmızı etek yollayayım...

fenerbahceli
24 Ağustos 2017, 01:51
Aha kavga var. Çayımı çekirdeğimi aldım geldim

gadd
24 Ağustos 2017, 01:54
Sen kimsin ki bana küfür edicem len lale.Adam ol dicem de o gömlek de sana bi numara büyük gelir.İstersen pileli kırmızı etek yollayayım...

Üç harf vardır bilirmisin ? adını koydum ortaya yazıyorum başı g sonu t ile biten..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:52 ----------

Aha kavga var. Çayımı çekirdeğimi aldım geldim

hee sorma valla ergenlere ayrı forum gerek..

voljjn
24 Ağustos 2017, 02:37
kangal alır

Dark-ghost
24 Ağustos 2017, 06:22
Üç harf vardır bilirmisin ? adını koydum ortaya yazıyorum başı g sonu t ile biten..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:52 ----------

hee sorma valla ergenlere ayrı forum gerek..

O g.t seni bi öper aklın gider.Seninle de yetinmem sülaleni gezerim.Ergen dediğin adam 30 yasında Arizona kertenkelesi seni...

TUTITO
24 Ağustos 2017, 08:49
Siz "o haldeyken sat kurtul" dediginiz anda ip kopmus zaten. Keske en basta ek bir aciklama yapip "aliciyi bilgilendirmeyi unutma" gibi birseyleride ekleseydiniz. Birisi atlamasa digeri atlayacakti.
Tabi insan bazen cok olagan, normal, zaten olacak olan seyleri atliyor ve yazmiyor. Sanki herkes zaten oyle dusunuyormus gibi. Buda boyle birseydi sanirim, zaten olmasi gerektigi icin yazmayi atlamissiniz.
Neyse artik. Politikacilarin dedigi gibi "sanssiz bir aciklama olmus".

Kufurlesme fasli kesinlikle iyi olmamis ama, artik birakmaniz gerekiyor.
Arkadaslar aslinda kafama takildi, "Arizona Kertenkelesi" ne anlama geliyor? Literatur eksikligi hissettim bir an.

zekeriyaimam
24 Ağustos 2017, 10:32
Ya piston segman ne gerekiyorsa değişir gül gibi binersin.Cg'nin de bakımından korkarsak ohoo.Parçalar bakkalda bile var zaten.

berk_cglr
24 Ağustos 2017, 10:36
parçası ucuz zaten al yeni bir piston silindir seti aynı ölcüde tak yola devam yada 0,25 mm büyük piston ve segman al git tornacıya silindiri pistona göre büyüt ama yeni piston silindir seti daha ucuza gelir

serkan7113
24 Ağustos 2017, 12:24
Bana Tahminen Ne Kadar Bi Fiyat Çıkarır ?

serif abi
24 Ağustos 2017, 16:07
Yağı ne kulanıyorsun ? kaç kaç ...

Ekarademir
24 Ağustos 2017, 16:12
Adres isteme faslına gelinmemiş daha. Bende yerimi alıp izleyeyim.

Dark-ghost
24 Ağustos 2017, 20:54
https://i.hizliresim.com/4M4zVp.jpg (https://hizliresim.com/4M4zVp)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:51 ----------

Siz "o haldeyken sat kurtul" dediginiz anda ip kopmus zaten. Keske en basta ek bir aciklama yapip "aliciyi bilgilendirmeyi unutma" gibi birseyleride ekleseydiniz. Birisi atlamasa digeri atlayacakti.
Tabi insan bazen cok olagan, normal, zaten olacak olan seyleri atliyor ve yazmiyor. Sanki herkes zaten oyle dusunuyormus gibi. Buda boyle birseydi sanirim, zaten olmasi gerektigi icin yazmayi atlamissiniz.
Neyse artik. Politikacilarin dedigi gibi "sanssiz bir aciklama olmus".

Kufurlesme fasli kesinlikle iyi olmamis ama, artik birakmaniz gerekiyor.
Arkadaslar aslinda kafama takildi, "Arizona Kertenkelesi" ne anlama geliyor? Literatur eksikligi hissettim bir an.

Resmi paylaştım.Diğer adı dikenli çöl kertenkelesi...😎

serkan7113
24 Ağustos 2017, 23:06
ARKADAŞLAR SORUN ÇÖZÜLDÜ MOTORUM 2017 MODEL YENİ OLDUĞU İÇİN KOLTUĞUNN ÜZERİNDEKİ NAYLON POŞET KOLTUĞUN ALTINDAKİ HAVA FİLTRESİNİN AĞIZINI TIKAMIŞ ODA MOTORU BOĞUYORMUŞ BU YÜZDEN YAĞ ATIYORMUŞ YİNEDE CEVAPLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM

MeNGuC
24 Ağustos 2017, 23:59
ARKADAŞLAR SORUN ÇÖZÜLDÜ MOTORUM 2017 MODEL YENİ OLDUĞU İÇİN KOLTUĞUNN ÜZERİNDEKİ NAYLON POŞET KOLTUĞUN ALTINDAKİ HAVA FİLTRESİNİN AĞIZINI TIKAMIŞ ODA MOTORU BOĞUYORMUŞ BU YÜZDEN YAĞ ATIYORMUŞ YİNEDE CEVAPLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM

Az kaldı kan gövdeyi götürüyordu mubarek baştan desene daha yeni model aldım diye milet sana o yönde akıl versin :P

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:37 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=NrwVmCZFjr4

TUTITO
25 Ağustos 2017, 00:20

Allah canini almasin ne diyim ben sana simdi? :)
Milleti bi naylon posete birbirine dusurdun, oldumu hic.

hachiko
25 Ağustos 2017, 02:49
Puahaha boş yere kavga etmişler..

Dark-ghost
25 Ağustos 2017, 03:04

O naylonu ağzına tıkayasım geldi şef. Neyse iyi ciddi bir şey yok basit cahillik...Bir insan hiç mi araştırmadan,sağına soluna bakmadan konu açar,açarmış onu da gördük...

emremm
25 Ağustos 2017, 03:27

Motor bu yüzden yağ atmaz. Hava girişi az olduğundan hava/benzin karışımı bozuldu. Eksozdan çıkan benzin dumanıdır.

Dark-ghost
25 Ağustos 2017, 03:39
Motor bu yüzden yağ atmaz. Hava girişi az olduğundan hava/benzin karışımı bozuldu. Eksozdan çıkan benzin dumanıdır.

Hava/benzin ayarı bozulmuş ihtimali olabilirdi ama arkadaş bujinin yağlandığından bahsetmiş.Yani öyle olsa buji neden yağlansın ki. Benim hava/benzin ayarı bozuktu misal benzin çiğ olarak egzoza gittiği için beyaz duman atıyordu,ama bujide bir şey yoktu...

emremm
25 Ağustos 2017, 03:45
Yağ değildir. Islak kurumdur.
Benzin bujiyi ıslatır ve silindirde düzgün karışım yanmadığı için için kuruma benzer bir kaplama olur.
Kurumu kömürleşme gibi düşün. İletkendir. Elektrot arasında düzensiz ark atlamasına neden olur.