PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet operasyonu sanırım

BestMachine
23 Ağustos 2017, 18:28
Saat 16.30 civarı haliç köprüsü Edirne d 100 mevkisinde seyir halindeyken emniyet şeridine yerleşmiş 3 motosikletli trafik ekibi 1 adet çekici üstünde 7 adet motosiklet vardı en az.
Ve bu trafik ekibi sadece motosiklet çeviriyor ve bağlıyordu acaba neden çok merak ettim geçen gören bilgisi olan arkadaşlar varsa bilgi verebilirse sevinirim beni durduramadı emniyet şeridinde girmiyordum belki ondandır arkamda emniyet şeridinden giden arkadaşı aldılar bi anlam veremedim. İyi forumlar...

ibo8316
23 Ağustos 2017, 18:42
Cevabı siz vermişsiniz..
Arkadaşınızı "emniyet şeridi kullandı için almışlar"
Motosiklet için yasak diye biliyorum

EldekiDebryj
23 Ağustos 2017, 18:51
Cevabı siz vermişsiniz..
Arkadaşınızı "emniyet şeridi kullandı için almışlar"
Motosiklet için yasak diye biliyorum

Emniyet seridine girdiyse en fazla ceza yazarsin kalkip motor mu baglanir. Ben hic emniyet seridinden gidiyor diye araba cekildigini gormedim :/

kadango
23 Ağustos 2017, 18:53
Emniyet seridi kullanimi trafikten men gerektirmez. Belge kontrolu uzerine gelisen bir olay olsa gerek...

Mexico
23 Ağustos 2017, 19:36
Sakin olun, o güzergahı her gün kullanan biri olarak cevaplıyorum.

Emniyet şeridiyle alakası yok, evrak kontrolü yapılıyor. Sigorta ve ehliyet yoksa motor direk bağlanıyor.

Ben defalarca emniyet seridinden geçtim yanlarında hiç çevirmediler. Geçen normal şeritteyken çevirdiler ve sadece evraklarima bakıp gönderdiler.

BestMachine
23 Ağustos 2017, 19:51
Arkamdan gelen arkadaşla bir tanışıklığımız vs yok olsaydı bekler sorardım ☺ beni meraklandıran konuda bu emniyet şeridini kullanmak yasak mı değil mi bende genellikle kullanıyorum problem yaşamadım ama çok sayıda motosiklet bağlandığına şahit oldum Allah yardımcıları olur inşallah muhtemelen evrak kontrolü yapıldı eğer ki emniyet şeridi vs gibi bi olaysa metrobüs kullanırım daha mantıklı ☺

ibo8316
23 Ağustos 2017, 20:53
Eskiden bilhassa Trafik polisleri ufak çay bahçesi gibi yerlere arabayı çeker uyurlardı..

Şikayet geldi herhalde aylık belli sayıda araç durdurmalı 50 veya 100 adet plaka sürücü bilgileri dahil sisteme işliyorlar..
Ayın son haftaları genelde böyle yoğun trafik kontrol geçme sebebi budur...

Polisin biri kendisi de motosiklet li 2 kişi binen herkese ceza yazdı (1 günde 70-80 motorcu) tartıştılar adam ruhsatı aç bak diyor!!

endlessdark
23 Ağustos 2017, 21:10
7 adet diyorsun ama ilerleyen saatler de ikinci cekici de oraya intikal etmis ve onunda üstü motorlarla doluydu. Emniyet şeridinde gidenlere polisler cok karışmaz, toplanan motorlarin hepsi sigorta ve ehliyet eksikliginden yada plakasiz olmasindan kaynakliydi. En azindan çürükleri ayiklama gecesi.

BestMachine
23 Ağustos 2017, 21:50
Bağlanan motosikletleri görünce benim içim acıdı üzüldüm sahipleri kim bilir nasıl üzülmüştür.
İnşallah tez zamanda kurtarabilirler ne diyeyim..

Greenut
24 Ağustos 2017, 14:44
Yıllık ceza kotalarını doldurmaya çalışıyorlardır hırsızlar, ondan çekmişlerdir. Yılın 11 ayı bir bok yapmazlar, kaldırımdaki kamyona bile bakıp geçerler, 1 ay emir gelir kudururlar. Huylarıdır.