PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : korna ve sinyaller zayıf...

tamerozkul
22 Ağustos 2017, 23:00
arkadaşlar akü 3 yıllık 2 ay önce su ekleyip şarj ettirdim motor çalışmıyorken farlar güzel yanıyor, marşa bastığımda aküde zayıflık belirtisi yok şak diye çalışıyor motor ama haraket ettiğim zaman korna ve zinyaller zayıf çalışıyor ara gazı verip devri yükselttiğimde ise düzeliyor sorun ne olabilir acaba..
saygılar.

can arslan
22 Ağustos 2017, 23:15
hocam motor çalışmıyorken sıkıntı yok diyorsunuz ve kolay marş alıyor diyorsunuz bu akünüzün gayet sağlıklı olduğunu gösteriyor zaten . sorun alternatörünüzde yani şarj dinamosunda gibi duruyor motor çalıştıktan sonra yeteri kadar elektrik üretemiyor yani . daha iyi yorum yapabilecek ustalar vardır yalnız benim düşüncem bu yönde. alternatör değişimi ile sorun hallolur gibi görünüyor çok pahalı bir parça değil zaten . bazen ustalar tamir ile de halledebiliyor alternatör sorununu. yani sırf alternatör tamiri yapan bikaç usta da var sanayide.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:12 ----------

sizin motorunuz eğer kuba cg 100 ise alternatör yani statör 45 50 lira civarı imiş şimdi internetten baktım da.