PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SELANİK'e yol arkadaşı arıyorum

BasCuDa
14 Ağustos 2017, 14:02
merhaba arkadaşlar.
kurban bayramı tatilinin 10 gün olacağı ümidiyle bir plan yaptım. 25 ya da 26 ağustos çıkışlı afere günü dönüşlü 6 günlük bir gezi planı yapıyorum. hava müsaade ettiği sürece çadır konaklamalı olacak ya da uygun otellerde konaklayacağım. sırasıyla dedeağaç, gümülcine, iskeçe, kavala, thasos, selanik, halkidiki ve dönüş.
izmitten çıkacağım. programa uyabilecek arkadaşlarla irtibata geçebiliriz. motosikletle ilk yurtdışı tecrübem olacak.
tavsiyelerinizi de bekliyorum

muammeriyice
19 Ağustos 2017, 01:26
merhaba,
benzer bir seyahat planlıyorum ama eylül 15 sonrası...Benimde motorla ilk yurtdışım olacak...tarih esnekliğin varsa görüşelim lütfen.

mephamd
19 Ağustos 2017, 01:53
Yalnız gidin. Daha büyük tecrübe olur

Onur34
19 Ağustos 2017, 02:02
Bir iki uzun yol yazisi okuyun orda tecrubelerini aktarmisti yapan arkadaslar.lastik tamir kiti selenin altina air hawk tarzi bisey gerekebilir.bide mrt ile sair sigortayi uygun veriyor bakabilirsin oralardan.yurtdisi sigortasini

yaşlıveacemi
19 Ağustos 2017, 03:18
Yunanistan da fanari yi de tavsiye ederim denizi güzel kamp yapmak yasak diyorlar fakat biraz geride yapabilirsin belediye duş koymuş kıyıya denizden sonra bedava duş alabilirsin. Kafanı karıştırmayayım ama şu rotayıda tavsiye ederim, Şengen vizesi Bulgaristanda geçiyor. İstanbul, Edirne, kapıkule, Haskova Kırcaali,Gümilcine sonra senin rotan ve İpsaladan dönüş Tekirdağda özcanlarda Tekirdağ köftesi yemek.Kazasız belasız gezmeler.

BasCuDa
22 Ağustos 2017, 11:18
@muammeriyice 10 gün tatili değerlendireyim istiyorum. yıllık izin hakkım daha 25 gün var ama işyerim izin vermiyor, en sonunda şikayet edecem :p sizin de gönlünüze göre olsun her şey

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:43 ----------

Bir iki uzun yol yazisi okuyun orda tecrubelerini aktarmisti yapan arkadaslar.lastik tamir kiti selenin altina air hawk tarzi bisey gerekebilir.bide mrt ile sair sigortayi uygun veriyor bakabilirsin oralardan.yurtdisi sigortasini

bisiklet şortum var onu giycem pantolonun altına, çok faydası oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:47 ----------

Yunanistan da fanari yi de tavsiye ederim denizi güzel kamp yapmak yasak diyorlar fakat biraz geride yapabilirsin belediye duş koymuş kıyıya denizden sonra bedava duş alabilirsin. Kafanı karıştırmayayım ama şu rotayıda tavsiye ederim, Şengen vizesi Bulgaristanda geçiyor. İstanbul, Edirne, kapıkule, Haskova Kırcaali,Gümilcine sonra senin rotan ve İpsaladan dönüş Tekirdağda özcanlarda Tekirdağ köftesi yemek.Kazasız belasız gezmeler.

zaten italyadan aldım vizeyi tek giriş vermiş uyuz oldum. hamzabeyli kapıda arkadaşım çalışıyor. ordan çıkacam zaten, kırcaaliyi de merak ediyordum dedeler ordan gelmiş :) sizin tavsiye ettiğiniz güzergahı uygulamaya çalışcam. kamp yerleri için de https://tr.camping.info/yunanistan/kamp-alanlari sitesini takip ediyorum. inşallah umduğum gibi bir gezi olur.

hakan_czy
28 Ağustos 2017, 22:13
aynı tarihlerde ya bi mini balkan turu yada yunanistan planım benimde var iritbata geçelim

BasCuDa
05 Eylül 2017, 17:10
aynı tarihlerde ya bi mini balkan turu yada yunanistan planım benimde var iritbata geçelim

hakan bey cevap yazıdğınız tarihte yollardaydım :)

sırasıyla
dedeağaç, gümülcine (1 gece konaklama), tasos (1 gece), kavala, selanik (1 gece), arnavutluk, makedonya ohrid, manastır(1 gece), sonra dönüş selanik, halkidiki, kavala, iskeçe, gümülcine (1 gece), kırcali, filibe, haskovo, edirne ve istanbul
şeklinde gezi turum oldu.
2500km yaptım. çok şükür bir sıkıntı cıkmadı. yazı dizisi kaleme alacağım. aksiyon kamera görüntülerini düzenlemeye calısıyorum, daha sonra blog tipi bir yazı yazacağım inşallah.
edirneden çıktıktan sonra herkes saygılı, anlayışlı ve sabırlı idi. trafikte hiç zorlanmadım. allah o günleri türkiyemizde de yaşamayı nasip etsin.

basketci_m
12 Eylül 2017, 00:28
Yakın zaman da yunandan alacağım vizeye bağlı bende hafta sonlarını değerlendirme amaçlı gittiğiniz yerlere gitmeyi düşünüyorum. Yazı dizinizi de 4 gözle bekliyorum.

hakan_czy
17 Ekim 2017, 01:41
hakan bey cevap yazıdğınız tarihte yollardaydım :)

sırasıyla
dedeağaç, gümülcine (1 gece konaklama), tasos (1 gece), kavala, selanik (1 gece), arnavutluk, makedonya ohrid, manastır(1 gece), sonra dönüş selanik, halkidiki, kavala, iskeçe, gümülcine (1 gece), kırcali, filibe, haskovo, edirne ve istanbul
şeklinde gezi turum oldu.
2500km yaptım. çok şükür bir sıkıntı cıkmadı. yazı dizisi kaleme alacağım. aksiyon kamera görüntülerini düzenlemeye calısıyorum, daha sonra blog tipi bir yazı yazacağım inşallah.
edirneden çıktıktan sonra herkes saygılı, anlayışlı ve sabırlı idi. trafikte hiç zorlanmadım. allah o günleri türkiyemizde de yaşamayı nasip etsin.

mesajınızı yeni gördüm bende tekbaşıma gittim 9 ekimde döndüm kavala,selanik,üsküp,sofya,haskova,edirne birdahaki yıl inşallah eylül başı tam bir balkan turu yada karadeniz çevresi 2 rotadan birini yapmayı düşünüyorum bakarsın denk glir selalamlar.

okanbagiscan
17 Ekim 2017, 09:09
Bende Kasım ayı içinde güzel bir hava yakalarsam Selanik turu yapmak istiyorum.Uygun olan varsa birlikte gidebiliriz.

killingroad
17 Ekim 2017, 09:42
Tek girişli vize ile o rota olmaz ki? Zaman geçmiş biraz üzerinden ama...
Valla benim de b Selanik veya Kavala yapasım var, tarihi ayarlayamadım bir türlü kafamda.

okanbagiscan
17 Ekim 2017, 09:54
Benimde kafamda net bir tarih yok.Ayarlaya bilirseniz gidelim beraber. :)

artemis99
17 Ekim 2017, 10:21
Benimde kafamda net bir tarih yok.Ayarlaya bilirseniz gidelim beraber. :)

Ben de katılmak isterim. Arabayla düşünüyordum ama motosiklet de iyi bir fikir. Hiç gitmediğim ve merak ettiğim yerler. Havaların güzel olduğu bir haftasonu bana uyar. Bir arkadaş daha var vizesi varsa belki onu da gazlarım.

okanbagiscan
17 Ekim 2017, 10:24
Hadi yaaa bak heyecan yaptım.Ben çok istiyorum hatta bir kaç gün izin alıp 3 4 günlük bile olabilir.

TUTITO
17 Ekim 2017, 10:31
Arkadaşlar, Türkiye'de bu tür uzun turlar için forumda veya başka bir web sitesinde (veya forumda), tur yapan büyük motorcuların okuduğu İlan Panosu gibi bir yer varmı?
Yoksa burada olduğu gibi standart bir konu olarakmı açılıyor?

Örneğin "Tur Arkadaşı Arayanlar" gibi bir bölümden bahsediyorum.
Varmı böyle birşey?
Başka bir forumda bile olsa paylaşırsanız sevinirim.

artemis99
17 Ekim 2017, 10:31
Hadi yaaa bak heyecan yaptım.Ben çok istiyorum hatta bir kaç gün izin alıp 3 4 günlük bile olabilir.

Ben en fazla haftasonuna 1 gün ekleyebilirim. Cuma veya Pazartesi izin alırım. 2 gece konaklamalı yeter. Ulen bu haftasonu da hava çok iyi görünüyor aslında. Pastırma yazı ne zaman acaba?

killingroad
17 Ekim 2017, 11:08
artemis, okanbagiscan

Kasım 4 haftasonusu yokum, üstüne pazartesi salısını izine katacağım için sanırım bir daha haftaiçi ekleme yapmam bu sene.
Kasım'da bir haftasonu beklediğimiz gibi olursa basalım gidelim, Cumartesi sabaha karşı çıksak 2 gün de yeter sanki?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:52 ----------

ha siz ekler uzatırsınız tabi size karışacak halim yok :D

okanbagiscan
17 Ekim 2017, 13:30
İki gün Selanik için az gelir gibi geliyor 650km sabah erken çıksak varmamız akşama doğru olur.Gezemeden yatıp kalkıp geri dönmek gerekir.Bir gün alırsak tadından yenmez bence.

artemis99
17 Ekim 2017, 14:00
İki gün Selanik için az gelir gibi geliyor 650km sabah erken çıksak varmamız akşama doğru olur.Gezemeden yatıp kalkıp geri dönmek gerekir.Bir gün alırsak tadından yenmez bence.

Ne kadar gerçekleşebilir bilemiyorum ama herkes kafasındaki düşünceyi söylesin. Benim düşüncem Cuma sabahı çıkıp 1.gece Kavala'da kalmak, Cumartesi günü Selanik'te gezme akşam konaklama, hatta hava güzel olursa bir plaja gidip denize girmek Pazar günü öğleye doğru dönüş yoluna çıkmak. Pazar akşamı İstanbul trafiğine kalmadan eve varacak şekilde. İstanbul Anadolu yakası- Kavala yaklaşık 470km molalarla birlikte 6.5-7saat.

okanbagiscan
17 Ekim 2017, 14:14
Bence güzel.Aynı şekil İzmir Cunda İstanbul yaptım.Cuma sabah 5 te çıktık yola pazar akşam 7 de evdeydik.

killingroad
17 Ekim 2017, 14:30
Kasım'da Halkidiki'de dahi denize girebileceğimizi hiç sanmıyorum. :)

Thassos turu da yapabiliriz, yani sizi Cuma'dan vazgeçirmek için diyor olmayayım, olmadı siz Cumartesi Kavala'dan Selanik'e geçerken katılırım ben, o da olabilir. Thassos da güzel olur, biraz serin olur haliyle. Dönüşte Kavala'ya bakılabilir, pek bişey yok ama Kavala'da =)
Ha bir ihtimal Cuma da patlatabilirim tabi ama çok kolay görünmüyor. =)

okanbagiscan
17 Ekim 2017, 15:53
Bir buluşma ayarlayalım konuşalım ne dersiniz.

basketci_m
20 Ekim 2017, 09:27
bu konu hakkında bir sonuca ve nereye gidileceği hususunda bir karar verdiniz mi acaba ? çünkü durumunuza bağlı Kırklarelin den katılabilme durumum olabilir.

okanbagiscan
20 Ekim 2017, 11:15
Artemis99 gelemiyormuş kilingroad dan da ses çıkmadı.Ben hala gitmek istiyorum.

killingroad
20 Ekim 2017, 11:43
Görmemişim ya önceki mesajı pardon.
Bir arkadaşımla konuştum, havayı da göz önünde bulundurup hatunlarla bir Alexandroupoli yapalım dedik. Cumartesi sabaha karşı çıkarız, İpsala'dan değil de yukarıdan adını unuttuğum kapıdan geçeriz, biraz otoyol harici güzel yoldan ineriz geri aşağıya; akşamına Alexandroupoli'de uzo balık, ertesi gün de yallah Arabistan'a diye düşündük. Ne dersiniz? Hatunlar var diye kısalttık biraz da rotayı açıkçası.
Rota konuşsak konuşmasak da oturup çay çorba yapalım yine tabi. :)

okanbagiscan
20 Ekim 2017, 13:38
İşin içine hanımı katarsak benim motorda artçı olmaz.Arabayla gitmem gerekir onunda tadı olmaz.
Rota konusunda sizden sonra devamda edebilirim dönedebilirim Selanik yapmak istiyorum ama hava ve o anki duruma göre konuşulur.
Ama Alexandroupoli'de uzo balık yaparız tabi. :cherry:

artemis99
20 Ekim 2017, 14:52
Ben bu aylarda katılamıyorum maalesef ama takipteyim.

killingroad
20 Ekim 2017, 16:17
İşin içine hanımı katarsak benim motorda artçı olmaz.Arabayla gitmem gerekir onunda tadı olmaz.
Rota konusunda sizden sonra devamda edebilirim dönedebilirim Selanik yapmak istiyorum ama hava ve o anki duruma göre konuşulur.
Ama Alexandroupoli'de uzo balık yaparız tabi. :cherry:

Ya daha önceden konuştuğum bir dostumdu, hatırlatınca biraz utandım ondan bir şey diyedim açıkçası. Pulsar'la da olur gayet yahu, basa basa gitmeyeceğiz ki. Olmaz mı? :)

okanbagiscan
20 Ekim 2017, 16:50
RS200 artçı konforu berbat.Bir iki kere artçı oldu 10 dakika falan hiç memnun kalmadı.Hanımın vizeside yok şuan bide onla uğraşmak lazım.Onun planı önümüzdeki yaz tatile gitmek o yüzden benle gelmez.

artemis99
20 Ekim 2017, 18:30
RS200 artçı konforu berbat.Bir iki kere artçı oldu 10 dakika falan hiç memnun kalmadı.Hanımın vizeside yok şuan bide onla uğraşmak lazım.Onun planı önümüzdeki yaz tatile gitmek o yüzden benle gelmez.

Hatun olursa erkek erkeğe rahat muhabbet ortamı da olmuyor haliyle . Böyle aktivitelere bekar takılmak gerektiğini düşünüyorum hazır eşler ses çıkarmıyorken fazla dillendirmeden gidin yani.

BasCuDa
24 Ekim 2017, 10:40
Tek girişli vize ile o rota olmaz ki? Zaman geçmiş biraz üzerinden ama...
Valla benim de b Selanik veya Kavala yapasım var, tarihi ayarlayamadım bir türlü kafamda.

multi olması gerekiyor evet.

Kasım'da Halkidiki'de dahi denize girebileceğimizi hiç sanmıyorum. :)

Thassos turu da yapabiliriz, yani sizi Cuma'dan vazgeçirmek için diyor olmayayım, olmadı siz Cumartesi Kavala'dan Selanik'e geçerken katılırım ben, o da olabilir. Thassos da güzel olur, biraz serin olur haliyle. Dönüşte Kavala'ya bakılabilir, pek bişey yok ama Kavala'da =)
Ha bir ihtimal Cuma da patlatabilirim tabi ama çok kolay görünmüyor. =)

thasos haftasonu için makul ama yaz aylarında tabi

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:39 ----------

gümülcine kırcali arası yol cok zevkliydi kesinlikle tavsiye ederim.

killingroad
24 Ekim 2017, 10:55
multi olması gerekiyor evet.

thasos haftasonu için makul ama yaz aylarında tabi

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:39 ----------

gümülcine kırcali arası yol cok zevkliydi kesinlikle tavsiye ederim.

Valla ben bir kaç senedir 19 Mayıs'ta kaçıyorum Thassos'a, ondan sonra yaz boyu pek gidilesi olmuyor, Türk istilası yaşanıyor adada. =)
2-3 sene önce bir arkadaşım Ramazan Bayramı'nda gitti, yapma etme dedim ama gitti.. Sonrası malum =))

artemis99
24 Ekim 2017, 11:27
Valla ben bir kaç senedir 19 Mayıs'ta kaçıyorum Thassos'a, ondan sonra yaz boyu pek gidilesi olmuyor, Türk istilası yaşanıyor adada. =)
2-3 sene önce bir arkadaşım Ramazan Bayramı'nda gitti, yapma etme dedim ama gitti.. Sonrası malum =))

Semadirek adası daha sakinmiş. Bizim arkadaşlar 2 yıldır sadece oraya gidiyor.