PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu parça motorun neresinden düşmüş olabilir ?

ranzi
07 Ağustos 2017, 22:34
BU parça acaba takoz'dan mı düştü ?

https://i.hizliresim.com/Q75bBr.jpg (https://hizliresim.com/Q75bBr)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:33 ----------

Arkadaşlar motorum r25 eve gelince bu motorun parçasının düştüğünü fark ettim çok canım sıkıldı bir de bu motoru çok ısınmış düşük devirde kullandım ama bir problem mi var acaba ?

kadango
07 Ağustos 2017, 22:37
Fotoğraf çok iyi olmuş, 17MM kısmının solundaki yazılar gayet okunabilir parça da gayet anlaşılabilir şekilde görünüyor. Bana arkada görünen delikten düşmüş gibi geldi, dürttün mü oraya giriyor mu?

zuluman
07 Ağustos 2017, 22:41
17mm lokma anahtar değil mi bu :) topuz felan mı taktırdın. servis lokmayı vidanın üzerinde unuttu herhalde

ranzi
07 Ağustos 2017, 22:44
17mm lokma anahtar değil mi bu :) topuz felan mı taktırdın. servis lokmayı vidanın üzerinde unuttu herhalde

anlamadım ? takoz taktırmıştım alırken ama takoz da çok sağlam duruyor ya :)
https://i.hizliresim.com/RPAdGR.jpg (https://hizliresim.com/RPAdGR)

..YaNKee..
hocam bu motor parçasımı? lokma olmasın :)

adilaksoy
Bence de lokma anahtar sanırım birisi unuttu orada

..YaNKee..
07 Ağustos 2017, 22:45
17 lik lokma kardeşim bu yaw şimdiki resimde tam okunuyor :)

ranzi
07 Ağustos 2017, 22:48
17 lik lokma kardeşim bu yaw şimdiki resimde tam okunuyor :)

O ne demek usta ne lokması ben yeni başladım motora , anlamıyorum bu işlerden neresinden düşmüş ? LOkma nedir ?

..YaNKee..
07 Ağustos 2017, 22:53
O ne demek usta ne lokması ben yeni başladım motora , anlamıyorum bu işlerden neresinden düşmüş ? LOkma nedir ?

17 mm bir vidayı yerine takmak için kullanmışlar ve motorda unutmuşlar bunu.. açık ağız anahtarın giremediği yerlere bunu kullanırlar.. senin motoruna ait değil.. servisin yada gittiğin ustanın anahtarı dikkarsizce senin motorda takılı unutmuş.. sen motordan düştüğünü gördünmü yoksa yerde durduğu için senin motoramı ait sandın?

ranzi
07 Ağustos 2017, 22:57
17 mm bir vidayı yerine takmak için kullanmışlar ve motorda unutmuşlar bunu.. açık ağız anahtarın giremediği yerlere bunu kullanırlar.. senin motoruna ait değil.. servisin yada gittiğin ustanın anahtarı dikkarsizce senin motorda takılı unutmuş.. sen motordan düştüğünü gördünmü yoksa yerde durduğu için senin motoramı ait sandın?

Motoru eve getirdim 15 dk'lığına dışarı çıktım içeri girdiğimde altında duruyordu ayaklığında, acaba bende motorda bir sorun mu var dedim sıfır aldığım için çok korktum.

efendy06
07 Ağustos 2017, 23:02
Servisin alet takımından bir parça. Motorun parçası değil yani. Bir şekilde unutulmuş, sonra düşmüş, görmüşsün.

zuluman
07 Ağustos 2017, 23:06
acaba hırsız topuzunu mu çalacaktı kaçtı unuttu orda. içkillendim bak. takozu taktığın ilk gün o lokma düşerdi yere :)

uqur497
07 Ağustos 2017, 23:07
Hemde izeltaş marka çok kalitelidir ömür boyu kırılmazlık garantisi var diye biliyorum bizim anahtarlar kırılınca (tabi kırabilirsen) yenisini garanti ediyorlar çok para onun takımı :)

..YaNKee..
07 Ağustos 2017, 23:11
Motoru eve getirdim 15 dk'lığına dışarı çıktım içeri girdiğimde altında duruyordu ayaklığında, acaba bende motorda bir sorun mu var dedim sıfır aldığım için çok korktum.

yok sen rahat ol motorun üzerinde lokma ile satmıyolar sana ait değil bu :) yolda gelirkende düşebilirdi yani şansa sen durduktan sonra düşmüş.. takozun içindeki vidayı takmak için kullanmışlardır belkide.. titreşimden dolayı ucuna kadar gelmiştir takozun sen yatırıncada bir süre sonra düşmüştür mesela..

ranzi
07 Ağustos 2017, 23:17
Fotoğraf çok iyi olmuş, 17MM kısmının solundaki yazılar gayet okunabilir parça da gayet anlaşılabilir şekilde görünüyor. Bana arkada görünen delikten düşmüş gibi geldi, dürttün mü oraya giriyor mu?

Bence de çok iyi çekmişim ama fotoğrafı değil mi :) Dürttüm ama girmiyor :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:13 ----------

Hemde izeltaş marka çok kalitelidir ömür boyu kırılmazlık garantisi var diye biliyorum bizim anahtarlar kırılınca (tabi kırabilirsen) yenisini garanti ediyorlar çok para onun takımı :)

Böyle bir şeyi taakozun içinde nasıl unutabilirler çok garip neyse desene kârdayım :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:14 ----------

acaba hırsız topuzunu mu çalacaktı kaçtı unuttu orda. içkillendim bak. takozu taktığın ilk gün o lokma düşerdi yere :)

Olabilir ama apartmanda özel hareketçi polis abiler var sıkar biraz :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:15 ----------

yok sen rahat ol motorun üzerinde lokma ile satmıyolar sana ait değil bu :) yolda gelirkende düşebilirdi yani şansa sen durduktan sonra düşmüş.. takozun içindeki vidayı takmak için kullanmışlardır belkide.. titreşimden dolayı ucuna kadar gelmiştir takozun sen yatırıncada bir süre sonra düşmüştür mesela..

Eyvallah kardeşim çok sağol içime su serptin ben hiç lokma görmedim bir tane yenilecek lokma biliyorum :)

nat675
07 Ağustos 2017, 23:19
Kardeşim sen lokma dökme işini çok yanlış anlamışsın.

Öyle olmuyor o iş.

Hedef_Turan
07 Ağustos 2017, 23:31
Peki Zeki Müren'de bizi görecek mi?:cherry:

alp_tunay
08 Ağustos 2017, 00:01
Fotoyu tost makinasıyla çekmişsin...
Kırom vanadyum lokma..Hemide 17 lik...
İşime yaramaz dersen yolla adresime. :queen:

Kızıl pars
08 Ağustos 2017, 09:32
Hani doktorlar hastanın içinde makas unutuyor ya, o hesap.

fatih.met
08 Ağustos 2017, 09:42
12 lira falan bir fiyati var, 17 numara cok lazim oluyor sakla bir kosede kalsin. Volant somunundan amortisor somununa ve subap kapagi falan hep 17 numara bende.

The Dude
08 Ağustos 2017, 10:36
motosiklet kullanıcısı olarak lokma uçununun ne olduğu bilmiyor musun ?
dalga mı geçiyorsun ?

bilmiyorsan;
motosiklet bakım ve tamir videoları seyrediniz,
zira ufak tefek işleri kendinizin yapması motosiklet ile aranızdaki bağın güçlenmesini sağlayacaktır,
bağın güçlenmesi motorunuza duyduğunuz sevgi ve saygıyı artırarak sürüş esnasında daha dikkatli olmanızı sağlayacaktır.

dalga geçiyorsan,
komik değil.

Ekarademir
08 Ağustos 2017, 10:39

İzeltaş olduğu nerden belli ? Chrome vanadium yazıyor üstünde. Yani bildiğin çin malı. :D

Ciddi ciddi sorduğunuda düşünmüyorum. Troll bence. Lokma ağzını bilmeyen insan hiç bi vasıtaya binmemeli zaten.

okanbagiscan
08 Ağustos 2017, 10:40
Bir allahın kuluda servis unutmuştur yolun düşerse ver adamlara dememiş.

-ZERO-
08 Ağustos 2017, 10:41
Buyuk ihtimal servisteki usta unutmustur motorun bi kosesinde. O da sonradan dusmustur titresimden falan

gogozh
08 Ağustos 2017, 10:44
mudur bu lokma anahtar ya 17 uç yanı :) markası da chrone :) servıse yada tamırcıye ugradıysan onlar unutmustur bı vıda tepesın de en son nereye bakım yaptırdıysan ımkanın varsa gıdıp ver kı adam eksık takımsız kalmasın . bu konu da cok hassasım :(

https://i.hizliresim.com/Q73gzv.jpg (https://hizliresim.com/Q73gzv)

Ekarademir
08 Ağustos 2017, 10:46
mudur bu lokma anahtar ya 17 uç yanı :) markası da chrone :) servıse yada tamırcıye ugradıysan onlar unutmustur bı vıda tepesın de en son nereye bakım yaptırdıysan ımkanın varsa gıdıp ver kı adam eksık takımsız kalmasın . bu konu da cok hassasım :(

https://i.hizliresim.com/Q73gzv.jpg (https://hizliresim.com/Q73gzv)

En ucuzu bu. Bundan almıştım cırcırı bir kez kullandım kırıldı. Çok dandik tavsiye etmem.

gogozh
08 Ağustos 2017, 10:48

:)) hocam bu chrone sıradan bı celık malzeme ayrıca stanley marka izeltaşa el opturur , sonra da hunharca ezıkler ve en son hıc bırsey olmamıs gıbı davranıp bırdaha muhatap olmaz :)

Kızıl pars
08 Ağustos 2017, 10:49
Bundan almıştım cırcırı bir kez kullandım kırıldı. Çok dandik tavsiye etmem.

İzeltaş.
Yerli malı yurdun malı.
Hem de kaliteli.

Gerçi Çin'de üretliyor olabilir.
Bilen var mı?

gogozh
08 Ağustos 2017, 10:51
En ucuzu bu. Bundan almıştım cırcırı bir kez kullandım kırıldı. Çok dandik tavsiye etmem.

ben de tavsıye etmem hem de hıc . ısım geregı bunlarla baya baya sevısıyorum ısyerım de 2 takım var bırısı ızeltaş dıgerı stanley . stanley adamdır

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:50 ----------

İzeltaş.
Yerli malı yurdun malı.
Hem de kaliteli.

Bilen var mı?

ben ızmır' de dıye bılıyorum

tyrung
08 Ağustos 2017, 11:07
Lokmayı bağlamak için ucunu taktı, koluyla sıkmadan unuttu mu ? Motorlar parçalı halde geliyor mutlak surette bi yeri sıkıyorlardı ve unuttular.
Bence servise git 17mm nereler sıkılıyorsa kontrol etsinler.

hasmet
08 Ağustos 2017, 11:10
12 lira falan bir fiyati var, 17 numara cok lazim oluyor sakla bir kosede kalsin. Volant somunundan amortisor somununa ve subap kapagi falan hep 17 numara bende.
Veya unutan ustaya iade edebilir. Daha doğru olmaz mı? Bu da bi fikir.

tigermbz
08 Ağustos 2017, 11:36
bir kenara koyup, sahibine iade edersin, haktır

Ekarademir
08 Ağustos 2017, 11:37
İzeltaş.
Yerli malı yurdun malı.
Hem de kaliteli.

Bilen var mı?

Alıntı yaptığım mesajdaki resim izeltaş değil. İzeltaşın ambalajı bile bağırır ben burdayım diye. Sadece kutusuna bakıp dandik diyorum o resimdekine.

İzeltaş İzmir'de. Uşak yoluna çıkınca sağda. İzeltaşı bende çok beğeniyorum. Pahalı ama kaliteli. 4 5 liraya çin malı yan keskide var. İzeltaşınkini 15 yada 20ye almıştım. O kadar zamandır kullanırım ağzı körelmedi. Çin malını biraz kullandım ip bile kesemiyor.

hachiko
08 Ağustos 2017, 11:43
https://i.hizliresim.com/5Qlokl.jpg

Olayın özeti..:mrgreen:

mrt20
08 Ağustos 2017, 12:08
Turbo fanının bağlantı noktası değilmi bu?
Çekişten düşürür aleti valla dikkat etmek gerek.