PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bajaj Dominar 400 Kazası... OLMAZ OLSUN BÖYLE BİR KAZA...

Sie
30 Temmuz 2017, 13:43
https://www.youtube.com/watch?v=hzM4gZlSOFQ

kovboy03
30 Temmuz 2017, 13:56
hayvan herif hatalı sollama yapıp motorluya bilerek vuruyor

uzay gemisi
30 Temmuz 2017, 13:59
bu kaza değil bildiğin cinayet. ahhh ah nedir bu motorcularin çektiği çile nezaman sona erecek?

Sie
30 Temmuz 2017, 14:01
Tamda bacağından vuruyor adamı hayvan
İnşallah adam sakat kalmamıştır

KumanBayram
30 Temmuz 2017, 14:09
Motosikletle yan yana sürüyor geçeceksen geç yoksa şeridinde devam et bence de kaza değil bu

fenerbahceli
30 Temmuz 2017, 14:17
bu kaza değil bildiğin cinayet. ahhh ah nedir bu motorcularin çektiği çile nezaman sona erecek?
Ancak motosiklet ve 4 tekerlekli araçlarının yolları ayrılırsa bitecek.

Birbirlerine kazayla bile çarpsalar
Adı üstünde

Dört teker
İki teker

Devrilmez
Devrilir

İnsanı öldürmez
İnsanı öldürür

Yaralamaz sakatlamaz felç bırakmaz
Yaralar sakatlar felç bırakır

İnsanı koruyacak bir kaportası gövdesi hava yastığı vardır
İnsanı koruyacak bir kaportası gövdesi hava yastığı yoktur

İnsan kendini dört tekerinde güvende hisseder, her an ölebilirim duygusu taşımaz
İnsan rahmetlinin de dediği gibi ölümün nefesini iki tekerinde her zaman hisseder, kendini ölmekten öldürülmekten korumaya çalışır.

Dört teker en sağ şeritten yanındakiyle sohbet edip, sigarasını hatta meşrubatını içip, gayet normal bir süratle (60-70-80) yolun keyfini çıkara çıkara yolculuk edebilir.
İki teker en sağ şeritte bile yolculuk etse bile her zaman tedirgindir. Sürekli aynalara bakma ve kendini koruma kollama ihtiyacı hisseder.

Dört teker ve iki teker kardeş değildir. Bu yüzden AYRI YOLLARIN ARAÇLARIDIR. İster kabul edin ister etmeyin. Ayrı yollar olmadığı sürece motosikletçi ölümlerinin sonu gelmeyecektir. Motosikletçiler öldürülecek veya en iyi ihtimalle sakatlanacak, altlarındaki motosiklet hurdaya dönecektir.

esbabsız
30 Temmuz 2017, 15:14
Bence bu kaza bayağı geliyorum demiş. Belli adam dengesiz bir şekilde geliyor arkandan yavaşla bırak gitsin kendi başını yesin. Diğer tüm sürücüleri kural tanımaz yaratıklar olarak görüp ona göre gitmek gerekiyor. Aksi halde hayatta kalmak mümkün değil.

pea
30 Temmuz 2017, 15:22
Bu "motosiklete özel şerit istiyook" geyiğinden bıktım.

Tamam kamyonlara, tırlara, servislere, taksilere, otobüslere, motosikletlere özel şeritler yapalım.
Jipler yer altından gitsin, skuterler havadan, minibüsler sudan.

"Bizi araç olarak görmüyorlar" diye yakınıyoruz, daha da ayrışmak istiyorsunuz.
Trafik kurallarına uyun, güvenli sürün, trafikteki öküzleri de allaha havale edin. Kendinizin de bir motorlu araç olduğunuzu bilin.

RoofRoof
30 Temmuz 2017, 15:35

Tamam kamyonlara, tırlara, servislere, taksilere, otobüslere, motosikletlere özel şeritler yapalım.

"Bizi araç olarak görmüyorlar" diye yakınıyoruz, daha da ayrışmak istiyorsunuz.
Trafik kurallarına uyun, güvenli sürün, trafikteki öküzleri de allaha havale edin. Kendinizin de bir motorlu araç olduğunuzu bilin.

Ne güzel olurdu ama her aracın özel yolları olsaydı.Devletimiz yol yapmakta 1. sırada zaten.

Darkcity2000
30 Temmuz 2017, 15:49
Dikkatli izlerseniz motorcunun buyuk ihtimal boynu kiriliyor

fenerbahceli
30 Temmuz 2017, 15:50

.

Hayır dostum. İki tekerler ayrı yolda, dört teker ve üstü ayrı yolda olmalı. Nüfus, araç yoğunluğu, trafik, cehalet, kural tanımamazlık BUNU GEREKTİRİYOR. Aksi taktirde ölüme çok yakınız

Sercan_07
30 Temmuz 2017, 15:51

Mucizevi kurtuluş diyor ya herhalde bişey olmamıştır.

whitedeamon
30 Temmuz 2017, 15:54
Motor nasılsa ben gelince kaçar falan dediyse.Birde cidden ayrı şerit ayrı muamele geyiğini bırakın.Sanki dünyada her ülkede motor için ayrı şerit var bir bizim ülkede yokmuşta bu eksiklikten yakınıyormuşuz gibi.Ayrı şeridin olsa bu sefer orayada yaya atlar.Hayır yani çoğunuz emniyet şeridinden yardırıp giden insanlarsınız neyin kafası bu.

astrofizik
30 Temmuz 2017, 16:17
Yanlız motorcunun biraz daha uyanık olması lazım,
Aynı durum Yalova'da benimde başıma geldi,
Arkamdaki araç sollamaya çıktı ama karşı şeritten gelen araçtan önce benim önüme gaçebilecek kadar hızlı gidemiyor,kıytırık 90bg araba ne yapacak ?
Kendi hayatına mal olabilcek bir kaza yapmak yerine benim üzerime kıracak...
Fark ettiğim anda hızımı düşürdüm, böylece bana çarpmadan hemen önüme geçebilmiş oldu,yavaşlamasam bana vuracaktı.

Motorcunun iki silahı var ; gaz ve fren .
Dominar 400 sanki etrafta hiçbirşey olmuyormuş gibi sabit bir hızla ilerliyor.
Metrelerce araç ile yanyna paralel şekilde gitti.
Kendi durumuna göre gaz veya fren yapması gerekiyordu,karşı şeritten otobüsün geldiğini görüyorsun ..o araç illaki sola geçecek neden yanında bekliyorsun?
Dominar'ın torku yüksek ver gazı ilerle.
Sollamarda araçlara yardımcı olmakta fayda var..yol ver gitsin sonuçta hata yaparsa sana patlayacak .
Ama tabiki araba ℅100 suçlu.

EmirŞengezer
30 Temmuz 2017, 17:11
Soylemesi kolay oldugu icin soyleyeyim motorcu kenara cekilip yol verebilir ya da gazi acip uzayabilirdi. Arabayi cok uzun sure yaninda tutmus.

istanbu_gezg
30 Temmuz 2017, 17:30
Seni kucuk oc anani tokatllaya tokatlaya ellerini optugum

YasinC
30 Temmuz 2017, 17:36
Roketatarı getirin.

Xavosa
30 Temmuz 2017, 17:40
Acilin muhalif geldi :p

Sanki motosiklet arac yaklastiginda hizini arttirmis* ya da kamera etkisiyle ben yanlis goruyorum. Arkadaki motosiklet herhangi bir hiz azaltma yapmadigi halde ondeki motor farki aciyor. Yol vermek istememis gibi geldi.

Eger oyleyse sollayan araclari kafa kafaya girdirmek icin ulkemizde sik sik yapilan bir yontem malum ama motosikletliyseniz pek denememek lazim.

* Karsi yonden gelen otobus gecisinden sonra hizlaniyor.

fenerbahceli
30 Temmuz 2017, 17:49
Birde cidden ayrı şerit ayrı muamele geyiğini bırakın

Dostum net bir soru soracağım. Bu sorunun cevabı olarak da "EVET AZALIR" veya "HAYIR AZALMAZ" cevabını talep ediyorum. Sorum şu
Ayrı motosiklet yolu olsa, sadece iki tekerlerin kullandığı, motosiklet ölümleri azalır mı, azalmaz mı?

Lütfen sadece tek kelimelik cevap. Yorum talep etmiyorum. Azalır veya azalmaz.

Cevabı sabırsızlıkla bekliyor olacağım.
Saygılar

mfBulut
30 Temmuz 2017, 17:52
Yol demişsiniz de, motosikletlerin hız limitlerini tabelalara bile koymuyorlar. AVM lerde daha yeni yeni motor park yerleri görüyorum. Ütopik gibi biraz.

RedCBR125
30 Temmuz 2017, 19:02

Yere çarpan şey çantası. Başı o şekilde çarpmıyor sanırım. Boynu kırılmanıştır.

velizrsln
30 Temmuz 2017, 19:06
Bizde de bol bol boyle o cocuklari

Ekarademir
30 Temmuz 2017, 19:06
Motorcuda hata var. Arkadan gelen adamın birşey yapacağı bes belli duruyor. Yol hakkı falan filan hikaye. Canını sevenin uzak durması lazım böyle dengesiz sürücülerden.

Janne
30 Temmuz 2017, 21:15
Ekrem Bey buna ne diyeceksiniz? Dominar yan yattı?

Pistonlar
30 Temmuz 2017, 21:23
Ekrem Bey buna ne diyeceksiniz? Dominar yan yattı?

Sesli güldüm :mrgreen:

AEA olsaydı çarpmanın etkisiyle o motordan belki düşmezdi
Motor sürücüsünde hata yok

zekeriyaimam
30 Temmuz 2017, 21:23
Dostum net bir soru soracağım. Bu sorunun cevabı olarak da "EVET AZALIR" veya "HAYIR AZALMAZ" cevabını talep ediyorum. Sorum şu
Ayrı motosiklet yolu olsa, sadece iki tekerlerin kullandığı, motosiklet ölümleri azalır mı, azalmaz mı?

Saygılar

Motosiklet kazalarının en büyük sebebi viraja girişteki hatalardır

enxdesign
30 Temmuz 2017, 21:55
Bu kazanın öncesi vardır muhtemelen. Çünkü araç zaten çarpacam bu elemana dercesine gidiyor.

Böyle bir olayda motosikletlinin yapacağı yavaşlayıp arabanın geçmesini beklemek olmalıydı.

pea
30 Temmuz 2017, 22:08

Saygılar

Motosiklet yolunda mangal yapanlar, araba park edenler, birbirine çarpan motorcular, "senin yolun burası" diye dayılanan arabacılar...
Kimse artık motora binmeyeceği için azalır.
Amaç buysa çok başarılır olur.

hokahey
30 Temmuz 2017, 22:36
burada motor sürücüsünün yapması gereken 2 şey vardı:

1) hızını düşürüp arabanın geçip gitmesini sağlayacaktı

2) hızını artırıp arabadan uzaklaşacaktı.

ikisini de yapmadı, yan yatmayı tercih etti. geçmiş olsun.

mabadı ile inatlaşan altına eder.

fz6_fazer
30 Temmuz 2017, 23:17
''Bana şiirlerinde küfür etme diyorlar usulsüz..Lan bu kadar iyi alie çocuğunu nasıl anlatayım küfürsüz?'' CAN YÜCEL..