PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : uzun boya scooter ve başlangıç

eryüz
16 Temmuz 2017, 20:13
arkadaşlar selam

konulara baktım, çoğu eski konular. 1.90 boyum var, yeni başlayacağım motora ve scooterla başlamak istiyorum. bugün pcx 150 2014 model bakmaya igttim, denedim ve gidonu çevirdiğimde ayaklarıma değiyor :D maxileri pek sevmiyorum honda ve yamaha dışında hep sorun çıkarıyorlar diye biliyorum ve zaten çoğu 20bin km+. şimdi ben vitesliyle mi başlasam benim ebatlarımda pulsar vs. yoksa maxi bir scooterla mı? maxi bi' scootera verecğim parayı pulsara vermeli miyim?

teşekkür

DadasOflu
16 Temmuz 2017, 20:34
Pulsar mondial vs tamamen tüccar malları .güvenlik lafta hepsinde. Fiyatı ucuklar disinda honda ve yamaha ve son günlerde dikkatimi çeken benelli dışında seçim çok saçma gibi. Benelli piyasada tutunmak amaçlı kaliteli gördüğüm malıni uygun fiyatlı veriyor gibi...honda yamaha ise yüksel cclere geçişlerde ikinci eli kolay olan makinalar. Yeter ki abs li olsun en yuks .150 lik
ne ile başlarsan başla.

Mexico
16 Temmuz 2017, 20:40
Hocam benim boyumda 1.86 civarlarında. PCX ilk motorumdu, evet bazen dizler gidona değiyordu. Ama öyle aman aman dert ettiğimi hatırlamıyorum, rahattı yani.
Şu an Yamaha Nmax kullanıyorum. Dizim kesinlikle gidona değmiyor. Selesi ve amortisorleri çok sert, onun dışında her türlü tavsiye ederim.

stevejones
16 Temmuz 2017, 21:14
bajaja para falan verme

DadasOflu
16 Temmuz 2017, 21:16
ABS ...yeni oldugun icin mutlaka olmalı, bunu asla unutma ! Hoş ömrünü motor üstünde geçirmiş duayenler bile ABS siz motora binmemeli.. hatta dünya da ABS yoksa üretim lisansı bile verilmemeli . ABS cesitli uluslararasi anlasmalarla ekstra maliyet sınıfından çıkartılarak %100 tüm motorlu araçlara uygulanmalı . Kazasız belasız al kullan inş.

rumelian
16 Temmuz 2017, 21:19
yamaha nmax 150 uzun boya gayet iyidir

eryüz
17 Temmuz 2017, 21:17
pulsar o kadar mı kötü ya :(

hocam ben 1.90ım bacak boyum hele felaket pcxe bindim bugün ve resmen elcik geliyo dizime :d

yamahanın her şeyi pahalı

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

apache rtr 150ye yorumlarınız?

eryüz
19 Temmuz 2017, 13:48
ve cf moto da seçenekler arasına girdi hatta bugün bi tane görmeye gidicem yorumlar? duruma göre yani

RoofRoof
19 Temmuz 2017, 13:51
ve cf moto da seçenekler arasına girdi hatta bugün bi tane görmeye gidicem yorumlar? duruma göre yani

İşini görür ama 2.eli,yedek parçası,servisi sıkıntı

Nikkfurie
19 Temmuz 2017, 15:11
durduğun yerde gidonu tam sağ sol yaptığın için dizlerine değer tabi :)

normalde çok düşük hızlarda bile motorun gidonunu sona dayama ihtiyacı duymassın,

belki çok dar bir yerden dönmek gerekirse dizlerini birbirine yaklaştırırsan gidon o an yine değmez..

1.90 boyla pcx e sığarsın ama sen üzerindeyken kendini görsen manzara karşısında 2 tekerden soğuyabilirsin :P

pcx hem incecik lastikleriyle hemde alçak yapısı ile estetik durmayacaktır altında..

xmax , joymax , forza gibi maxi sukuterler ile keyif alarak binersin..

eryüz
19 Temmuz 2017, 15:13
soğudum zaten her pcx gördüğümde kalbim sızlıyo :(

espresso
19 Temmuz 2017, 15:14
xmax 250 uzun boya iyi gider gibi.
Benim boyum 1.80, ortalamaya göre uzun sayılırım ama xmax250'nin üzerindeyken kendimi kısa hissediyorum.

Ne olursa olsun ABS şart.

dobrafilozof
19 Temmuz 2017, 15:28
RKS CİTYBLADE almayın da ne alırsanız alın.

cıbır hayali
19 Temmuz 2017, 15:35
cf moto 150nk al. hem ucuz hemde uzun boya iyi gider. yedek parça sıkıntısı yoktur. herhangi bi mondial servisine git alırlar. bazı gereksizler yedek parça sıkıntısı demiş. hiçbişey bilmiyorlar.

DadasOflu
19 Temmuz 2017, 17:44
aman sakın ha..bu makinalar motosiklet falan değil. git cbf150 veya cbr125 al bin daha iyi,

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:42 ----------

şu an işyerimde arkadaşın 150likcfsi duruyor. çöp maalesef çöp. hoş beğenirsin beğenmezsin CANIN KIYMETLİ ise kesin absli gittiği kadar durabilen makina almalı.

nines
19 Temmuz 2017, 17:53
honda ps 150'lere bakabilirsiniz.

maxilerde xmax 250 ve xcity 250 bakılabilir.

eryüz
19 Temmuz 2017, 20:29
büyük ihtimal ile cf 150 nk düşünüyorum. apache fazla titriyp ve pek rahat hissetmedim kendimi. cbf ve ybr çirkin ama kalite tabii. scooterfa ise çok pahalı maxiler. xmax alıp 2 3 sene de kullanasım yok değil de gerçi...