PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araçtaki şasi no ile ruhsattaki no tek hane farklı

mahmut1
04 Temmuz 2017, 09:57
Arkadaşlar selamlar,
Ramzey marka 125cc lik bir motosikletim var. Daha önce hiç muayeneye girmedi. Tüv'den randevu aldım. Gitmeden önce son kontrolleri yaparken farkettim şasi no ruhsattakiyle tek hane farklı. Araçtaki no 9, ruhsattaki no 7 yazılmış. Tüv randevusunu iptal ettim. Motorun faturasını ve uygunluk belgesini buldum. Maalesef faturada, uygunluk belgesinde ve ruhsatta bahsettiğim no 7 olarak yazılmış. Trafik tescile gittim. Sorunu anlattım. Uygunluk belgesinde de yanlış yazdığını söyledim. Bana üretici firmadan (Ramzey) doğru no yazılı yeni uygunluk belgesi hazırlatmamı söyledi. Ama Ramzey 2010 yılında batmış kapanmış. Muhatap bulamadım. Ruhsatı nasıl düzelttiririm. Sorunu nasıl çözerim bana yardımcı olabilir misiniz?

The Dude
04 Temmuz 2017, 10:05
ilk kural,
muayeneyi iptal etmeyecektin.
muayeneye gidersin geçer ise sorun yok.

geçmez ise.
uygunluk belgesi vs karıştırma hiç .
muayeneden geçmeyince doğru numaranın yazdığı bir evrak verilir.
onun ile emniyete müracaat edersin.

başıma geldiğinde yaptığım bu idi.
ve hatta emniyette polis sistemden değiştirdi,
bir de evrak verdi. tekrar muayeneye gittim.
hallettim.

farklı bir konu ise bilemem.

mahmut1
04 Temmuz 2017, 10:53
Cevabınız için teşekkürler. Acaba sizin de trafikteki dosyanızda bulunan evrakların tamamında tek hanede yanlış yazılma durumu varmıydı. Sorunumuz bire bir mi onu anlamaya çalışıyorum.

The Dude
04 Temmuz 2017, 12:05
yanlış hatırlamıyorsam S harfini 5 olarak yazmışlardı,
bu durum 3. muayenede ortaya çıkmıştı,
oluruna bırakmanı bu sebepten söyledim.

emniyetteki araç tescil dosyalarında şase numarası araç üzerindeki ile aynı idi.
aradaki fark bu.
sizin işlem baştan hatalı yürümüş.
çok dallandırmadan halletmek gerekir,
halledilebilir ise.

tyrung
04 Temmuz 2017, 14:25
Benimde blok üstündeki nonun 8 rakamı eksikti. (sadece 4 rakam yazılmış) TheDude nin belirttiği yolu tkaip ederek hemen çözdüm. Tüvtürk deki sistem ertesi gün düzeltmeyi görebiliyor.

sdirer
04 Temmuz 2017, 16:13
geçmiş olsun gitti 200 tl ve zamanın. :)

mahmut1
04 Temmuz 2017, 17:56
Tüv den muayene randevusu aldım. 7 temmuzda muayeneye gideceğim. Gelişmeleri buradan paylaşacağım. Herkese teşekkürler.

mahmut1
07 Temmuz 2017, 21:16
Herkese selamlar,
Bugün motorum birkaç hafif kusur dışında sorunsuz bir şekilde muayeneden geçti. Şasi noya bakılmadı. Tamam sorun var ve düzeltilmesi gerekiyor ama en azindan muayene problemini halletmiş oldum. Musait bir zamanda tespit yaptırıp ruhsatı da düzelttiririm. Şimdilik durumlar böyle.

velizrsln
07 Temmuz 2017, 21:57
bekliyoruz