PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Herşeyi alttan mı almalıyım? Yeter artık!

Wolverine,
24 Haziran 2017, 22:03
Arkadaşlar daha iki gün önce motorumla sağ şeritten giderken dibimden bi araç makas atarak geçti sinirlendim yakaladım bunu napıyorsun dedim git gece gece dedi arabada 4 Kişiler bende sen git arkadaşlarının yanında attislik yapma dedim sonra bida yaptı Işık'larda durdular tartıştık biraz bişey olmadı bundan iki ay önce sırf korna çaldım diye iki kişi inip bıçak çektiler bana lafı uzatmadan asıl meseleye geleyim şimdi ben lustral kullanıyorum psikolojim bozulmaya başladı yani ne yapayim herşeyi alttanmı alayim kaska kameramı takayım?
Artık her motorla çıkınca arkamda kız arkadaşım varken aklıma böyle şeyler getiriyorum kendimi geçtim ya artçılarıma bişey olursa diye korkuyorum biraz uzun oldu farkındayım ama psikolojim bozulmaya başladı sizden tavsiye almam gerekiyor kesinlik kavga etmeye çalıştığımı düşünmeyin teşekkür ederim.

IRau
24 Haziran 2017, 22:08

ne bekliyon gardaş...

kadango
24 Haziran 2017, 22:23
Makine nedir?

Discover ile böyle tepkiler alman pek de şaşırtıcı değil. Trafik makine seçiyor, bazen elektrikli pisikletle karışıyorum trafiğe önüme atlayan atlayana, sıkıştıran sıkıştırana... Tabi pek kimseye bir şey demiyorum, kendimi riske atmıyorum mümkün olduğunca... Fakat Fazer ile çıkınca yaklaşımları farklı oluyor, doğal bir durum olarak görüyorum, saygı eksikliğinden kaynaklanan doğal bir durum. Fazer ile sıkıştıran olunca adam, içeridekileri seçmeksizin -bayan, çoluk çocuk, yaşlılardan bahsetmiyorum; eğer kıstırırlarsa beni yerler mi yemezler mi o açıdan- yakaladım mı hesabını sorarım kibar bir şekilde çoğu direk geri vites yapıyor zaten, geri vites yapmayan tek tük vatandaşa doğrudan kendimi tutamayıp sövüyorum önce şaşırıyor sonra bakıyor kaya sert illa geri vites yapıyor. Çok şükür henüz fiziksel bir münakaşaya girmişliğim yok, plakalı kameralı yerlerde de bu tarz girişimlerde bulunmayıp basar giderim.

Adana sakat yer, eğer yaşın küçükse pısırık durursan üstüne gelirler. Küçük makineleri pek iplemiyor kimse, dün iki tane benim yaşlarımda hatta büyük ihtimal benden birkaç yaş büyük eleman adres sordu, kasktan suratım pek belli olmuyor sakal da var, söze amca diye başladı. Fikir verir bu olay anlatmak istediklerime dair. Makinenize güveniyorsanız atarınızı yapın, basıp gidemeyecek durumdaysanız biraz eyvallah etmek kendi sağlığınız açısından iyidir, özellikle Adana gibi bir yerde. Emniyet subabınız sağlamsa 15 kişiye dahi saldırabilirsiniz herhangi bir zan altında kalmayacak şekilde :mrgreen:

Tavsiye değildir yazdıklarım elbet fakat durum bu...

Wolverine,
24 Haziran 2017, 22:30

ne bekliyon gardaş...

Makine nedir?

Discover ile böyle tepkiler alman pek de şaşırtıcı değil. Trafik makine seçiyor, bazen elektrikli pisikletle karışıyorum trafiğe önüme atlayan atlayana, sıkıştıran sıkıştırana... Tabi pek kimseye bir şey demiyorum, kendimi riske atmıyorum mümkün olduğunca... Fakat Fazer ile çıkınca yaklaşımları farklı oluyor, doğal bir durum olarak görüyorum, saygı eksikliğinden kaynaklanan doğal bir durum. Fazer ile sıkıştıran olunca adam, içeridekileri seçmeksizin -bayan, çoluk çocuk, yaşlılardan bahsetmiyorum; eğer kıstırırlarsa beni yerler mi yemezler mi o açıdan- yakaladım mı hesabını sorarım kibar bir şekilde çoğu direk geri vites yapıyor zaten, geri vites yapmayan tek tük vatandaşa doğrudan kendimi tutamayıp sövüyorum önce şaşırıyor sonra bakıyor kaya sert illa geri vites yapıyor. Çok şükür henüz fiziksel bir münakaşaya girmişliğim yok, plakalı kameralı yerlerde de bu tarz girişimlerde bulunmayıp basar giderim.

Adana sakat yer, eğer yaşın küçükse pısırık durursan üstüne gelirler. Küçük makineleri pek iplemiyor kimse, dün iki tane benim yaşlarımda hatta büyük ihtimal benden birkaç yaş büyük eleman adres sordu, kasktan suratım pek belli olmuyor sakal da var, söze amca diye başladı. Fikir verir bu olay anlatmak istediklerime dair. Makinenize güveniyorsanız atarınızı yapın, basıp gidemeyecek durumdaysanız biraz eyvallah etmek kendi sağlığınız açısından iyidir, özellikle Adana gibi bir yerde. Emniyet subabınız sağlamsa 15 kişiye dahi saldırabilirsiniz herhangi bir zan altında kalmayacak şekilde :mrgreen:

Tavsiye değildir yazdıklarım elbet fakat durum bu...
Eğer geri vites atsam ölümüne döverlerdi beni acaba 600 rr da böle olucakmı
Ayrıca hiç tek atarlanan olmadı bana hep fazla oluyo

mfBulut
24 Haziran 2017, 22:32
Geçen gün kışlanın önündeki U dönüşü yasak yerden dönen birine korna çalıp "ne yapıyorsun" şeklinde ellerimi açtım. (Araba kullanıyordum.) Baktım aynadan hareket çekiyorlar filan. Tipler faul zaten. Arkama takıldılar. Yeni hastanenin oraya kadar geldiler. Normalde kaçardım da hastanenin önünden birileri çıkınca o fırsattan istifade önüme geçti. İndi arabadan. Geldi diyor ne el kol yapıyorsun. Dedim ne dönüyorsun ulan yasak yerden, canımızı tehlikeye atıyorsun. Sana ne diyor. Baya camı kırmaya çalıştı yumrukladı. Farkında bile değil başkalarının canını tehlikeye attığının. Aynen tek teker gezip kendi canımı tehlikeye atıyorum, size ne ciler gibi. Acayip pişman oldum inip kemiklerini eline vermediğime. Ama biliyorum ki dövseydim de pişman olacaktım. Ki adana yani biliyoruz, sıcak diye güneşe ciddi ciddi ateş eden kafada insanlar var. Çeker vururlar..

Dediğin gibi olan bizim gibilere oluyor maalesef.

Telefondan yazıyorum. Yanlışlar varsa özür dilerim.

thedarkfire
24 Haziran 2017, 22:34
Arkadaşlar daha iki gün önce motorumla sağ şeritten giderken dibimden bi araç makas atarak geçti sinirlendim yakaladım bunu napıyorsun dedim git gece gece dedi arabada 4 Kişiler bende sen git arkadaşlarının yanında attislik yapma dedim sonra bida yaptı Işık'larda durdular tartıştık biraz bişey olmadı bundan iki ay önce sırf korna çaldım diye iki kişi inip bıçak çektiler bana lafı uzatmadan asıl meseleye geleyim şimdi ben lustral kullanıyorum psikolojim bozulmaya başladı yani ne yapayim herşeyi alttanmı alayim kaska kameramı takayım?
Artık her motorla çıkınca arkamda kız arkadaşım varken aklıma böyle şeyler getiriyorum kendimi geçtim ya artçılarıma bişey olursa diye korkuyorum biraz uzun oldu farkındayım ama psikolojim bozulmaya başladı sizden tavsiye almam gerekiyor kesinlik kavga etmeye çalıştığımı düşünmeyin teşekkür ederim.

Hocam lustral o kadar ağır bi ilaç değil ki, reçetesiz bile alınabiliyordu epey oldu belki reçeteli de olabilir şimdi değiştiyse uygulama.
Tabi ağır değil diye herkes almasın doktor kontrolünde kullanın sonuçta psikolojik etki yaratan ilaçlar bunlar doktor kontrolünde kullanın doktora gidin sonra mesuliyet sorumluluk kabul etmem.

Dostum yapacağın şey kask kamerası alacaksın plakasını felanda çekeceksin bu tür durumlarda yasal prosedürünü tam bilmem ama polise gidip şikayetini vereceksin.

Wolverine,
24 Haziran 2017, 22:50
Hocam lustraldan önce bi Xanax geçmişim var ama düzeldim çok şükür.
Motor kullanmaya çekinir oldum içim öyle doluyorki bişey yapsan sorun yapmasan kendi kendini yiyorsun ben anlamadım bu insanlar ne yani ulan harbi şaka gibi ya :D
Ben Allah'ın adaletine inanıyorum kimsenin yaptığı yanına kalmicaktır bu yüzden içim bi nebze rahat.

DKN
25 Haziran 2017, 00:01
tecrübe dışında biraz makinayla alakalı. Binersen s1000rr gibi alete kimse saygıda kusur etmez. arabada da öyledir, pahalı olana yol verirler

thedarkfire
25 Haziran 2017, 00:17
tecrübe dışında biraz makinayla alakalı. Binersen s1000rr gibi alete kimse saygıda kusur etmez. arabada da öyledir, pahalı olana yol verirler

Ya bence birazda yaşadığımız şehre göre değişiyor. Mesela İstanbul gibi trafiği yoğun şehirlerde motorcular fazla trafik sıkıntısı çekmiyor ama araçlar yeri geliyor saatler bekliyor ve bu motorculara karşı bi sinire yol açıyor bence. Hani biz bekliyoruz onlar niye beklemiyor gibisinden bi düşünce var sanırım, sonuçta biz aralardan gidip kırmızı ışık yansa bile en önde durup yeşil yandığında çıkıp gidebiliyoruz ama 4 tekerli bi aracın öyle bir avantajı olmadığı için süre dolana kadar geçemeyince tekrar tekrar bekliyorlar. Biz o kadar beklemiyoruz çünkü araları kullanıyoruz ve öne geçip yeşil yanınca çıkıp gidiyoruz e haliylede bize karşı bi tavır oluşuyor.

Mesela ben Çorumda yaşıyorum, burada pek trafik sorunu olmuyor olsada nadir ve kısa sürüyor benim denk geldiğim en azından öyle söyleyim.
Motorumda Mondial Roadracer 125 ama yinede saygı görüyorum. Tabi herkesten değil ama genel olarak saygı görüyorum mesela 2 araç olu kapatmış oluyor aralarındaki boşluklarda geçebileceğim kadar olmuyor bi araç hafif kayıyor yana benim geçmemi sağlıyor, yol veriyorlar, önüme kırmıyorlar. Hatta bi kere lastiğim patlamıştı dayının biri pick up la gidiyordu dedi yiğenim noldu dedim abi lastik patladı gidemiyom elimde de götüremedim lastik iyice inmiş it it gitmiyor. Yardımcı oldu pick up a yükledik zorda olsa 3 kişi, servise kadar götürdü sağolsun.

Emre Fırat
25 Haziran 2017, 01:42
Trafikte biraz hoşgörü ile alakalı , şimdi aktif şekilde araç ve motor kullanınca ikisinide tahmin edebiliyorum. Motordayım , akşam yol boş adam ters yöne girmiş üzerime geliyor, benide farketmiş görüyor. Şimdi korna çalıp sellektör çakıp el kol yapmanın manası yok bana kalırsa , ufak bir hareketle geldiğimi belli edip uygun bi şekilde geçip gidiyorum. Araba sürerkende motorcular öyle bir yerden çıkıyor ki , elimden geldiğince müsade ediyorum ters şeride girip metrelerce tersten gidenler felan fıstık yol durumu müsaitse hoşgörü karşılıyorum ters sapağa girmesini çünkü ordan girmese adam 100 mt ileri sapağa gidecek , ordan tekrar geri felan fıstık...
Kısaca her kurala uymayanı kurala uydurmaya kalksam hem kendime stres olucak hem karşı tarafa çok fazla takmayın kafayı kırmaya değmez aceleci davranmayın. Bırakın müsade edin önce yaya geçsin , bırakın araba sizden önce yola girsin.
Biraz tavsiye verebilceğim tek şey sakin ve yavaş gidip çevrenize odaklanın insanların milletin ne yapmaya çalıştığına bakın inanın çok keyifli oluyor böylesi :)
Video bana ait mesela izleyebilirsiniz 3.40'dan sonrasını , motovlog felan çekmeyi sevmem kask kamerasını açmıyorum bile çoğunlukla hatta ama sürüşüm hep böyle sakindir :)

https://www.youtube.com/watch?v=fqH-wEsuJu8&t=1s

fatih.met
25 Haziran 2017, 02:14

alttan alacaksın tabiki! ne oldu, bir sıkıntı mı var hayırdır? :mrgreen:

araba kalabalıksa alttan almakta yarar var.

Wolverine,
25 Haziran 2017, 02:18
alttan alacaksın tabiki! ne oldu, bir sıkıntı mı var hayırdır? :mrgreen:

araba kalabalıksa alttan almakta yarar var.

Alttan alıyorum genelde zaten sorun o değil sorun gergin olmam sürekli insanlar iyidir diyorum iyi şeyler düşünüyorum 5 dakka geçmiyo .. :D

orh
25 Haziran 2017, 04:48
Şimdi siyasete girmek istemiyorum ben kullanırken arabalardan hızlı kullanıyorum sıkıntı çıkmıyor yalnız bu ülkede yasalar düzgün işlemediğinden herkez kendi yasasını yürütmeye çalışıyor buda yetmezmiş gibi bir de suriyelileri doldurdular memlekete ortalık öküz kaynıyordu iki katına çıktı maşallah

fatihy1977
25 Haziran 2017, 07:23
İyi bayramlar
Kurye eğitiminde hocanın bir sözü vardı, trafikte sorun yaşadığınız başka bir şoföre rast geldiniz ve tartışma çıktı. Şimdi adamı evde anası babası ailesi terbiye edememiş , okulundaki öğretmeni terbiye edememiş, belki ustası belki hocası o yaşa kadar terbiye edememiş sen iki laf iki yumrukla mı terbiye edeceksin. Hadi birini ya diğerleri. Tek çare yolumuza bakmak. Selametle

Wolverine,
25 Haziran 2017, 13:40
İyi bayramlar
Kurye eğitiminde hocanın bir sözü vardı, trafikte sorun yaşadığınız başka bir şoföre rast geldiniz ve tartışma çıktı. Şimdi adamı evde anası babası ailesi terbiye edememiş , okulundaki öğretmeni terbiye edememiş, belki ustası belki hocası o yaşa kadar terbiye edememiş sen iki laf iki yumrukla mı terbiye edeceksin. Hadi birini ya diğerleri. Tek çare yolumuza bakmak. Selametle

Çok doğru diyorsun hocam her deliyi biz adam edemeyiz bundan sonra yoluma bakacam.

velizrsln
26 Haziran 2017, 02:16
bugün arabayla yaşadığım 2 konuyu anlatıyım;
ben genelde sakin kullanan biriyim ilk eve dönerken 3 şeritli yol geniş ben ortadayım kimse yok arkada önde adamın biri arkamda dibime kadar gelip hafif sellektör yaptı sonra yavaş yavaş geride mesafe bıraktı bu neydi şimdi ...

daha sonra gene sahil yolunda biraz trafik sıkışık 2 şeritli yol sağ tarafım dolu arabalar var ışıktan falan kalkmıştık sanırım arkadan beyaz ışıklı beyaz bir bmw en sevdiğimden geldi arkada dibime kadar geldi bir kaç sellektörden sonra uzunları açtı arkamdan bende hiç yol vermedim beni sağladı biraz gidince sağ taraf açılınca, bende önüme geçince bende sellektör yaptım fren yaptı :) arabamda emanet var sinirlendim çekip vursam olan gene bana olucak, vurmasam sinirlendiğimle kalıcam

yanii her türlü biz zararlı çıkıyoruz bunun başka yolu yok, ülkeyi terk etmek için bişeyler yapmaya çalışıcam

Wolverine,
26 Haziran 2017, 02:53
bugün arabayla yaşadığım 2 konuyu anlatıyım;
ben genelde sakin kullanan biriyim ilk eve dönerken 3 şeritli yol geniş ben ortadayım kimse yok arkada önde adamın biri arkamda dibime kadar gelip hafif sellektör yaptı sonra yavaş yavaş geride mesafe bıraktı bu neydi şimdi ...

daha sonra gene sahil yolunda biraz trafik sıkışık 2 şeritli yol sağ tarafım dolu arabalar var ışıktan falan kalkmıştık sanırım arkadan beyaz ışıklı beyaz bir bmw en sevdiğimden geldi arkada dibime kadar geldi bir kaç sellektörden sonra uzunları açtı arkamdan bende hiç yol vermedim beni sağladı biraz gidince sağ taraf açılınca, bende önüme geçince bende sellektör yaptım fren yaptı :) arabamda emanet var sinirlendim çekip vursam olan gene bana olucak, vurmasam sinirlendiğimle kalıcam

yanii her türlü biz zararlı çıkıyoruz bunun başka yolu yok, ülkeyi terk etmek için bişeyler yapmaya çalışıcam

hocam sen silahı felan bırak bence hapse girmek yerine ölmeyi yeğlerim ben :D

whitedeamon
26 Haziran 2017, 03:14
Sakal bırak.Şaka değil bu.Gidip apaçi modelleri yapma tabiki.Gandalf misalide olmasın.Ama günlük hayatını etkilemeyecek seni rahatsız etmeyecek derecede sakal bırak.Lüks görünümlü olmasın ama o zaman daha fazla yüklenirler tiki falan filan bilmem ne.Amaç serseri imajı vermek değil.İnsanlar alışkanlıkları, bilinçaltı sebebiyle yüz görünümüne göre kafalarında seni bir skalaya tabi tutarlar.Çok bakımlı yada lüks bir stile sahipsen genelde yüklenirler.Biraz daha pis sakallı bir stile sahip olursan seni agrasif bir pozisyona koyarlar.Populer sakal stilleri içindede agrasif göstererek ve günlük hayatında seni tipten,stilden dolayı zora sokmayacak sakal stilleri var.Denemek bedava eğer yapabiliyorsan bir dene derim.Benden 8 ve 12 yaş büyük adamlar abi diyordu.Ben tabi birebir görüştüğüm insanların bana bu şekilde hitap etmesinden hoşlanmadığım için açıklığa kavuşturdum işi ama diğer türlü işe yaradığını söyleyebilirim.

Jemand
26 Haziran 2017, 09:09
motosiklet tepesinde iken bir süre önce bıraktım insanlarla dalaşmayı. önüme kırana olsun sıkıştırana olsun hiç bir şey demiyorum artık. boşuna kendini paralamanın alemi yok. çok uyuz olduğuma orta parmak gösterip gaz açıyorum inan bana kuduruyorlar, yakalayamıyorlar da. tavsiye ederim.

kaanklky
26 Haziran 2017, 09:54
Turunun zeki/guclusu neslini devam ettirir.

Konu insan olunca gucu geciyoruz; medeniyeti, kursunu vs. Zeki olan yasamaya devam edecek.

KtmRc390
26 Haziran 2017, 14:10
Kardeşim rc 390 ve 150 cc mondial motorum var. rc 390 satışta su anda. 150 ccyi kullanıyorum. her zaman sağ şeridin solundan gidiceksin. Sağ şeridin en sağında ve en solunda şerit çizgisi vardır. Sağ yakın gidersen ortadan yada arkadan gelen adam senin içinden geçer gibi yanından silme geçer.

ortadan gidersen yine aynısı olabilir. Ama iki şerit çizgisinin ortasından yada sağındna değil solundan yanı orta şeride yakın olan çizgiye yakın gidersen asla yanından silme geçemez ben sahsen 85 bin kmdir 150 ccyi sürüyorum mondiali öyle bişi yaşamadım.

Rc 390 ise yaklaşabilen yok haliyle onunlada yaşamıyorum. Ama rc 390 da aynalara bakmazken 150 kullanırken gözüm yoldan cok aynada cunku cok taciz var ama şeridini vermediği nzaman bi sey yapamıyorlar hadi bu taktıkle sorunların cozulur k.g

kuzan14
26 Haziran 2017, 14:34
Eğer geri vites atsam ölümüne döverlerdi beni acaba 600 rr da böle olucakmı
Ayrıca hiç tek atarlanan olmadı bana hep fazla oluyo
600rr'la normal motor gibi gidersen yine aynı şeyleri yaşarsın tabi ama gazlayıp yanına yaklaştırmazsan ayrı

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:32 ----------

Bende 97 model E230 var, her istediğimde yol veriyorlar ama pederin arabası altımdayken yani range rover varken, kimse yol vermiyor :d

Wolverine,
26 Haziran 2017, 15:11
Yorumlar için teşekkürler hepimizin ortak sorunu olan bi konu açmışım belli :D discover i satıyorum anlaştık sıra 600 rr için biraz para biriktirmekte saygılar...

sdirer
26 Haziran 2017, 15:58
fikrimce bir ülkede 3 temel şey olmadıktan sonra huzur olmaz. Bana göre bir ülkede olması gereken 3 şey şunlardır:
* adalet
* eğitim
* üretim
hep beraber huzur aramaya devam edelim, daha çok ararız.

Seko
26 Haziran 2017, 18:10
Kanun bende olsa trafikte adam vuranı sorgusuz asar, aracında "emanet", bıçak taşıyanın da hayatını karartırım. Sopa taşıyanlar ise yaşadılar, bir iki haftayı hastanede geçirecekleri guzel bir dayakla kurtulacaklar.

hasmet
26 Haziran 2017, 18:27
Bende 97 model E230 var, her istediğimde yol veriyorlar ama pederin arabası altımdayken yani range rover varken, kimse yol vermiyor :d

Lada Samara'ya herkes yol veriyor. :) bizzat tecrube ettim. Tum luks arabalar cil yavrusu gibi dagiliyolar. :) Amman dokunmasin cuzzamli seklinde yaklasiyorlar :) Cok haksiz da degiller. Yerlerinde olsam muhtemelen ben de oyle yapardim :) Super bir duygu.

pertry
26 Haziran 2017, 23:12
İlacinizi degistirmenizi tavsiye ederim.

fenerbahceli
27 Haziran 2017, 11:19
Türkiyede devleti takmayan, kendi vatandaşını, öldürülmesi veya en azından yaralanması gereken düşman gözüyle bakan binlerce cahil insan var. Bu insanlarla trafiğe de çıkılmaz, bu insanlarla ticaret de yapılmaz, bu insanlarla aynı yere gezmeye de gidilmez. Hiç bir şey yapılmaz.
Bu insanlarla aynı yolda yolculuk yapacaksanız ve kendinizi güvende hissetmek istiyorsanız tek çare var. Bireysel silahlanma. Devlet buna izin verirse o zaman şartlar eşit olur ve kendinizi güvende hissedersiniz. Yoksa bunların eğitilmesini beklerseniz torununuzun torunu ancak görür bunlar eğitilmiş halini.
Ya bir otomobilde her zaman 4 erkek yolculuk yapacaksınız ya da çıkmayın trafiğe boşuna kendinizi yiyip harap etmeyin bu cahil pislikler yüzünden. Otobüsle gidin nereye gidecekseniz

whitedeamon
27 Haziran 2017, 11:36
Türkiyede devleti takmayan, kendi vatandaşını, öldürülmesi veya en azından yaralanması gereken düşman gözüyle bakan binlerce cahil insan var. Bu insanlarla trafiğe de çıkılmaz, bu insanlarla ticaret de yapılmaz, bu insanlarla aynı yere gezmeye de gidilmez. Hiç bir şey yapılmaz.
Bu insanlarla aynı yolda yolculuk yapacaksanız ve kendinizi güvende hissetmek istiyorsanız tek çare var. Bireysel silahlanma. Devlet buna izin verirse o zaman şartlar eşit olur ve kendinizi güvende hissedersiniz. Yoksa bunların eğitilmesini beklerseniz torununuzun torunu ancak görür bunlar eğitilmiş halini.
Ya bir otomobilde her zaman 4 erkek yolculuk yapacaksınız ya da çıkmayın trafiğe boşuna kendinizi yiyip harap etmeyin bu cahil pislikler yüzünden. Otobüsle gidin nereye gidecekseniz

Sen bunu nasıl düşündün ya.İşye türkiyenin geleceği gençlerimiz.Ne kadar parlak bir geleceğimiz var.Kendine yanlış yapan olursa silah çekerek sorunu çözecek genç yetenek.Silahın caydırıcı olabileceği fikrine amerikadaki yol kavgalarını izleyerek mi karar verdin.Yalnız burası türkiye çekersin silahı karşındaki ağzına bir vurur.Seni öldürüp nefsi müdafa der.Öldüğünle kalırsın.Sanıyor musun sen silah çekince karşındaki pısıp kalacak.Sorunları kavga dövüş silahla halledebileceğini sanan bir zeki daha.O silahı taşıyınca o denyolardan ne farkın kalacak.Her sorun çıkaranı vuracak mısın!!Hangi birine ceza vereceksin.Kanunlar neden var o zaman.Hepimiz takalım belimize silahları adaleti herkes kendince sağlasın.Polis,jandarma falan onlarada gerek yok.Hatta hastaneleride kaldıralım.Herkes kendi adaletini sağladığı gibi kendi tedavisinide yapar.Ne mantıklı çözüm üreten zeki insanlarla aynı ülkede yaşıyoruz ya.

fenerbahceli
27 Haziran 2017, 11:51
[QUOTE=whitedeamon;4173100O silahı taşıyınca o denyolardan ne farkın kalacak.[/QUOTE]
O denyo kırdı önüne. Sana karının yanında küfür etti. Yetmedi karına küfür etti. Paranı gasp etmeye kalktı. O da yetmedi yanındaki denyolarla birlikte karına sarkıntılık etti.
Ne yapacaksın bu durumda ? "Yapmayın pis adamlar" mı diyeceksin? Yoksa yanında bir emanet olmadığı için eşşekler gibi pişman olduğunu mu düşüneceksin?

whitedeamon
27 Haziran 2017, 15:31
O denyo kırdı önüne. Sana karının yanında küfür etti. Yetmedi karına küfür etti. Paranı gasp etmeye kalktı. O da yetmedi yanındaki denyolarla birlikte karına sarkıntılık etti.
Ne yapacaksın bu durumda ? "Yapmayın pis adamlar" mı diyeceksin? Yoksa yanında bir emanet olmadığı için eşşekler gibi pişman olduğunu mu düşüneceksin?

Belindeki silaha mı güveneceksin.Zerre yürek olmadıktan sonra alayını vursan ne olacak.Belinde silahla dolaşmayı adamlık mı sanıyorsun.Arabadan 4,5 kişi indi ellerinde tabanca pompalılar var.Yanında çek bakalım tabancanı hanginiz zararlı çıkacak.Senin anlattığın senaryoya göre yanında roket atar taşısan faydası yok.

fenerbahceli
27 Haziran 2017, 18:48
En azından şartlar birbirine yakın olur

Sokollu
27 Haziran 2017, 21:23
İyi bayramlar

Bu arkadasa katiliyorum.

Guzel kardesim sana bu konuda zamanim oldugunca uzun uzun yazmak istiyorum zira benim de bir sure uzun sure dusundugum bir konuydu. Kucuk sinir krizleri geciriyordum tartisirken , bir sey yapmayinca da sonradan pisman oluyordum. Baskalarinin rahatligini , vurdumduymazligini , amacsizligini dusundukce neden bunlarla muhattap oluyorum diye isyan ediyordum.

Sen etme. Kafan hep yukarida olsun, kimseyle munakasa etme. Ne demis Mevlana hataları örtmede gece gibi ol, tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol.

Inan hakli da haksiz da olsam hic tartismiyorum artik. Son bir konu acmistim bu surusumle alakali bir goz at istersen.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/179268-kisa-bir-mola-veriyorum-ama-bir-cift-sozum-var-haykirmali-baslik.html

Olme haa :mrgreen:

whitedeamon
27 Haziran 2017, 21:30
En azından şartlar birbirine yakın olur
5 silahlı adama karşı 1 silahlı adam.1 silahlı adamın koruması gereken bir sivil var ve 5 silahlı adamın tabancanın yanısıra yüksek kalibreli silahlarıda var.Durumun hiçbiryeri eşit değil.O adamlara silah çekersen olacak olan apaçık ortada.Seni vuracaklar ve amaçları gaspsa eşinide öldürecekler.%100 sen zararlı çıkacaksın.Şartların birbirine yakın olduğu falan yok.Zarar versen versen en fazla birine verebilirsin.Diğerleri seni delik deşik eder.

tenereci
27 Haziran 2017, 21:31
Bugün kaza yaptım yumruğu geçirdim adamın yan camına suratına patladı cam. Şimdi pişmanım ama ya adamın gözüne felan bir şey olsa al başına belayı. Yola atladı bakmadan ben de girdim arka kapısından. Bu ülkede motor felan sürülmez abi ne yazık ki ilk fırsatta arabaya geçicez gibi kendi canımızı da değil aileyı sevdiklerimizi düşünmek lazım

fenerbahceli
27 Haziran 2017, 21:35
Evet bu ülkede motor falan kullanılmaz

whitedeamon
27 Haziran 2017, 22:14
Kullanılır kullanılmasına ama fedakarlık yaparak,kendinize hakim olarak.En dikkatli siz biz olarak.Bana ne kardeşim demeyerek.Konu başlığında yazıldığı gibi herşeyi alttan mı alacağız.Bizdede sinir yok mu bizde insan değil miyiz.Haklısınız ama birine zarar vererek elinize hiçbirşey geçmez.O adamı dövseniz bile bu hayatta size birşey kazandırmaz katmaz.Sizin dövdüğünüz adamada birşey katmaz.Emin olun birşey öğrenmez.Aksine daha çok bilenir.Birdahaki sefere sıkıştırmakla kalmaz vurur geçer.Siz olabildiğince önlemi alın gerisini bırakın gitsin.Görünür olun,ses olarakta fark edilebilir olun.Olabildiğince hoşgörülü olun insanlarla iyi geçinin bu sizi hem 1-0 öne geçirir.İletişim kırmayı deneyin en başta hemen şiddete baş vurmayın.Çok sinirlendiyseniz sakinleştirin kendinizi sinirliyken ağzınızdan herşey çıkabilir o anda.Haklıysanız hakkınızdan vaz geçmeyin.Karşınızdaki adam sözden laftan anlamıyorsa şiddete başvurmayın.Konuşulmuyorsa yetkilileri çağırın onlarla konuşun.İnsan psikolojisi gereği karşı taraf hemen bir suçlama yada şiddet eğilimli bir harekette bulunuyorsa(küfür,argo,hareket yapmak,üstüne yürümekte şiddet unsurudur)hemen savunmaya geçer.O an şok halinde değilse suçunu kabullenmez.Kabulleneceği varsa bile o tavrınızdan dolayı size karşı cephe oluşturur.Onun için olabildiğince sakin olun.Olamıyorsanızda hemen uzayıp gidin uzaklaşın.Muhattap olmayın.

killingroad
27 Haziran 2017, 23:58
Lustral kullanıyorsan motosiklet kullanma.

fenerbahceli
28 Haziran 2017, 08:17
Hayatımda iki farklı zamanda polisi aradım (trafikle ilgili değil)
İkisinde de gelmediler (istanbul)