PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sürekli patlayan arka stop

chopper125
24 Haziran 2017, 19:21
arkadaşlar motosikletimin arka stop lambası 1 hafta olmadan kömürleşiyor içindeki 2 telden sadece birisi kopuyor sadece frene bastığımda yanıyor normal yaktığımda yanmıyor (nasıl anlatacağımı bilmediğimden karışık yazdım)elektirikçiye gittim direk biz anlamayız motorcuya git diyorlar motorcuda onu elektirikçi halleder diyor :pr: ben şimdi ne yapabilirim acaba

Carbondioxid
24 Haziran 2017, 19:39
Tenkit için yazmıyorum , ancak amma sorunlu bi motorun varmış , her ay değişik bi başlıkla görüyorum ,hatıra matıra yok filan demeden sat sat sat..

Bir dost.

chopper125
24 Haziran 2017, 20:01
emin ol yazdığımın 2 katından fazlasını buraya konu açmadadım :mrgreen: ekimde ehliyeti yükseltince satcam zaten motoru almadan önce bişeyini bilmiyordum şimdi giderkenki sesinde anlıyorum nerdeyse :queen: tabi insanın böyle bi motoru olunca psikolojik olarak yolda motorun sesini dinleyip bugün nesi var diye çözmeye çalışıyorum

ergunerbaş
24 Haziran 2017, 20:13
Ampulün yuvasını kontrol et.Boşluk durumu nasıl diye.Benim de başıma geliyordu parçacıdan en kaliteli olandan ampül aldım daha kesmemişti.

thepope
02 Temmuz 2017, 22:33
Anladığım kadarıyla ampulun park lambası için olan telleri kopuyor, çalıştırıp voltajı ölçmek gerekir eğer yüksek devirde fazla gerilim veriyorsa bu ampulün patlamasına neden oluyor olabilir.

chopper125
02 Temmuz 2017, 23:45
konjektörü değiştirdim sanırsam sorun ondaydı 4 gün bir sıkıntı çıkmadı

thepope
02 Temmuz 2017, 23:58
Bende onu demek istiyordum, konjektör fazla gerilim veriyordur yüksek devirde o nedenle yapar.