PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mondial Revival 50 "Kırat"

zanaatkar
18 Haziran 2017, 03:38
Yıllar önce ufak bir motor alıp beni gezdirsin dediğim günlerde yediğim cezadan ötürü kendimi bisiklete vermiştim. 4 yıl boyunca her yaz durmaksızın pedalladım lakin bu sene artık motor olayına girdim ve Mondial Revival 50'ye yani Kırat'a kavuştum. Alışveriş internet üzerinden gerçekleşti ve buna dair video kayıtları aldım. İlerleyen günlerde motorun parasını hesabıma yaptırdığım andan motora binmeye başladığım ana kadar cereyan eden tüm durumları güzel bir video ile perçinleyeceğim. :)

JuxtaCrucem
18 Haziran 2017, 09:35
Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim

zanaatkar
19 Haziran 2017, 11:58
Teşekkürler.

SAZMAN
19 Haziran 2017, 12:28
Cumartesi günü 0 km ile test sürüşü yaptım bu motorla. max hız 50. Denge yok. oturuşu berbat ve uzun iseniz yandınız. Honda Today gibi beklemeyin. Elektrikli bisiklet gibi ama ondan daha yavaş ve ağır.

Fakat önümüzdeki yıl 50 cc yılı olacak buraya da yazıyorum. sigorta yok vize yok ehliyet yok ohh misss...... YAZDIM.

4strings
19 Haziran 2017, 12:35
50 CC motorlarda sigorta da ehliyet de (B) vize de vardır. Sadece vergiden muaftır.

Carbondioxid
19 Haziran 2017, 12:42
Kazasız belasız , güle güle kullanın.

SAZMAN
19 Haziran 2017, 12:48
Kalkacak diyorlar sigorta o nedenle yazdım. Beni düzeltme Süpermen

ercan_48
19 Haziran 2017, 13:49
Kalkacak diyorlar sigorta o nedenle yazdım. Beni düzeltme Süpermen

İnşallah Kalkar ama zannetmiyorum. Çünkü trafiğe çıkan her motorlu aracın başka araca ve şahıslara vereceği zararı ödemesi için yapılır zorunlu trafik sigortası. diyelim ki başka bir araca çarptın 50cc motorla zararı kim karşılayacak ???

SAZMAN
19 Haziran 2017, 14:00
İnşallah Kalkar ama zannetmiyorum. Çünkü trafiğe çıkan her motorlu aracın başka araca ve şahıslara vereceği zararı ödemesi için yapılır zorunlu trafik sigortası. diyelim ki başka bir araca çarptın 50cc motorla zararı kim karşılayacak ???

Aynı fikirdeyim ama. Bayi müdürü söyledi

ercan_48
19 Haziran 2017, 14:25
Aynı fikirdeyim ama. Bayi müdürü söyledi

Bayi müdürü dediyse zaten inanma satmak için attıkları yalanlar siyasetçilerinki ile yarışır :D

zanaatkar
19 Haziran 2017, 14:36
Cumartesi günü 0 km ile test sürüşü yaptım bu motorla. max hız 50. Denge yok. oturuşu berbat ve uzun iseniz yandınız. Honda Today gibi beklemeyin. Elektrikli bisiklet gibi ama ondan daha yavaş ve ağır.

Fakat önümüzdeki yıl 50 cc yılı olacak buraya da yazıyorum. sigorta yok vize yok ehliyet yok ohh misss...... YAZDIM.

Ben 50'yi de göremedim, 45'te kaldı. Boyum 1,78 öyle olunca dizler öne dayanıyor, tek başınayken arkaya oturunca bir problem yok, fakat çift kişi iken hem dizler değer hemde ayna açılarını ayarlamak gerekiyor. Beni şehir içinde gezdirsin ve de köyüme getirip götürsün yeter. Tabi bu arada marş ile ilk seferde çalıştırmakta güçlük çekiyorum, neden olabilir?

Kazasız belasız , güle güle kullanın.
Teşekkürler.

Ali Bircan
19 Haziran 2017, 14:40
Hayırlı olsun. Karbüratör ayarından olabilir aslında çok sebebi olabilir ama en bilindik bu.

SAZMAN
19 Haziran 2017, 15:04
Ben 50'yi de göremedim, 45'te kaldı. Boyum 1,78 öyle olunca dizler öne dayanıyor, tek başınayken arkaya oturunca bir problem yok, fakat çift kişi iken hem dizler değer hemde ayna açılarını ayarlamak gerekiyor. Beni şehir içinde gezdirsin ve de köyüme getirip götürsün yeter. Tabi bu arada marş ile ilk seferde çalıştırmakta güçlük çekiyorum, neden olabilir?

Teşekkürler.
Gaz vermeden çalışmıyor evet. Gaz vererek orta ayakta çalıştıracaksınız mecburen. Bayinin demesine göre her motosiklet markası önümüzdeki dönemde bu tip motorlardan en az bir model getirecekmiş. Sigorta konusu benim de kafama takılıyor. Ama ben bu motoru 2. Motor olarak bile almam paten bana daha güvenli geldi. Benim fikrim tabii ki.

zanaatkar
19 Haziran 2017, 15:59
Hayırlı olsun. Karbüratör ayarından olabilir aslında çok sebebi olabilir ama en bilindik bu.
Teşekkürler. Yetkili servis bir seferde çalıştırıyor. :/

Gaz vermeden çalışmıyor evet. Gaz vererek orta ayakta çalıştıracaksınız mecburen. Bayinin demesine göre her motosiklet markası önümüzdeki dönemde bu tip motorlardan en az bir model getirecekmiş. Sigorta konusu benim de kafama takılıyor. Ama ben bu motoru 2. Motor olarak bile almam paten bana daha güvenli geldi. Benim fikrim tabii ki.
İlk bir kaç çalıştırmam da hemen almıştı, sonrasında almayınca hemen aynı gün yetkili servisine götürdüm hem ufak bir ayar yaptı hemde tek seferde çalıştırdı. Sonraki çalıştırmalarda ise sürekli güçlük çektim, sıfır motoru çalıştırmakta güçlük çekmekte gülünç oluyor. Sigorta istiyor şu an için mecburen yaptıracağız. Güven mevzusunu ise anlamadım.

SAZMAN
19 Haziran 2017, 17:46
Teşekkürler. Yetkili servis bir seferde çalıştırıyor. :/

İlk bir kaç çalıştırmam da hemen almıştı, sonrasında almayınca hemen aynı gün yetkili servisine götürdüm hem ufak bir ayar yaptı hemde tek seferde çalıştırdı. Sonraki çalıştırmalarda ise sürekli güçlük çektim, sıfır motoru çalıştırmakta güçlük çekmekte gülünç oluyor. Sigorta istiyor şu an için mecburen yaptıracağız. Güven mevzusunu ise anlamadım.
Üzerinde dengede durmaya çalışırken yönetebilir iseniz güven hissi alırsınız ama her an altından kayacakmış gibi bir his verirse güven duymazsınız

figodayi
19 Haziran 2017, 18:10
sigorta mecburiyeti kalktı

zanaatkar
20 Haziran 2017, 09:39
Üzerinde dengede durmaya çalışırken yönetebilir iseniz güven hissi alırsınız ama her an altından kayacakmış gibi bir his verirse güven duymazsınız
Aslında dediğiniz olayı hissettim hafta sonu. Bazen altımdan kayacak gibi oldu. Yavaşlayarak kaymasına izin vermedim, tabi yerlerde ıslaktı o an.

SAZMAN
20 Haziran 2017, 09:53
Aslında dediğiniz olayı hissettim hafta sonu. Bazen altımdan kayacak gibi oldu. Yavaşlayarak kaymasına izin vermedim, tabi yerlerde ıslaktı o an.

Tam da bu nedenle son hızı 40/50. Yoksa çok ölen olur bizim sucularda. Spacy uzun olduğundan daha güvenli. Yavaş gidin rahat edin. Zaten yavaş demeyin. Bunun yerine mobylette tercih ederdim kızmayın. Sağlıkla binin.

zanaatkar
20 Haziran 2017, 10:01
Tam da bu nedenle son hızı 40/50. Yoksa çok ölen olur bizim sucularda. Spacy uzun olduğundan daha güvenli. Yavaş gidin rahat edin. Zaten yavaş demeyin. Bunun yerine mobylette tercih ederdim kızmayın. Sağlıkla binin.
B ehliyeti ile kullanılabilecek ve beni kısa mesafeli yerlere götürebilecek, yetkili servisi yaşadığım yerde olan tek tercih edebileceğim motor olduğu için aldım. Yavaş yavaş gezdirsin kafi. Sağ olun. :)

korkmazunal
20 Haziran 2017, 10:16
Sigorta mecburiyeti sadece emniyette ruhsat çıkartacağın zaman kalktı. Yani normalde sıfır motor aldığında sigorta yaptırıp ruhsat çıkartman gerekirken 50 cc motorda sigorta yaptırmadan ruhsatı çıkartabiliyosun ama sigortayı yaptırman gerekşyor yine.

Pisman
20 Haziran 2017, 17:44
Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın, ufaktan ehliyet kurslarına bakın, alın bi kenarda dursun ileriye dönük iyi bir yatırım olur

zanaatkar
21 Haziran 2017, 10:19
Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın, ufaktan ehliyet kurslarına bakın, alın bi kenarda dursun ileriye dönük iyi bir yatırım olur
Teşekkürler. Vitesli motor kullanabilsem hiç durmam yazılırım da beceremiyorum. :)

zanaatkar
22 Haziran 2017, 16:54
İlk olarak kutu açılım videosu ile başlayalım. :)

https://youtu.be/bWn3u0kIhAc