PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Racing Motosiklet ve vücut geliştirme sporu ilişkisi

Sayfa : [1] 2

Lukocan
16 Haziran 2017, 10:51
Dikkatinizi muhakkak çekiyordur. Her spor salonunun önünde içinde bir litrelik makine. Hemen her litrelik süren arkadaşta da bir kol kası merakı. Üstelik bu arkadaşlar kaslarını göstermek için midir nedir kask taksa bile asla mont giymezler. Psikolojik temeli hakkında görüşlerinizi merak ediyorum.

(İstisnaları hariç tutuyorum vücut geliştirme yapıp büyük motorlara binip çok düzgün ekipmanla dolaşan tanıdıklarım var. Sadece gördüğüm bir grup motorcu için yazdım. Spor faydalarını da asla küçümsemiyorum

Salurbey
16 Haziran 2017, 10:56
Bende o parantez içinde tanımladığınız grubun içindeyim.

Diğer ekip özeniyor öncelikle. Abilerine buyuklerine,sonra imkanı olunca gerçekleştiriyor.

Motor severlerin ortak kişilik özellikleri bulunuyor,gözlemleyin. Spor sever,hayvanlara ekstra ilgili,kayak,snowboard ve benzeri aksiyon dolu sporlar,aktiviteler. Bir kısmı da , bunları seviyor ama ekipmana vs önem vermiyor. Eleştiriyoruz, ekipmansiz motor kullanılmasın. Kası gosterecek kol kalmaz allah korusun.

Hubalahubhub
16 Haziran 2017, 11:02
Montlar bazen olmuyor. Kalip farkindan dolayi.

BatuhanK
16 Haziran 2017, 11:18
Olabilir. Ben daha çok kişinin gösteriş meraklısı mı yoksa spor motosiklet kullanıcısı mı olduğunu arka tekere bakıp anlıyorum. Daha kesin bi sonuç

DKN
16 Haziran 2017, 11:25
sebebi streoıdle gelen hızlı gelişim :) piyangodan çıkan parayla, alnının teriyle kazanmış olanın arasında ki fark neyse o dur

tenereci
16 Haziran 2017, 11:26
Sırf bu yüzden parayı bulunca enduroya geçmeyi düşünüyorum siz ne kadar efendi de olsanız racing görenlerde algı olarak apaçi damgası oluyor ne yazık ki.

Kübra006
16 Haziran 2017, 11:40
Büyük bir kesim.Spor yaptığını söyleyebilmek,vücudunun resmini çekebilmek için spor salonuna gidiyor.Bu bir başarı değil,insanın kendine yaptığı hiç bir iyilik kendine ödülü olmamalı.

Dans,müzik,spor,gastronomi,diğer güzel ve modern sanatları,hobim olsun,dıştan çok kültürlü,hobi ve uğraş sahibi görünmek için değil yaşam kaliteni geliştirmek,ilgi alanını çektiği için sürdürebilirlik ile yapılmalı.

Yalnız kaldığında da o işle uğraşıyormusun?
Seni mutlu ediyor mu? Bunlar önemli.

On dk sonra resmimi çekiyim herkes görsün dersen kusura bakma o vakit kaybı.
Akşama bir tencere pilav,bir kilo baklava yersen o da kendinle çeliştiğini gösterir.

Ayrıca abartı vücut geliştirme hiç öyle auralı boksör vücudu gibi değil,biri belden paket lastiğiyle sıkmışta üstten şişmiş uçacak balon gibi duruyor:)

DKN
16 Haziran 2017, 11:46
Büyük bir kesim.Spor yaptığını söyleyebilmek,vücudunun resmini çekebilmek için spor salonuna gidiyor.Bu bir başarı değil,insanın kendine yaptığı hiç bir iyilik kendine ödülü olmamalı.

Dans,müzik,spor,gastronomi,diğer güzel ve modern sanatları,hobim olsun,dıştan çok kültürlü,hobi ve uğraş sahibi görünmek için değil yaşam kaliteni geliştirmek,ilgi alanını çektiği için sürdürebilirlik ile yapılmalı.

Akşama bir tencere pilav,bir kilo baklava yersen o da kendinle çeliştiğini gösterir.

Ayrıca abartı vücut geliştirme hiç öyle auralı boksör vücudu gibi değil,biri belden paket lastiğiyle sıkmışta üstten şişmiş uçacak balon gibi duruyor:)

fatih olsa aynen kelimesi kelimesine böyle yazardı :cherry: yazım stilinizde aynı

something123
16 Haziran 2017, 11:47
yani nassııı diyim, 4 silindir sesi böle arkadan gelince, o sesle birlikte kafam dönüveriyor,
üstünde güzel bir hatunda gorsem ufffffffffffffffff diorum :)
üstünde "body"sel bir adamda gorsem vaaay arkadaş derim :)

gorseli gayet hoş, ama teknik açıdan ekipmansızlık pişmanlık ve hatadır ...

Kübra006
16 Haziran 2017, 12:05
fatih olsa aynen kelimesi kelimesine böyle yazardı :cherry: yazım stilinizde aynı

Ne varmış fatihte

Forumun önde gelen düşünür kardeşlerimizden.

Sanada birşey beğendiremedik.Toplumumuzdaki Muzur kaynanalar gibisin.

unoturbo
16 Haziran 2017, 12:11
Makinam gibi bende güçlüyüm,istersen gel bulaş anlamında

DKN
16 Haziran 2017, 12:13
Ne varmış fatihte

Forumun önde gelen düşünür kardeşlerimizden.

Sanada birşey beğendiremedik.Toplumumuzdaki Muzur kaynanalar gibisin.

ben aksini mi söyledim :cherry:

Kübra006
16 Haziran 2017, 12:23
Fatih'e genel anlamda takmış bir azınlık var.Sen de o gruptasın.

Arkadaş düşüncelerini paylaşıyor uzun olur kısa olur,hoşlanmıyorsan okumazsın,geçersin.

Canı sıkılan ciddiye almayıp,laf sokuyor.

Sizler çok mu kısa,net,yararlı düşünüyorsunuz..Bir üyede resmiyle alay etmişti.
Forumda herkes eşittir,şu küçümseme tavırlanızdan vazgeçin,hoş olmuyor.

kadango
16 Haziran 2017, 12:46
Spora ilk okulda başladım. Uzun süre yuzdum, bir sure lisansli yuzuculuk yaptim. Lise 2. Sinifta vucut gelistirmeye basladim. Daha dogrusu benim tarzim fitness vg arasinda bir yerde. Motosiklete forumdan arkadasim vesilesiyle basladim lise sonlarina dogru.. Yine lisenin basinda su alti avciligina basladim. Olumle yasam arasindaki cizgiye yakin olmayi seviyorum galiba, biraz da egoistim kabul ediyorum fakat daha cok sporun yasamima kattigi degerleri seviyorum. Saglikli yasam, beslenme, oz saygi, hobilerimle beraber sinirlarimi kesfetmek. Mesela insanlarin cok az bir miktari tek nefesle 20-30 metrelerde balik pesinde kosar, tatmin etmiyor soft aktiviteler. Begeniler, dusunceler tarzlar ortak bir yerde bulusuyor genelde yukaridaki arkadasin bahsettigi gibi. Kendimi kendime bu sekillerde ifade edebiliyorum anlatabildim mi?

EmirŞengezer
16 Haziran 2017, 12:49
Benim gözlemim bu tipler genelde peglere topukla basar ve ayakları 45 derece dışarıya bakar :)

Salurbey
16 Haziran 2017, 12:50
Ama şimdi süperspor makinada başka güzeldir. Duruşu,sesi,gidişi. Özel makinalar. Benim için motor dünyasının kralları.

Capitao_3
16 Haziran 2017, 12:54
valla bende motosiklet alana kadar spor yapıyordum alınca bıraktım. tam tersi oldu salondan duş alıp çıkınca motora binersem hasta olurum diye bıraktım.

wetehan
16 Haziran 2017, 13:11
Motorcu ve motorlu farklı kavramlardır, birine amaç diğerine araçtır.
Sporcu ve sporlu içinde aynı fark geçerlidir, biri kendi için diğeri başkası için uğraşır.
İkisi birleşince aradaki uçurum oranı çok daha yükseğe çıkıyor.
XS bir bele ve xl omuzlara sahip olan bir sporcu olarak, bodrum sıcağında dahil hiç bir zaman ekipmansız gezmedim. Aksini yapanda cahildir.

uzay gemisi
16 Haziran 2017, 13:20
O tür tipler genelde "ben burdayım" "beni görün" "omuz şu biçim makine şu biçim şeklim var haa" kafasında olan farkındalık yaratmaya çalışan ergenlikten çıkamamış insanlar oluyor. Daha önce hiç denk gelmedim

kakare
16 Haziran 2017, 13:34

Alıntıladım ancak en çok bu yazı dikkat çektiği içindi. Genel olarak;

Baya boş bi yazı olmuş.. Spor yaptığını söyleyebilmek için veya resim çekebilmek için vücut geliştirme yapıyolar demek aşırı sığı bi düşüncedir. Kimse birine bişey belli etmek için yoğun tempoda spora gitmez. Kendi mutlu oluyodur.
Dans, müzik vs gibi şeyleri sayarken bunu oraya sokamaman çok saçma..

Tamamen şahsi görüşlerin üzerinden insanları belli kalıplara sokmuşsun.

Spor yapıp 10 dk sonra fotoğraf çekme olayına gelince, insanlar 6 ayda arnıld gibi olucağını falan zannediyo (yapmayanlar, bilmeyenler-boş bilgisiyle atıp tutanların hepsi zaten abartı vücut geliştirme güzel değil der, bilgini belli ettin.) Bunu bi hayat tarzı haline getirdiğin zaman anca fotoğraf çekilecek kıvama gelirsin. (hayat tarzı haline getirdiysen zaten seviyosundur, yalnız kaldığında da yapıyorsundur, deşarj oluyosundur.) Spor sonrası fotoğrafını paylaşan arkadaşların varsa engelle veya takipten çık. Kimse kimseyle zorunlu görüşmüyosa, çevreni şekillendirebilirsin. Ben öyle yapıyorum mesela

OguzhanMert
16 Haziran 2017, 13:34
Ben affınıza sığınarak kendimi bu konunun dışında tutuyorum çünkü Besyo ( Beden eğitimi spor yüksekokulu) öğrencisiyim. :cherry: Ayrıca spor yapmanın verdiği özgüven ile motosiklet kullanmak harika bi duygu :cat:

killingroad
16 Haziran 2017, 14:02
Dış görünüşe önem verildiğinin göstergesi. Fizikli görünmek, güçlü güzel makinada görünmek.
İnsan nasıl istiyorsa öyle yaşar bana ne :)

Supersport kullanıcısı da değilim, lisansı sporcuyken bile vücut geliştirme işine girmedim.

mertcancbr
16 Haziran 2017, 14:18
Bence asıl ilginç olan Racing motor ve Kuaför-berber salonu ilişkisi.Salonu açmak için sanırım devlet racing motor şartı koyuyor neredeyse her kuaför önünde bir supersport durmasının başka bir sebebi olamaz diye düşünüyorum.:)

Seko
16 Haziran 2017, 14:32
Benim gözlemim bu tipler genelde peglere topukla basar ve ayakları 45 derece dışarıya bakar :)

Üstü erkek goril, altı ördek duruşu...

Kızıl pars
16 Haziran 2017, 14:42
Ben tam aksini gördüm.

Body building yapmış kafam kadar kolu var,
scooter'a binmiş, scooter altında kaybolmuş.

O da hoş olmamış yani.

Salurbey
16 Haziran 2017, 15:06
Motorcu ve motorlu farklı kavramlardır, birine amaç diğerine araçtır.
Sporcu ve sporlu içinde aynı fark geçerlidir, biri kendi için diğeri başkası için uğraşır.
İkisi birleşince aradaki uçurum oranı çok daha yükseğe çıkıyor.
XS bir bele ve xl omuzlara sahip olan bir sporcu olarak, bodrum sıcağında dahil hiç bir zaman ekipmansız gezmedim. Aksini yapanda cahildir.

Dostum tebrikler. Örnek alırlar inşallah. Ben de full ekipman ama rahatsız olmuyorum ter mer napalım, motor unutturuyor herseyi

Kübra006
16 Haziran 2017, 15:19
Alıntıladım ancak en çok bu yazı dikkat çektiği içindi. Genel olarak;

Baya boş bi yazı olmuş.. Spor yaptığını söyleyebilmek için veya resim çekebilmek için vücut geliştirme yapıyolar demek aşırı sığı bi düşüncedir. Kimse birine bişey belli etmek için yoğun tempoda spora gitmez. Kendi mutlu oluyodur.
Dans, müzik vs gibi şeyleri sayarken bunu oraya sokamaman çok saçma..

Tamamen şahsi görüşlerin üzerinden insanları belli kalıplara sokmuşsun.

Spor yapıp 10 dk sonra fotoğraf çekme olayına gelince, insanlar 6 ayda arnıld gibi olucağını falan zannediyo (yapmayanlar, bilmeyenler-boş bilgisiyle atıp tutanların hepsi zaten abartı vücut geliştirme güzel değil der, bilgini belli ettin.) Bunu bi hayat tarzı haline getirdiğin zaman anca fotoğraf çekilecek kıvama gelirsin. (hayat tarzı haline getirdiysen zaten seviyosundur, yalnız kaldığında da yapıyorsundur, deşarj oluyosundur.) Spor sonrası fotoğrafını paylaşan arkadaşların varsa engelle veya takipten çık. Kimse kimseyle zorunlu görüşmüyosa, çevreni şekillendirebilirsin. Ben öyle yapıyorum mesela

Vücut geliştirme kötü birşey demedim.

Ayrıca sadece spor yapanları değil insanları takip edeceğim sosyal hesap kullanmıyorum.

Yorumdan önce yazımı birkez daha okumanızı tavsiye ediyorum.

kakare
16 Haziran 2017, 15:31
Vücut geliştirme kötü birşey demedim.

Ayrıca sadece spor yapanları değil insanları takip edeceğim sosyal hesap kullanmıyorum.

Yorumdan önce yazımı birkez daha okumanızı tavsiye ediyorum.

Bence siz bi daha okuyun çünkü benim cevaplar sizin yazdıklarınıza karşı idi. Şimdi sizin cevabınız aradan seçmiş olduğun ''sosyal medya'' ve ''kötü demen''e karşı..

Ben söylediklerine karşı düşüncemi söyledim. Hatta tekrar okursan yazmış olduğun cümleleri de belirttiğimi görürsün.

Ben kendi yazdıklarım arasında da vücut geliştirmeye kötü diyosun dediğimi göremedim.

Ha bu arada ben öyle parmakla gösterilecek kadar değilim dip not düşeyim buraya.. Sadece bu iş saygı duyulması gereken bişey çünkü hiç kolay değil.

Kübra006
16 Haziran 2017, 15:37
Yorumumu birkez daha okuyun,lütfen.

zekeriyaimam
16 Haziran 2017, 17:01
Pipi meselesi

fatih.met
16 Haziran 2017, 17:43
Dikkatinizi muhakkak çekiyordur. Her spor salonunun önünde içinde bir litrelik makine. Hemen her litrelik süren arkadaşta da bir kol kası merakı. Üstelik bu arkadaşlar kaslarını göstermek için midir nedir kask taksa bile asla mont giymezler. Psikolojik temeli hakkında görüşlerinizi merak ediyorum.

(İstisnaları hariç tutuyorum vücut geliştirme yapıp büyük motorlara binip çok düzgün ekipmanla dolaşan tanıdıklarım var. Sadece gördüğüm bir grup motorcu için yazdım. Spor faydalarını da asla küçümsemiyorum

gösteriş merakı ve özentilik başgösterince böyle şeyler görmeniz normaldir zira 1 litrelik motor süren kişi tahminimce gerçek bir racing aşıklısı değildir ve özünde de spor yapmak umurunda falan olmayabilir.

insanları anlamaya çalışmayın bence çünkü onlar bile ne istediklerinin farkında değiller.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:40 ----------

Bende o parantez içinde tanımladığınız grubun içindeyim.

Diğer ekip özeniyor öncelikle. Abilerine buyuklerine,sonra imkanı olunca gerçekleştiriyor.

Motor severlerin ortak kişilik özellikleri bulunuyor,gözlemleyin. Spor sever,hayvanlara ekstra ilgili,kayak,snowboard ve benzeri aksiyon dolu sporlar,aktiviteler. Bir kısmı da , bunları seviyor ama ekipmana vs önem vermiyor. Eleştiriyoruz, ekipmansiz motor kullanılmasın. Kası gosterecek kol kalmaz allah korusun.

az önce bahçede sokak kedisine 2 yumurta pişirdim :D çenesi balon gibi şişmişti acıdım kediye :/ acaba yılanmı soktu.

bu arada bende spor severim, en son 4 sene önce mekik çalışmıştım kısa bir süre(1 ay falan emin değilim) ve 23 dakikada 705 mekik çekmiştim mekik sehbasında.

bench press ip atlama falanda çalışmıştım kuralsız bir şekilde.

Eski_kasa
16 Haziran 2017, 18:51

:D psikolojik temeli hakkında bilgi istiyosunda dostum asıl senin fakirlik ten mütevellit ortaya çıkan bu kıskançlık psikolojin için ne yapmak gerekir onu bir çözelim istersen ? :D isteyen istediği gibi davranır ben bu bahsettiğin gruba dahil hem motorumla hem yapmadığım spor ile dahil değilim de yani arkadaş bu nasıl bi soru kime ne ? ister kask takar ister pamuk takar ister mont giyer ister tişört vsvsvs ister ferro ile gider salona ister şahin ile . bu kadar rahatsız ettiyse seni demekki sende spor salonuna giden bi zatı muhteremsin. duşunu alınca git adamın yanına bilader senin psikolojini merak ediorum de ama ilk başta şu eziklik duygusunu üstünden 1 at valla bak moruk böyle zor yani. hadi eyw

levend84
16 Haziran 2017, 19:05
+ Hayrola Dayi oglu nerden böyle ?

-Badiden..

+Hee iyi bakam,reyzing motura biniyon ya laa oda badi oluyor..

-Dedigin dogru emme,badide lazim,moturla 2tur atarak bicepslerimi ancak dinlendiriyom,

+Ee bacak gibi kol yapmissin yetmezmi..

-60cm su an,moturu zaptetmek icin 70cm olmasi gerek..

+Hee anladim,sen daha iyi bilin dayioglu...

Not:ironi icerir..

kahraman1
16 Haziran 2017, 19:05
Kimisi kahvecide gözlük takıp elinde kitapla kadınları etkilemeye çalışıyor,kimisi gece klüplerinde şişeler açarak,bunlarda böyle seviyor aynı zamanda motosikleti seviyolar.
Birde ne olursa olsun bahsettiğiniz gibi dışarda gezerken belirgin kol kasları geniş ve iri omuzlarla birilerini etkilemek her erkekte spor yapmasına rağmen olacak birşey değil.Kendisinde bunu görüp emek verip para harcayarak istediği(istediğiniz değil) vücuda ulaşmış kişiye saygı duyulması gerekir.
Tabi bazı tipler var robot gibi yürüyen,klasik 15tl ye aldıkları düz v yaka dar tişörtle herkes bana hasta tavırlarıyla gezen,bunlar bile sokakta bazı kesim kadınları etkiliyor. Sonuçta burası Türkiye,yok öyle geniş omuzlu,kaslı,yumuşak bakışlı,bol tişörtle şık bi şekilde giyinip aynı zamanda kültürlü,anlayışlı,yumuşak kalpli insanlar,varsada çok çok az. Bi çok kesim var bize ne kadar uzak ve itici gelsede bazılarının beklentisi böyle insanlar.
Yüzlerce gerçek sanatçı yada çok yetenekli dj ler tanınmazken kerimcan denen elle tutulur hiç bir yeteneği olmayan değişik, bu ülkenin özellikle kadınları sayesinde milyonlar kazanıyorsa bence bu tip adamları ne ekipmandan dolayı nede çektikleri fotoğraflardan dolayı yargılamayın.
Zeka seviyesi=talep=sonuç.

viperking
16 Haziran 2017, 19:35
Bir racing sever olarak genel tespitim,

Bu tip motorları kullanan büyük bir çoğunluk nispeten ucuza hızlı, güçlü ve dikkat çeken makina kullanmak için racing i tercih ediyor. Çok eminim ki, 60-70bin TL bandında piyasa yapabileceği güçlü bir araba bulsa motoru dakkasına bırakır. :)

jimi_hendrix
16 Haziran 2017, 19:44
aynı kişileri üstelik bir de 600rr a terlikle binerken görüyorum, kolda kask... Kol kasları kafasından daha değerli, o yüzden kafaya değil kola takılıyor o kask...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:39 ----------

sırf şu en son cümleden dolayı normal kiloma gelip vücutla uğraşmayı bıraktım. Ramazan bitince jimnastiğe dönecem.

EldekiDebryj
16 Haziran 2017, 20:08
Şu racing kullananlarda ne çekti be. Racing apaçi, racing gösterişçi, racing serseri vsvs... Arkadaş her ekipmansız gezen racing mi kullanıyor, spor mu yapıyor? Niye sadece bu adamların yaptığı dikkatinizi çekip konuşma gereği duyuyorsunuz ki? Yapıyorsada yapıyor ne yapalım yani?

fatih.met
16 Haziran 2017, 20:11
Fatih'e genel anlamda takmış bir azınlık var.Sen de o gruptasın.

Arkadaş düşüncelerini paylaşıyor uzun olur kısa olur,hoşlanmıyorsan okumazsın,geçersin.

Canı sıkılan ciddiye almayıp,laf sokuyor.

Sizler çok mu kısa,net,yararlı düşünüyorsunuz..Bir üyede resmiyle alay etmişti.
Forumda herkes eşittir,şu küçümseme tavırlanızdan vazgeçin,hoş olmuyor.

DKN iyi üye severim kendisini :) sağolun var olun :) bazen sebepsiz yere bir insan başka bir insanı sevmeyebilir yani bu bence normal bir şey ama saygı olacak bu önemli.

hatta en önce insanın kendine saygısı olacak, birileri için şebeklik yapıyorsa o insan kendine saygı duymuyor demektir. (bazı eski mesajlarımdaki gibi felsefe yapabildimmi :D)

Şu racing kullananlarda ne çekti be. Racing apaçi, racing gösterişçi, racing serseri vsvs... Arkadaş her ekipmansız gezen racing mi kullanıyor, spor mu yapıyor? Niye sadece bu adamların yaptığı dikkatinizi çekip konuşma gereği duyuyorsunuz ki? Yapıyorsada yapıyor ne yapalım yani?

kıskançlıktan mı yoksa? (şaka yapıyorum kızmayın) hava atma olayı genel olarak insanları kızdırabilir ve racing motorla çok hava atan oluyor o yüzdendir.

kanoburda
16 Haziran 2017, 20:43
Bende racing tarzi motor aldim.simdide badye baslicam.ama motorla alakasi yok.5 arkadas basliyoz.motor sadece bende var.ne sebeple olursa olsun spor olsun sonu.sebep onemli olmamali bence

DKN
16 Haziran 2017, 20:43
DKN iyi üye severim kendisini :)

sağ ol bende seni seviyorum fatih. birileri aklınca başka yerlere çekmeye çalışarak benim üzerimde antipati yaratmaya çalıştı. bu da dost ve sevgi dolu bu spora karşı nefret besleyenlere gelsin. biraz olsun sevdirebilirsek kendimizi ne mutlu.. en iyi dostumuz dambıllar. olmasaydı onlar, yine yalnızdık şu aralar

https://www.youtube.com/watch?v=yl43NJgwx0o

GP500-1st
16 Haziran 2017, 20:45
valla yurttaki kro olan kesimi bir kenara bırakırsak ille spor ve racing olması şart değil

2.06 m 125 kg NBA ın en güçlü oyuncularından Karl malone
https://cdn-s3.si.com/s3fs-public/images/1997-Karl-Malone-motorcycle.jpg
http://archive.sltrib.com/images/2013/0724/malone50_072413~12.jpg

1.98 m 120 kg Hul hogan amca:)
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/be/d3/e3/bed3e3b4661d64f6adb012dfd4cd5eef.jpg
http://tvoya-molodost.ru/wp-content/uploads/2012/12/Halk-Hogan-v-molodosti1.jpg

EldekiDebryj
16 Haziran 2017, 21:05
DKN iyi üye severim kendisini :) sağolun var olun :) bazen sebepsiz yere bir insan başka bir insanı sevmeyebilir yani bu bence normal bir şey ama saygı olacak bu önemli.

hatta en önce insanın kendine saygısı olacak, birileri için şebeklik yapıyorsa o insan kendine saygı duymuyor demektir. (bazı eski mesajlarımdaki gibi felsefe yapabildimmi :D)

kıskançlıktan mı yoksa? (şaka yapıyorum kızmayın) hava atma olayı genel olarak insanları kızdırabilir ve racing motorla çok hava atan oluyor o yüzdendir.

Bence kıskançlıktan. Motosiklet camiasında hava atan tek kesim racing kullananlar değil algıda seçicilik diyoruz biz buna, ikide bir " racing kullananlar " temalı anlamsız konular açılıyorsa, kıskançlıktır o.

Lukocan
16 Haziran 2017, 21:19
:D psikolojik temeli hakkında bilgi istiyosunda dostum asıl senin fakirlik ten mütevellit ortaya çıkan bu kıskançlık psikolojin için ne yapmak gerekir onu bir çözelim istersen ? :D isteyen istediği gibi davranır ben bu bahsettiğin gruba dahil hem motorumla hem yapmadığım spor ile dahil değilim de yani arkadaş bu nasıl bi soru kime ne ? ister kask takar ister pamuk takar ister mont giyer ister tişört vsvsvs ister ferro ile gider salona ister şahin ile . bu kadar rahatsız ettiyse seni demekki sende spor salonuna giden bi zatı muhteremsin. duşunu alınca git adamın yanına bilader senin psikolojini merak ediorum de ama ilk başta şu eziklik duygusunu üstünden 1 at valla bak moruk böyle zor yani. hadi eyw

Bu kadar alınma hocam ya. Bize göre zenginlik binliğe ve anaboliklere ihtiyaç duymamaktır 😊

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:14 ----------

Bence kıskançlıktan. Motosiklet camiasında hava atan tek kesim racing kullananlar değil algıda seçicilik diyoruz biz buna, ikide bir " racing kullananlar " temalı anlamsız konular açılıyorsa, kıskançlıktır o.
Neden öyle olsun ya racing dikkat çekiyor, sayı olarak az , sesi felan şahane herkesin içinde bir kez de olsa süreyim duygusu geçer. Cg de dikkat çekiyor mesela onu da ortaokul3 ten üniversiteye kadar olan kesim temsil ediyor.

BatuhanK
16 Haziran 2017, 21:48

Bunun bence pek bir inandırıcılığı yok. Tarz olarak araba ve motosiklette spor olanı, yani kabiliyetli olanı severim. Fakat ''Reyzik'' yani spor motosikletler bu konuda apaçilerin nirvanaya ulaştığı son basamak. Ben kask kolunda aragaz veren bir tur motosikleti kullanıcısı veya sırf sesi duyulsun diye sokağn başından gaz verip insanların oturduğu yerlerde rölantide giden bir arazi motosikleti kullanıcısı örneği görmedim.

Bir de şu kıskanma mevzusunda , kıskanılan taraf nedir acaba?

KUVVETMİRA
16 Haziran 2017, 22:04
yorumlayacam ama mevzubahis hem badici hem reyzinkçi olunca çekiniyorum :)
anladınız siz onu ::sm_smile

Salurbey
16 Haziran 2017, 22:25
Bunun bence pek bir inandırıcılığı yok. Tarz olarak araba ve motosiklette spor olanı, yani kabiliyetli olanı severim. Fakat ''Reyzik'' yani spor motosikletler bu konuda apaçilerin nirvanaya ulaştığı son basamak. Ben kask kolunda aragaz veren bir tur motosikleti kullanıcısı veya sırf sesi duyulsun diye sokağn başından gaz verip insanların oturduğu yerlerde rölantide giden bir arazi motosikleti kullanıcısı örneği görmedim.

Bir de şu kıskanma mevzusunda , kıskanılan taraf nedir acaba?

Görmek istersen Caddebostana Beltur'a gel bir ctesi aksam veya pazar aksamustu ,gazi verip hayvan gibi bagirtan crf250,gs1200,gsxs,cb650f.

Onlardan da çok var... sadece reyzik değil anlayacağın.

levend84
16 Haziran 2017, 22:31
yorumlayacam ama mevzubahis hem badici hem reyzinkçi olunca çekiniyorum :)
anladınız siz onu ::sm_smile

Reis,boşta bir adet taş var gediğe koyulacak :)çekinme...

agris
16 Haziran 2017, 22:45
Ben geçen haftaya kadar ss kullanıyordum. Göbekli olduğum için sattım enduro aldım 😀

MazhaRR
16 Haziran 2017, 23:57
Benim de kollar 38'i geçti acilen 600rr almam lazım.

BatuhanK
17 Haziran 2017, 00:02
Görmek istersen Caddebostana Beltur'a gel bir ctesi aksam veya pazar aksamustu ,gazi verip hayvan gibi bagirtan crf250,gs1200,gsxs,cb650f.

Onlardan da çok var... sadece reyzik değil anlayacağın.

Mutlaka vardır, oran olarak düşünmüştüm aslında