PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sabah Sabah başıma gelen...

Capitao_3
12 Haziran 2017, 11:39
Az önce çok ciddi bir kaza atlattım. Keşke kask kameram olsaydı da izletebilseydim.
Yaklaşık 110 km/h ile kamyon sollama yaparken önüme damacana çıktı. yanlış duymadınız bildiğin 19 lt su damacanası.
yuvarlana yuvarlana bana geliyordu. Fren yapmak yerine hiç birşey yapmayıp sağlamca direksiyonu tutmaya karar verdim o 2 sn içinde.
Damacana bizim sert damacanalardan değildi yumuşak bakkalarda satılan damacanalardandı ve kapağı açıktı bu yüzden lastiğin altına gireceğini düşündüm.. üzerime doğru geliyordu. sağ tarafımda koca bir tır olduğu için kontra yapamadım. motoru çok sağlam ve düz tuttum.
damacana lastikten sekerek havalandı.

allaha şükür ki birşey olmadı.. Panik yapsam o hızla yere yapışacaktım.. verilmiş sadakamız varmış oruçlu oruçlu...

sailor33
12 Haziran 2017, 11:45
Geçmiş olsun. Burası Türkiye. Otobanda yerlere saçılmış onlarca bidon da gördü bu gözler. Şaşırmıyorum artık

Hsynymn1
12 Haziran 2017, 11:53
Geçmiş olsun Allah korumuş.:santa:

gibigibi1985
12 Haziran 2017, 11:59
Az önce çok ciddi bir kaza atlattım. Keşke kask kameram olsaydı da izletebilseydim.
Yaklaşık 110 km/h ile kamyon sollama yaparken önüme damacana çıktı. yanlış duymadınız bildiğin 19 lt su damacanası.
yuvarlana yuvarlana bana geliyordu. Fren yapmak yerine hiç birşey yapmayıp sağlamca direksiyonu tutmaya karar verdim o 2 sn içinde.
Damacana bizim sert damacanalardan değildi yumuşak bakkalarda satılan damacanalardandı ve kapağı açıktı bu yüzden lastiğin altına gireceğini düşündüm.. üzerime doğru geliyordu. sağ tarafımda koca bir tır olduğu için kontra yapamadım. motoru çok sağlam ve düz tuttum.

allaha şükür ki birşey olmadı.. Panik yapsam o hızla yere yapışacaktım.. verilmiş sadakamız varmış oruçlu oruçlu...

O değilde bu Yamaha'nın kazıklama stratejiasdasdsdsd......
Şaka şaka geçmiş olsun.

SAZMAN
12 Haziran 2017, 12:08
Geçmiş olsun. Burası Türkiye. Otobanda yerlere saçılmış onlarca bidon da gördü bu gözler. Şaşırmıyorum artık

Bidon mu? ben Tem ümraniye izci kampı mevkiinde yolda ölü adam gördüm !!!! Kimse durmadan sağlı sollu geçiyordu.

mrt20
12 Haziran 2017, 12:14
Dün benim önüme 110 ile giderken kasa fırladı kamyondan. Bildiğin koca plastik kasa.
Paramparça oldu. allahtan arabayla gidiyodum. Allaha emanet yaşıyoz memlekette.

fatih.met
12 Haziran 2017, 12:21
Rahmetli olaydın kim söyleyecekti bize? Gçmiş olsun.

Akhunturk
12 Haziran 2017, 12:35
Bu işin fıtratında var!

Geçmiş olsun...

14k
12 Haziran 2017, 12:40
Geçmiş olsun abi en iyisi panik yapmamak
İzmirden aydına giderken üstüme 100 civarı futbol topu gelmişti :D ama plastik olanlardan bitanesini cantaya attım allahtan kaza yapmadım :)

MrMud
12 Haziran 2017, 13:11
Başka ulke de yaşayamam imkanı yok...
Düşünsenize yabancı forumlara bakıyorsun, birbirini kesen şoförler yok, yola atlayan damacanalar yok, şoförün ağzına tekme atan motorcular yok...

Ne anladım ben böyle ülkeden.
Olmaz yapamam...

korkmazunal
12 Haziran 2017, 13:20
Başka ulke de yaşayamam imkanı yok...
Düşünsenize yabancı forumlara bakıyorsun, birbirini kesen şoförler yok, yola atlayan damacanalar yok, şoförün ağzına tekme atan motorcular yok...

Ne anladım ben böyle ülkeden.
Olmaz yapamam...

Aksiyon yoksa ne işe yarar o ülke. Düşünsene Norveç'tesin İsveç'tesin. Herkes sana saygı gösteriyo. Dediklerinin hiç biri yok. Çıldırırsın.

shruikan
12 Haziran 2017, 13:31
abs olsaydı...

Capitao_3
12 Haziran 2017, 13:44
abs olsaydı...

valla abs olsaydı ve daha yavaşlasaydım belkide altıma girecekti hızlı olduğum için girmedi belkide..

Pcxbear
12 Haziran 2017, 15:37

110km hızla giderken o karşına çıkan şeyin kapağının açık olduğunu görüp gidonu sertçe tutman ve hızını hiç kesmemen vs bunları büyük ihtimalle sadece 1 saniyede kararlaştırdın tebrik ederim. Bence manete asılsaydın büyük ihtimalle kitlerdin

MrMud
12 Haziran 2017, 15:45
Aksiyon yoksa ne işe yarar o ülke. Düşünsene Norveç'tesin İsveç'tesin. Herkes sana saygı gösteriyo. Dediklerinin hiç biri yok. Çıldırırsın.

Hocam aynen öyle, aynı kafadayız.
Yol isteyeceğim, buyurun diyip verecekler felan, ben gelemem oyle şeylere..

En azından bi kufurleşmek ister insan.

nat675
12 Haziran 2017, 20:37
Öncelikle geçmiş olsun arkadaşım.

Yalnız sen hangi cesaretle 110 km hızla damacanaya kafa atmaya yelteniyorsun anlamadım.
Kamyon solluyordum diyorsun. Yani kullandığın şerit o an için tamamen sana ait diye düşünüyorum.
O ne kadar dar bir şeritmiş ki sen bir damacanadan kaçamadın.
Yanlış anlama arkadaşım lütfen. Direksiyonu ne kadar sıkı tutarsan tut farketmez. O damacana ön tekerin altına girdiği an direk yerdesin, hiç kaçarın yok. Sollamaya çalıştığın tırın altına girme ihtimalinden hiç bahsetmiyorum bile.

Allah korumuş diyorum.

Tekrar geçmiş olsun.

AbiR1MiO
12 Haziran 2017, 20:57
Bahsettiğin olaydaki soğuk kanlılığını tebrik ederim söylenecek pek söz yok Türkiye sonuçta.

freewill
12 Haziran 2017, 21:20
senin gene iyiymiş benim önüme baza düştü :mrgreen: şaka gibi ülkede yaşıyoruz her şey random gelişiyor :mrgreen:

sdirer
12 Haziran 2017, 23:03
Geçmiş olsun. Ya yazın gelmesi ile damacana severler ortalara çıkmaya başladı galiba. :queen: hani bir karpuzcu vardı yaa, anladınız siz :wiinkk:

sarpgray
12 Haziran 2017, 23:13
Here is Turkey
Daha önce damacanaya tecavüz edeni duymuştum ama bunu ilk kez duyuyorum. Herneyse size çok geçmiş olsun.

Capitao_3
13 Haziran 2017, 02:58
Eyvallah arkadaslar saolun iyi dilekleriniz icin.. Allah herkesi kazalardan korusun..

whitedeamon
13 Haziran 2017, 07:01

Son anda bizim takintili geliyor sandım.Panik yapsam o hızla yere yapışacaktım.Ama mükemmel reflekslerimle kurtardım.Sizden biri olsaydı kesin yeri öpmüştünüz.Ama ben motoru aldığımın 2. Günü tek teker gidiyordum.Zaten yeminde ettim kaza yapmayacağım diye.Ama sizler kesin yapardınız.Ben motorun neymarıyım.

fatih.met
13 Haziran 2017, 10:19
Otobanda tam olarak bilmiyorum ama istanbul-sultangaziden baglandim ve silivri istikametine yola koyulmustum. Yola gireli 5 dk civari oldu ve yogun trafikte otobusun solunda gidiyordum ve sollama yapmiyordum derken birden cocuk firladi onume, mallarin mali cocuk otobusun arkasinda daha 3 serit falan vardi ve arkayi gormeden nasil oyle otobanda kosarak cirit atiyordu anlamadim.

Biraz daha hizli olsaydim cocuk simdi rahmetliydi, ama cok daha hizli olsam yine bisey olmazdi.

Yani sonuc olarak cok yavas gidin yada cok hizli, ortasi yaramiyor. Cok hizli surun bu daha guvenli, capito reis sana gonderme yapmiyorum yanlis anlama :) bir kac gun once komigime gitmistide hizli gitmekle ilgili bir ironi ve bende aynini yapayim dedim.

Bazen anlik karar vermek gerekiyor.

leyli
13 Haziran 2017, 11:19
Bidon mu? ben Tem ümraniye izci kampı mevkiinde yolda ölü adam gördüm !!!! Kimse durmadan sağlı sollu geçiyordu.

siz durdunuz inşallah?

fireblade e
13 Haziran 2017, 12:09
Geçmiş olsun.Sene 2006 1000 rr Repsolü mü yeni almışım,İstanbul motorcuları bilirler Kumburgaz Seyran pastanesinde takıldık birde o zamanlar litrelik ,600 lük makinalar Seyranın önünden geçerlerken teker,red line ne Marifetleri varsa gösterirler.Bende yanyoldan 400 m geride olan e 5 çıktım niyetim Seyranın önünden tam gaz geçmek,yola çıktım 1.vites bitti,2.vites 180civarı bu arada tam Seyranın önündeyim yola bariyerlerin arasından koyun gibi bir köpek fırladı ve karşı tarafa geçiyor ben kurtarır diye düşündüm ve yanından geçmeyi düşünüyorum o da ne bir anda hayvan geri döndü,benim geçmeyi düşündüğüm yere hareket etti ön fren e abandım,arka teker de kayarak yaklaşıyorum vurmaya çok az kala frenler i bakıp manevra yaptım ve vurmadan kurtardım (o manevrayı nasıl yaptım bende bilmiyorum) köpeği görmemle bu anlattığım olay 1 yada 2 saniyede gerçekleşti.Verilmiş sadakam mı varmış yoksa vade mi dolmamışki aranızdayım.Biraz uzun oldu kusura bakmayın.Kimsenin tekerine taş değmesin,kazasız sürüşler.

Capitao_3
13 Haziran 2017, 13:23
Geçmiş olsun.Sene 2006 1000 rr Repsolü mü yeni almışım,İstanbul motorcuları bilirler Kumburgaz Seyran pastanesinde takıldık birde o zamanlar litrelik ,600 lük makinalar Seyranın önünden geçerlerken teker,red line ne Marifetleri varsa gösterirler.Bende yanyoldan 400 m geride olan e 5 çıktım niyetim Seyranın önünden tam gaz geçmek,yola çıktım 1.vites bitti,2.vites 180civarı bu arada tam Seyranın önündeyim yola bariyerlerin arasından koyun gibi bir köpek fırladı ve karşı tarafa geçiyor ben kurtarır diye düşündüm ve yanından geçmeyi düşünüyorum o da ne bir anda hayvan geri döndü,benim geçmeyi düşündüğüm yere hareket etti ön fren e abandım,arka teker de kayarak yaklaşıyorum vurmaya çok az kala frenler i bakıp manevra yaptım ve vurmadan kurtardım (o manevrayı nasıl yaptım bende bilmiyorum) köpeği görmemle bu anlattığım olay 1 yada 2 saniyede gerçekleşti.Verilmiş sadakam mı varmış yoksa vade mi dolmamışki aranızdayım.Biraz uzun oldu kusura bakmayın.Kimsenin tekerine taş değmesin,kazasız sürüşler.

o kararlar bizi hayata bağlanyan..

DKN
13 Haziran 2017, 13:58
yani konunun özeti ne ? yavaş gitmek ve hız sınırı ihlali yapmamak. karşılaşılacak şeylere gösterilecek hareket için max. süre kazanmak

oluroyle
13 Haziran 2017, 14:17
Normal :) sansliymisssin bir tanesi denk gelmiş

Otobüs durağında bekliyorum. Arkası açık araba , bir suru tup ve şu damacanasi var büyüklü küçüklü. En son gördüğüm manzara yollara savrulan bir sürü boş damacana, seke seke saciliyorlar etrafa :)