PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vites

Turkzade
22 Mayıs 2017, 12:38
Arkadaslar vites 1 deyken arada bosa dusuyor 2 de falan boyle bi sikinti yok sizce sorun ne olabilir?

artemis99
22 Mayıs 2017, 12:41
1. vites kalkış içindir. Kalkar kalmaz 2 ye atmanız lazım, hemen boşa düşüyorsa o zaman bir sıkıntı olabilir. Usta yolu görünmüş olabilir.

Turkzade
22 Mayıs 2017, 13:14
Oldugu yerde dururkende dusebilio boşa dislide sikinti olabilir mi . Yarin bi gostercem bakalim

RulingMoto
22 Mayıs 2017, 13:22
marka model nedir ? eğer cup tarzı bir motor değilse boşa düşmesi imkansız boş yukarda oluryor çünkü 1-n-2-3-4-5-6 diye büyük ihtimalle 1. vites dişlinizde problem var dişler kırılmış olabilir zincir tutmuyordur

Turkzade
22 Mayıs 2017, 13:50
Hero karizma. Biraz acemiyim 1 e atiom tekrar yukari cikiyor bosa geliyor . Bu disli dediginiz gibiyse masrafi cok mu olur .

jonvolkan
22 Mayıs 2017, 13:56
1. Vitese atarken biraz daha kuvvetli basmayı dene öncelikle. Tam geçmiyor olabilir vites.

Turkzade
22 Mayıs 2017, 14:32
Tamam hocam ben yine bakiymda tskkurler cvplar icin

Bleus
22 Mayıs 2017, 16:34
Tamam hocam ben yine bakiymda tskkurler cvplar icin

jonvolkanın dediği gibi sert bas. Benim ybr de 2. vitese çekerken bazen tam çekemiyorum. Geçiyor ama 2 saniye sonra boşa düşüyor.

Lengeli Fötr
22 Mayıs 2017, 23:46
Aynen vitesi sert değiştir

Turkzade
23 Mayıs 2017, 08:46
Hocam dun aksam hic 1 e gecmemeye basladi durunca 3 e falan da zor gecio ,hareket halindeyken 2 ve ustu viteslere gecio ama yine 1 e gecmio eve gelene kadar iyi ter attim... Isiklarda falan ikiyle kalkarak geldim . su ara yogun calisiom servise de goruremicem bi sure binmek de istemiyorum zarar veririm daha fazla diye. ...

RulingMoto
23 Mayıs 2017, 12:51
Motorun yağlamasında sorun olabilir benzer bir sorunu yaşamıştım yağlama sistemini düzelterek sorunsuz bir hale gelmişti ve 1. ve 2. vites aralıgı uzun oldugu için biraz sert basın. arada boşa atmaz

Turkzade
23 Mayıs 2017, 18:55
Hocam servise goturcem bos zmnimda ins onemli bise degildir

fatih.met
23 Mayıs 2017, 18:58
vites geçmesi için hareket halinde olman lazım. yani durduğun yerde vites 1'e attığın zaman geçmezse motoru çok az ilerletmeyi dene ama bu sırada vites pedalına basılı tutacan ayağını.

her motorda oluyor o bir sorun değil yani :cat: aynı bisiklet gibi düşün işte, hareket etmeden bisiklet nasıl vites geçmiyor ise motosiklette öyle. sistem biraz farklıdır bisikletten ama yinede hareket gerektirir çok azda olsa.

bu arada hareket halindeyken vites yükseltirken vites pedalını yukarı sert çek çünkü vites tam geçmez ise bir alt vitese düşer iken mevcut vites dişlisini biraz sıyıyrır kenarından.

Turkzade
23 Mayıs 2017, 20:16
Hocam hareket ettirirken de gecmiyor 1e ve diger viteslere gecerkende sanki hissizlesmis gibi geciyor.ins sanzimanda sikinti yoktur 1200kmde aldim motoru ikinci el 1450 oldu acemiligimi biraz attigimi dusunuyorum acaba devriyaj balatasi bitmis olabilir mi