PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motul C2+ Beyaz Zincir Yağı Hakkında

mfBulut
13 Mayıs 2017, 19:36
Merhabalar
Zincir yağı olarak Motul C2+ almıştım. İlk yağlamamda yağ bembeyazdı. Bende ona göre yağ gitmemiş yerleri yağlamıştım. 2 hafta geçti aradan ve bugün yine temizleyip yağlayayım dedim. Fakat yağ neredeyse renksizdi. Önceki gibi yağlı yerleri ayırt edemedim. Acaba yağdan dolayı mıdır yoksa saklama koşulu filan hatasından yağın özelliğini mi bozmuşumdur? Bu yağı kullananlardan bilgi alabilir miyim?
Şimdiden teşekkürler

mustafa_325
13 Mayıs 2017, 20:02
Çalkalamamış olabilirsin belki. Bu arada tam beyaz renk istiyorsan motul C4 ü dene.

shruikan
13 Mayıs 2017, 20:03
bugün aynısı bana da oldu, ben de bilmiyorum.

MrMud
13 Mayıs 2017, 20:15
Beyler, şişeyi iyi çalkalayın , ve mutlaka sprey başlığına yanında verilen pipeti takın, ve spreyı sıkarken hafif basmayın !
Sonuna kadar basın, çünkü hafif bastığınızda içindeki yağı atmayıp sadece şişedeki havasını gazını attığınız için beyazlamıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:14 ----------

Sonuna kadar basarsam her yere taşıyor dememeniz için pipeti takın diyorum.
Yine taşıyosa, Bi zahmet bi karton felan tutun arkasına :mrgreen:

mfBulut
13 Mayıs 2017, 21:07
O pipeti taktım,çalkaladım ve özellikle tam bastığımdan emin oldum. Hatta acaba tam çalkalayamadım mı diye tekrar çalkaladım yarısında. Eğer yağda bir sıkıntı olmamışsa renk sorun değil. Emin olmak için biraz fazla sıktım.

korkmazunal
13 Mayıs 2017, 21:08
Zincir yağı diye margarin yağ mı sattılar bize nedir. Benim sıktığımda da beyazlık vardı. Yarın temizleyip tekrar yağlayım bakalım ne olacak.

MrMud
13 Mayıs 2017, 21:10
O pipeti taktım,çalkaladım ve özellikle tam bastığımdan emin oldum. Hatta acaba tam çalkalayamadım mı diye tekrar çalkaladım yarısında. Eğer yağda bir sıkıntı olmamışsa renk sorun değil. Emin olmak için biraz fazla sıktım.

Aynı yağı kullanıyoruz, bendede cok nadir beyazlamadigi oluyor.
Ama kafaya takmadan yallah devam diyorum, hiç bi sıkıntısını yaşamadım yıllardır, takıntılı değilsen bi sorun olmaz rahat ol.

mfBulut
13 Mayıs 2017, 21:28
Tamamdır. Çok teşekkür ederim bilgilendirme için. Dediğim gibi renk önemli değil. İşlevini yapması yeterli. Umarım ben de bir sorun yaşamam.

korkmazunal
14 Mayıs 2017, 10:48
Biraz önce temizleyip tekrar yağladım. Tam basmak lazım ve iyi sallamak lazım. Beyazlık var yine ama iyi az sallayınca olan beyazlık gibi değil

Lengeli Fötr
14 Mayıs 2017, 23:19
C2+ beyaz, c2 de renksiz olur. Ancak ben kendime c2+ aldım arkadaş da c2 aldı. Sonuç ne mi? Benim beya olması gerekn yağ renksiz arkadaşın renksiz olması gereken yağ beyaz çıktı. Var mı böyle komedi

Green Arrow
15 Mayıs 2017, 01:02
Piyasaya hatalı veya sahte ürün girmiş olabilir mi ?

VeliTrknn
15 Mayıs 2017, 01:19
Çalkalamadığım zaman bendede oluyor. İyi çalkalamayı deneyin. Hala oluyorsa bir sıkıntı olabilir yağda.

mfBulut
15 Mayıs 2017, 01:35
Sahte ürün varsa bile anlayabilecek son kişi benimdir aranızda. Henüz ilk motorum ve daha önce görmedim bile birinde.
Çalkalama konusuna özellikle dikkat ettim. İlk seferinde beyaz olmamış olsa yine bu kadar takılmazdım. Ama bembeyaz olmuştu zincir ilk yağlamada.

C2+ beyaz, c2 de renksiz olur. Ancak ben kendime c2+ aldım arkadaş da c2 aldı. Sonuç ne mi? Benim beya olması gerekn yağ renksiz arkadaşın renksiz olması gereken yağ beyaz çıktı. Var mı böyle komedi

Bu çok daha ilginç mesela. Sahte ürün işini bir araştırmak lazım aslında.