PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2007 cbf 600 akü boşaltıyor nedeni bilen yardımcı olabilir mi ?

yonet_men
13 Mayıs 2017, 08:45
Honda motorum sıfır aküyü dahi sabah boş olarak buluyorum,nedeni ne olabilir,gün içinde çalıştı gezdim dolaştım akşam park ediyorum sabah akü yok boş konu hakkında bilgi sahibi arkadaşların desteğini rica ediyorum

Mamba09
13 Mayıs 2017, 09:16
Demekki aküden beslenen bi şeyler var. Aküye DİREK bağlı olan şeyleri kontrol edin. Usb girişidir, sis farıdır. Direk bağlı olan şeyleri kontrol edin. Motosiklet çalışmıyorken bile bişeyler çekebilirler.

kuzan14
13 Mayıs 2017, 10:47
benim konjektör arızalanmıştı bi ara, belki seninkinin problem de ondandır

Erdost
13 Mayıs 2017, 11:09
Akü dolu akü ise yani bundan eminseniz, motor aküyü şarj etmiyordur.Bunu kolay bir şekilde anlayabilirsiniz.Herhangi bir oto elektrikçi basit bir ölçüm ile gerekli bilgiyi verecektir..

Levent
13 Mayıs 2017, 13:00
Kaçak elektrik kullanan bir iki casus olabilir motor üzerinde..:)

Whitehair
13 Mayıs 2017, 13:36
Dolu aku durdugu hslde bitmez lakin bir cbf 600 sahibi olarak farlarin gunduz de yandigini bildigim icin size akunuzu sarj eden sistemi sirasiyla sigorta, konjektor, sarj dinamosu ilarak kontrol etmeniz gerektigini soyleyebilirim.

arda4
13 Mayıs 2017, 15:37
Honda motorum sıfır aküyü dahi sabah boş olarak buluyorum,nedeni ne olabilir,gün içinde çalıştı gezdim dolaştım akşam park ediyorum sabah akü yok boş konu hakkında bilgi sahibi arkadaşların desteğini rica ediyorum

Hocam akü şarj tutmuyor yani bozulmuş olabilir.

Diğerleri de arkadaşların dediği gibi. Alternatör, konjektör vs. Motor kapalıyken 10TL'lik multimetre ile ölçüm yaparsın zaten aküden akım çeklip çekilmediğini ölçebilirsin. Ya da arkadaşın dediği gibi bir oto elektrikçisi kolayca tespit eder.

Whitehair
13 Mayıs 2017, 20:34
Aslinda aksam dolu, sabah bosalmis ve mars basmiyor yazdigin icin akunu doldurabildigin dusuncesi ile siralanaya akunu kontrol etmeni koymadim. Akuden eminseniz yukarida yazdigim sirayi takip edin. Degilseniz ilk sira da aku olmali.

ByYlmzZz
13 Mayıs 2017, 22:56
benimde sıfır akümü bitirdi ve sonunda statörün elektrik üretmediğini ölçümlerde anladım.değiştirmişken konjektörü de değiştirdim sağlıklı olması için

dalangıç
13 Mayıs 2017, 23:36
Yakın zamanda bir arkadaşım da oldu konjektor arızası çıktı birde sargı ile ilgili bir sorun varmış 1000 TL masraf açmıştı