PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motorsiklet ve ayak uyuşması

hokahey
13 Mayıs 2017, 00:11
son 1 haftadir sol ayagimin ust kismi uyusuk vaziyette. gecmiyor. tanidigim bir kisi bunu surekli motorsiklete bindigim icin yedigim ruzgardan oldugunu soyledi. oyle deyince benim aklima baska bir sey geldi. sol ayagim ile surekli vites degistirdigim icin ayagimda bir sinir sıkışması mı oldu acaba? ondan mı uyuştu bu ayak?

bilen birisi varsa lutfen cevap yazabilir mi?

not: uyusuk yer tam da ayagimizla vitesi attirdigimiz yer.

sailor33
13 Mayıs 2017, 01:00
Herşeyden önce bir doktora gitmenizde fayda var.

Bende de benzer bir sorun vardı.

Özellikle uzun yol yaparken , ayak şişiyor. Tabi böyle olunca motosiklet botu içinde parmaklar rahat hareket edemiyor. Bu da bende uyuşma ya da kramp gibi bir hisse neden oluyor.

Molalarda hareket edince sorun çözülüyor du.

Dediğim gibi yinede doktora gitmenizde fayda var

hokahey
13 Mayıs 2017, 01:09
Herşeyden önce bir doktora gitmenizde fayda var.

Bende de benzer bir sorun vardı.

Özellikle uzun yol yaparken , ayak şişiyor. Tabi böyle olunca motosiklet botu içinde parmaklar rahat hareket edemiyor. Bu da bende uyuşma ya da kramp gibi bir hisse neden oluyor.

Molalarda hareket edince sorun çözülüyor du.

Dediğim gibi yinede doktora gitmenizde fayda var

tesekkur ederim. muhtemelen ayagin vites attiran bolgesinde sinir sıkışması oldu.

shruikan
13 Mayıs 2017, 15:15
tam baş parmağa bağlı, sinir sanırım, ayağın alt kısmında sert bir doku var. ayak baş parmağını yukarı kaldırınca belirgin hale geliyor. o sinirin anormal hareketleri, parmakta ve ayağın uç kısımlarında kramp benzeri uyuşmalar/ağrılar yapabilir.

benim aklıma bu geldi. mümkünse vites pedalının yüksekliğini değiştirin.

hokahey
13 Mayıs 2017, 15:51
tam baş parmağa bağlı, sinir sanırım, ayağın alt kısmında sert bir doku var. ayak baş parmağını yukarı kaldırınca belirgin hale geliyor. o sinirin anormal hareketleri, parmakta ve ayağın uç kısımlarında kramp benzeri uyuşmalar/ağrılar yapabilir.

benim aklıma bu geldi. mümkünse vites pedalının yüksekliğini değiştirin.

tesekkur ederim.

DKN
13 Mayıs 2017, 16:08
satarken değeri düşmesin diye mi markasını modelini yazmadınız. nasıl bir şanzımanmış ki o öyle merak ettim

hokahey
13 Mayıs 2017, 16:25
satarken değeri düşmesin diye mi markasını modelini yazmadınız. nasıl bir şanzımanmış ki o öyle merak ettim

yok yahu, normal vites gecisleri. farkli bir durum yok yani.

Halil Salih
13 Mayıs 2017, 20:34
Peglere ayak uçlari ile basmadiniz heralde öyleyse kasılması damarın atması cok normal