PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu Sene De Motosiklet Alamayacağım Sanırım

mrkcn
12 Mayıs 2017, 11:55
Sürekli araştırıyorum ama tam istediğim motosikleti bulamadım . Z300 kafama çok yatıyor fakat 2 bin tl daha ucuz olsaydı o zaman alabilirdim.
Toplam bütçem 22 bin TL . Bunun 4.000 TL'si kask,mont,pantolon,eldiven. 1000 TL sigorta + ruhsat bedeli , 1000 TL motosiklet eğitimi.
Geri bana kalıyor 16 bin tl . Bununla da Mt-25 almayı dusunuyordum . Ama Abs siz motosiklet almama kararı aldım .MT25'i alsam bile lastiklere 1000 TL masraf yapacağım . Siz benim yerimde olsanız ne yapardınız . Diğer sezonu mu beklerdiniz yoksa Tnt 250 alıp geçermiydiniz ?

Kafama yatan motosiklet modeli , abs olmazsa olmaz , 2 silindir olacak , maksimum 300 CC.Bir de kalite olacak motosiklette . Bajaj düşünmüyorum açıkçası

efendy06
12 Mayıs 2017, 12:01
Yani anlamadım, benellide abs var mı? Eğer varsa helal olsun diyorum. Öte yandan R25'e abs eklendiğinde fiyatı 20 bini bulacaktır. Kawasaki ise, kısıtlı bütçeye sahipsen alınacak motor değil. Parça fiyatları yüksek. Motor bir şekilde alınır da sonrası servisi bakımı falan muamma haberin olsun.

mfBulut
12 Mayıs 2017, 12:10
Bende aynı şekilde düşünüyordum ve ABS siz olmaz diyordum. Sonradan forumda olan Okan hocanın bir başka hocayla ortak çektiği frenleme videosunu izlediğimde fikrim değişmişti. ABS siz motorda frenleme daha iyi öğrenilir gerçeğiydi bu. Oturup düşündüm ve araba sürmeye hangi arabalarda nasıl başladığımı hatırladım. Ve gittim CBR 250 aldım.
Ha daha 2 hafta oldu ama yolcu almaya birden yolun ortasında duran bir dolmuşun sağ arasına da yaya çıkabilir diye girmekte tereddüt ettim ve ön kaydı düştüm. ABS li olsaydı düşmezdim evet. Ama doğru frenlemeyi de öğrenemezdim belki.

Tabi ki bunlar varsayım. Ama ben keşke geçen yıl 3-4 bin liraya bir çinli alıp sürseymişim diyorum. Geçen zaman geri gelmiyor.

c3y
12 Mayıs 2017, 13:58
Kardeşim bu ülkede motor sahibi olmak cidden zor 0 ı ayrı dert 2. eli ayrı dert adam alıyor 16 ya biniyor.Sonra bakıma sokuyor 1000 2000 harcıyor sonra 18 e satmaya calısıyor böyle sacma beyinsiz bir mantık yok kardeşim..Herkez para kazanma derdinde olduğu için bizim gibiler zor motor bulur.Bulsada leş buluyor.Motorlarını kar edip satan kamiller sonra ölücü mantığı ile sahibi ölmüş motoru almanın pesine düşerler ondan sonrada bu ülkede bu fiyatlar neden yüksek niye gelişmiyoruz niye böyleyiz.İnsanlar uzun vadeli düşünemiyor.İmkanın yoksa bekle 0 al 2.el satanlara para kazandırma alıcağın 2.el gercekten bir dert neler neler dönüyor piyasada kaza yapıp sigortaya göstermemek icin kendi yapıyor tertemiz abi km si orjinal benden önceki sahibini bilmiyom ama bende bişey olmadı bu motor sana gelir piyasadaki en temiz motor bende abii gel al yeterki sonra bye..

Aman diyorum git 0 al kafan rahat garanti var 2 yıl 2.el de garanti yok ama bazı mallar garanti varmıs gibi yada koleksiyon mantığında satmaya calısıyor.Gercekten azıcık beyin yahu.Biz öldürün demiyoruz ama aldığın fiyatın üstünde satma mantığı nedir 100 200 olsa neyse 1000 2000 tl allah ıslah etsin bu beyinleri..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:41 ----------

http://www.motorcyclenews.com/bikes-for-sale/honda/cbr650f/

Bakın buraya fiyatları görün 0 fiyatlar 2.el fiyatlar öyle ucurum yok ama bizde var abi cunki malın piyasası belli değill.Bizim türkiyede sadece motorsiklet saatısı üzerinde bir site yok keske olsa..

mrkcn
12 Mayıs 2017, 14:12
Bende aynı şekilde düşünüyordum ve ABS siz olmaz diyordum. Sonradan forumda olan Okan hocanın bir başka hocayla ortak çektiği frenleme videosunu izlediğimde fikrim değişmişti. ABS siz motorda frenleme daha iyi öğrenilir gerçeğiydi bu. Oturup düşündüm ve araba sürmeye hangi arabalarda nasıl başladığımı hatırladım. Ve gittim CBR 250 aldım.
Ha daha 2 hafta oldu ama yolcu almaya birden yolun ortasında duran bir dolmuşun sağ arasına da yaya çıkabilir diye girmekte tereddüt ettim ve ön kaydı düştüm. ABS li olsaydı düşmezdim evet. Ama doğru frenlemeyi de öğrenemezdim belki.

Tabi ki bunlar varsayım. Ama ben keşke geçen yıl 3-4 bin liraya bir çinli alıp sürseymişim diyorum. Geçen zaman geri gelmiyor.

Dediğiniz videoyu şimdi izledim. Arka fren sıkmış , ön sıksaydı belki düşebilirdi . Zaten abs de ön frenin önemi daha fazla diye biliyorum .