PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇALINTI CBR 250

SS.Ege
12 Mayıs 2017, 05:51
Önceki actigim konularda sormuştum. Heyecanlıydım çocukluk hayalime kavusucaktim uyumuyor, forumu okuyor, video izliyordum. Kendim çalıştım. Kendim aldım. Sonuna kadar vidasindan somununa kadar yemedim içmedim paramı biriktirdim. Buraya kadarmış. 2 saatliğine evin önüne koymuştum şimdi karakoldayım. Bir umut burayada yazıyorum. Acıbadem mahallesi sarayardi caddesinden saat 01.30-04.00 arasi çalınan cbr250 2016 sari-siyah 4400 kmde egzozda ezikler mecvut sol on sinyal kırık. Fotoğraf atamıyorum telefondan kusura bakmayın.

Romedon
12 Mayıs 2017, 08:31
saat kaç civarları oldu bu olay. Cidden çok üzüldüm.

MD.Murat
12 Mayıs 2017, 08:33
Herkese iyi geceler. Evet konuyu gecenin 3.30 unda açıyorum çünkü uyuyamadım ve cevap almaya, konuşmaya, danışmaya geldim. Pek aktif bir yazar olmasamda açılan her konuyu her cevabı deli gibi takip eden, okuyan biri olarak.
Yaşım 21. Kendi paramı kazanıyorum ve alacağım motorun herşeyini kuruşuna kadar ben vereceğim. Ehliyet ve ekipman konusunu pas geçebiliriz zira o kısım eksiksiz. Önceliğim cbf 150 alıp Şubat ayındaki fuarda ktm rc 390 almaktı. Fakat her ne kadar para tutsamda bazı sorumluluklarım var ve cbf alıp 5-6 ay sonra ktm rc 390 almak beni ne kadar zarara uğratır, değermi bilmiyorum.
Bu noktada 2016 kasa neon cbr 250 giriyor devreye. Onu alıp, cbf 150' ye göre daha uzun soluklu binmek. İlk motorum olucak hayattaki hedeflerimden hayallerimden birini gerçekleştirmeme çok az kaldı. Scooterın üstündeyken bile kaskın içinde hep gülümseyerek "mest" halde gidiyorum ya!
Aklımı karıştıran mevzu bu şekilde. Motorsiklet hakkında herşeye açım. Cevaplarınızı bekliyorum.
Esen kalın ✋

Arkadasin daha once actigi bir konuyu okuyunca gerçekten daha cok üzüldüm. Insanlar nasıl bu kadar şerefsiz olabiliyor ya.

nines
12 Mayıs 2017, 08:40
Dostum çok geçmiş olsun. bunlar gibi anası belli olup babası belli olmayanların yaptıklarından dolayı bütün hevesimiz kursağımızda kalıyor. İnşallah motorun bulunur. eve gider gitmez motorunun resimlerini buraya at facebook gruplarında paylaş diğer motosiklet forumlarında paylaş.

shruikan
12 Mayıs 2017, 10:13
istanbul mu oluyo orası?

abi def olup gidin şu berbat yerden! gidin anadolunun küçük bi kasabasında huzur içinde yaşayın. bok mu var yani istanbulda? ipini koparan oraya gidiyor?

tigermbz
12 Mayıs 2017, 10:20
geçmiş olsun, inşAllah bulunur

Monty
12 Mayıs 2017, 11:15
kilit var mıydı?

Hubalahubhub
12 Mayıs 2017, 11:20
Allah yardimcin olsun umarim bulunur.

hokahey
12 Mayıs 2017, 11:31
her gun bir insanin icindeki hayat isigi sonduruluyor bu ulkede. gece gunduz calisip, birikim yapip alip gozu gibi baktigi esyasi caliniyor.

abartmak gibi olmasin ama bence bu insan oldurmek ile esdeger bir durum.

yani simdi bu motoru calinan arkadasimizi hirsizlar bir anlamda oldurmus gibi oldular. insanin icindeki cicegi koparip, yasam enerjisini soldurduktan sonra geriye ne kalir ki?

hayir daha ne olsun, bundan bir adim otesi ölüm zaten..

efendy06
12 Mayıs 2017, 12:13
Geçmiş olsun. Sistemsel bir sıkıntı. Hırsız yakalanınca ceza almadığı için fütursuzca arttı hırsızlık olayları. İnşallah bulunur.

Konuyu okuyan arkadaşlara uyarı mahiyetinde; kilitleyin motorlarınızı. Bunlar 2 kişi geliyor, biri sizin stop ettiğiniz motora binip boşa alıyor, diğeri de geldiği motorla sizin motoru iterek götürüyor. Kilitlemek de çare değil esasen ancak kilit ile uğraşılırken geçen vakit sizin durumu fark etme ihtimalinizi kuvvetlendiriyor.

Bir de siz bu İstanbulda nasıl yaşıyorsunuz? Arkadaş her pislik orda.

mfBulut
12 Mayıs 2017, 12:28
Sonra diyorlar 7 milyar insan var diye. Büyük yalan.. :( Çok geçmiş olsun. Ne desek boş

levend84
12 Mayıs 2017, 12:47
Geçmiş olsun kardeşim,ins.bulunur,cidden uzuldum,yazik,gunah o kadar emek ver bakimini yap,gozunden sakin,motorlara takilabilecek şok cihazi yokmu?gidona takilabilecek, belli bir sarsintiyla devreye girecek,hirsizi kendinden geçirecek..caydirici olacak..

YERUÇAĞI
12 Mayıs 2017, 12:50
geçmiş olsun arkadaşım,pisikolojik halinizi tahmin edebiliyorum,çok üzüldüm durumunuza,,inşallah bulunur motorunuz

her fırsatta yazıyorum,motorunuza paraya kıyıp en kaliteli alarmlı disk kilidi ve zincir alın diye,ve yolda durup bakkaldan çiklet almak için bile olsa motorun başından ayrılmak durumunda olduğunuz an kesin ve kesinlikle disk kilidini takıp öyle gidin

yaw 2 dakka bişey olmaz diye aklınızdan geçirip kilidi takmaya üşendiğiniz an motorunuzun çalınma ihtimali 100/80 dir bunu hiç akıldan çıkarmamak ve kesinlikle üşenmemek lazım
bu konuda paranoyak olmak çok işe yarıyor

tommygun
12 Mayıs 2017, 12:57
Kardeşim geçmiş olsun, inşallah en kısa sürede bulursun motorunu

Yasin D
12 Mayıs 2017, 13:16
Kardeşim çok üzüldüm geçmiş olsun, inşAllah bulunur.:pr:

whitedeamon
12 Mayıs 2017, 13:20
Umarım en kısa sürede bulunur.Boşuna küfür etmeyin dostlar öyle genişlerki bunlar gözünün önünde kadın akrabalatının tümüyle oyun oynasan oturup zevkle izlerler.

linkinpark20
12 Mayıs 2017, 13:56
şerefsizler

Apices
12 Mayıs 2017, 14:20
Çok geçmiş olsun.
Önceki yazınızı da okuyunca gerçekten çok üzüldüm. İnşallah en kısa sürede bulunur.

2wsx
12 Mayıs 2017, 14:27
Hırsıza gereken ceza verilmedikçe bu hırsızlık olayları hep artacak.Bence hırsıza verilmesi gereken ceza elini kesmektir.Kesin hırsızlık yaptığı kanıtlanırsa keseceksin elini.Birdaha yapabiliyor mu . Başkalarıda bunun korkusuna yapamaz.
Edit:Bu arada kesinlikle şeriatçı falan değilim.Ama gereken ceza budur.

noz
12 Mayıs 2017, 18:53
Ne gerek var elini kesmeye,at içeri hırsızı 5 yıl yatsın ve verdiği zararı ödemeden çıkamasın dışarı.Ama nerdeeee...Sayın devletimiz kıçına diken batsa,memleketteki tüm dikenli nesneleri imha eder.Vatandaşın canı,malı gidiyor ilgilenen dahi yok..Kanun kanun değilki.Devletin birinci görevi vatandaşın can ve mal emniyetini sağlamaktır.Kendileri üçbin korumayla gezerler,vatandaşa gelince gebersin.

YasinC
12 Mayıs 2017, 20:08
Ban yemeyeyim bu http://m.imdb.com/title/tt1202363/ yüzünden

SS.Ege
12 Mayıs 2017, 20:11
https://www.instagram.com/p/BT_RZ36Byuc/?taken-by=dabsitep fotoğraf paylaşamıyorum instagram gönderisinin linkini paylaştım.

StiF
13 Mayıs 2017, 07:49
Ah bi gece bitanesine denk gelsem alsam onu eve getirip ibretlik edip meydanlarda gezdirsem

fkambay
13 Mayıs 2017, 12:11
benim geçen sene ağustosta sarı siyah 2016 cbr m çalınmıştı aynı gün HACIÜSREV den çıktı kardeşim geçmiş olsun inşallah sağ salim bulursun motorunu helal paraya zeval gelmnez

SS.Ege
13 Mayıs 2017, 15:15
Nasıl denk geldiniz? Polis mi buldu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:11 ----------

Bu arada motorun çalındığı akşam koşarak en yakın karakola gittim(hasanpaşa karakolu) kapıdaki memur amcamız sağolsun çok cana yakin bir şekilde -noldu gardas? Dedi. Gozlerim dolu, motorum çalındı acibademde abi dedim. Ozaman acıbadem garagoluna git burda işin ne yav???? Cevabını aldim. Sağolsun acıbadem karakolundaki amirimizle bütün acıbademi dolaştım hatta e-5 e bile çıkıp motoru aradım ya görürsek biyerde diye. Burdan ona tekrar teşekkür ederim. Sağlığımız daha önemli değil mi? Çalışıp birtane daha alırız. Sağlık olsun..

acgh1907
13 Mayıs 2017, 15:24
Kardesim cok gecmis olsun. 20 yillik acibademliyim. Calan elemanlari acibademde aramak dogru degil. Fikirtepe taraflarini yonelmek gerekebilir.

Tekrardan cok gecmis olsun.
Umarim en kisa surede bulunur.

SS.Ege
13 Mayıs 2017, 15:39
Fikirtepe, ünalan, maltepe ve kartala kadar uzanan çok geniş çaplı bölgeler var ama hangi birine nasıl girip nasıl arayacağım keşke yapabilsem

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:37 ----------

kilit var mıydı?
Otoparka koyuyordum. Sadece 2 saatliğine dışarı bırakmıştım.

hokahey
13 Mayıs 2017, 15:59
gecen bu forumda okumustum, adam 36.000 tl'lik motorunu caldirmis, sonra da 14.000 liraya geri almisti.

bunlar cete oluyor, ceteler ile baglantiya gecsen belki bulursun.

acgh1907
13 Mayıs 2017, 16:01
Fikirtepe, ünalan, maltepe ve kartala kadar uzanan çok geniş çaplı bölgeler var ama hangi birine nasıl girip nasıl arayacağım keşke yapabilsem

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:37 ----------

Otoparka koyuyordum. Sadece 2 saatliğine dışarı bırakmıştım.

Fikirtepe ve unalan oncelikli olmali.
Kartal ve maltepe de takilan adam motor aramaya acibadem e iner mi bilemedim?
Ilk kez koydum disari dediniz. Denk geldi ve goturduler heralde. Planli bir eylem gibi durmuyor.

fkambay
13 Mayıs 2017, 16:29
Nasıl denk geldiniz? Polis mi buldu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:11 ----------

Bu arada motorun çalındığı akşam koşarak en yakın karakola gittim(hasanpaşa karakolu) kapıdaki memur amcamız sağolsun çok cana yakin bir şekilde -noldu gardas? Dedi. Gozlerim dolu, motorum çalındı acibademde abi dedim. Ozaman acıbadem garagoluna git burda işin ne yav???? Cevabını aldim. Sağolsun acıbadem karakolundaki amirimizle bütün acıbademi dolaştım hatta e-5 e bile çıkıp motoru aradım ya görürsek biyerde diye. Burdan ona tekrar teşekkür ederim. Sağlığımız daha önemli değil mi? Çalışıp birtane daha alırız. Sağlık olsun..

Kardeşim benim motor paralı otoparkan çalınmıştı polisi aradım bildirdim karakola gittim bekle dediler bekledim bekledim tık yok dayanamadım çıktım karakoldan kamera görüntüsü falan ararken telefon geldi polis aradı motoru hacıüsrev e bırakıp gitmiler baya uğraşmışlar çalıştıramamışlar kabloları falan kesilmiş halde bulduk öyle büyük zarar vermemişler senin anlayacağın.

İnşallah sende bulursun kamera görüntülerine falan bulabiliosan bi araştır...

Ultraviolet
13 Mayıs 2017, 16:56
Çok geçmiş olsun umarım bulursunuz. Plakası neden takılı değildi?

SS.Ege
13 Mayıs 2017, 17:32
Çok geçmiş olsun umarım bulursunuz. Plakası neden takılı değildi?
Evin önünde vurup düşürmüş bir araç, plaka düşmüştü 1 hafta önce. Sinyalde aynı sebepten kırık

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:28 ----------

Ilk kez koydum disari dediniz. Denk geldi ve goturduler heralde. Planli bir eylem gibi durmuyor.
Işten çıkıp eve geldigimde 2-3 günde bir aynı saat aralığında motoru bırakıyordum birkaç saatliğine.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:29 ----------

Kamyonlarla gelip götürüyorlar bir çok motoru. Bende ne yapacağım bilemiyorum ki.

enjeksiyoncu
13 Mayıs 2017, 17:33
Canın sağolsun, herşeyde bir hayır vardır. Üzme canının sağlığın yerinde olduktan sonra çalışır kazanır daha iyisini allahın izniyle.

Kızıl pars
13 Mayıs 2017, 17:37
Yed-i emin denilen otoparklara da bakın. Çalıştıramazlarsa saçma sapan bir yere bırakıp gidiyorlar, çekici alıp otoparka koyuyor.
Öyle bulan birisi vardı.

SS.Ege
13 Mayıs 2017, 18:27
Canın sağolsun, herşeyde bir hayır vardır. Üzme canının sağlığın yerinde olduktan sonra çalışır kazanır daha iyisini allahın izniyle.
Yemedim içmedim gitmedim üzerime başıma almadim. Alırım birdaha, daha iyisini alırım ama bosa gitti emeklerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:26 ----------

Yed-i emin denilen otoparklara da bakın. Çalıştıramazlarsa saçma sapan bir yere bırakıp gidiyorlar, çekici alıp otoparka koyuyor.
Öyle bulan birisi vardı.
Birazdaha zaman geçsin gezeceğim.

TskMuvazzaf
13 Mayıs 2017, 19:59
Kardeşim geçmiş olsun ama çok kızıyorum sende çok hata var bak kendin demişsin çalıştım aldım diye o kadar para biriktirmişsin 1 milyara bi kilit 600 tlye bi disk kilit alamadın mı Allah kitap aşkına

sarpgray
13 Mayıs 2017, 22:22
umarim en kısa zamanda bulunur, geçmiş olsun.

SS.Ege
14 Mayıs 2017, 02:17
umarim en kısa zamanda bulunur, geçmiş olsun.
Umudum yok ama. Motor kiralayıp yakın çevredeki şüphelendiğim semtleri gezicem. Belki yolda bulurum denk gelir.