PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : A1 Ehliyeti İle Kuryecilikle Aylık Ne Kadar Maaş Alırım ?

Motorcu78
11 Mayıs 2017, 23:56
Merhabalar 16 yaşındayım yeni A1 ehliyeti aldım 11.5 kw 'a kadar olan motosikletleri kullanabiliyorum. Kurye motorları zaten genellikle geçmediğinden dolayı ehliyetim yeterli oluyor fakat istediğim motoru almak için 7000 tl ' ye ihtiyacım var . Paramı hızlı biriktirmek için Kuryecilik yapmayı düşünüyorum Karabük'te yaşıyorum aylık ne kadar alabilirim Kuryecilikte ?

j700
12 Mayıs 2017, 00:02
kardeş hangi şehirdesin bizim burda paket serviscisine 3000 tl veriyolar adam bulamıyorlar

Motorcu78
12 Mayıs 2017, 00:04
kardeş hangi şehirdesin bizim burda paket serviscisine 3000 tl veriyolar adam bulamıyorlar

Abim nerede geleyim oraya yav Karabük'teyim ben :)

uzay gemisi
12 Mayıs 2017, 00:05
Nekadar alacağın çalışacağın yere göre değisir kardeşim.
Yaşadığın yerdeki kurye eleman arayan yerleri teker teker gezip soracaksin, çalışma şartları vesayre bilgi alacaksın ona göre aklına hangisi yatıyorsa sececeksin birini.

WhoAmI?
12 Mayıs 2017, 00:06
Hocam Karabük diye belirtmiş arkadaş mesajında..
Hocam bence kuryecilikle minimum asgari ücret alırsın o da sana yeter mi bilmeme fakat bi senede alırsın motoru.. Kuryecilik güzel fikir :)

Motorcu78
12 Mayıs 2017, 00:08
Hocam Karabük diye belirtmiş arkadaş mesajında..
Hocam bence kuryecilikle minimum asgari ücret alırsın o da sana yeter mi bilmeme fakat bi senede alırsın motoru.. Kuryecilik güzel fikir :)

Okul olduğundan dolayı yaz tatili yaklaştı başlıcam 3 ay sonunda motoru alıcağım inşallah :)

gogozh
12 Mayıs 2017, 00:17
kardesım işbası yapacagın şirket , yer bunlar hep maaşı etkıleyen faktörler
mesela x firmasına girersın asgari ücret verir ama bos kaldıgın zaman sana her turlu işi yaptırır . farklı bı fırmaya gırersın 'uuuu beybii' dıyecegın maaş verir ve sana sadece kuryelık yaptırır . firma ve sektör cok onemlı .

inşallah gonlune gore bi iş bulup istediğin motoru alırsın inşallah

ayetlervaray
12 Mayıs 2017, 00:52
kuryelik öyle kolay bi iş değil sonra pişman olma. başka iş seç kendine .

MeNGuC
12 Mayıs 2017, 00:56

Yavaş salla bari tuvara toslamasın :P

https://www.youtube.com/watch?v=OXIBJQhGytQ

Lifester
12 Mayıs 2017, 02:19
Merhabalar 16 yaşındayım yeni A1 ehliyeti aldım 11.5 kw 'a kadar olan motosikletleri kullanabiliyorum. Kurye motorları zaten genellikle geçmediğinden dolayı ehliyetim yeterli oluyor fakat istediğim motoru almak için 7000 tl ' ye ihtiyacım var . Paramı hızlı biriktirmek için Kuryecilik yapmayı düşünüyorum Karabük'te yaşıyorum aylık ne kadar alabilirim Kuryecilikte ?

Sakın yüzüncü yıldaki yerlere bulaşma kurumsal olmadıkları için sana fazladan iş kitleme yani fazla mesai içerde de çalıştırma ihtimali fazladır mc donalds veya burger dene karabükde nekadar verirler bilmiyorum ama istanbulda 1600 1800 civarı diye biliyorum yazın iş bulamazsam bende yapacağım mecbur��

Motorcu78
12 Mayıs 2017, 07:40
Sakın yüzüncü yıldaki yerlere bulaşma kurumsal olmadıkları için sana fazladan iş kitleme yani fazla mesai içerde de çalıştırma ihtimali fazladır mc donalds veya burger dene karabükde nekadar verirler bilmiyorum ama istanbulda 1600 1800 civarı diye biliyorum yazın iş bulamazsam bende yapacağım mecbur��

Sanırım Karabük'lüsün :) . 100.yıl'da aynen dediğin gibi duydum . Pasaport pizza , pizza hut , burger king , mc donalds ve dominos pizza gibi yerlerde çalışmayı düşünüyorum.

j700
12 Mayıs 2017, 08:40
Yavaş salla bari tuvara toslamasın :P

https://www.youtube.com/watch?v=OXIBJQhGytQ

kimseyi inandırmak zorunda değilim gel kendin gör

Lifester
12 Mayıs 2017, 08:45
Sanırım Karabük'lüsün :) . 100.yıl'da aynen dediğin gibi duydum . Pasaport pizza , pizza hut , burger king , mc donalds ve dominos pizza gibi yerlerde çalışmayı düşünüyorum.

karabükde üniversite son sınıf öğrencisiyim kardeşim dediğimi uygula ayrıca dominosdan falan uzak dur orada angarya iş kitler etrafımda küryeci arkadaş çok ordan biliyorum

sarpgray
12 Mayıs 2017, 10:48

Helâl olsun. Bu arkadaş böyle bir konu açıyor bor diğeri, özel sektörde çalışmak istemiyorum, kullanmadığınız ikinci el ekipmanları gönderir misiniz, üstüne birde dükkânın önünü kapatmayin diyor.
Umarım istediğin motosikleti tez zamanda alırsın kardeşim.

Motorcu78
12 Mayıs 2017, 13:02
Helâl olsun. Bu arkadaş böyle bir konu açıyor bor diğeri, özel sektörde çalışmak istemiyorum, kullanmadığınız ikinci el ekipmanları gönderir misiniz, üstüne birde dükkânın önünü kapatmayin diyor.
Umarım istediğin motosikleti tez zamanda alırsın kardeşim.

Teşekkürler . Hayırlısı bakalım.

ramazan_06
12 Mayıs 2017, 14:48
kuryeler calistugi yere gore farkli maaslar alir ben kuryeyim günluk 85 +km basi 0.25 kr aliyorum aylik olarak sen hesapla

korkmazunal
12 Mayıs 2017, 15:08
kuryeler calistugi yere gore farkli maaslar alir ben kuryeyim günluk 85 +km basi 0.25 kr aliyorum aylik olarak sen hesapla

Günde ortalama kaç km yapıyosun hocam. 6 gün mü çalışıyosun haftada

necipalperen
12 Mayıs 2017, 16:17

10 kmlik 10 sefer yapsan 25 tl eder. 10 seferi totalde yarım saatten 5 saatte yaptığını düşünelim
6 gün günde 5 saat çalışsan 3bin tlye yakın para çıkar.

baya iyi kazanıosun allah artırsın:)

SlimShady1
12 Mayıs 2017, 16:25
Kırklarelinde bile günlük 70-100 lira arası kazandığını iddia eden arkadaşlar var, bilmiyorum ne kadar doğru. Ama tahmin ettiğinden zor bir iş sabır ister sinirin zıplar, devamlı yapılacak iş değil. Yapabilene helal olsun.

ee85
12 Mayıs 2017, 16:30
lokantamız var, kurye olayı en büyük sorunumuz. günlük 80 lira aşağı çalışan yok!

Motorcu78
13 Mayıs 2017, 03:13
Pizza bulls'de buldum aylık 1800 tl çalışma saatleride uygun :)

YouSuffer
13 Mayıs 2017, 04:18

1 senedir issizim nerde 3000 tl maas yarin basliyayim?

MeNGuC
13 Mayıs 2017, 09:05
lokantamız var, kurye olayı en büyük sorunumuz. günlük 80 lira aşağı çalışan yok!

Uzun çalışma saatleri kurumsal hariç ssk yok kask mont can güvenliği dersen ya yok yada en dandiğinden alınır he birde yarış atı gibi koşturulur bi yerde patlar buyrun cenaze namazına

Paket yoken masa kaldır çöp at ona yardım et buna yardım et kitle babam kitle e birde 10 12 saat veya fazla çalışma saatleri

Valla yapılcak iş deyil zere deymez

Adam gibi kurumsal düzenli disiplinli herkes görevini bilip yapılabilir bi yer varsa bende yapmak isterdim malesef oda tek tuk boşverin sallayın gitsin

Unutmayınki 10 saate 7 saat araç sürenlerin daha sonra dinlenmeleri lazım yoksa kaza olasılığı artar dikkat dağınıklığı olur

Bizimiş iş verenler 12 saat veya fazla saat çalıştır bide iş yerinde kitle kitle bide o kadar arac sür sonuç bi yerde patlarsın basi yapılcak iş deyil :P

Paket servis veya kürye iş veren lerin yüzünde 5 kuruş etmiyen serserinin işe yaramaz aylak adamın teki olarak görür ve o muameleyi yapar

E bide ehliyetsiz genc fidan delikanlıları bozuk para gibi harcar namuslu esnaflarımız geçenlerde 17 lik deli kanlı ehliyet yok 3 kuruşa çalıştırmak için harcarlar boş yolda çukura girip düştü kafası karpuz gibi yarıldı rahmetli oldu iş verenin umrundamı tenezür edip koruma ekipmanı alsın biri ölür diyeri gelir acaba yediği her lokma kazandığı parayı ailesine yedirirken hiç düşünüyormu zanetmiyorum

O zaman sallayın kendileri paketini atsın çoluğu çocuğu yapsın o işi belki kendi canı acırsa aklı başına gelir haramzadelerin

GT250rAlanya
13 Mayıs 2017, 09:15
:queen:3000 yok artik.

j700
13 Mayıs 2017, 09:42
1 senedir issizim nerde 3000 tl maas yarin basliyayim?

Alanyada sen gel ben sana iş bulurum burda

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:40 ----------

Uzun çalışma saatleri kurumsal hariç ssk yok kask mont can güvenliği dersen ya yok yada en dandiğinden alınır he birde yarış atı gibi koşturulur bi yerde patlar buyrun cenaze namazına

Paket yoken masa kaldır çöp at ona yardım et buna yardım et kitle babam kitle e birde 10 12 saat veya fazla çalışma saatleri

Valla yapılcak iş deyil zere deymez

Adam gibi kurumsal düzenli disiplinli herkes görevini bilip yapılabilir bi yer varsa bende yapmak isterdim malesef oda tek tuk boşverin sallayın gitsin

Unutmayınki 10 saate 7 saat araç sürenlerin daha sonra dinlenmeleri lazım yoksa kaza olasılığı artar dikkat dağınıklığı olur

Bizimiş iş verenler 12 saat veya fazla saat çalıştır bide iş yerinde kitle kitle bide o kadar arac sür sonuç bi yerde patlarsın basi yapılcak iş deyil :P

Paket servis veya kürye iş veren lerin yüzünde 5 kuruş etmiyen serserinin işe yaramaz aylak adamın teki olarak görür ve o muameleyi yapar

E bide ehliyetsiz genc fidan delikanlıları bozuk para gibi harcar namuslu esnaflarımız geçenlerde 17 lik deli kanlı ehliyet yok 3 kuruşa çalıştırmak için harcarlar boş yolda çukura girip düştü kafası karpuz gibi yarıldı rahmetli oldu iş verenin umrundamı tenezür edip koruma ekipmanı alsın biri ölür diyeri gelir acaba yediği her lokma kazandığı parayı ailesine yedirirken hiç düşünüyormu zanetmiyorum

O zaman sallayın kendileri paketini atsın çoluğu çocuğu yapsın o işi belki kendi canı acırsa aklı başına gelir haramzadelerin

işte bende dedimde inanmadılar günlük 80 tl aylık 2400 yapıyor biizm burda 3000 tl den çalışıyorlar günlük 100 tl yani

xtugay
13 Mayıs 2017, 11:15
Bende adana da iş olamdıgından dolayı kuryelik yapıyorum yemek sektöründe .Çalışma saatim 12 saat 2100 tl maaş alıyorum . yorucu ama eglenceli bir iş garsonluk yapmaktan cok daha iyi diyebirim .

ramazan_06
13 Mayıs 2017, 11:41
gunluk en az 50 km yapiyorum ortalama 80-90 km yapiyorum gunluk haftada 6 gun pazarlari izin cumartesi yarim gun

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:36 ----------

kuryelerin saatlik ücreti 10 tl dir.Egerki cok iyi sartlar sunmuyosaniz 80 tl ye kimse calismaz

MeNGuC
13 Mayıs 2017, 18:26
Alanyada sen gel ben sana iş bulurum burda

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:40 ----------

işte bende dedimde inanmadılar günlük 80 tl aylık 2400 yapıyor biizm burda 3000 tl den çalışıyorlar günlük 100 tl yani

30 gün devamlı çalışıyorsun bu adamın dinlenmesi ailesine zaman ayırması haramı hastalanması yasakmı eş dostuna misavir olması yasakmı sgortası varmı sadece paket veya kuryelik işinimi yapıyor kask mont eldiven dizlik pantolon alıyormu iş veren he bunların hiç biri yoksa 3000 bin tl yi yolda kağıt toplayanlarda kazanıyor hurdacıda kazanıyor hemde sıfır riskle bir firmada fabrikada 8 saat çalışma şartı aylık 208 saat çalışma toplam 13 saat yemek paydosu 190 saat çalışıp en düşük ücret 1.400 servis yemek var sgortada var iş güvenliği riskinide siz dünün mesaiye yapar %50 çarpılır bayram resmi günler mesayisini alır senelik iznini alır bayramlarda ikramiyesini alır en düşük ücreten söyledim e birde gece vardiyası varsa %10 ekstıra gece çalıştığı için veriliyor birazda iş öğrenip vasıf kazandınmı kalfa usta oldunmu çiçek

Yapılmaz sallayın canınızı yoldamı buldunuz :P

navari
13 Mayıs 2017, 20:40
Balıkesirde Pizza Pizza da asgari ücretle çalışıyorum paket dışında yaptığımız bir iş yok neredeyse paket başı 40 kuruş prim ekipmanlar şirketten mesai ücreti saati 6 lira 8 saat mesai 5 dakika bile geçse ücretini alıyorsun 1 saatin aylık maaşım 1800 ün altına düşmedi neredeyse