PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Boğaz köprüsü girişinde polis durdurdu

kaptancanali
11 Mayıs 2017, 16:11
Selam arkadaşlar boğaziçi köprüsüne Beşiktaş tarafından giriş yaparken emniyet şeridinde ilerliyodum polis durdurdu. İlk aklıma gelen emniyet şeridenden gidişim oldu fakat az önümdeki scooter da emniyet şeritinden polisin yanından geçti gitti. Polis plakama baktı ehliyetimi aldı elindeki tablet gibi bişeye bilgilerimi girdi geri verip devam et dedi. Birşey sormadım ceza kesmiş olabilirmi? Ceza kesmişse makbuz vermesi gerekmezmi? Aranızda daha önce emniyet şeridi yüzünden ceza yiyen oldumu?

diablof
11 Mayıs 2017, 16:15
:) bişey olmaz dostum. sorun olsaydı seni bırakmazdı.

emniyet şeridinden gitmeye bir şey demiyor emniyet güçleri.

federallere denk gelme yalnız. lanet olası federaller.

enable
11 Mayıs 2017, 16:16
Boğaz köprüsü kaçak geçiş önleme sistemi.

kaptancanali
11 Mayıs 2017, 16:19
Boğaz köprüsü kaçak geçiş önleme sistemi.

Plakamın okunurluluğunamı baktılar diyorsunuz.

diablof
11 Mayıs 2017, 16:21
Plakamın okunurluluğunamı baktılar diyorsunuz.

ya yok birader :) plakanı sisteme girmek ve sorgu yapmak için plakana baktı.

paranoyaya gerek yok. devam et sen aynı şekil :)

nines
11 Mayıs 2017, 16:24
Selam arkadaşlar boğaziçi köprüsüne Beşiktaş tarafından giriş yaparken emniyet şeridinde ilerliyodum polis durdurdu. İlk aklıma gelen emniyet şeridenden gidişim oldu fakat az önümdeki scooter da emniyet şeritinden polisin yanından geçti gitti. Polis plakama baktı ehliyetimi aldı elindeki tablet gibi bişeye bilgilerimi girdi geri verip devam et dedi. Birşey sormadım ceza kesmiş olabilirmi? Ceza kesmişse makbuz vermesi gerekmezmi? Aranızda daha önce emniyet şeridi yüzünden ceza yiyen oldumu?

büyük ihtimalle bir ihbar vardır senin motoruna benzeyen bir motoru bildirmişlerdir ve plakadan bakıncada seni göndermiştir.

Alternatif senaryo ise trafik ekiplerinin hergün belirli bir aracı çevirip sorgulama yapma zorunluluğu var. durdurup baktı işte eksik birşey varmı diye sonra gönderdi seni. başkada birşey değil.

yusufkalaz
11 Mayıs 2017, 16:35
Muhtamelem senin motordan ihbar vardır bu marka şu model diye çevirmişdir hazir çevirmişken günlük kotayı doldurmak için bide sorgulamışdır.Ceza süphen varsa interneten sorgulat

hokahey
11 Mayıs 2017, 16:45
kesin ceza yazmislar. tutanak arkandan posta yoluyla ikametgah adresine gelir. gecmis olsun.

gogozh
11 Mayıs 2017, 17:05
Ceza yazmış olsaydı , yanağında sıcak bı buse hissederdin. Hee bidaha kontrole girersen mutlaka ' polis amca bir sıkıntı yok inşallah , hayırlı görevler ' falan demeyi unutma ki aklında soru işareti kalmasın .

ZaptNaMumkun
11 Mayıs 2017, 17:26
Bu ara sigorta ve muayene kontrol ediyorlar çok. Bakmıştır sıkıntı yoksa bırakmıştır bilgi vermeden ceza yazmaz.

fatih.met
11 Mayıs 2017, 17:37
"niye aldın plakayı olum!" diyemedin mi?

sanausbe
11 Mayıs 2017, 18:21
Sadece günlük plaka sorgusu... İstanbul'da yaşamayan ya da köprü kullanmayan arkadaşlar pek görmediklerinden olsa gerek enteresan cevaplar yazmışlar, ceza falan gelmez.

Nikkfurie
11 Mayıs 2017, 18:36
plakanında GBT sine bakmışlar :queen:

HAZZILHAR
11 Mayıs 2017, 19:21

Bundan 4 sene evvel Barbaros Bulvarından köprüye otomobille girerken aynı yerde durdurdular. Size yapıldığı gibi polmer ile evrak ve plaka sorgusunu yapıp tamam devam edebilirsiniz dedi. 1 hafta sonra eve ceza makbuzu geldi. "Plakasına" diye yazılmış. Sebep olarak da emniyet kemeri takmamak yazmış. Hem de takıyor olmama rağmen. O dönemlerde hiç öyle bir ceza yemediğimden çevremdekilere sorduğumda polisin günlük ceza kotasını doldurmak için böyle bir şey yaptığını, plakasına ibaresinden dolayı duruma itiraz edemeyeceğimi, etsem bile sonuçlanmayacağını söylediler. 14 yıllık şoförlüğüm süresince yediğim ilk ve tek cezadır.

Umarım böyle bir durumla karşılaşmazsınız.

kaptancanali
11 Mayıs 2017, 19:40
Bundan 4 sene evvel Barbaros Bulvarından köprüye otomobille girerken aynı yerde durdurdular. Size yapıldığı gibi polmer ile evrak ve plaka sorgusunu yapıp tamam devam edebilirsiniz dedi. 1 hafta sonra eve ceza makbuzu geldi. "Plakasına" diye yazılmış. Sebep olarak da emniyet kemeri takmamak yazmış. Hem de takıyor olmama rağmen. O dönemlerde hiç öyle bir ceza yemediğimden çevremdekilere sorduğumda polisin günlük ceza kotasını doldurmak için böyle bir şey yaptığını, plakasına ibaresinden dolayı duruma itiraz edemeyeceğimi, etsem bile sonuçlanmayacağını söylediler. 14 yıllık şoförlüğüm süresince yediğim ilk ve tek cezadır.

Umarım böyle bir durumla karşılaşmazsınız.

Bende böyle saçma birşeyden çekiniyorum böyle haksızlık yapıyolarsa haram zıkkım olsun aldığı maaşlar.

Deli Çerkes
12 Mayıs 2017, 02:00
Boğaz köprüsünü kullannanlar için bir uyarıda ben yapayım.

Şiddetli lodos estiği vakit , polis motorcuların emniyeti için bazen motorları emniyet şeridinde bekletir.
Atar gider yapmadan sakin sakin acil bir yere yetişmeniz gerektiğini belirtirseniz geçmenize izin verilir ama bu hiçte tavsiye olunmaz.Çünkü lodos köprünün ortasına o kadar şiddetli etkiliyor ki ,köprünün sallandığınıda hissedip , hem düz gidemiyorsunuz , hemde nefes alamıyorsunuz.

Şaka yapmıyorum gerçekten köprünün ortasından gişelere kadar rahat nefes alamıyorsunuz. Bu yüzden her çevirmede aklınıza hep olumsuz düşünceler gelmesin. Bazen hakikaten motorcuların iyiği için yapılıyor.