PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uzun yol için Ktm 200-250 ve Sonradan Abs takılması

miracle1
11 Mayıs 2017, 11:10
Merhaba arkadaşlar motor kullanımı tecrübem var ancak ilk motorumu bu sezon almayı düşünüyorum ktm 2017 modeller henüz gelmemiş bayiyi aradım ellerinde sadece duke 200 olduğunu ve serviste abs takılabileceğini belirttiler (2000tl) bunun orjinalden farkının olmadığını belirtti uzun yolda titreşimin olmadığını ve uygun olduğunu belirterek benellinin de çok iyi bir kalitede olduğunu 2017 tnt250 leri de beklemenin iyi bir seçim olacağını belirtti size sormak istediğim uzun yolda (200-300 km)ktm nin tek silindirinin bir fark yarattığını söylenebilir mi ? yani diğer tek silindirlilere göre daha mı titreşimsizdir ? ba yoksa çift silindir bir makine mi almalıyım ? Sonradan servisin taktığı abs orjinalden farksız olur mu ?

diablof
11 Mayıs 2017, 11:20
abs sonuçta fabrikada takılan bişey. orada takılabiliyorsa, uygun koşulda başka bir yerde de (serviste) takılabilir.

ama abs sadece fren maneti ve kaliper ile oluşan bir şey değil. bir çok elektronik te parçası var. beyin ivme sensörü gibi.

şahsi kanaatim sonradan taktırmazdım. zaten açıkçası uzun yolda abs çok ta gerekli midir? 250 lik makina için bence lüks. şehir içinde desen panik fren için harika olur ama düz yol. yolu okuyup dikkatli olmak bilemiyorum tercih meselesi tabi.

tek silindir motor her zaman çift silindire nazaran daha çok titrer. o yüzden alabiliyorsanız çift silindir makina öneririm.

kolay gelsin.

shruikan
11 Mayıs 2017, 11:34
ille de sıfır mı alacan?

miracle1
11 Mayıs 2017, 11:42
ille de sıfır mı alacan?İkinci elde alırım tabi ki ama 1000-2000 tl komik farklar için 2. el düşünmüyorum varsa iyi öneriniz düşünürüm tabi ki.

shruikan
11 Mayıs 2017, 11:50
İkinci elde alırım tabi ki ama 1000-2000 tl komik farklar için 2. el düşünmüyorum varsa iyi öneriniz düşünürüm tabi ki.

250 ve 390'da abs standart, 2017 öncesi modellerin sıfır ve 2. el fiyatlarını kıyasla bi, 2000 lira fark için değmeyebilir. yok fark fazlaysa 2. elde de temiz makina elbet bulunur.

miracle1
11 Mayıs 2017, 12:25
250 ve 390'da abs standart, 2017 öncesi modellerin sıfır ve 2. el fiyatlarını kıyasla bi, 2000 lira fark için değmeyebilir. yok fark fazlaysa 2. elde de temiz makina elbet bulunur. 2017 de tasarım değişmiş tam istediğim gibi olmuş güncel tasarım biraz oyuncak gibi geliyordu bana aklımı çelen şimdilik sadece bu ancak 2 silindir ve duke ya da farklı tek silindir kullanmış birisi titreşim açısından (uzun yol) bir değerlendirme yaparsa aradığım en önemli bilgi olacak benim için ?

shruikan
11 Mayıs 2017, 12:57
2017 de tasarım değişmiş tam istediğim gibi olmuş güncel tasarım biraz oyuncak gibi geliyordu bana aklımı çelen şimdilik sadece bu ancak 2 silindir ve duke ya da farklı tek silindir kullanmış birisi titreşim açısından (uzun yol) bir değerlendirme yaparsa aradığım en önemli bilgi olacak benim için ?

ben 390'la uzun yol yaptım, rahatsızlık veren şey titreşim değil, rüzgar. 6k devir civarlarında motorun çalıştığını hissettirecek kadar bi titreşim oluyor, 8k-9k küsürlere gelince sağ sürücü ayaklığında belirgin titreşim oluyor. gidonda hiçbir devir aralığında titreşim sezmedim ben.

iki silindirliler nasıldır bimiyorum; ama iki silindir titremez diye bir şey de yok.

miracle1
11 Mayıs 2017, 13:22
ben 390'la uzun yol yaptım, rahatsızlık veren şey titreşim değil, rüzgar. 6k devir civarlarında motorun çalıştığını hissettirecek kadar bi titreşim oluyor, 8k-9k küsürlere gelince sağ sürücü ayaklığında belirgin titreşim oluyor. gidonda hiçbir devir aralığında titreşim sezmedim ben.

iki silindirliler nasıldır bimiyorum; ama iki silindir titremez diye bir şey de yok. Gidondaki titreşimden çok şikayet oluyor uzun yolda, duke 390 da olmamış olması çok iyi artı oldu benim için ancak bahsettiğiniz sağ taraftaki titreşim olayının etkisi nedir ya da silindir sayısı ile bir ilgisi var mıdır bilmiyorum belki 2 silindirlilerde de olabilen bir durumdur, tecrübe sahibi arkadaşlar yazacaklardır sanırım.

Seko
11 Mayıs 2017, 13:38
Tabi tabi takılır serviste ABS. Ayrıca KTM'de titreşim de yoktur (yersen). İşkembeden sallamaya ne zaman ceza gelecek şu ülkede ya ?

miracle1
11 Mayıs 2017, 14:05
Tabi tabi takılır serviste ABS. Ayrıca KTM'de titreşim de yoktur (yersen). İşkembeden sallamaya ne zaman ceza gelecek şu ülkede ya ? Siz doğru bilgiğiniz bilgiyi paylaşın zaten kimse işkembeden atanların söylediğine değer verecek değil ısrarla, doğru bilgide olacak ki millet ayırt etsin, sadece eleştiri bir fayda sağlayamıyor ne yazık ki... Biraz açabilir misiniz titreşim var mıdır ne düzeydedir hiç mi farkı yoktur sıradan markalardan?

shruikan
11 Mayıs 2017, 14:57
Tabi tabi takılır serviste ABS. Ayrıca KTM'de titreşim de yoktur (yersen). İşkembeden sallamaya ne zaman ceza gelecek şu ülkede ya ?

titreşim var diyorum, nerede ne zaman olduğunu da söylüyorum; daha neyin çabasındasın sen?

hasmet
11 Mayıs 2017, 15:56
ABS'nin sonradan takilabilecegini ilk kez duyuyorum...

diablof
11 Mayıs 2017, 16:08
ABS'nin sonradan takilabilecegini ilk kez duyuyorum...

üstadım uğraşılırsa neden yapılmasın örnek;

http://www.enduroist.com/forum/showthread.php?11051-Sonradan-ABS-tak%FDlabilir-mi-Yapt%FDm-oldu

ben bu örneği vermedim aslında,

bir motor düşünün, abs li de abs siz de opsiyonu var. bu ne demek fabrika abs li olacak gibi üretiyor ama abs takmıyor.

sonra istersen fiyatını ödeyip alıp takabiliyorsun. eğer böyle ise yapılır tabi ki. ama benim motora abs takalım desem tabi ki olmayacak bir iş olur.

unall82
11 Mayıs 2017, 16:23
2017 duke 250 ve 390 lar geldi. Her ikisinde de abs standart. Siz hangi şehirde yaşıyorsunuz, dün spormotoya bizzat gittim ve aldım. Servis işleminden sonra sanırım cumartesi günü teslim alacağım.

miracle1
11 Mayıs 2017, 16:45
2017 duke 250 ve 390 lar geldi. Her ikisinde de abs standart. Siz hangi şehirde yaşıyorsunuz, dün spormotoya bizzat gittim ve aldım. Servis işleminden sonra sanırım cumartesi günü teslim alacağım. Ben Tekirdağa yakınım Malkarada ki bayi henüz gelmedi dedi siz kaça aldınız bir indirim mevcut mu ? bir de yeni kasa hoşunuza gitti mi ?

unall82
12 Mayıs 2017, 06:53
19.000 TL ye aldım, herhangi bir indirim yapmadılar. Yeni kasayı zaten uzun zamandır beğeniyordum. Canlı halini de çok beğendim. 250 nin yalnızca siyah beyaz olan rengi gelmiş. Görüntüde 390 ile gösterge paneli ve led farlar hariç herşey aynı gibiydi.