PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cbr 600 RR 2006 vs 2007

Wolverine,
10 Mayıs 2017, 23:57
Merhaba değerli motosiklet kullanıcıları
Yeni sezonda 600 RR alacağım inşallah.
Benim biraz kafam karıştı şimdi 2006 ile 2007 arasında biraz fark olduğunu biliyorum ama tip olarak çok fark varmıdır googleye yazınca iki model Yanyana bulamadım sizlere sorayim dedim.
(İlk motorum değil)

mchi
11 Mayıs 2017, 00:40
Detay bilmiorum ama bi 2007 fotosu paylasabilirim.

https://s.amsu.ng/RcRNrQZtAxzN

Wolverine,
11 Mayıs 2017, 00:49
2006 da farlar biraz daha iri sanki aslında çok gereksiz bi konu ama takıntılı olduğumdan daha almadan düşünmeye başladım :)

whitedeamon
11 Mayıs 2017, 04:13
Hocam görünüşü bırakın siz.Çok teknolojik değişimler oldu.Elektronik destekler hayli sardı makinayı.

Wolverine,
11 Mayıs 2017, 04:36
Hocam neler değişti mesela bitane 2006 bide 2007 var baktığım 2007 de hasar kaydı var 2006 temiz duruyo 2006 alsam çokmu pişman olurum?

whitedeamon
11 Mayıs 2017, 05:41
İnciği çinciği olarak bilmiyorum ama elektronik aksamın komple elden geçtiğini ve yeni elektronik destekler gediğini biliyorum.Blokta değişti sanırım.Yeni kasa, yeni tip, yeni aerodinamik.Kafaya ramair geldi.Emme basma sistemi yenilendi.

Seko
11 Mayıs 2017, 08:46
Valla çöplerden çöp beğen derim. Eğer tanıdığın olan efendi görünüşlü ilk sahibinden almıyorsan 10 yıllık SS motor alınmaz. İlanlara şöyle bir baktım, 270 rahat görür diyeni mi ararsın, depo hariç boya var mı ararsın, hasar kaydı var mı ararsın hepsi var. Çok temiz diyenlere de çok güvenme.

kadango
11 Mayıs 2017, 08:51
Sen bu iki motosiklet arasındaki farkı çözemeyecek durumdaysan bu makinelerin üstüne hiç çıkma... Yazık olur...

uzay gemisi
11 Mayıs 2017, 09:59
2006 modeller yüksek hızda durduk yere depo tokatlayabiliyor galiba. 2007 de gidon amartisoru koyarak bu işi Honda çözmüş diye biliyorum.

trancexp
11 Mayıs 2017, 10:04
10 yaşında racing e girilmelimi onu düşünmek lazım. Motorun 20. sahibi olan ciğeri sağlam , ustanı al gel diyen abilerle muhatap olacaksın.

TURAN.RTR
11 Mayıs 2017, 10:21
Yapma kardeş girme o işe herşey tozpembe başlar ömrünü yer bitirir. 10 yıllık makine işlem görmemiş bir kulağının ardı kalmıştır yapma.

Zippo's
11 Mayıs 2017, 10:27
Sakinligini korumaya calis,bu konu birazdan sana ybr aldirmaya kadar gidecek..

Mamba09
11 Mayıs 2017, 10:38
Dostum, 2001 model 4 silindir Suzuki Bandit600s sahibiyim. Şimdi sana "alma" diyeceğim. "Neden? Sen 2001 e biniyorsun" diyeceksin.

Dostum bu 600rrlar apaçilerin elinde öldü. Hâla ölüyor. Yani pazar günü tulumunu giyip, piste veya yola giden adamlar sayılı. Bunları genelde şehir içinde ara gaz vererek, teker yaparak, yanlayarak kullandılar.

Benim kullandigim makinelere pek apaçiler bulaşmadı. Çünkü o kadar güçlü ve o kadar yakışıklı değil. Yani gözün kapalı eski tenere falan alabilirken, gözün kapalı bu makineye giremezsin. Hatta 2014 600rr bile tanidik olmadiktan sonra almam. Sen düşün. Ha tabi alsan hiç bi problemde olmayabilir ama çok sevdiğim bi laf var.

"Binde bir ihtimal, başa gelince birde bir olur. "

whitedeamon
11 Mayıs 2017, 12:05
Dostum, 2001 model 4 silindir Suzuki Bandit600s sahibiyim. Şimdi sana "alma" diyeceğim. "Neden? Sen 2001 e biniyorsun" diyeceksin.

Dostum bu 600rrlar apaçilerin elinde öldü. Hâla ölüyor. Yani pazar günü tulumunu giyip, piste veya yola giden adamlar sayılı. Bunları genelde şehir içinde ara gaz vererek, teker yaparak, yanlayarak kullandılar.

Benim kullandigim makinelere pek apaçiler bulaşmadı. Çünkü o kadar güçlü ve o kadar yakışıklı değil. Yani gözün kapalı eski tenere falan alabilirken, gözün kapalı bu makineye giremezsin. Hatta 2014 600rr bile tanidik olmadiktan sonra almam. Sen düşün. Ha tabi alsan hiç bi problemde olmayabilir ama çok sevdiğim bi laf var.

"Binde bir ihtimal, başa gelince birde bir olur. "

Dostum sen zaten adı ölümsüz diye anılan motora biniyorsun şuan.Varmı ötesi :D

Wolverine,
11 Mayıs 2017, 12:43
Dostlar gönül isterdi 0 almak ama maalesef :D
Bu motorları ustaya götürsek usta anlamazmı bide canı alınmıştan kasıt nedir beni 2-3 sene götürmezmi rahat bişekilde yada kaç lira arıza çıkarır?

COQ
11 Mayıs 2017, 13:44
Dostlar gönül isterdi 0 almak ama maalesef :D
Bu motorları ustaya götürsek usta anlamazmı bide canı alınmıştan kasıt nedir beni 2-3 sene götürmezmi rahat bişekilde yada kaç lira arıza çıkarır?

Böyle şeyleri kafana takma.
Zaten binebileceğin süre 2-3 ay.
Eh hangi motoru alsan bu kadar süre götürür.
Sadece motosikletin tamamen yanmaması önemli.
Böylece babanlar seni gömdükten bir süre sonra kalan parçaları satıp zararın bir kısmını karşılayabilirler.
Ama yanarsa kalan parçalar çöpe gider.

velizrsln
11 Mayıs 2017, 13:47
bunlar arasındaki bildiğim bir fark birinde gidon amortisörü var ki 30 dolar falan bunların fiyatı taktırılır geçilir başka ne fark var bilmiyorum ama fiyat farkı var

Memory42
11 Mayıs 2017, 16:11
Yaşlı ss tavsiye etmiyorum, hiç alınmaz demiyorum ama çevreden bildiginiz bir motosiklet olsun. Daha salı günü mersinden aldığımız 600rr bakımlı, mekanikte sorunsuz, motosiklet yola çıkmamızdan 80 km sonra kol çıkardı. Bir kez daha eski 600 lük alacağıma yeni 250-300 aldığım için şükrettim. Allah korudu tekerlek baştan aşağıya yağa bulanmasına rağmen kaza yapmadık hızımız 200 civarıydı. Herşeyi düşünüp öyle hareket edilmeli yoksa hem maddi hem manevi zarara uğramanız kaçınılmaz olabilir :(

esbabsız
11 Mayıs 2017, 18:45
2007'de yapılan bildiğim, yabancı forumlar ve dergilerden edindiğim değişiklikler şöyle:
Motorda daha fazla titanyum parçalar kullanılarak daha hafif ve daha toleranslı blok elde ettiler. Sonuç olarak bir nebze güç farkı elde edildi.
Karenaj yeniden şekillendirildi ve hafifletildi.
Depo ve sele yeniden şekillendirildi. Biraz daha rahat oturuş pozisyonu elde edildi.
Elektronik gidon amortisörü geldi.
Genel itibariyle küçük değişiklikler.

Wolverine,
11 Mayıs 2017, 19:21
Teşekkür ederim değerli dostlar,
2006 model tercih edeceğim herhalde çünkü 2007 olanda 4 bin tl kaza raporu diyo,
2006 nekadar dediğiniz gibi kusursuz olmasada kaza raporu yok.