PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tubeless lastige ic lastik takilir mi

voljjn
10 Mayıs 2017, 18:14
Arkadaslar yeni bir lastik aldim ama tubeless miş. Benim motorum ic lastikli bu lastigi kullanabilirmiyim ic lastik takarak. Janti tubelese cevirmek disinda bir secenek varmi?

meendis
10 Mayıs 2017, 18:23
oluyor kullanabilirsin. Netekim ben de oyle kullanıyorum.

voljjn
10 Mayıs 2017, 18:25
oluyor kullanabilirsin. Netekim ben de oyle kullanıyorum.

Aynı ölcude ic lastik mi kullandiniz, suruse bir etkisi oluyor mu acaba?

carter17
10 Mayıs 2017, 18:26
Ybr125 model motosikletime tubeless lastik aldım (Metzeller ME22) taktırdıktan sonra bir kaç kere havası komple indi. Başka bir lastikçiye gittiğimde jantımın tubeless için uyumlu olmadığını söyledi. Bende kışlık lastiğimde bulunan iç lastiğimi Metzeller ME22 tubeless lastiğin içine taktırarak kullanmaya başladım. Yaklaşık 2000km oldu bir problem çıkmadı. Gayette rahat.

meendis
10 Mayıs 2017, 18:34
iç lastik ölçüsünü bilmiyorum, zira aldığımda öyleydi. 10000km yakın kullanıyorum. hiç bir sorun yaşamadım

sdirer
10 Mayıs 2017, 20:10
Dış lastiğin ölçüsünü satıcıya söyle sana üzerinde bu ölçüler yazan iç lastik verecek ben de bu şekilde kullanıyorum

bülent77
14 Aralık 2018, 20:33
tubeless lastiğin içine şamrel konulabilir.ama patladıktan sonra konulsa daha iyi .çünkü patlayan tubeless şişirelemez ama şamrel içine takıp şişirip devam edebliirsiniz yolunuza.DOĞADA ŞAMREL LASTİK ŞARTTIR.TUBELESS LASTİKLER YANAKDAN ATACAĞI İÇİN ASLA ŞİŞİRİLEMEZ MUTLAKA ŞAMREL BULUNDURUN İÇİNE KOYMAK İÇİN DOĞADA GEZENLERE SESLENİYORUM

Cloud
14 Aralık 2018, 20:36
Ybr125 model motosikletime tubeless lastik aldım (Metzeller ME22) taktırdıktan sonra bir kaç kere havası komple indi. Başka bir lastikçiye gittiğimde jantımın tubeless için uyumlu olmadığını söyledi. Bende kışlık lastiğimde bulunan iç lastiğimi Metzeller ME22 tubeless lastiğin içine taktırarak kullanmaya başladım. Yaklaşık 2000km oldu bir problem çıkmadı. Gayette rahat.

Valla aynı lastiği ben de taktım yıllar önce ve çok memnun kullandım hiç de lastiğim filan inmedi, hatta buzmotora sordum bu motora bu lastik takılır mı diye onay aldım, o zaman Yamaha Kardeşler motosikletten alıp taktırmıştım, jantta sibop işlemi yapıp takmışlardı. Buzmotorda o lastiğin yanaklarının uygun olduğunu sorun çıkmayacağını söylemişti ve ben 10.000km kadar çok verim alarak kullandım tubeless olarak 2008 ybr125'de. Aynı lastik aynı motor da siz nasıl sorun yaşadınız, yeni kasa ybrlerin jantları mı farklı, belki de ondandır. İçine şambrel konocaksa tubeless lastik almanın mantığı yok ki, doğada filan demiş arkadaş tamam da ybr'de bunu yapanlar zaten şambrelli lastik patlarsa fitil atamam, söküp uğraşmak zor doğada ya da dağ başında diye taktırıyordu ybr'de. Ben de işe git gel yaparken patlarsa iç lastikli de tüple ya da fitille işi çözüp lastikçiye varamam diye yaptırmıştım çok da rahat uzun yollara da gittim en ufak sıkıntı çıkmamıştı ME22'lerle.

okanbagiscan
14 Aralık 2018, 21:07
Bu tubeless lastik janttan atınca şişirilemez diyorlar ya. :)

https://www.youtube.com/watch?v=3JoSjX7tRdE

Kural [ Z ]
14 Aralık 2018, 22:41
Bu tubeless lastik janttan atınca şişirilemez diyorlar ya. :)

https://www.youtube.com/watch?v=3JoSjX7tRdE

Benim projedeki innovanın lastiklerini bu şekilde taktım. En basit jant lastik oturtma yöntemi, ama biraz dikkatli yapılmalı :wiinkk: