PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosikletli gencin köpekle imtihanı

bektanist
10 Mayıs 2017, 16:22
Motosikletiyle seyir halindeyken sokak köpeğinin saldırısına uğrayan genç
hayatının en korkulu anlarını yaşadı. Sokak köpeği tarafından
uzun süre kovalanan ve bacağından ısırılan genç bir süre kaçtıktan sonra kenara çekebildi.
Bacağından yaralanan genç olası bir kazayı ucuz atlattı.

https://i.hizliresim.com/4PNPQQ.png

https://www.youtube.com/watch?v=wUNa3NH_-0E&feature=youtu.be

http://www.cnnturk.com/video/yasam/motosikletli-gencin-korku-dolu-anlari-kopek-bacagini-isirdi

hokahey
10 Mayıs 2017, 16:31
ulan kopek harbiden ıstırdı ha.

keske durmasaydi. durdugu icin boyle oldu.

diablof
10 Mayıs 2017, 16:52
bence tam tersi. duruyorum ben. sakin ol diye bağırıyorum. o da duruyor.

sakinleşmesini beklemek lazım. o mesafede duracaksın şahsi kanaatim.

çok sokak arasında böyle azılı köpeğe denk gelip, geri geri çıktığımı bilirim:)

geçmiş olsun ne diyelim.

edit: okuyunca tuhaf oldu köpeğe "sakin ol" mu diyorum lan ben diye de hakikatten diyorum:)

ama öncesinde de "heeyyy heeeeyyyy" diye bi çemkiriyorum öyle direk "sakin ol şampiyon" tarzında değil.

bir nevi iletişim işte. kozmoz, aura, telekinezi vs. anladınız siz:)

shruikan
10 Mayıs 2017, 17:08
yanında motordan inip okkalı bi tekme geçir, bi daha dönüp bakmaz bile.

127
10 Mayıs 2017, 17:36
Köpek zaten herşeyi planlamış. Avına sinsice yaklaşıyor ve sen ne olduğunu anlamadan ısırığı geçiriyor. Ciddi anlamda motoru kenara çeker köpeği döverdim bi güzel.

DKN
10 Mayıs 2017, 17:39
muhtemelen ısırmadan hemen önce bi motosikletli okkalı bi tekme geçirmiş yada dövmüş olmalı. iki dk durup ilgilense ısırmazdı.

shooter1
10 Mayıs 2017, 17:42
saldıracak köpek gelişinden belli oluyor iyi yusuf yusuf ettiriyor en iyisi durmak köpeği kovalamak 2 köpekle bu durumda kaldım kalbin atış seslerini duyar gibi oldum :)

motorcu344
10 Mayıs 2017, 17:57
yanında motordan inip okkalı bi tekme geçir, bi daha dönüp bakmaz bile.

trollse komik değil değilse hiç değil

alfamob
10 Mayıs 2017, 18:17
Bu tip bir saldiri poz.almis kopek gordugunde motoru durdur ve sert bir sekilde HAYIR de..bunu tekrarla ama gaz acma bekle ve HAYIR de gidecektir.Eger bu dagda bayirda ise bir coban kopegine denk geldiysen ki bu muhtemelen kangaldir.Motordan in bu sefer ve kesinlikla HAYIR deme..oyalan saga sola bak goz temasi kurma ama korkmada sakin ol.suru gittikten sonra coban kopegise senden uzaklasacaktir.Gecmis olsun

mete_han
10 Mayıs 2017, 18:22
ben tekmeyi savurunca genelde geri vites yapıyor köpekler..bu arada tabi hızlanıyorum...

Tefoo
10 Mayıs 2017, 19:21
köpekler en çok motor sesinden dolayı saldırıyorlar. bu yüzden geçerken gazı keserseniz saldırmayacaklardır. yavas iken dibinize kadar gelirlerse gaz vermeden beklemek, gerekirse motoru iterek gitmek lazım.

ben en çok artçı varken onu ısırır diye korkuyorum. kendi ayağımı sakınırım ama arkadaki ayağını kolay kolay kaçıramaz.

dağda bayırda kangal falan denk gelirse artık selamın aleykum abi deyip oturun orda direk çay falan söyleyin.

KumanBayram
10 Mayıs 2017, 19:46
Keske dursaydı. Yavaşlayıp devam edince kovalamış. Benim oğlanı ne kadarda eğitsem de kovalama içgüdüsünü bastramıyorum hayvan sonuçta

acemi60
10 Mayıs 2017, 19:54
Gecenin bir yarısında dağın başında motosikletiniz bozuldu. Telefon çekmiyor. Görünür mesafede yerleşim yok. Misafir sevmeyen bir kaç köpek size doğru geliyor.
Paçayı nasıl yırtarsınız?
Doğru cevabı bulana şekersiz damla sakızı hediye :)

YERUÇAĞI
10 Mayıs 2017, 20:01
cebinizde devamlı biber gazı bulundurun
hem 4 ayaklı hemde arabada olan 2 ayaklı köpeklerde çok işe yarıyor
tecrübeyle sabittir

MrMud
10 Mayıs 2017, 20:21
Tekme atan arkadaş hayvanla hayvan olmasaydı iyiydi ama neyse...

Tekme atmak yerine "Atar gibi yapıp", hatta bağırıp olduğunuz yerde bir iki tepinseniz sokak köpeklerinin %99'u korkudan nereye kaçacağını şaşıracaktır emin olun.

Ha olurda kaçmayıp ısırdıysa, zaten o köpeğe bagirmasanizda sizi ısıracaktı.

Köpeklerden motosiklet ile kacmaya çalışırsanız, bacağınızı yani sizi bir canlı olarak degil mekanik yabancı bir cisim olarak algilayacaktir.
Motor ile kaçarken bacağınızı ısıran o köpeklerin %99'u normal yaya bir şekilde yalvarsanız bile sizi ısıracak potansiyele sahip değildir.

Eger gunluk güzergâhınız üzerinde sabit saldıran bir kopek varsa önümüze çıktığında motoru durdurup inin, mümkünse mama türü sevindirecek bi yiyecek verip mümkün değilse normal sevin.

Trafikteki iki ayaklı hayvanlar ile uğraşabilen biz motosiklet sürücüleri için 4 bacaklı bu canlılarla uğraşmak çokta zor değil :)

Sinan219
10 Mayıs 2017, 20:22
Kötü arazi yolunda motorun boyu kadar 3 tane kangal saldırmıştı bana allahtan düşmeden ısırılmadan kurtuldum ama korkudan kalp krizi geçiriyodum. Bu köpeklerin bi alıp veremediği var ama motorla

Akhunturk
10 Mayıs 2017, 20:26
Köpekler ve tüm hayvanlar ya koruma ya da av içgüdüsüyle saldırır.
Bunları tetikleyecek durumu ortadan kaldırırsanız hiç bir köpek zevk için insan ısırmaz hiç bir hayvan gıcıklık olsun diye saldırmaz.

İnsanları zevk ve hırsları yüzünden insanlar ısırır!

hachiko
10 Mayıs 2017, 20:29
bu tip durumlarda asla kaçmayın durun köpekte duracaktır emin olun..ben genelde durur severim :D

SlimShady1
10 Mayıs 2017, 20:31
Bu köpek kuduz. Arkadaş video'nun al kısmında yazmış ısıran köpeğin kuduz olduğunu.

Sinan219
10 Mayıs 2017, 20:31
3 kangalın arasında dursaydım beni direk yerlerdi heralde 😀

Akhunturk
10 Mayıs 2017, 20:41
Bu köpek kuduz. Arkadaş video'nun al kısmında yazmış ısıran köpeğin kuduz olduğunu.

Köpeğin kuduz olduğunu nasıl anlamış ? Hangi şehirde hangi semtte bu olay?

Ben videonun altında yorum bulamadım.

O köpeğin geliş hareketleri, vucut dili davranışları hiç kuduza benzemiyor.

SlimShady1
10 Mayıs 2017, 20:48
Köpeğin kuduz olduğunu nasıl anlamış ? Hangi şehirde hangi semtte bu olay?

Ben videonun altında yorum bulamadım.

O köpeğin geliş hareketleri, vucut dili davranışları hiç kuduza benzemiyor.

Bu arkadaşın youtube kanalında görmüştüm bu video'yu yorumlarda köpeğin kuduz olduğunu yazmıştı.

Ekarademir
10 Mayıs 2017, 20:56
Gecenin bir yarısında dağın başında motosikletiniz bozuldu. Telefon çekmiyor. Görünür mesafede yerleşim yok. Misafir sevmeyen bir kaç köpek size doğru geliyor.
Paçayı nasıl yırtarsınız?
Doğru cevabı bulana şekersiz damla sakızı hediye :)

Döverim.

5 6 köpeğe saldırmışlığım var. Kangalla boğuşup boğmuşluğum var. :D :D

snappy x
10 Mayıs 2017, 21:11
köpeklerden bu kadar korkmayın arkadaşlar.ne kangallar gördüm hiçbişey yapamıyorlar siz üstüne sürün asıl onlar sizden korkucak,

Ekarademir
10 Mayıs 2017, 21:13
köpeklerden bu kadar korkmayın arkadaşlar.ne kangallar gördüm hiçbişey yapamıyorlar siz üstüne sürün asıl onlar sizden korkucak,

Kangal malaklı vb köpekler adamcıl olmazlar. Adama saldırmazlar yani. Koruduğu yere yada sürüye bi zarar vermezseniz tabi. :D

shruikan
10 Mayıs 2017, 21:17
Döverim.

5 6 köpeğe saldırmışlığım var. Kangalla boğuşup boğmuşluğum var. :D :D

yürü be!

ya şimdi burda ayarsız duyar kasmayın. yavaş geç diyonuz, dur diyonuz. yavaş da geçsen saldırıyo ibneler. dur; nere dur ya? işimi gücümü bırakıp köpekle mi takılcam? yanımda "ya köpek möpek saldırır, ben yanımda bi torba mama taşıyayım" mı diyecem?

lan, koca tıra atar-gider yapan köpek motosikletten mi çekinecek? saçmalamayın.. yapışsın bi gün paçanıza/ayağınıza da o zaman nesillerini bile tüketmeye kalkarsınız.

Metilen
10 Mayıs 2017, 21:53
Köpek sahibiyim, Türkiye ' de köpek eğitimi konusunda ünlü bir eğitmen yakın arkadaşım, köpek davranışları konusunda ahkam keseceğim açılın. :)

Köpekler motosiklet sürücülerine değil motosikletlerde saldırır. Çünkü motosikletleri büyük gürültülü ve muhtemelen güçlü yaratıklar olarak algılarlar. Peki neden saldırırlar. Birincisi kendi alanlarından bu gürültülü yaratığı uzak tutmak isterler. İkincisi daha önce bir motosiklet sürücüsü tarafından darp edilmiş olmaları sonucunda korkuyla saldırganlaşabilirler. Alanını koruyan bir köpek sizi sadece kovalar. Korkmuş bir köpek can havliyle zarar vermek için saldırır. Bu yüzden ne yapmıyoruz? Köpeklere tekme atmıyoruz. Siz belki hayvanı tekmeleyerek uzaklaştırırsınız ancak sizden sonra o köpekle karşılaşacak olan motorcu sizin kadar şanslı olmayabilir.

Peki ne yapalım? Yapılacak pek az şey var. Birincisi yol müsaitse hızlanıp kaçabilirsiniz. İkincisi yavaşlayıp hayvanın sakinleşmesini bekleyebilirsiniz. Kaskınızın camını açıp köpeğe birşeyler söylemek de işe yarar zira motosikletin üstünde bir insanın durduğunu algılaması onu sakinleştirebilir.

Her şeye ramen köpeğin sizi ısırma ihtimali mümkün ancak alacağınız zararı minimum hale getirecek ekipman da zaten mevcut. Korumalı bir motosiklet çizmesi, kevlar pantolon ya da dizlik olası bir ısırma durumunda sizi kurtarır.

PS: Yazlık evimize bitişik komşu kangal besliyor. Evin önünden her geçişimde havlaya havlaya üstüme geliyor. Her seferinde 3-5 saniye durup sakinleşmesini bekliyorum. Ardından yavaşça uzaklaşıyorum. Son zamanlarda motorun sesini duyduğunda ya sadece uzaktan havlıyor ya da umursamıyor. İnip tekme atsam eminim çok daha büyük sıkıntı yaşatırdı bana.

Akhunturk
10 Mayıs 2017, 21:58
yürü be!

ya şimdi burda ayarsız duyar kasmayın. yavaş geç diyonuz, dur diyonuz. yavaş da geçsen saldırıyo ibneler. dur; nere dur ya? işimi gücümü bırakıp köpekle mi takılcam? yanımda "ya köpek möpek saldırır, ben yanımda bi torba mama taşıyayım" mı diyecem?

lan, koca tıra atar-gider yapan köpek motosikletten mi çekinecek? saçmalamayın.. yapışsın bi gün paçanıza/ayağınıza da o zaman nesillerini bile tüketmeye kalkarsınız.

:mrgreen:

Hayvanlar korunma ya da av içgüdüsüyle saldır. Ama korunma iç güdüsüyle saldırmak insanların da hakkı. :wiinkk:

Ben şimdi artık yapmasam da uzun yıllar, Schutzhund ekolü ile köpek eğitmenliği yapmış biri olarak bir kaç tavsiye vereyim.

- Bu şekilde saldıran köpeklerin 10 tanesinden 9 u ısırmaz, ısıramaz. Köpeklerde ısırma içgüdüsü çok bastırılmıştır. Biz eğitimlerde hiç ummadığınız büyüklükte ve cinste bir köpeğin ısırabilmesi için günlerce çalışırdık. Isırmaya başladığında doğru şekilde ısırabilmesi için bir o kadar daha çalışma gerekirdi. Isırma özgüveni bir çok köpekte yoktur.

- Siz durmayı kabul etmeseniz de muhtemelen ısaracak bir köpek siz durduğunuz da av iç güdüsünün tetiklediği o çoşkuyu yiterecek ve ısırmayacaktır. Ama yüzde yüz sonuç vermez düşükte olsa ısırma bazı köpeklerin ısırma ihtimali vardır.

- Bu ufak ihtimale rağmen, eğer yeterince hızınız yoksa ve hızlı gitmek güvenli değilse, yani ısırılmaktan daha büyük bir tehlikeyi doğuracak yol şartlarındaysa (kavşak vs. gibi) zaten dağılmış olan dikkatiniz düşünüldüğünde, en iyi yapılması gereken şey durmaktır.

-Köpekler sizin elinizle yakalayamadığınız bir sineği, menziline girince yattıkları yerden kalmadan ağızlarıyla yakalayabilen hayvanlardır. Yani ağızlarını neredeyse bizim ellerimizi kullanmamızdan daha etkili kullanabilirler.

Belli bir hızda geçmeyi planladıysanız bunun da doğru yapılabilmesi lazım.

Motosikletle geçerken öncelikle ayağınız, ayak pegine paralel şekilde diziniz motorun köpek tarafına doğu tam dik olacak şekilde konumlanmalı ki ısırma alanı azalsın ve ısırması zorlaşsın.

Köpek av içgüdüsünden yararlanarak yaklaştığınız hıza göre kafasında bir buluşma noktası belirleyecektir. Bu durumda bence yapılması en iyi şey tam yaklaşım sırasında hafifçe yavaşlayıp (doğru vitesteyken) buluşma noktasına yaklaştığınızda aniden hızlanmak ve onun hesabını şaşırtmaktır.

Videoda ısırılan arkadaş, köpeğin ısırabilmesi için neredeyse herşeyi güzelce ayarlamış. Ve şansızılığı ona ısıracak bir köpek denk gelmiş. :)

whitedeamon
11 Mayıs 2017, 04:23
Bunlar nasıl düşünceler yaw.Ben kıyamıyorum ne kadar korkunç görünürse görünsün.Duruyorum sonra bakıyorum hareketlerine durduğum yerde gaz veriyorum sonra ön tekeri ona doğru bi çeviriyorum azıcık gidiyorum.Oda geri gidiyor ben durunca durup geri geliyor bir iki daha havlıyor sonra ben uzaklaşmaya başlayınca yine koşturuyor basıyorum debriyaja gaz veriyorum duraksadığında uzuyorum hemen.Arada şşştttt dur diye seslendiğimde oluyor.

SAZMAN
11 Mayıs 2017, 09:56
Ne köpekler gördüm içinde insan var.
Ne insanlar gördüm içinde köpek var.

artemis99
11 Mayıs 2017, 10:08
Köpekler aslında insana doğrudan asla saldırmazlar. Belki arkadaş orda tekmeyi savurmasa ısırmayacaktı. Onu tahrik eden şey tekerin dönüşü ve genellike farlardır. Onları göz gibi görüp tehdit olarak algılar. Siz de saldırma ihtimali olan bir köpeğin gözlerine asla bakmayın. Otomobillerin de tekerine dalarlar genelde. Ama durunca kaçarlar. Orda motor sürücüsü durup inse %99 köpek kaçacak zaten, hareket edince kaçan kovalanır oluyor. Emin olamayız ama köpek bana kuduzmuş gibi gelmedi, kuduz köpek gördüm daha önce.

kadango
11 Mayıs 2017, 10:35
Köpeğin 0-100' ü motorla aynıymış, helal olsun...

:queen:

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:32 ----------

Bu arada Chopper / Cruiser binenler ayaklarına dikkat etsin, tam böyle hart diye ısırılacak şekilde koyuluyor ayaklar aklı başında hayvanı bile tahrik eder o bacak orada... Bu konuda en güvenli makine racing :mrgreen:

snappy x
11 Mayıs 2017, 10:38
Kangal malaklı vb köpekler adamcıl olmazlar. Adama saldırmazlar yani. Koruduğu yere yada sürüye bi zarar vermezseniz tabi. :D

Köyde nasıl köpekler var kardeş hiçbiri bişey yapamaz

cem_fb
11 Mayıs 2017, 10:41
Köpeğe tekme atmaktan ya da dövmekten bahsedenlerin tez zamanda köpekler tarafından ısırılmaları dileğiyle.

EmreKocyigit
11 Mayıs 2017, 10:46
Ne hayvan düşmanı varmış forumda haberimiz yokmuş beee.

Seko
11 Mayıs 2017, 11:03
Haydi çocuklar aşıya...

Ben olsam köpeği eğitim anlamında ufaktan döverdim onu bir diyeyim. Bu arada Superlight hiç gidemiyormuş onu da anlamış olduk.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:57 ----------

Köpek sahibiyim, Türkiye ' de köpek eğitimi konusunda ünlü bir eğitmen yakın arkadaşım, köpek davranışları konusunda ahkam keseceğim açılın. :)

Köpekler motosiklet sürücülerine değil motosikletlerde saldırır. Çünkü motosikletleri büyük gürültülü ve muhtemelen güçlü yaratıklar olarak algılarlar. Peki neden saldırırlar. Birincisi kendi alanlarından bu gürültülü yaratığı uzak tutmak isterler. İkincisi daha önce bir motosiklet sürücüsü tarafından darp edilmiş olmaları sonucunda korkuyla saldırganlaşabilirler. Alanını koruyan bir köpek sizi sadece kovalar. Korkmuş bir köpek can havliyle zarar vermek için saldırır. Bu yüzden ne yapmıyoruz? Köpeklere tekme atmıyoruz. Siz belki hayvanı tekmeleyerek uzaklaştırırsınız ancak sizden sonra o köpekle karşılaşacak olan motorcu sizin kadar şanslı olmayabilir.

Peki ne yapalım? Yapılacak pek az şey var. Birincisi yol müsaitse hızlanıp kaçabilirsiniz. İkincisi yavaşlayıp hayvanın sakinleşmesini bekleyebilirsiniz. Kaskınızın camını açıp köpeğe birşeyler söylemek de işe yarar zira motosikletin üstünde bir insanın durduğunu algılaması onu sakinleştirebilir.

Her şeye ramen köpeğin sizi ısırma ihtimali mümkün ancak alacağınız zararı minimum hale getirecek ekipman da zaten mevcut. Korumalı bir motosiklet çizmesi, kevlar pantolon ya da dizlik olası bir ısırma durumunda sizi kurtarır.

PS: Yazlık evimize bitişik komşu kangal besliyor. Evin önünden her geçişimde havlaya havlaya üstüme geliyor. Her seferinde 3-5 saniye durup sakinleşmesini bekliyorum. Ardından yavaşça uzaklaşıyorum. Son zamanlarda motorun sesini duyduğunda ya sadece uzaktan havlıyor ya da umursamıyor. İnip tekme atsam eminim çok daha büyük sıkıntı yaşatırdı bana.

Daha önce bir sürücü tarafından darp edilmiş köpeğin saldırmak yerine tam tersine sürücü motordan inince kaçacağını düşünüyorum. Bazı köpekler motor durduğu anda arkalarına bakmadan kaçıyorlar. Gerçi köpeğin cinsine göre değişebilir bu...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:00 ----------

Köpeğe tekme atmaktan ya da dövmekten bahsedenlerin tez zamanda köpekler tarafından ısırılmaları dileğiyle.

Valla köpek beni ısıracak, bir ay boyunca kuduz stresiyle yaşayacağım, kusura bakmasın güzelce döverim. Timsah, ayı saldırsa normal karşılarım ama sürekli insan içerisinde yaşayan bir hayvanın saldırmasına sinir oluyorum.

shruikan
11 Mayıs 2017, 11:21
Valla köpek beni ısıracak, bir ay boyunca kuduz stresiyle yaşayacağım, kusura bakmasın güzelce döverim. Timsah, ayı saldırsa normal karşılarım ama sürekli insan içerisinde yaşayan bir hayvanın saldırmasına sinir oluyorum.

onlar hiç kediyle köpekle bi arada yaşamamış apartman çocuğu. köpek şöyle ayağının dibinde salyalarını akıtıp g.tleri üç buçuk atsın, o zaman görürüm ben o laf çakanları.

capozzz
11 Mayıs 2017, 11:31
Köpek havlayarak üzerimize geldiğinde bacağı sallayarak tekme atmaya çalışmak saçma ve işe yaramaz. "Ne biçim insansınız, köpeğe neden tekme atıyorsunuz" falan da demiyorum. Bazı insanda önlenemez köpek fobisi oluyor, can havliyle tekme sallayabiliyor. Bazısı da bu şekilde korunabileceğini sanıyor. Sadistliğinden vuran da var, ona da ne desek boş zaten.

Durma konusuna gelirsek, yukarda da dediğim gibi köpek fobisi olan var, bu adam duramaz zaten. Acelesi olan var, durmanın trafik açısından güvenli olmadığı durumlar var.

Yapılacak en güzel şey;

Köpeğe doğru ayağımızı mızrak gibi uzatarak (ısırmaya kalktığı anda topuğumuza denk gelecek şekilde), bir yanda da mümkünse ondan uzaklaşacak şekilde meyil alarak yolumuza devam etmektir. Özellikle cruiserın oturma pozisyonu bu şekli alabilmek için çok müsait. Köpek alanını savunur, alanından mümkün olan en hızlı şekilde çıkmak gerekir.

hokahey
11 Mayıs 2017, 11:45
Köpek havlayarak üzerimize geldiğinde bacağı sallayarak tekme atmaya çalışmak saçma ve işe yaramaz. "Ne biçim insansınız, köpeğe neden tekme atıyorsunuz" falan da demiyorum. Bazı insanda önlenemez köpek fobisi oluyor, can havliyle tekme sallayabiliyor. Bazısı da bu şekilde korunabileceğini sanıyor. Sadistliğinden vuran da var, ona da ne desek boş zaten.

Durma konusuna gelirsek, yukarda da dediğim gibi köpek fobisi olan var, bu adam duramaz zaten. Acelesi olan var, durmanın trafik açısından güvenli olmadığı durumlar var.

Yapılacak en güzel şey;

Köpeğe doğru ayağımızı mızrak gibi uzatarak (ısırmaya kalktığı anda topuğumuza denk gelecek şekilde), bir yanda da mümkünse ondan uzaklaşacak şekilde meyil alarak yolumuza devam etmektir. Özellikle cruiserın oturma pozisyonu bu şekli alabilmek için çok müsait. Köpek alanını savunur, alanından mümkün olan en hızlı şekilde çıkmak gerekir.

zaten mumkun olan en hizli sekilde kacmis :)

kopek de masallah usain bolt gibi pesini birakmadi arkadasin :)

mustafa_325
11 Mayıs 2017, 12:00
Kimse kusura bakmasın bana saldıran köpeğe bende tekme atarım. Ne yapayım bırakayım da rahat rahat ısırsın mı? Köpek ısırınca ses yok ama insan tekme atınca auvv.

capozzz
11 Mayıs 2017, 12:01
zaten mumkun olan en hizli sekilde kacmis

kopek de masallah usain bolt gibi pesini birakmadi arkadasin

2 hatası var, birincisi duruyor. Eğer duruyorsan sakinleşene kadar beklemen lazım. Hadi beklemedin, ikinci hata ayağı sallayarak tekme savurmak. Ayağını sabit şekilde köpeğe doğru uzatıp (ağız seviyesine topuğun gelecek) gaza asılıp gitmelisin.

Bu çocuk gel beni ısır demiş işte :)

k_ayhn
11 Mayıs 2017, 14:07
bu sabah benide kovalayacaklardı durdum hep aynı yerde pusuya yatıyorlar.
https://youtu.be/Wif2qpJScUA

SlimShady1
11 Mayıs 2017, 14:12
tekme atmak biraz anlamsız, paçanıza yapışan köpeği ensesinden tutun mecbur bırakır paçanızı, sonra çok sert olmamak şartıyla tokatlayabilirsiniz.
Kevlar pantolon korur mu diş geçmesini bilemedim bilen deneyen varsa aydınlatırsa seviriz :bestmt:

artemis99
11 Mayıs 2017, 14:18
tekme atmak biraz anlamsız, paçanıza yapışan köpeği ensesinden tutun mecbur bırakır paçanızı, sonra çok sert olmamak şartıyla tokatlayabilirsiniz.
Kevlar pantolon korur mu diş geçmesini bilemedim bilen deneyen varsa aydınlatırsa seviriz :bestmt:

pantolon asla korumaz geçenlerde bota giren dal parçası gördük, köpeğin dişine vız gelir pantolon.

gungenir
11 Mayıs 2017, 15:13
Konu altında köpek davranışları üzerine çok sağlam teoriler var yalnız. :)
Köpeklerde kaçanı kovalama içgüdüsü var. O anın heyecanıyla tutabildiği yere bir diş atabilir. Bir saldırganlık göstermek amacıyla yapmıyor. Tam sizi kovalarken durursanız boş boş yüzünüze bakar. Ne yapacağını bilemez. Çağırın, kuyruk sallayarak gelir. Sanki biraz önceki husumet başkasının eseriydi.
Isırmaya kalkanlar genelde genç olanlar. Bu huy uzun süre devam etmez. Çünkü eninde sonunda yürüyen vasıtayla temas etmenin iyi bir fikir olmadığını en zor dersle öğreniyorlar. Çoğunlukla ölüyorlar, şanslı olanlar acı sayesinde dersini alıyor.
Kendi köpeğinize eğitimi verip bu huyundan vazgeçirilebilir. Yoldaki köpeğe bir şey yapamazsınız.

freewill
11 Mayıs 2017, 17:49
daha 2 gün önce başıma geldi normal de hiç kovalamazlardı. Baktım ciddi ciddi ısıracak ve hamlesini yaptı tutturamadı. baktım 5 m yakınımda oduna benzer parça var. Kafasına bir geçirmişim ki garanti beyin kanaması geçirmiştir embesil hayvan. Bana havyan haklarından bahsetmeyin nasıl insanında kötüsü oluyorsa bu mahlukatlarında kötüsü oluyor.

AttilaXtreme
11 Mayıs 2017, 18:50
bence tam tersi. duruyorum ben. sakin ol diye bağırıyorum. o da duruyor.

sakinleşmesini beklemek lazım. o mesafede duracaksın şahsi kanaatim.

çok sokak arasında böyle azılı köpeğe denk gelip, geri geri çıktığımı bilirim:)

geçmiş olsun ne diyelim.

edit: okuyunca tuhaf oldu köpeğe "sakin ol" mu diyorum lan ben diye de hakikatten diyorum:)

ama öncesinde de "heeyyy heeeeyyyy" diye bi çemkiriyorum öyle direk "sakin ol şampiyon" tarzında değil.

bir nevi iletişim işte. kozmoz, aura, telekinezi vs. anladınız siz:)

Kasma, benim havladığım bile olmuştur. Sakinleşmezse havlıyorum. Sakinleşiyorlar :))