PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorun satışını üstüme almalımıyım _?

Emre Fırat
10 Mayıs 2017, 01:47
Arkadaşlar iyi geceler geçtiğimiz sene mart ayında şehir içinde kullanmak için 2 milyara bir scooter almıştım yaş daha 24 25 olduğundan babamın üzerine yaptım. Sigortası 870tl çıkmıştı yaptırdık tabi..
Sonra scooter çinli olması sebebiyle biraz canımı sıkmaya başlamıştı. Uzağa giderken aracım olduğundan şehir içi sorunsuz ulaşım sağlaması park sorunumu çözmesi yeterliydi fakat bir an dayanamadım vitesli motora geçtim ve aynı sene içinde 2016'da 6 7 ay sonra kendime 7 milyara ikinci motoru aldım , fakat ilk motorun sigorta yılı dolmadığından herhangi bir hasarsızlık indirimi olmadı onuda babamın üzerine yaptım 960 tl gibi bir rakam sigorta çıktı onuda yaptırdım.
2 ay sonra ilk aldığım motorun sigorta zamanı yaklaşınca , hem depoda fazla yer olmaması hemde yüksek sigorta fiyatı sebebiyle satıp elden çıkardım aynı fiyata. İkinci vitesli motora binmeye devam edip hasarsızlık alacaktım ki 4 5 ay bindikten sonra 6 bin kmdeki garantili sıfır motoruda bir anda sattım , sigortasının iadesini aldım.
Şuan 1 ay oldu heralde hatta geçti bile motoru satalı fakat böyle sap gibi kaldım ortada . Araba ile hiç bir şey yapamıyorum iş zaten 3 km eve, gidip gelince sitede yer olmuyor , gezmeye gitsem park sorunu strese sokuyor kafayı yiyorum.
Forumda geçende sigorta fiyatlarında taban fiyat uygulaması gördüm 350 lirayı felan geçmiyormuş , şimdi benim ailem 1 2 haftaya tatile gidecek sene sonu gelirler memleketten , ben kendime motor alsam babamın üzerine alamıycam ve dolayısıyla kendi üstüme olacak mecburen. Bana çok aşırı bir sigorta çıkar mı yani 350 lirayı geçme ihtimali varmı yada 1000tl çıksa max yine yeterli ama öyle 2 3 bin fiyat çıkartma ihtimalleri nedir ?
Motor olarak sadece ulaşımımı sağlayacak 2-2,5tl arası yazı atlatabilceğim birşey lazım scooter şart 150 cc şehir içinde kullanmak için. Sabah 9 işe git öğlen 2 işten gel geri kalan işte sağa sola gezmeye başka değil :)

Hubalahubhub
10 Mayıs 2017, 03:25
Basamakli sisteme gecildi. Taban ve tavan fiyatlar az cok belli. Normalde 4. Basamakdan baslayip kullanima gore basamakta geriye yada ileriye giderek ya indirim ya da bindirim yapiliyor. Fakat bir dostumuza motosiklet bakarken bayi gorevlisi bunun boyle olmadigini sigortada basmak en geriden başlatılıyor bilginiz olsun dedi. O sebepten avukata hakime sigortaciya guvenme prensibinden yola cikarak sigortayi 600-900 arasi dusunun derim ben.

jonvolkan
10 Mayıs 2017, 10:20
Çok güzel bir işmiş. Sabah 9 git öğlen 2 de eve gel. Boş kadro var mı acaba?

shruikan
10 Mayıs 2017, 10:58
hiç kazan yoksa 4. basamaktan başlarsın, o da 400-420 liraydı galiba. evet, maksimum fiyat bu; daha da düşük çıkabilir yani. fazla söylüyolarsa şikayet de edebilirsin.

yaşlıveacemi
10 Mayıs 2017, 12:13
yahu arkadaş ben söyliyecektim bir fırsat vermiyorsunuz ki.:P

Emre Fırat
11 Mayıs 2017, 00:21
Basamakli sisteme gecildi. Taban ve tavan fiyatlar az cok belli. Normalde 4. Basamakdan baslayip kullanima gore basamakta geriye yada ileriye giderek ya indirim ya da bindirim yapiliyor. Fakat bir dostumuza motosiklet bakarken bayi gorevlisi bunun boyle olmadigini sigortada basmak en geriden başlatılıyor bilginiz olsun dedi. O sebepten avukata hakime sigortaciya guvenme prensibinden yola cikarak sigortayi 600-900 arasi dusunun derim ben.
Üzerime alırsam , kendi üzerime olan ilk taşıt olur genelde araçları babamın yada annemin üzerine alıp satıyorum. 900 civarı rakamları geçmezse sorun olmaz çok zarar etmem , aracı değişmekten vazgeçtim çünkü pulsar 200ns'i yeni sattım r25 niyetim var ama acele etmek istemiyorum sadece bu yazı çıkartsın arabaya bağlı kalmasam yeterli olur . 2 liraya çinli scooter alıp 2 binde sigorta olunca anlamı olmaz benim için çok teşekkürler yorumunuz için :)

Dostum selamlar , piyasanın kötü olması sebebiyle son 3 yıldır çalıştığım alman firması kapandı , onun üzerine başka bir amerikan menşeili firmaya girdim fakat 6 ay sonra oda kapandı talihsizlik. Şuan M*ngo giyim firmasında çalışıyorum , malesef part olarak başlayabildim 45 saatlik eleman kadrosu doluydu. Eğer istersen internet üzerinden başvuru yapabilirsin. Haftada 33 saatlik personel olarak başlarsanız shiftiniz Sabah 9 - öğlen 14:00 arası , kapanış olursanızda akşam 16,00 iile 22,00 arası çalışıyorsunuz. Onun haricinde ben ilk kez part çalışıyorum full time olarak global bir firma bulursanız ben şuana kadar hep full time iken sabah 10:00 - 18:00 saatleri arası çalıştım fix 8 saat ama hizmet sektörü yorucudur :) İyi bir firma bulursanız gözünüzü yumup başlayın en azından saatiniz belli olur , maaş yatacak mı , yol parası verilecekmi , yemek var mı derdiniz olmaz :)

hiç kazan yoksa 4. basamaktan başlarsın, o da 400-420 liraydı galiba. evet, maksimum fiyat bu; daha da düşük çıkabilir yani. fazla söylüyolarsa şikayet de edebilirsin.
Çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için :)

yahu arkadaş ben söyliyecektim bir fırsat vermiyorsunuz ki.:P

Yukarıda biraz detaylı açıklama yaptım hocam , eğer ihtiyacınız varsa internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz :)