PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kesip Biçme

korkmazunal
09 Mayıs 2017, 22:40
Selam herkese. Sahibden.com'da ilanlara bakarken denk geldi. Çoğunuz biliriz Jawa motorları eskiden nerdeyse herkes kullanmıştır.

Şimdi aklıma geldi bu motorların ucuz olanlarından alıp kesip biçip kendi tarzımıza göre yapsak herşeyini elden geçirsek nasıl olur? Parçaları bulmakta sıkıntı yaşar mıyız? Çok fazla bi bütçe ayırmadan adam akıllı bişey çıkartabilir miyiz ortaya?

efemontana
09 Mayıs 2017, 22:45
Ben 92 model MZ ETZ 251 aldım çünkü Denizli'de hala sıfır parçaları üretiliyor ve internet sitesinde uygun fiyatlara satılıyor. Jawalar için aynı durum geçerli değil diye biliyorum. Hem jawa çift silindir olduğundan masrafı çok olur arıza durumunda, eşek gibi de yakar.

korkmazunal
09 Mayıs 2017, 22:54
Yakması o kadar dert değil. Sadece sorun olma ihtimalini kestiremiyorum. İlla ki sorun olacak ama bunun parçasını 1 ay arayıp bulamadıktan sonra yakarım motoru herhalde.

pitbullcu
10 Mayıs 2017, 00:41
1969 model Jawa Classic sahibiyim parça problemi yaşamıyorum ve parçaları gerçekten sudan ucuz, parçaları tedarik ettiğim siteyi öm atıyorum.

DKN
10 Mayıs 2017, 01:42
jawa 350 euro 4 e uyumlu şekilde görüntüsü değiştirilmeden tekrar üretilmeye başlanıcaktı ama gelir mi bilinmez

korkmazunal
10 Mayıs 2017, 07:28
1969 model Jawa Classic sahibiyim parça problemi yaşamıyorum ve parçaları gerçekten sudan ucuz, parçaları tedarik ettiğim siteyi öm atıyorum.

Eyvallah hocam. Aklımda orijinal bi klasik motor yapmak var yakın zamanda vaktim bol olacak. Kendim de söküp takmaya kesip biçmeye elimde yatkındır.

Metehan07-70
10 Mayıs 2017, 09:53
Çok güzel bobber örnekleri var, güzel olur, parça halen bulunuyor, en azından buralarda.