PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha R25 almamak için 5 neden

arda4
09 Mayıs 2017, 14:41
Yamaha r25 alınır mı? Alınmaz mı?

Yamaha r25'in kötü özellikleri neler?

vb soruları Hintli kardeşlerimiz düşünmüşler taşınmışlar bu konuyla ilgili bir video hazırlamışlar:

https://www.youtube.com/watch?v=XBOpL5cuZqM

https://www.youtube.com/watch?v=XBOpL5cuZqM

Keyifle izleyiniz, trolleri kovalayınız :cherry:

Not: Videoyu ben hazırlamadım, bana çemkirmeyin. Video hakkındaki görüş ve önerilerinizi video altına yazın ki Motorbean kanalı para kazansın :) Bu videoda r25'in kardeşi 321cc'lik r3 incelenmiş, ama iki motor motor hacmi haricinde aynıdır.

mhmtesk
09 Mayıs 2017, 14:48
Bi şey anladıysam Hintli olayım :cherry:

hokahey
09 Mayıs 2017, 15:00
abi hint aksanlı ingilizce varsa hayatta acmam zira adamlar ingilizce konusurken midem bulaniyor.

ahe
09 Mayıs 2017, 15:07
Bence;
yakıt fazla (bir 250 cc ye göre),fiyat pahalı (bir 250 cc ye göre),parça dandik ,ikinci elde takla atmamış bulmak zor ayrıca bide 125cc si 250cc sinden daha pahalı :mrgreen:

MazhaRR
09 Mayıs 2017, 15:31
Diğer 250-300cc motosiklet kullanıcılarını rencide etmek istemiyorsanız r25 almamalısınız.

uzay gemisi
09 Mayıs 2017, 15:36
üstüne bindiğinizde kronik sorunlarından dolayı kendinizi güvende hissedemeyeceğiniz bir motosiklettir kendisi.

shoeisever
09 Mayıs 2017, 15:37
Bu elemanlar en son KTM'ye 3 kişi binemedikleri için alınmaz diyordu. R25, 250cc sınıfında en iyi hızlanmaya sahip. Torku kaç bin devirde veriyor orası tartışılır ama en iyi uzayan ve en hızlısı R25. Şu an şehir içi - şehir dışı karışık 3.6lt yakıt tüketimim var. Hız meraklısı değilseniz uzun yolda 3lt gibi bir rakamı görürsünüz.

mombohunter
09 Mayıs 2017, 15:49
R25 fıstık gibi motor kıskananlar çatlasın. Param olsaydı Ninja yerine r25 alırdım.

sven
09 Mayıs 2017, 16:20
Şu an şehir içi - şehir dışı karışık 3.6lt yakıt tüketimim var. Hız meraklısı değilseniz uzun yolda 3lt gibi bir rakamı görürsünüz.

Bunu diyorsan acilen gidip bir sürüş eğitimi almanı tavsiye ederim.

Bu aletin güvenli devir aralığı(gazı kestiğinde motor kompresyonu yapabilmesi için) 7500-8500 arasıdır. O devirlerde kullandığında ortalaman 4.5 - 5'in altına inmez, aksini iddaa eden yalan söylüyordur. Hayvan gibi yakıyor işte neyi kanıtlamaya çalışıyorsunuz anlamıyorum, bizde kullanıyoruz aynı motoru.

R25 almamak için 5 değil 15 neden sayabilirim ama daha iyi bir alternatifi de yok ki. Gidip kawasakiye, suzukiye öptürmeyeceksen kendini yok yani.

burak burk
09 Mayıs 2017, 16:22
valla nereden bakarsanız bakın en kral 250 cc.gidiş görünüş sürüş hissi zevki kalitesi hepsini üst üste alt alta toplayın daha güzel bir 250 cc yok.sanki daha büyük bir motor sürüyormuş hisside cabası.kronik sorunları bana bi anlatında bilelim neyin kronik sorunu.2015 ve 2016 yılının ilk partisinde üretilen motorların yağ pompası dışında bir kronik sorunu yokki ??bu motorun tek kronik sorunu çok sevilmesi çok tutulması.bilen bilmeyen ilk motoru olan merak eden herkes aldı heeerkes.7 24 12000 14000 devir arasında motor giderse ne olabilirse o oluyor.en kralını getirin bakalım ne olucak bu devirler arası her viteste her hızda.o yüzden bilinçi bir kullanıcıdan bulmakta çok mühim.r25 hakkında bunları söyledim r3 çok daha fena.r25 ten daha az devir çeviriyor ve daha hızlı devirleniyor.muhtemelen daha az çevirdiğinden daha geç yıpranıcaktır.kardeş çok övdün motoru eksisini anlat azcıkta dersen.
benzin tüketimi çok değişken.250cc ye göre çok.motor şehir içine göre yapıldı ama uzun yolda çok ekonomik.
abs yok
lastikler nylon tabi bu lastikler ülkeye göre değişiyor.bazı ülkelerde michelin lastikle dağıtılıyor.
bu arada kendi gözlemim r25e laf atan 100 kişiden 95 i motorun üstüne dahil oturmamış.ayrıca piyasada çok fazla olduğu için bok atma çabası şeklinde yorumluyorum.birde gerçekten motordan anlamayan biri için r6 zx10 1000rr vs bu motorların yanına koyunca çok kolay araya karışıyor:wiinkk: adamlarda haklı olarak 60 70 bn tlik motorlarla aynı durmasından şikayetçi.'MOTORDAN ANLAMAYANLAR İÇİN'demek istediğim.çok rol çalıyor:cat: 0km herkese tavsiye ederim.2.elde rodajının ve sahibini iyi bilmek kontrol ettirtmek gerekir.

sailor33
09 Mayıs 2017, 16:25
Yine mi bir r25 polemiği.

ahe
09 Mayıs 2017, 16:34
Yine mi bir r25 polemiği.

maksat millet birbirini yesin sanırım tartışma çıksın millet heyecanlansın vs vs :mrgreen: konu başlığı direk öyle yani

Zippo's
09 Mayıs 2017, 16:36

Bu aletin güvenli devir aralığı(gazı kestiğinde motor kompresyonu yapabilmesi için) 7500-8500 arasıdır. O devirlerde kullandığında ortalaman 4.5 - 5'in altına inmez, aksini iddaa eden yalan söylüyordur. Hayvan gibi yakıyor işte neyi kanıtlamaya çalışıyorsunuz anlamıyorum, bizde kullanıyoruz aynı motoru.

R25 almamak için 5 değil 15 neden sayabilirim ama daha iyi bir alternatifi de yok ki. Gidip kawasakiye, suzukiye öptürmeyeceksen kendini yok yani.

Hocam ayni motoru 3 Bin km dir bende kullaniyorum ve 5 litreyi tapagaz kullanimda bile gormedim.Sehir ici uzun yolda bu motorum 4.5 asagisina inmeyecegini dusunuyorsaniz motorunuza baktirin derim.Benim 65 km ortalamam hizim 90-100 3.1 di o yuzden soyluyorum.140 sabit gitsem eminim 4 u gecmeyecekti

Salurbey
09 Mayıs 2017, 16:37
:) r25 kral motordur.

MrMud
09 Mayıs 2017, 17:03
Racing, naked felan ile işim olmaz ama az cok muhabbetlere şahit oluyoruz.
Yamaha geri çağırmış felan bi kac kere.
Videoyu yapan kim ? hintli.
Ne satıyor ? Bajaj.

Eşşek At'la dalga geçmeye çalışıyor garip :D

Macit250
09 Mayıs 2017, 18:22
Evet iyi yakıyor, asılıncada uzuyor. Bu açıdan bakılınca gereksizce çok yakıyor demek saçmalıktır.
Binmeden boşuna yorum yapanlar sadece video izleyip internet fetişistliği yapan tipler.
Bende mt si var. İki kişi olsanızda gidiyor motosiklet. Öyle öhü pöhü kösülmüyor. Sekmentinde yanına yaklaşacak bir alet de yok çift silindir. Ne diye durmadan bok atılıyor anlamıyorum.

SlimShady1
09 Mayıs 2017, 18:32
abi hint aksanlı ingilizce varsa hayatta acmam zira adamlar ingilizce konusurken midem bulaniyor.

Aynen, böyle iğrenç bi aksan olamaz, başım ağrıyor yeminle.

matrax33
09 Mayıs 2017, 19:03
herkes birer biritanya lordu aksan beğenmiyor :)

mertcancbr
09 Mayıs 2017, 19:04
Arkadaş şu Youtube üzerindeki motosiklet videolarında bir Hint aksanıyla ingilizce konuşan bir de Portekizce çığlık çığlığa hönküren barzoları duyduğum anda ışık hızıyla kapatıyorum videoyu.Irkçılık falan da olamaz bu acayip itici geliyor.

shoeisever
09 Mayıs 2017, 19:28

Çok güvenli güzel kardeşim sırf senin için çıktım test sürüşü yaptım. 7500 devirde 110km ile yapıştırdım ve 3-5km öyle gittim yakıt tüketimi 3.5 - 3.7 arası gitti geldi. Keşke goprom falan olsa da çekebilsem. Motoru belirli bir devire kitlemişken şak diye gaz verince 4.1 - 4.5 arası geziyor ama ben hiç 4.5 - 5 görmedim. Atıyorsanız da sağlam atın. Yok 10 litre.

zekeriyaimam
09 Mayıs 2017, 19:35
Yahu şu tüketimi anlık göstergeyle değilde bir depodan depoya hesaplasanıza.
Yok ben 7 yaktım yok 20 yaktım:thumright

Mamba09
09 Mayıs 2017, 20:35
Bu elemanlar en son KTM'ye 3 kişi binemedikleri için alınmaz diyordu. R25, 250cc sınıfında en iyi hızlanmaya sahip. Torku kaç bin devirde veriyor orası tartışılır ama en iyi uzayan ve en hızlısı R25. Şu an şehir içi - şehir dışı karışık 3.6lt yakıt tüketimim var. Hız meraklısı değilseniz uzun yolda 3lt gibi bir rakamı görürsünüz.

Sen şu motora 3 lt yaktırırım diyorsan ya 50-60ı geçmiyorsun yada rölantide çalıştırıyosun. Her motosiklete ortalamadan az yaktırabilen birisi olarak diyorum ki sen bu motosiklete 3 lt yaktır şehiriçinde aha webcami açar önünde kendimi parmaklarım. Aha buraya da yazıyom.
Ulen motosikletlerinizi övmek için niye yalan söyluyosunuz. Dürüst olun ulen. Geçen bi Bandit kullanan biriyle tanıştım. Diyor ki "alt devjrleri mükemmel torklu, süper. " Yav abi dedim aynı makineden bende de var. Ne uyduruyon?

Yani r25im de vardı ama böyle senin gibi atıp tutmadım hiç. 250cc içinde en eğlenceli, en yaramaz motosiklet. En agrasif kullanmaya gelen motosiklet. Yüksek devirde süper uzuyor. Lâkin çok yakıyor. Bunu söyle yani. Korkma.

MazhaRR
09 Mayıs 2017, 21:09

Hergün manisa-izmir arası gidip geliyorum, yokuş yukarı 140-160,yokuş aşağı 110-130 iniyorum şehir içinde de çok gezerim ortalamam 4.6 litre.Yolda devir 11 üzeri, şehir içinde vites hep 1-2.

shoeisever
09 Mayıs 2017, 22:04
Sen şu motora 3 lt yaktırırım diyorsan ya 50-60ı geçmiyorsun yada rölantide çalıştırıyosun. Her motosiklete ortalamadan az yaktırabilen birisi olarak diyorum ki sen bu motosiklete 3 lt yaktır şehiriçinde aha webcami açar önünde kendimi parmaklarım. Aha buraya da yazıyom.
Ulen motosikletlerinizi övmek için niye yalan söyluyosunuz. Dürüst olun ulen. Geçen bi Bandit kullanan biriyle tanıştım. Diyor ki "alt devjrleri mükemmel torklu, süper. " Yav abi dedim aynı makineden bende de var. Ne uyduruyon?

Yani r25im de vardı ama böyle senin gibi atıp tutmadım hiç. 250cc içinde en eğlenceli, en yaramaz motosiklet. En agrasif kullanmaya gelen motosiklet. Yüksek devirde süper uzuyor. Lâkin çok yakıyor. Bunu söyle yani. Korkma.

Fanboylukla suçlayacağına veya içinde ki cinsel dürtüleri dışına vuracağına yazdığımı düzgün oku. Uzun yolda diye belirtmişim orda. Hız meraklısı değilseniz 80-90km hızlarında motor 3lt, 100-120 arası 3.4-4 arası yakıyor.

VeliTrknn
09 Mayıs 2017, 22:15
Hep aynı konu hep aynı konu. Sıkılmadınız mı ?

Pahalı diyen, çok yakıyor diyen almasın arkadaş bukadar basit.
R25 6-7 litre yakıyor diyenler vardı bunu diyenler sanırım sürekli kesiciye girerek sürüyor. Genelde 7000-8000 devir aralığında kullanıyorum. şuanda 4.6 litre gösteriyor. Fazla yada az umrumda değil gülü seven dikenine katlanır.

Birde geri çağırmayı problem edenler var, diğer birçok marka hatalı motoru olduğunu bildiği halde diğer üretilen seride düzeltiyor hatasını üretilen motorlarda herhangi bir değişme vs. olmuyor. Böylesimi daha iyi anlamıyorum.

Evet malzeme kalitesi zayıf R25'in , eğer hondayı daha kaliteli buluyorsan git onu al kardeşim kimse sana zorla motor satmıyor ki.

Bizim ülkeye has birşey var herkes kendi motorunu över karşıdaki motoruda elinden geldiğince yermeye çalışır. R25'e binende malzeme kalitesi kötü diyor binmeyende diyor. Yahu bırakın bilen konuşsun, bırakın tecrübe sahipleri konuşsun.

4 ay oldu motoru alalı hergün üzerine bindiğimde iyiki almışım diyorum yine gitsem yine R25 alırım. Kusurları yok mu ? var. Ama diğer motorlardan daha çok mutlu ediyor beni. Bırakın artık boş muhabbetleri.
R25'te kronik sorun var deyince adamlar nerdeyse göbek atacak bu nasıl bir zihniyettir anlamakta zorlanıyorum.

hokahey
09 Mayıs 2017, 22:38
herkes birer biritanya lordu aksan beğenmiyor :)

işim geregi ingilizler ile muhatap oluyorum. yani ingilizcenin saf, öz ve net halini duyuyorum. konuşmam çok zayif ancak bir ingiliz bana bir seyler anlatinca anlayabiliyorum.

ama inan bana dostum şu hintlerin ingilizce aksani o kadar berbat ki, yeminle kulaklarım kanıyor. fonetik olarak bu kadar berbat bir aksan olamaz. rahatsizlik verici seviyede.

levend84
09 Mayıs 2017, 23:52
Reyzing olacak..önü pısık olacak..

Hızlı olacak..asıldımmı tekere gelecek..

Torklu olacak,hemen uzayacak..altıyüzlükler gibi gidecek..

Çift kafa (İki dene silindir) olacak..

Gıranajlı olacak..sitiker yapıştırınca yakışacak..

Kıpraşmayacak..

Piyasa yapınca,aboov diyecekler..

Sündürdünmüydü 200 yapacak,yatınca 210..

Az yakacak...20liralık attımmı yetecek..

Ortamda azcık fiyakam olacak..

**Ulen dayıoğlu alam sana bi AR25 diyecem emme,bu kafayla sana anca,yapılı bir cege gider..yata yata giden hemi..

***Hayaldemi kurmayacaz laa..kapat la konuyu kapat...almayacam..vazgeçtim..

astrofizik
10 Mayıs 2017, 01:46
2018'de R25 ülkeye Euro4 sebebi ile giriş yapamayınca,herkes rahatlayacak sanırım,
Kalan motorlarda apaçilerin elinde 2 senede imha olur, sonrada unutulur gider.
Xmax300 geldi konuşan eden var mı ?
Xmax, Avrupa'da en çok Türkiye de satıldı ama tek bir konusu açılmadı.
İşte bu olanlar 320cc hacimli R3 geldiğinde tekrarlancak.
Ve Türkiye'nin en çok tutulan rayzing'inin tek bir konusu bile açılmayacak,kimse onun adını anmayacak,birisi bile ima etse,ortama bir sessizlik çökecek,kimisi gözlerini kaçırıp, uzaklara dalacak...
Kimse ama hiç kimse 250cc ile 191km hızı göremeyecek ...ve birgün geçmişten 1-2 resim paylaşılacak face'de..
Ordan eski bir Apaçi iç geçirerek alta yorum yazacak "bir zamanlar r25 vardı,ne motordu be.."
Sonrada o yorum ve resim,diğer binlerce resimin arasında kaybolup gidecek.
İşte bu bizim hikayemiz.

Metehan07-70
10 Mayıs 2017, 10:06
Almak için de 15 neden sayılabilir.
6-7 litre yaktıranlar eminim vardır, genel kullanıcı profiline bakınca pekte zor değil. 5 litreye kadar da ben normal buluyorum.
Bu klasmanda daha iyisi (tüm verileri toplayınca) maalesef henüz yok. Biri daha az yakıyor, lakin gitmiyor, biri daha konforlu ama daha ağır, biri daha sağlam ama parça kol gibi v.s. v.s.

jonvolkan
10 Mayıs 2017, 10:27
Arkadaş uğraşmayın şu gençlerin R25 leri ile yahu. İsteyen istediğine binsin. İsteyeninkisi çok yaksın. İstemeyeninki az yaksın. Bu başlık bile başlı başına provoke edici bir başlık. Ne anlarsınız bu ..dik yarışından sanki. Kendi motosikletiniz ne marka modelse keyifle kullanın gitsin. Allah kaza bela vermesin.

Salurbey
10 Mayıs 2017, 10:52
16 binde sattım,ortalama tüketim 4.1 di. Max max 4.3 oldu. Katalitik iptali yaparsanız egsoz sistemini degistirirseniz 5.5 - 6 veya biraz üstü yakar. Stock haline dokunmazsaniz 3.5 - 4.5 arası kullanımınıza bağlı olarak değişir.

aliberkgngr
10 Mayıs 2017, 11:36
r25 i almayacaksam tek sebebi tipini beğenmemiş olmam tabii birde bazı kronik sorunları var

IRau
10 Mayıs 2017, 11:41
çatlasanız da patlasanız da r25 akar gerisi bakar...