PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ehliyet kaç ayda alınıyor ?

frankestayn1
09 Mayıs 2017, 11:23
Selam dostlarım.

Ben ehliyet kursuna kaydolacağım.

29 temmuz 2017 de sınav varmış.

Ben bu sınava girdim diyelim. 10 ağustos da ise sınav açıklanıyor ve bu zaman da sınavdan geçtim peki sonra ne olacak ? Sanırım bu seferde direksiyon sınavından geçmem lazım yani motosiklet ile trafiğe vs çıkacağım.

Yani okul açılana kadar ehliyet elimde olur mu ? Çünkü okula motosiklet ile gideceğim aramız da 20 km yol var metrobüsü çekemem.

Hubalahubhub
09 Mayıs 2017, 11:39
Sınava girdiğin gün sonucu oğrenebiliyorsun sonrasında iki hafta sonra direksiyon sınavı var onu da geçersen randevu alacaksın randevu İstanbul da en erken 1 ay sonrası olur, bazen arada daha erken tarihe de yakalamak mumkun oluyor, sonra emineyt gidip işlemleri haleedeceksin daha sonrasında en geç iki hafta içinde ehliyetin elinde olur.

e-sınav diye bir şey daha var sanırım o daha erken olabilir.

frankestayn1
09 Mayıs 2017, 11:45
Hocam şuan baktım da 10 mayısa kadar kayıt olanlar e sınava giriyo vs bişeyler diyolar 24 mayısta da sınav varmış

melsur
09 Mayıs 2017, 11:49
Hocam şuan baktım da 10 mayısa kadar kayıt olanlar e sınava giriyo vs bişeyler diyolar 24 mayısta da sınav varmış

E sınava girersen çok iyi olur. 10 haziranda filan direksiyon sınavına girmen ihtimalin var. Bu hafta pazat günü direksiyon sınavı olacak. En yakın sınav guzergahina gidio inceleyebilirsin sınavı.

Hubalahubhub
09 Mayıs 2017, 11:51

e-sınav daha rahat oluyor zaten eğer imkanın varsa bence onu kaçırma, iki hafta bir direksiyon sınavı olur yaz ortasında ehliyetine kavuşmuş olursun, temmuz gibi.

mfBulut
09 Mayıs 2017, 12:15
Sen şimdiden uygun bi tarihe randevu al hesaplamaları yapıp. Ben her şey bittikten 3 ay sonra alabildim ehliyeti.

shruikan
09 Mayıs 2017, 12:17
üj-bej ::fool::

frankestayn1
09 Mayıs 2017, 12:43
Hocam peki bu e sınavı kim belirliyor ? Mesela ben haziranın sallıyorum 12 sinde kursa kaydoldum haziran sonun da bitti derslerim hemen bii kaç haftaya e sınava girebliyomuyum ?

Metehan07-70
09 Mayıs 2017, 13:32
E sınav uygulaması tam olarak nasıl birşey bilmiyorum, ama arkadaşların açıklamalarına bakılırsa sen şimdiden Temmuz un başı gibi emniyet randevusunu al, eğer iş uzayacak olursa tarihi değiştirebilirsin.

Improves
09 Mayıs 2017, 15:15
Valla hocam ben e-sınav a girdim güngörende ki merkezde, girdiğim gibi sınavı bitirdikten sonra tc kimlik numarasını girip sonucumu öğrendim. Daha sonra direksiyon dersleri ve işte direksiyon sınav kısmı geliyor. Direksiyon sınavından sonra ki süreci bende bilmiyorum, bu hafta sonu görmüş olacağım :mrgreen:

melsur
09 Mayıs 2017, 15:21
Hocam 23 Haziran'a randevu alın

frankestayn1
09 Mayıs 2017, 16:05
Hocam hemen 1-2 haftada direksiyon sınavı başlıyor dimi ?

yusufkalaz
09 Mayıs 2017, 16:44
Abi selamlar bende eğliyet almak istiyorumda 800 nakitim yok acaba kurslar bu parayı direk peşinmi aliyorlar yoksa 400 ver kayitlar başlaşın eğliyet almaya yakın bida felan mı oluyor acaba ?

melsur
09 Mayıs 2017, 17:02
Hocam hemen 1-2 haftada direksiyon sınavı başlıyor dimi ?

Yazılı sınavdan 2 hafta sonra direksiyon sınavı olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:01 ----------

Abi selamlar bende eğliyet almak istiyorumda 800 nakitim yok acaba kurslar bu parayı direk peşinmi aliyorlar yoksa 400 ver kayitlar başlaşın eğliyet almaya yakın bida felan mı oluyor acaba ?

Kursla aranı iyi tutarsan kursa durumunu söylersen direksiyon sınavına kadar senin ücreti almayabilir. Benim direksiyon sınavım pazar günü falat halen daha ödemedim kurs ücretini.

yusufkalaz
09 Mayıs 2017, 17:53
Yazılı sınavdan 2 hafta sonra direksiyon sınavı olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:01 ----------

Kursla aranı iyi tutarsan kursa durumunu söylersen direksiyon sınavına kadar senin ücreti almayabilir. Benim direksiyon sınavım pazar günü falat halen daha ödemedim kurs ücretini.
Eyvallah abi bi gidiyimm konuşim esnaf esnafın dostudur 😊

Remzidemir41
09 Mayıs 2017, 19:09
Ben 25.3.17'de direksiyona girdim , bu bölgede en erken 12 mayıs vardı :D . Şans işi biraz'da . Hergün siteden kontrol edip erken tarih yakalyabilirsin. Bazen iptal ediyorlar randevuları...