PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tüm X-max lerde bu ses var mı?

Brock07
09 Mayıs 2017, 09:09
Öncelikle herkese merhaba;

Biliyorum konunun yeri burası değil,neden kullanıcı köşesine yazmadın derseniz,Orda 2-3 kişi kendi aralarında olan problemleri tartışıyor gerisi ne yazarsa yazsın cevap alamıyor.

Öncelikli sorum;

-Motor bloğu tarafından tıpkı dikiş makinesi sesi gibi bir ses geliyor bu normal mi? normal değilse öneriniz nedir

-Motorumda farkedilir derecede titreşim arttı bunun nedeni varyatör tozlanması mıdır? yoksa başka nedenleri olabilir mi?

Mamba09
09 Mayıs 2017, 09:13
Öncelikle herkese merhaba;

Biliyorum konunun yeri burası değil,neden kullanıcı köşesine yazmadın derseniz,Orda 2-3 kişi kendi aralarında olan problemleri tartışıyor gerisi ne yazarsa yazsın cevap alamıyor.

Öncelikli sorum;

-Motor bloğu tarafından tıpkı dikiş makinesi sesi gibi bir ses geliyor bu normal mi? normal değilse öneriniz nedir

-Motorumda farkedilir derecede titreşim arttı bunun nedeni varyatör tozlanması mıdır? yoksa başka nedenleri olabilir mi?

Sesi duymadan bir şey demek doğru değil. Km nedir onu da yazmamışsınız.

Bence bi sübap ayarı yaptırın. Varyatörde gözden geçirilsin.

Brock07
09 Mayıs 2017, 09:24
Sesi duymadan bir şey demek doğru değil. Km nedir onu da yazmamışsınız.

Bence bi sübap ayarı yaptırın. Varyatörde gözden geçirilsin.

kilometre 24k şu an,ses tam olarak dediğim gibi dikiş makinesi sesi,usta subap sesi bu tüm x-maxlerde var diyor ama güvenemedim birde bizim ahaliye sorayim dedim.Bundan sonra bakımlarını kendim yapıcam zaten garanti kapsamında değil nasılsa.

Nikkfurie
09 Mayıs 2017, 09:49
gaza yüklendiğinde veya kalkışta o ses geliyorsa varyatoru temizleyip sadece gerekli yerlerini yaglayin ..

enable
09 Mayıs 2017, 11:06
Debriyaç temizlendiğinde titreşim kesiliyor ama sonra tekrar başlıyor, titreşimle bineceğiz.
Ses konusunda bir fikrim yok.

istanbu_gezg
09 Mayıs 2017, 14:29
Varyatörden bu ses gelir kavrama bu şekilde çalışıyor zamanla alışırsın