PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yağ değişimi sonrası gelen ferahlama hissi

hokahey
09 Mayıs 2017, 08:29
size de oluyor mu bilmiyorum ama ben motorun yağı değişince sanki kendimi tepeden tırnağa yağlamışlar gibi ferahlıyorum.

bir de ilk km.lerde motorun akması, viteslerin şıkır şıkır geçmesi insana tarifsiz bir huzur veriyor.

çılgın gibi koşarak kırlara uzanasım geliyor.

Romedon
09 Mayıs 2017, 09:00
Ben de oluyor :D Özellikle dandirik bi yağ kullanıyorken motule geçince vay be diyorsun yağ buymuş :D

Mamba09
09 Mayıs 2017, 09:09
Ahahahah valla güleceğim yoktu. Bende duş almış gibi hissediyorum.

Geçen arka diski değiştirdim "ulan o kadar para verdik dur frenliyim falan diye ortalik yerde duruveriyorum :D

hokahey
09 Mayıs 2017, 09:12
Ahahahah valla güleceğim yoktu. Bende duş almış gibi hissediyorum.

Geçen arka diski değiştirdim "ulan o kadar para verdik dur frenliyim falan diye ortalik yerde duruveriyorum :D

güldürdün lan sabah sabah. dedigin gibi parasini verince böyle bi yüklenesin geliyo.

snappy x
09 Mayıs 2017, 09:15
Bende mondiale motul koydum.
İnanki öyle bi yumuşadiki ben bile farkedemedim yani :d

telike
09 Mayıs 2017, 09:18
Bakımlarını aksatmadan değişmesi gerekeni zamanında değiştirince hiçbişey hissedilmiyor.

shruikan
09 Mayıs 2017, 09:38
niye kırlarda koşuyon arkadaşım, değişik misin sen? git motoruna bin, hayret bi şey!

kurubuz
09 Mayıs 2017, 09:41
Psikolojik etki. Terapi ile geçer :)

artemis99
09 Mayıs 2017, 09:43
cüzdanın hafiflemesindendir o. geçer bir süre sonra. :)

levend84
09 Mayıs 2017, 10:46
Boy abdestinden sonra,gidonu kibleye dogru çevir,uygun bir anahtarla tapayi sök,manevi gücü yuksek kalitede bir yağ olacak,ve huniden suzulerek kartere inen yagin mekanik aksama verdigi haz tarifsizdir,ve degisimden sonraki o ilk marş yokmu,sanki bir orkestranin verdigi muzik keyfi gibi...

ogzcngdk
09 Mayıs 2017, 23:41
Bakımlarını aksatmadan değişmesi gerekeni zamanında değiştirince hiçbişey hissedilmiyor.

gerçekten böyle, bendede hiçbir değişiklik olmuyor motul çok süper dediler onu koydum aynı hiç bir fark olmadı :)

modifix
09 Mayıs 2017, 23:49
O zinciri çok yağlayıncada oluyor, mesela zinciri yağlıyorum ballıyorum sonra bir süre sonra sanki motor "gitmek istemiyorum ben abi" diyormuş gibi gidiyor, vitesler zor geçiyor garip bir gitmeme isteği felan. Sonra zinciri bütün yağdan arındırıyorum az birşey sıkıyorum yağı o zaman cok daha yumuşak gidiyor motor. Zincir yağının ayarını kaçınca, şimdiki yağlardada yüksek yapışma özelligi oldugu için katran gibi zincir, yağ dolu oluyor.

kabyelmen
10 Mayıs 2017, 00:06
Motoru yıkayınca ve depoyu fulleyince oluyor galiba psikolojik :)

Bisnev99
10 Mayıs 2017, 00:15
Benimkininde lastikler değişcek yakında hayırlısı bakalım.

oluroyle
10 Mayıs 2017, 00:28
Bende zincir temizleyip yaglayinca ohhh be ferahlamasi oluyor.
Yerimde garaj falan yok rahat rahat temizlik yapabileceğim. Benzinlikte temizliyorum.
Çok zor be , millet bön bön bakarken.

ogzcngdk
10 Mayıs 2017, 00:31
Bende zincir temizleyip yaglayinca ohhh be ferahlamasi oluyor.
Yerimde garaj falan yok rahat rahat temizlik yapabileceğim. Benzinlikte temizliyorum.
Çok zor be , millet bön bön bakarken.

kapı önü müsait değilmi? pazar günleri tam temizlemelik oluyor bizim buralar.

diş fırçası, gazyağı, bez ve zincir yağı (Y)

Halit_79
10 Mayıs 2017, 00:34
Bende yağ değiştirince çok keyif alıyorum, ertesi gün aynı keyfi almak için yağı boşaltıp tekrar doldurasım geliyor :D

oluroyle
10 Mayıs 2017, 00:36
kapı önü müsait değilmi? pazar günleri tam temizlemelik oluyor bizim buralar.

diş fırçası, gazyağı, bez ve zincir yağı (Y)
Maalesef , bizim apartman eğimli bir caddede. Motor icin park edebileceğim alan zaten yok.

Mecburen benzin istasyonları :))
E komik oluyor tabi. Dış fırçası gazyyağı ile zincir temizlerken :)))

Garip muhabbetler de çıkıyor bazen. Amcanın biri beni izliyordu. E ne bakiyosunda denmiyor. Durdu durdu geldi " sen teknik lise mi okuyosun" dedi. Lise talebesi sanmış, zincir temizledigim icin teknik lise okuduğumu düşünmüş :D

hokahey
10 Mayıs 2017, 00:42
valla dün yağ değiştirdim, normalde şıkır şıkır ses yapan vites geçileri bile yumuşacık, pambık gibi oldu. motorum yılan gibi akıyor yollarda.

ne guzel bir his hey
ne tatli bir his hey
heyya mola heyya mola
heyya mola hey

ogzcngdk
10 Mayıs 2017, 00:48
valla dün yağ değiştirdim, normalde şıkır şıkır ses yapan vites geçileri bile yumuşacık, pambık gibi oldu. motorum yılan gibi akıyor yollarda.

ne guzel bir his hey
ne tatli bir his hey
heyya mola heyya mola
heyya mola hey

senin kafadan bana lazım :) (şaka değil)

hokahey
10 Mayıs 2017, 01:10
senin kafadan bana lazım :) (şaka değil)

su hayatin ciddiye alinacak bir tarafi yok. kurallarla, hurafelerle, duygulari bastirmakla yasamimizi zindana ceviriyoruz.

bizim burda bi deli var, bisikletine gunes enerjisi ile calisan ses sistemi taktirmis, sabah aksam son ses turku yayini yapiyo. gam, keder yok. adamin tek derdi bisikletiyle gezerken cevreye muzik yayini yapmak. hayat bu iste ya.

bence deliler normal, normal insanlar deli mk.

uzay gemisi
10 Mayıs 2017, 01:12
şehir içi için kullandığım 2008 model YBR 125' ime denemek amacıyla mineral 20w50 Shell yağ koydum, hissedilir derecede hantallaştı. yağın yapısı bal yoğunluğundaydi ilk defa bukadar kalın yağ gordum. değiştirmeyeyim okadar para verdik diye 1000-1500km sonra değiştirmeye karar verdim. eminim değiştirince ustumden ciddi bir yük kalkacak, ferahlama gelecek:)

ogzcngdk
10 Mayıs 2017, 01:17
su hayatin ciddiye alinacak bir tarafi yok. kurallarla, hurafelerle, duygulari bastirmakla yasamimizi zindana ceviriyoruz.

bizim burda bi deli var, bisikletine gunes enerjisi ile calisan ses sistemi taktirmis, sabah aksam son ses turku yayini yapiyo. gam, keder yok. adamin tek derdi bisikletiyle gezerken cevreye muzik yayini yapmak. hayat bu iste ya.

bence deliler normal, normal insanlar deli mk.

katılıyorum, gamsızlık on numara bir şey :mrgreen: