PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sizce üretim amacını en iyi karşılayan motosiklet hangisi?

sarpgray
08 Mayıs 2017, 14:24
Merhaba arkadaşlar, konu başlığında da dediğim gibi, sizce üretim amacını en iyi karşılayan ve beklentilere en iyi cevap veren motosiklet hangisi?
Bu konuyu düşününce aklıma ilk gelen motor, enduro/offroad sınıfında, Yamaha xtz 660z tenere. Bu motosikleti düşününce sanki kendi sınıfının tüm özelliklerini karşılayan en iyi motosiklet olarak görüyorum.
Sizinde kafanızda benim gibi farklı sınıflarda lider oldugunu düşündüğünüz motosikletler varsa paylaşır saniz sevinirim.

korkmazunal
08 Mayıs 2017, 14:25
Cbf 150 ybr 125. Kendi sınıfının hakkını veriyor. Az yakması falan değil dediğüm. A noktasından B noktasıne en iyi ulaşım aracı.

yaşlıveacemi
08 Mayıs 2017, 14:34
Alıp ta memnun olduğun her motosiklet üretim amacını karşılayan motosiklet demektir. Örneğin bende falcon flash 100 cc var memnunum benim için üretim amacını karşılıyor.

diablof
08 Mayıs 2017, 14:54
ünal dostuma katılıyorum. dün bende yolda giderken aklıma geldi. cbf yada ybr motorsa motor, sağlamlıksa sağlamlık, ekonomiyse ekonomi (ha 100 km üstü hız zor) ama iş görme derseniz kesinlikle bunlar.

yağını eksik etme, benzinin olsun başka hiç bir şey neredeyse bozamıyor aleti.

hasangazili
08 Mayıs 2017, 14:55
Üretim amacını karşılamayanlara örnek vermek daha mantıklı olur çünkü hepsinin görevi zaten budur. Neredeyse hepsi bu görevi yerine getirir.

drtayfun
08 Mayıs 2017, 15:38
Üretim amacı kar etmektir. O zaman CBF150 , YBR125.

Nikkfurie
08 Mayıs 2017, 15:43
Cbf 150 ybr 125. Kendi sınıfının hakkını veriyor. Az yakması falan değil dediğüm. A noktasından B noktasıne en iyi ulaşım aracı.

A ile B nin arasındaki mesafe ve yolun durumu (asfalt,toprak vs ) belirler o dediğinizi :)

neobirzenci
08 Mayıs 2017, 15:57
İnazuma olabilir aslında

korkmazunal
08 Mayıs 2017, 16:02
A ile B nin arasındaki mesafe ve yolun durumu (asfalt,toprak vs ) belirler o dediğinizi :)

Hakkari'den çıkıp Tekirdağ'a gidin demiyoruz zaten. Onun için üretilen makineler farklı. Benim dediğim standartlar çerçevesinde ki Hakkari'den çıkıp Tekirdağ'a da gidilir. Asfaltta olabilir toprakta olabilir. Çamur olmadığı sürece sorun yok

Sj's
08 Mayıs 2017, 16:05
Cevap sorunun içinde:

Üretim amacını en iyi karşılayan şey = Motosiklet

TATLIHIZ
08 Mayıs 2017, 16:24
Commuter sınıfında Ybr yi tek gecerim,A noktasından B noktasına götürmesi,yaptıgın hataları motorun absorbe etmesi uzar gider,Kücük motor zaten,Bundan Sonra Mt 7 İle son bulurum heralde

DKN
08 Mayıs 2017, 17:02
Commuter sınıfında Ybr yi tek gecerim,A noktasından B noktasına götürmesi,yaptıgın hataları motorun absorbe etmesi uzar gider,Kücük motor zaten,Bundan Sonra Mt 7 İle son bulurum heralde

mt7 den sonrası yine yebere demedi deme. daha geçen yine demiştim, motor macerası yebereyle başlar yebereyle biter diye

Nikkfurie
08 Mayıs 2017, 18:45
Hakkari'den çıkıp Tekirdağ'a gidin demiyoruz zaten. Onun için üretilen makineler farklı. Benim dediğim standartlar çerçevesinde ki Hakkari'den çıkıp Tekirdağ'a da gidilir. Asfaltta olabilir toprakta olabilir. Çamur olmadığı sürece sorun yok

neyin standardı yada nasıl bi çerçeveyse tamam senin dediğin gibi olsun :rendeer:

Arranger
08 Mayıs 2017, 18:48
https://www.youtube.com/watch?v=JWIZfYQhgMc

hasmet
08 Mayıs 2017, 18:49
Uzun yol icin Goldwing

Tartismasiz. Direk blok uzerine bozuk parayi dik koyup motoru calistirdiginizda devrilmeyen titresimsizlikte motora sahip, laZboy koltuk rahatliginda olmasina ragmen sasirtici bir sekilde motosiklet karakterini korumus olan uber arac.

Naked olarak Superduke

Piyasadaki muadillerinin aksine spor motosikletten devsirme olmayan, sifirdan kendine ait sasesi ve motoru olan, hatta motoru SS turune de cok uygun gelmeyecek karakterde olan, sehir icinde patir patir cruiser edasiyla gezip, icabinda bircok SS'in canini yakma kapasitesine sahip, Honda Jazz pratikligi ve Honda NSX kapasitesini ayni pakette sunabilme aykiriliginin ustesinden gelebilmis, sapina kadar naked alet.

Gosteris olarak Valkyrie Rune

Hareket eden heykel, motorlu sanat eseri...

leone_510
08 Mayıs 2017, 19:24
Benim için ybr-cbf ve xt660 tenere

hachiko
08 Mayıs 2017, 19:26
Burgman 400..

sarpgray
08 Mayıs 2017, 19:44
Naked/roadster kategorisinde Mv Agusta Daragster 800 çok hoşuma gidiyor. Bana göre çok özel bir makine. Türkiye'de bir tane satılık var.

korkmazunal
08 Mayıs 2017, 20:13
neyin standardı yada nasıl bi çerçeveyse tamam senin dediğin gibi olsun :rendeer:

Öpüyorum gözlerinden kardeşim. :rendeer:

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:12 ----------

mt7 den sonrası yine yebere demedi deme. daha geçen yine demiştim, motor macerası yebereyle başlar yebereyle biter diye

Bilmedğimden soruyorum neden?

Felis Leo
08 Mayıs 2017, 20:21
Gerçek motorcunun her şarta göre ayrı motoru olur, tıpkı 4 mevsim mont olmadığı gibi, şehrini scooter, yarışmak için yarış motoru, dağ bayır için gerçek enduro, hava için chopper, uzun yol için cruzer veya bol çantalı geniş koltuklu yol motoru

anılbel
08 Mayıs 2017, 20:49
Vn 2000 kawasaki / mt01 yamaha falandir.

levend84
08 Mayıs 2017, 20:57
cebindeki butcene gore motor vardir ve kral sensindir :)

HAZZILHAR
08 Mayıs 2017, 21:00
Cub dediğin alet tam amacına uygundur aslında. Pratik kullanım, şehir içi ulaşım. Tarifi adında saklı; Cub - Cheap Urban Bike.

matrax33
08 Mayıs 2017, 21:19
https://www.youtube.com/watch?v=JWIZfYQhgMc

bu motorun litresi videoda ki offroad için xxxxxx larç

Nikkfurie
08 Mayıs 2017, 23:40
bu motorun litresi videoda ki offroad için xxxxxx larç

200 kilo motorla tek başına araziye girmeye maçası yer mi acaba :)

hızlandırılmış kısacık sahneler, tek bir hamlelik atlayışlar,

görsel şov maksatlı bir sürüş olmuş..

mephamd
09 Mayıs 2017, 00:09
Tenere kullandınız mi?
Tenerenin amacını karşılaması için 180kg olması lazım. O ağırlık merkezi ve o ağırlıkla o iş olmaz.

motorcu48
09 Mayıs 2017, 00:14
amacını en iyi karşılayın kişinin ilgi alaka ve bilgisi doğrultusunda tercih ettiği motordur

bilirkişi
09 Mayıs 2017, 00:18
250 cc nakedlar hem hızlanması trafikte yeterli,manevrası iyi.uzun cam yan çantalarla uzun yola da gelir
işletim maliyeti uygun

F54
09 Mayıs 2017, 00:25
Bence üretim amacına tam anlamıyla hizmet eder her motor
Misal siz araziye scooter le girerseniz motosikletin ne suçu var degil mi
Veya reyingle kamp a giderseniz
Her yola az gidem bi motor günümüzde talep görür
Nereye gidecekseniz gidin motosiklete suç atmayın
Onu amaci dışında kullanan bizleriz

EXtremeRider
09 Mayıs 2017, 00:52
Kawasaki H2R, Ducati Desmodesici RR

MrMud
09 Mayıs 2017, 03:46
Husqvarna te250 ; Üretim amacı enduro
Amacı karşılamak ; Fazlasıyla mişın kompliyt

Hocam sormak istediginiz amaç satıcının mı yoksa kullanıcının mı onu pek anlamadım.

Ama dediğim gibi Husqvarna Te250 üretmişler enduro için, dağ bayır Allah ne verdiyse gitmek için.
Kullanicisiyim ve fazlasıyla amacını karşıladığını söyleyebilirim :)

Benim alma amacimda buydu :)

Dr. Fatih
09 Mayıs 2017, 04:03
YBR gibi motorların kış günleri çalıştırması az daha pratik olsa benim vazgeçemeyeceğim bir alet olurdu. En sinir olduğum nokta jigle migle uğraşmaktı. Yakıtından konforuna kadar ben YBR hastasıydım.

MrMud
09 Mayıs 2017, 04:23
200 kilo motorla tek başına araziye girmeye maçası yer mi acaba :)

hızlandırılmış kısacık sahneler, tek bir hamlelik atlayışlar,

görsel şov maksatlı bir sürüş olmuş..

Hocam sanirim videodaki adamı tanımıyorsunuz yaptığınız yorumdan anlaşıldığı kadarıyla :)

Chris Birch denilen malum videodaki adam, GS1200 ile mıcırlı yolda teker yaparak viraj alabilecek yeteneğe sahip "Profesyonel Sürücü" kelimesini şahsen benim gözümde hak eden dünyadaki 5 kişiden biri :)

Eğer daha önce izlemediyseniz izlemenizi tavsiye ederim, bu başlıktaki konu Chris Birch , Graham jarvis gibi Profesyoneller için geçerli sayılmaz pek.
Çünkü bu adamlar yan yatsa 3 kişinin yerden zor kaldıracağı ağırlıktaki makinalar ile, anlatsam "Kardeş abartma" diyebileceğiniz işler yapıyor :)

whitedeamon
09 Mayıs 2017, 05:38
Bmw S1000rr

bektanist
09 Mayıs 2017, 06:08
A9 ve *V8 üretim amacını en iyi karşılayan motorları piyasaya sunarlar gerisi ancak onları yakalamaya çalışır.

serif abi
09 Mayıs 2017, 07:45
Mondial drift

DKN
09 Mayıs 2017, 08:07
YBR gibi motorların kış günleri çalıştırması az daha pratik olsa benim vazgeçemeyeceğim bir alet olurdu. En sinir olduğum nokta jigle migle uğraşmaktı. Yakıtından konforuna kadar ben YBR hastasıydım.

yerini alacak ys125 enjeksiyonlu

Nikkfurie
09 Mayıs 2017, 09:40
Hocam sanirim videodaki adamı tanımıyorsunuz yaptığınız yorumdan anlaşıldığı kadarıyla :)

Chris Birch denilen malum videodaki adam, GS1200 ile mıcırlı yolda teker yaparak viraj alabilecek yeteneğe sahip "Profesyonel Sürücü" kelimesini şahsen benim gözümde hak eden dünyadaki 5 kişiden biri :)

Eğer daha önce izlemediyseniz izlemenizi tavsiye ederim, bu başlıktaki konu Chris Birch , Graham jarvis gibi Profesyoneller için geçerli sayılmaz pek.
Çünkü bu adamlar yan yatsa 3 kişinin yerden zor kaldıracağı ağırlıktaki makinalar ile, anlatsam "Kardeş abartma" diyebileceğiniz işler yapıyor :)

valla ben rahmetli Kemal'i iyi tanırım, TR de kameralara yansımadığı için ne kadar zor yarışları hangi şartlarda bitirdi bilinmez maalesef..

bu adam Yeni Zellanda nin Kenan'ı sayılabilir, baktım yaptığı işler hep şov, bir tanede yerel şampiyonluğu varmış ama etaplarda çekilmiş videoya rastlayamadim..

MrMud
09 Mayıs 2017, 14:50
valla ben rahmetli Kemal'i iyi tanırım, TR de kameralara yansımadığı için ne kadar zor yarışları hangi şartlarda bitirdi bilinmez maalesef..

Buyrun bu da Graham Jarvis hakkında yazdığım genel bilgilerdir :)

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/174095-enduro-krali-graham-jarvis.html

bu adam Yeni Zellanda nin Kenan'ı sayılabilir, baktım yaptığı işler hep şov, bir tanede yerel şampiyonluğu varmış ama etaplarda çekilmiş videoya rastlayamadim..

Hocam zaten Chris Birch'ün şampiyonlukları felan var demedim dikkat ederseniz :) iyi bir sürücü olmak icin illa kağıt üstünde bir başarı olması gerekmiyor şahsen bana gore, ben gördüğüme bakarım :)

Ha ama diğer bahsettiğim Graham Jarvis amcama bakabilirsiniz, hayatı 9 yaşından itibaren kupalar ve şampiyonluklar içinde yüzerek geçmiş, Hard Enduro'da gelmiş geçmiş en iyi yarışı olarak kabul görmüş, yaşı 40'ları aşmasına rağmen böyle efor sarfedilen bir klasmanda 20'lik rakiplerini yanına bile yaklastirmamistir ve lakabı Enduro Kralı'dır :)
Linkte Graham Jarvis'ten genel bahsettiğim konu mevcut, okumanıza sevinirim :)

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/174095-enduro-krali-graham-jarvis.html

namk
09 Mayıs 2017, 16:12
NX4 Falcon Honda

stevejones
09 Mayıs 2017, 17:55
Honda goldwing

sdt
09 Mayıs 2017, 18:12
Parayı cebinden çıkartıp bayiye verdiren her motosiklet üretim amacını tamamlamıştır.
Ama kullanım tipine göre amacına hizmet eden diye sorsanız işler çok değişir.

sarpgray
09 Mayıs 2017, 18:55
Parayı cebinden çıkartıp bayiye verdiren her motosiklet üretim amacını tamamlamıştır.
Ama kullanım tipine göre amacına hizmet eden diye sorsanız işler çok değişir.

Tabiki kastettiğim ikinci seçenek, mesela bir Arkadaş Honda goldwing i örnek göstermiş benim se kastettiğim bu. Cruiser sınıfı için üretilmiş ve üretim amacını mükemmel yerine getiren bir makine.

matrax33
09 Mayıs 2017, 18:57

adamın kullanımına laf etmedik. o motorla o iş yapılmaz. Yani o amacı karşılamaz. benim motorum 110 kilo, 20 seneyi aşkın motor kullanıyorum hala yatarım.arazide yatmayacaksan zaten arazi yapmaya lüzüm yok asvaltta sür.

gogozh
09 Mayıs 2017, 20:02
Aklıma direk goldwing geldi biraz düşündüm bu sefer de electra glide reyis geldi

nayken81
09 Mayıs 2017, 20:47
Cub = modenas GT135, Naked = Suzuki inazuma, Maxiscooter = Suzuki burgman400 Scooter = Honda Pcx commuter = yamaha ybr125 Touring = bmw R 1200rt Chopper = harley davidson Road king classic Enduro = Honda XRV 750 Africa Twin

burak burk
09 Mayıs 2017, 20:55
ducati multistrada 1200s bence.konfor var hız ve apaçi modu var uzun yolu seyahat var çanta vs aksesuar var tork var var oğlu var.tek sıkıntı tipi olur heralde ben çok beğeniyorum rezalet diyende olur tabi.tabi sorduğun sorunun tek yanıtı scooter cinsi motorlar olur bence.bir maxiscooter ilede tüm memleketi dünyayı gezebilir veya bakkala ekmek almayada gidebilirsin.bakımı vs de ucuz kolay.