PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : R25 Vites Geçisi Sorunsalı

fatih1915011
08 Mayıs 2017, 14:17
Merhaba herkese iyigünler forumu üzün süredir takip ediyordum ama üyeliği açmak bugüneymiş. Ben hemen danışmak istediğim konuya geçeyim. Motorum r25 i alalı 3 ay civarı oldu ve alırken adam yağını yeni değiştirdim dedi ve bende değiştirmeye gerek duymadım. Yaklasık alalı 1300 km oldu ve vites geçişleri hart hurt olmaya basladı ve bazende iki vites arasında takılıyo geçmiyor. Yani mesela 4ten 3 attığımda gecmiyor arada kalıyor. Sizce motor yağı ile ilgisi var mıdır? Çok teşekkür ederim şimdiden

uzay gemisi
08 Mayıs 2017, 14:32
debriyaj yeterince ayırmadığı için de yapma ihtimali var. bir debriyaj ayarına baktirabilirseniz iyi olur.
bu arada evet yağdan dolayı da yapabilir.
benim eski motorumda vites geçişleri sertleştiğinde veya boşa atmakta zorlandığımda debriyaj ayarı yapıyordum sıkıntı cozuluyordu. Tabi benim motorum çok eski bir cbf 150 idi. 2015 modelden yukarı hiç motosiklet sahibi olmadığım için yeni nesil motosikletlerde debriyaj ayar yeri ne durumda tam hakim değilim.

ogzcngdk
08 Mayıs 2017, 15:30
önce bir yağını değiştirin, yağın bozulmasından dolayı yapabilir. eğer düzelmezse uzay gemisinin dediği gibi debriyajın tam ayırdığından emin olun.

motoru nasıl kullanıyorsunuz? sık sık kısa mesafeler kullanılıyorsa yağ çebuk bozulabilir.