PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Endurocular Toplanın Çamurda Düştüm :)

TURAN.RTR
08 Mayıs 2017, 11:59
Selam Türkiye'min ençok dağ bayır tırmanan endurocu kardeşleri.
Dün öylesine turlarken ne zamandan beri merak ettiğim tali yolla istemsizce daldım yağmur yeni dinmişti her yer çamur içinde. 2 Dakikada 2 kere düştük sinyal kırdık, Bu arada düşüş her ne kadar hafif olsa bile elcik korumaların önemini bir kez daha anladım onlar olmasaydı debriyaj-fren maneti kırılabilir parmaklarıma zarar bile verebilirdi.
Lastikler aneke 3 ve bitik durumda :) Motosikleti genelde %50 asfalt yol artçılı virajda seviyorum, %50 arazi toprak taşlık nadiren çamurda kullanıyorum. Yok mu her amaca uyabilen orta halli bir lastik. Yoksa her yol şartlarına göre sök-tak mı yapacağız? Videomu izleyin ve kardeşinize lastik önerin.
İyi seyirler...

https://www.youtube.com/watch?v=gC4WpFqPsMQ

shruikan
08 Mayıs 2017, 12:26
mt60 rs corsa geldi aklıma

cenkito
08 Mayıs 2017, 12:41
Bitik lastik ve nispeten ağır gs ikilisi ile çamur bir arada olmaz
Ilki değil ama ikinci düşme de sola bakmanız etkili olmuş
Enduronun tadı tuzu bunlar
Geçmiş olsun

habara
08 Mayıs 2017, 13:37
Merhaba, lastik konusunda Mitas E-07 ve Heidenau K60 (Scout) tam aradığınız özelliklerde diye biliniyor. Heidenau'yu bir tık yukarıda diye de söylüyorlar. Bir bakın isterseniz.

gorefest
08 Mayıs 2017, 14:23
Hocam sen düşmek için bahane yaratmışın kendine bence, hatta düşesin gelmiş yani lastikler yapabilceğini yapmış :)

Keyfiniz daim olsun :)

shooter1
08 Mayıs 2017, 14:45
düşmek için araziye girmişsin gibi geldi bana :)

MrMud
08 Mayıs 2017, 15:34
Hocam düşmek iyidir sürücüyü kendine getirir :)
Mitas'lara bakın, 50/50 lastiklerde mitas gayet iyi.

Bu arada yumsak ıslak çamurda lastik izlerinden gitmeyin, ilk düşünüz sadece lastik izlerine girmenizden dolayı oluyor, ön teker özellikle ağır makinalarda hemen carpraz gitmeye başlar. Special makinelerde bu olay hafiflikten dolayı pek umrunuzda olmaz ön teke genelde yerden kesik gideceği için, ama GS ve muadili gergedanlarda düşmek Allahın emri :)

Bol çamurlar :mrgreen:

fatih.met
08 Mayıs 2017, 16:59
canı düşmek istemiş birde bize izlettiriyor baaaaakk nasıl düştüm ama :mrgreen:

o motor yol endurosu değil mi? ağır aletler bunlar, araziye fazla uygun değiller.

TURAN.RTR
08 Mayıs 2017, 18:00
Hocam düşmek iyidir sürücüyü kendine getirir :)
Mitas'lara bakın, 50/50 lastiklerde mitas gayet iyi.

Bu arada yumsak ıslak çamurda lastik izlerinden gitmeyin, ilk düşünüz sadece lastik izlerine girmenizden dolayı oluyor, ön teker özellikle ağır makinalarda hemen carpraz gitmeye başlar. Special makinelerde bu olay hafiflikten dolayı pek umrunuzda olmaz ön teke genelde yerden kesik gideceği için, ama GS ve muadili gergedanlarda düşmek Allahın emri :)

Bol çamurlar :mrgreen:

Senin yorumunu merakla bekliyordum MrMud kardeş önerini değerlendireceğim :)
Arkadaşlar malum ülke ekonomi şartlarında her amaca uygun farklı motosiklet almak mümkün olmuyor olanla idare ediyosun işte. Bundan önce 10.000 km 4 silindir fazer kullandım oda asfalttan çıkmıyordu.Karadeniz turu yaptım okadar güzel yaylalar doğa harikası yerleri pas geçmek zorunda kaldım enduro candır, iyibir lastik benim iş tamamdır. :)

gogozh
08 Mayıs 2017, 22:48
https://i.hizliresim.com/1LAA4N.jpg (https://hizliresim.com/1LAA4N)

aklıma direk bu karikatür geldi :)

F54
09 Mayıs 2017, 00:20
Altinizda special cross dahi olsa böyle yumuşak çamurda gidemez
Gider ama düşe kalka anca
Yani illa bana lastik söyleyin diyorsa
Anlas capra X kullananlar memnun

MeliksahMELO
09 Mayıs 2017, 00:53
Ben de aynen böyle hem asfalt hem arazi lastiği arıyordum ama artı olarak bir de kar lastiği olarak kullanılsın istiyorum. Yani kılcal çizgileri olacak M+S bir lastik olacak.
Var mı acaba böyle bir lastik?

Öne Anlas Winter Grip 2
Arkaya Anlas Capra X düşünüyorum?

MrMud
09 Mayıs 2017, 03:37
Senin yorumunu merakla bekliyordum MrMud kardeş önerini değerlendireceğim :) Arkadaşlar malum ülke ekonomi şartlarında her amaca uygun farklı motosiklet almak mümkün olmuyor olanla idare ediyosun işte. Bundan önce 10.000 km 4 silindir fazer kullandım oda asfalttan çıkmıyordu.Karadeniz turu yaptım okadar güzel yaylalar doğa harikası yerleri pas geçmek zorunda kaldım enduro candır, iyibir lastik benim iş tamamdır. :)

Estafurullah hocam :)

mostro
09 Mayıs 2017, 08:09
Video hizlandirilmis. Ona ragmen yavas gidiyorsunuz :) Yavas gitmek zordur. Biraz daha hizli gitseydiniz buyuk ihtimalle dusmezdiniz. Lastik izinden gitmemelisiniz. En baba lastik bile olsa camurda kaymanizi onlemez.