PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : APP plakayı Mühürlü plaka ile değiştirmek.

hacker_Ed18
07 Mayıs 2017, 22:10
Merhaba arkadaşlar ben 2. el bir motosiklet aldım ve üzerinde APP plaka var. Aldığım arkadaş mühürlü plakayı kaybetmiş. Ben bu motora nasıl mühürlü plaka çıkartabilirim? :cyclopsan

shruikan
07 Mayıs 2017, 22:17
n11'de var mühürlü basıp adresine yollayanlar. kaybettim dersen trafiğe falan, yeniden plaka-ruhsat çıkarman gerekiyormuş

mostro
08 Mayıs 2017, 09:41
Bence yeni ruhsat cikar. Maks 2 gunde elinde oluyor. Biri o kaybolmus plakayla bi olaya karissa daha cok ugrasirsin. Ben plakami dusurdum gecen hafta. Hemen emniyete gidip degistirdim nolur nolmaz. Icim rahat simdi.

shruikan
08 Mayıs 2017, 09:56
Bence yeni ruhsat cikar. Maks 2 gunde elinde oluyor. Biri o kaybolmus plakayla bi olaya karissa daha cok ugrasirsin. Ben plakami dusurdum gecen hafta. Hemen emniyete gidip degistirdim nolur nolmaz. Icim rahat simdi.

maliyeti nedir aga?

schnitzel_34
08 Mayıs 2017, 10:14
maliyeti nedir aga?
kendiniz yaptırırsanız 205 lira + plaka basım ücreti ödersin...takipçiye verirsen fiyat değişir..412 lira ceza yemekten iyidir...

shruikan
08 Mayıs 2017, 10:36
kendiniz yaptırırsanız 205 lira + plaka basım ücreti ödersin...takipçiye verirsen fiyat değişir..412 lira ceza yemekten iyidir...

peki bi şey daha sorayım: yeni plaka güncel ikamet adresine göre mi çıkıyor? ben motor aldım, İstanbul plaka, ikameti değiştiremedim, trafiğe kaybettim deyip yenilemeyi düşünüyordum?

eaglee06
08 Mayıs 2017, 10:44
Bence arkadaşın dediği n11.comdan mühürlü plaka söylemek en mantıklısı

artemis99
08 Mayıs 2017, 10:58
peki bi şey daha sorayım: yeni plaka güncel ikamet adresine göre mi çıkıyor? ben motor aldım, İstanbul plaka, ikameti değiştiremedim, trafiğe kaybettim deyip yenilemeyi düşünüyordum?

İkamet İstanbul dışı ise daha iyi sigorta düşük çıkar, ama oraya gitmen lazım gibi. Noterde plaka değişikliği istiyor musun diye sorarlar normalde. İkamet ettiğin ilden çıkartabilirsin. Ama satıştan sonra değiştirmek istersen sanırım ikametin olduğu ile gitmen lazım.

Tundzhay
08 Mayıs 2017, 10:58
Ben bunu anlamiyorum. Tamam biri plakayi buldu olaya karisti, hirsizlik kapkac gibi. Ok gelip seni bulacaklar dert.

Peki bu serefsizler sendeki motorun aynisini kullaniyorsa, atiyorum ybr. Sokaktan gecerken senin plakani gorup netten MUHURLUSUNU yaptirsa. Kendi motoruna taksa olaya karissa yine basin agirmiyacak mi ? Ne farki kaliyor ki?

Romedon
08 Mayıs 2017, 11:10
Ben bunu anlamiyorum. Tamam biri plakayi buldu olaya karisti, hirsizlik kapkac gibi. Ok gelip seni bulacaklar dert.

Peki bu serefsizler sendeki motorun aynisini kullaniyorsa, atiyorum ybr. Sokaktan gecerken senin plakani gorup netten MUHURLUSUNU yaptirsa. Kendi motoruna taksa olaya karissa yine basin agirmiyacak mi ? Ne farki kaliyor ki?

kardeşim bunun için plakanın düşmesine gerek yok.Zaten plakan açık geziyorsun. Biri plaka numaranı görüp app plaka bastırıp takabilir.

artemis99
08 Mayıs 2017, 11:11

Gerçekten bu dediğiniz mümkün görünüyor. Hadi suç işlemeyi geç, en basitinden köprüden kaçak geçti, cezası sana gelecek. Fotoğrafa bakacaklar aynı motor aynı model aynı renk, izah edemezsin ki üzerindeki ben değilim desen de. bu durumda ne oluyor acaba. Adam çevirmeye yakalanmadığı sürece sahte plaka kullanabiliyor. Mühürlü plaka basıp internetten satış yapanlara da pek güvenmiyorum bundan dolayı sanki orada da bir üçkağıt oluyor. Bir kere motosiklet plakası standart boyutu var küçük boyutta mühürlü plaka nasıl bastırıp satabiliyorlar.? Bunlar muayeneden nasıl geçiyor.

MrJ
08 Mayıs 2017, 11:48
N11'deki mühürlü plakalar'daki mühür anlaşılmıyor ama taklit boya halogramlar yakından bakılınca direk belli oluyor, polis çevirmede gösterdi, sahil yolundakiler işi biliyor 412tl yi direk yazıyor.

yaşlıveacemi
08 Mayıs 2017, 12:14
Motoru almadan arkadaştan app plakayı değiştirmesini isteyecektin. Bu şık artık geçersiz motoru almışsın o kendini kurtarmış.Terör olaylarından sebep plakan çalındı veya kaybolduysa eski plakayı vermiyorlar yeni plaka (yani yeni sayı ve harf grubu) veriyorlar. Olan olmuş bir an önce git normal plakanı al öyle internetten bilmem nereden plaka olmaz. Her hangi bir olumsuzluk durumunda çok başın ağrır. Naçizane tavsiyem paranla öyle sorunlu işlere bir daha bulaşma. Satan üç kuruş parasını kurtarmak için maalesef her şeyi söylüyor.

okanbagiscan
08 Mayıs 2017, 13:17
Benim kuzenimin skoda yeti marka aracı vardı.Eve trafik cezası gelmiş fakat çok önemsememiş.Eşi kaptan heralde o yedi cezayı diye düşünmüş.Sonra anlıyorlarki ikiside o gün orda değiller.İtiraz filan çekilmiş resmi çıkartıyorlar yabancı biri.Meğer çalıntı aynı model bir aracı sahte belge plaka ile klonlamışlar.Hani taksiler yapar ya clonlayıp biri anadoluda biri avrupa tarafında çalışır.Onun giibi.

schnitzel_34
08 Mayıs 2017, 15:38
şuanki plakanız iptal olacağından 34 vs. fark etmez. ikametgah adresiniz nerdeyse oradan ruhsat verilir..

shruikan
08 Mayıs 2017, 17:22
şuanki plakanız iptal olacağından 34 vs. fark etmez. ikametgah adresiniz nerdeyse oradan ruhsat verilir..

teşekkürler, bu iyi oldu.

burak burk
08 Mayıs 2017, 17:34
Bende merak ediyorum n11 gg daki ufak mühürlü plakaları.bunlar sahte mühürlü plakalardır değilmi? Şu an normal ğlaka bar çok çirkin duruyor aklımdan geçiriyorum bu işi ama sakata gelmeyelim

Romedon
08 Mayıs 2017, 17:41
ben mühürlü app kullanıyorum çok kere çevirmeye yakalandım hiç sorun yaşamadım

Tundzhay
08 Mayıs 2017, 19:00
kardeşim bunun için plakanın düşmesine gerek yok.Zaten plakan açık geziyorsun. Biri plaka numaranı görüp app plaka bastırıp takabilir.

iyi de bende aynısını dedim zaten. hangi mesaja alıntı yaptığıma bakmadın herha

loxorist
08 Mayıs 2017, 19:12
Benim plaka orjinal emniyetten alinma app plaka. Acaba cevirmede ceza yazilirmi? Sonucta ebati tutmuyor ama emniyetin verdigi plaka

burak burk
08 Mayıs 2017, 19:19
Sorumun cevabını bilen yok.ürün sahte damgalı ufak ebatlı plakamı ?? Yoksa normal şöförler odasının onaylı plakasımı? Çünkü tek şehir antalyadaydı ufak plaka baskısına izin verilen il.mobese okuyamadığından ufak baskıyı kaldırmışlar.takipçinin bana söylediği durum bu.ama kendim gidicem şöförler odasına kaybettim istiyorum dicem bakalım ne olucak.

cenkito
08 Mayıs 2017, 19:26
Antalyada da vardı
Muğla dada vardı belki başka illerdede
Orjinal mühürlü app plaka
Suan yok
Ama ayrım neye göre bilmek bakmak lazım

loxorist
08 Mayıs 2017, 19:34
Ewet benim plaka antalya. Belki de ondandir. Ayrim neye gore bende bilmiyorum.

Fr.Sante
08 Mayıs 2017, 19:35
Sorumun cevabını bilen yok.ürün sahte damgalı ufak ebatlı plakamı ?? Yoksa normal şöförler odasının onaylı plakasımı? Çünkü tek şehir antalyadaydı ufak plaka baskısına izin verilen il.mobese okuyamadığından ufak baskıyı kaldırmışlar.takipçinin bana söylediği durum bu.ama kendim gidicem şöförler odasına kaybettim istiyorum dicem bakalım ne olucak.

Plaka basım talep belgesi olmadan plaka basmazlar.

Tundzhay
08 Mayıs 2017, 20:20
Benim plaka orjinal emniyetten alinma app plaka. Acaba cevirmede ceza yazilirmi? Sonucta ebati tutmuyor ama emniyetin verdigi plaka

emniyet app plaka mı verdi? bunda eksik bişey var? amniyet standart plaka neyse onu verir.

HAZZILHAR
08 Mayıs 2017, 20:27
emniyet app plaka mı verdi? bunda eksik bişey var? amniyet standart plaka neyse onu verir.

Emniyet vermiyor, TŞOF'ye 17 TL yerine 50 TL veriyorsunuz; mühürlü, hologramlı 12x18 plaka alabiliyorsunuz. Ben de o şekilde almıştım.

Tundzhay
08 Mayıs 2017, 20:31
Emniyet vermiyor, TŞOF'ye 17 TL yerine 50 TL veriyorsunuz; mühürlü, hologramlı 12x18 plaka alabiliyorsunuz. Ben de o şekilde almıştım.

biliyorum emniyet vermediğini. arakadaın mesajına istinaden yazmıştım.

ayrıca tşof de app plaka vermez. app plaka ile küçük plakayı karıştırmayın. ayrıca kanuna aykırı plaka da vermez tşof..

kayınpederim ORJİNAL plaka üzerine rakamların karakterini farklı yazdırdığı için. daha kalın ve yapışkan olduğu için 400 küsür tl cik ceza yedi.

burak burk
08 Mayıs 2017, 20:45
bu arada biri app ve ufak plaka farkını yazarsa iyi olur.app baskı kalitesi harfleri farklı plaka diye biliyorum.2sini karıştırmayın.ufak plaka diyelim biz ona.

HAZZILHAR
08 Mayıs 2017, 20:48
biliyorum emniyet vermediğini. arakadaın mesajına istinaden yazmıştım.

ayrıca tşof de app plaka vermez. app plaka ile küçük plakayı karıştırmayın. ayrıca kanuna aykırı plaka da vermez tşof..

kayınpederim ORJİNAL plaka üzerine rakamların karakterini farklı yazdırdığı için. daha kalın ve yapışkan olduğu için 400 küsür tl cik ceza yedi.

App demedim zaten hologramlı, soğuk mühürlü 12x18 plaka dedim. Standartta belirtilen yazı karakteri dışındaki plakalar da kanunen yasak.

shruikan
08 Mayıs 2017, 20:57

iyimiş bu; ben geçen yıl Kilis'teydim, ekstra para istemeden küçük plaka veriyorlardı, şimdi nasıl bilmem.

HAZZILHAR
08 Mayıs 2017, 21:02
iyimiş bu; ben geçen yıl Kilis'teydim, ekstra para istemeden küçük plaka veriyorlardı, şimdi nasıl bilmem.

İstanbulda ücreti yüksek. Çünkü genel prosedüre aykırı. Denetim de haliyle İstanbulda daha çok oluyor. Diğer illerdeki ücretini bilmiyorum.

burak burk
08 Mayıs 2017, 21:32
İstanbulda ücreti yüksek. Çünkü genel prosedüre aykırı. Denetim de haliyle İstanbulda daha çok oluyor. Diğer illerdeki ücretini bilmiyorum.

10 tl antalyada extra veriyorsun.ama bakalım peşine düşücem ne olucak

hacker_Ed18
10 Mayıs 2017, 19:24
Arkadaşlar n11 üzerinden satıcı ile görüştüm ve orjinal plakamı da aldım. Çok şükür bu sorunum da çözüldü. Plaka gerçekten orjinal çıktı kontrol ettim. Ürünü aldıktan sonra satıcı bana bu mesajı gönderdi.

Tekrar merhaba,

Sipariş sürecine girdiğimizde ttplaka@gmail.com adresimize ruhsat fotoğrafı+sigorta+muayene belgelerini taratarak göndermektesiniz. Bu evraklar incelenip ek-45 plaka basım belgesi düzenlenecektir. Bu süreçten sonra plakanız basılıp adresinize kargolanacaktır.

Plakanın ölçüleri 15x24 cm.'dir.
Hologramlı ve dalgalanmalıdır.
Cemiyet mühürlüdür.

Bu link üzerinden alabilirsiniz.

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/muhurlu-motor-motosiklet-app-plaka-kargo-bedava-277552639

TanImsIz
10 Mayıs 2017, 19:41
Bende bunu kullanıyorum ;

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/muhurlu-motor-motosiklet-app-plaka-kargo-bedava-277552639

Bunlar yasaldır arkadaşlar. Üzerinde Türkiye Şöförler Odası'nın damgası vardır.