PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha XMAX 400 iSTANBUL özel servis arıyorum...

crxemre
07 Mayıs 2017, 14:21
Arkadaşlar herkese merhaba,
Benim 2014 model Yamaha Xmax 400 üm var.0 aldım.Garantisi bitti.Şuanda 19.000 km de Özel servis arıyorum İstanbul Anadolu yakasında tercihim olur.20.000 km bakımı yaklaşıyor ve yetkili serviste fiyat sordum dudağım uçukladı.Motorumdan memnunum lastiklerini yeni değiştirdim Bana önerebileceğiniz iyi bir usta varmıdır.Yardımlarınızı bekliyorum.

Mamba09
07 Mayıs 2017, 14:32
Suzuki Delta Motor, İsmail usta. Fiyatlar genelde uygun oluyor ve işinde çok başarılı. Acun Ilıcalı falan da oraya gidiyor. :)

GB79
07 Mayıs 2017, 20:32
Lastikçi Zenn Motor'u öneririm, sahibi bayağı ilgili biri ama fiyatlarını bilmiyorum. Kendi ustam Yusuf Usta'yı da önerebilirim, her tür motordan anlar ve çok dürüst biridir. Hasanpaşa Honda'nın karşısındaki apartmanın arkasında hemen.

mete_han
07 Mayıs 2017, 21:20
sana kesinlikle GKN Gökhanı önericem..kendisi de MT üyesidir..niki GKN..kendisine gidip ziyaret edersen zaten samimiyetini ve efendiliğini anlarsın..kazık yemezsin..dürüst insan dürüst esnaf..

Kasap İsmail Sokak..Hasanpaşa..Kadıköy..533 024 56 00..MT den olduğunu söylesende söylemesende güzel muamele görürsün...

YERUÇAĞI
07 Mayıs 2017, 22:21
crxemre
kardeşim

ben 2 gün önce kendi xmax 400 motorumun 20 bin bakımını kendim yaptım

servis size nekadar fiyat verdi merak ettim
çünkü 20 bin bakımı ağır bakım diye geçer

bu bakımda varyatör kayışı---------------------420 tl
2 adet hava filtresi tanesi 85 tl den----------170 tl
1 adet varyatör filtresi-----------------------85 tl
varyatör bağaları tahmini..bendeki j costaydı--140 tl
2 lt yağ---------------------------------------80 tl
yağ filtresi-----------------------------------35 tl
buji-------------------------------------------30 tl
şanzıman yağı----------------------------------40 tl

bu parçalar değişiyor ve bende aynen hepsini kendim değiştim,ben yalnız hava filtrelerini servisten almadım dışardan aldım serviste 85 lira dışarda tanesini 40 tl den aldım
diğer malzemelerin fiyatı aynı zaten

servis size nekadar fiyat verdi söylermisiniz
ben işçiligini kendim yaptım malzemelere toplam 850 tl verdim

bunların haricinde birde motorun fren balatalarının durumuda önemli,eğer balatalar bitikse ,önde 2 arkada 1 takım olmak üzere 3 takım balatanın servisteki fiyatı 480 tl tutuyor,işçilik hariç

ben balataları daha önce dışardan alıp kendim değiştim 210 tl ye 3 takım balata aldım ebc marka...

fireblade e
08 Mayıs 2017, 10:18
Avrupa yakasına gelebilirsen B.Evlerde Motorvizyon var Fuat usta işçiliği de insanlığıda iyidir.

HAZZILHAR
08 Mayıs 2017, 10:38
Hasanpaşa'da Suzuki Delta Motor, İsmail ve Kamil Usta son 2 yıldır değiştirmediğim servis. Japon motorları hakkında bilgileri yüksek. Mambanın dediği gibi Acun Medya'nın motorlarına da orası bakıyor ve esnaf gibi esnaflar.

crxemre
08 Mayıs 2017, 11:35
Merhaba Yeruçağı
Maltepe Tuna yetkili servis bana 1.300,00 TL fiyat verdi.Bende bu ne dedim ya ve içinde fren balatası da yok.
Ben artık motorumu satmaya karar verdim.İsteyen olursa haberiniz olsun.
vermiş olduğun bilgi için çok teşekkür ederim.
EBC balata çok iyi ben daha önce ki motorlarımda hep o markayı kullandım.

YERUÇAĞI
08 Mayıs 2017, 13:22
Merhaba Yeruçağı
Maltepe Tuna yetkili servis bana 1.300,00 TL fiyat verdi.Bende bu ne dedim ya ve içinde fren balatası da yok.
Ben artık motorumu satmaya karar verdim.İsteyen olursa haberiniz olsun.
vermiş olduğun bilgi için çok teşekkür ederim.
EBC balata çok iyi ben daha önce ki motorlarımda hep o markayı kullandım.

tşk..tahmin ettiğim gibi,,500 tl işçilik koymuşlar,,ben motorumun bakımını yarım günde hallettim,yarım günde 500 tl iyi para valla:queen:

yalnız sizinki pireye kızıp yorgan yakmak gibi oluyor

diğer motorlardada farklı bişey yok,20 bin tüm motorlar için ağır bakımdır,sizde kayış ve varyatör bağaları değişimi var ,vitesli motorlardada zincir+ön ve arka dişli değişiyor
yani farkeden bişey yok diğer
diğer değişen şeyler hemen hemen aynı zaten
artı viteslide her 500 km de bir zincir temizleme yağlama masrafı ve derdide var,,scooterde böyle bişey yok ,,bu herşeye değer

isterseniz 400cc vitesli bir motorun 20 bin bakım fiyatını servise sorun bakın

en güzeli elinizden geliyorsa kendiniz yapmanız,yada pazarlık edip 1000 tl ye yaptırabilmeniz,,

ben 850 tl parçalara para verdim ama yağlar ve yağ filtresinin en iyisini aldım,,yoksa çok daha ucuza mal edebilirdim

yani 20 bin bakımı için 1000-1050 tl hakkıdır,,800-850 arası parçalar tutuyor,geriside işçilik

ben kendi motorumu yaparken başlangıçtan sonuna kadar ara ara foto video çektim,,eğer kendiniz yapabilirseniz size gönderebilirim

freewill
08 Mayıs 2017, 17:27
1300 tl neyin bakımıymış yahu

YERUÇAĞI
08 Mayıs 2017, 18:45
1300 tl neyin bakımıymış yahu
yukarda 20 binde değişen parçaları yazdım bakabilirsin

kayış sadece 420 tl
hava filtreleri orijinal tane 85tl den 3 ad 255 tl
yağ en az 80 tl
yağ filtresi 35 tl
buji 30 tl
şanzıman yağı en az 30 tl
varyatör ağırlık en az 100 tl
bunlara ek,temizlik sprey solvent vs sarf malz. 50 tl
toplam 1000 tl masraf çıkar serviste

eeeee 300 tl de işçilik yazarlar haliyle,,,hesap ortada

ama ben 850 ye işi bitirdim,,kayış fiyatı heryerde aynı değişmiyor
hava filtrelerini piyasadan 120 tl ye aldım bunda avantam oldu okadar

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:31 ----------

bu servis fiyatlar scooteri viteslisi farketmez hemen hemen 20 bin ağır bakımda aynı çıkar

birinde kayış varyatör ağırlığı
diğerinde zincir ve ön arka dişli

diğer malzemeler her ikisindede aynı zaten