PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kevlar kot diz korumalari

unall82
07 Mayıs 2017, 13:26
Merhaba arkadaslar, uzun zamandir takip ettigim foruma bugun uye oldum ve bu ilk mesajim. 1-2 hafta icinde satisa sunulacak 2017 duke 250 abs ilk motorum olacak kismetse.

Oncesinde ekipman alisverisi yaptim yalniz bir urun kafamda soru isareti olusturdu. Bir kac magazada tech 90 kevlar kot denedim ancak diz korumalarini ne kadar yukari da alsam ayakta dururken diz korumalari dizimin altinda kaliyor, oturur vaziyette ise dizlerime tam oturuyor.

Saticilardan biri motorun uzerindeyken dize tam oturmasinin normal oldugunu digeri ise terziye gidip koruma cebini biraz daha yukari aldirabilecegimi soyledi.

Ayaktayken korumanin dizin altinda olmasi normal midir? Degil ise terzide cebi yukari aldirirsam saglikli olur mu? Bu kotlarda kullanilan iplerin de farkli oldugunu dusunuyorum ama.

shruikan
07 Mayıs 2017, 13:36
olur öyle.

2wsx
07 Mayıs 2017, 13:54
Benimde aynı dediğin gibi oluyor.

hasmet
07 Mayıs 2017, 14:44
Normal
On karakter

T97G
07 Mayıs 2017, 15:31
Bende de bir miktar aşağıda kalıyor tech90 ın diz korumaları ayaktayken.

Önemli olan motosiklette oturur pozisyondayken dizine tam oturması.

shoeisever
07 Mayıs 2017, 15:40
Normal çünkü ekipmanlar motor üzerindeki pozisyonunuza göre tasarlanıyor. Benim montun dirsek korumaları motorda değilken dirseğime oturmuyor ama gidonu tuttuğumda tam dirseklerime denk geliyor.

GB79
07 Mayıs 2017, 20:36
Bilen var mı bu motosiklet kotlarında kaval kemiği korumalı kot var mı?

Halil Salih
07 Mayıs 2017, 20:41
++++++,+++

mhmtesk
07 Mayıs 2017, 20:57

O bölge bota ait pantolona değil.

GB79
07 Mayıs 2017, 22:12
O bölge bota ait pantolona değil.

Botla diz koruma arasındaki boş kalan bölge için söylüyorum. Dainese pantolonumda uzun diz koruma var ancak Held pantalonumun koruması sadece diz bölümünü koruyor. Denim pantolonlarda korumalar sadece diz çevresi mi?

Tvs01
07 Mayıs 2017, 22:44
Motora otururken diz üstüne gelir diyen arkadaşlar; allah korusun bi kaza anında mesela yerde sürüklenirken de diz üstündemi kalacak koruma..

hasmet
07 Mayıs 2017, 23:14

Tabii ki. Ici tumden kevlar astarli kotlar var. Ancak bunlar hem fiyatli, hem agir, hem de yazin giyimi zor.

Bir de artik kendinden korulmali kot kumaslari var; %50 pamuk, %50 kevlar dokuma. Bir cok marka artik buna yonelmis durumda... Mantikli.