PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amazonmu Aliexpressmi Ebaymı

farfur
06 Mayıs 2017, 23:03
Amazon,Ebay,Aliexpress bu 3 siteden hangisi daha hızlı gönderim yapıyor.mesela bir tane ürün aldım istanbula hangi siteden daha erken gelir ?

Macit250
06 Mayıs 2017, 23:23
Site değilde yolladığı kargo ile alakalı o.
Mesela 100 yakın alışveriş yaptım.Kargo parasını gözden çıkarırsan fransa avrupadan bana gelenler genelde 7 günde geliyor.Çinden en kısa 12 günde geliyor.Ücretsiz kargo seçenekleri genelde 20 gün ve 50 gün arası

mchi
06 Mayıs 2017, 23:25
Bu sitelerdeki saticilarin bulundugu ulkeye gore yada araci olduklari firmanin buldugu ulkeye göre değişir. Extra ücret ile hızli kargo seçebildiğiniz gibi meblası gümrük vergisi sınırının üstünde olursa extra gümrük sürecini beklersiniz. Ek olarak önceden iadeli tahaütlü olmasına dikkat ederdik kargonun gümrükte hiç etmesinler diye.

ellaksakir
06 Mayıs 2017, 23:26
Amazon en hızlısıdır.
Şu an Paypal kapalı olduğundan ebay dan alışveriş yapamıyoruz.

Hubalahubhub
07 Mayıs 2017, 00:40
Amazon pahali, ebay yok, aliekspress ucuz. Burada durum aldiginiz urunden tutun da saticinin isini iyi yapmasina, hangi kargo sirketi ile nasil bir yol üzerinden yollayacagina hatta gumrukte keyfi olarak ne kadar bekletilecegine kadar bir cok madde var hi,li gelmesinde rol oynayan. Ona satin alirken dikkat edeceksiniz satici ile irtibati o sekilde kuracaksiniz daha hizli gelsin diyorsaniz eger uc bes kurus fazla cebinizden cikacak bunu goze alacaksiniz.