PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2.el motorsikletlerdeki kasko değerleri

c3y
05 Mayıs 2017, 18:45
Selam arkadaslar aklıma birşey geldi 2.el araç alırken kasko değerine bakmak istedim suan piyasada satılan 2006 coğu aracın kasko değeri 12 13 bin tl civarı ama sitede 20 25 civarına satıyorlar.Normalde kasko değerinin altında bir rakama alınması gerekmezmi.Ben burda bir yanlıs olduğunu düşünüyorum.

Sizin fikirleriniz nelerdir.

sailor33
05 Mayıs 2017, 18:51
Aldığım aracın kasko bedeli 52 bin tl görünüyor.

Ama 40 bin küsür tl ye aldım.

Sence 52 binlira ya mı almalıydım. :sunny:

Not: motosikletim 2007 model cbf 600. Noterde araç modeline karşılık gelen kasko bedelini göremediler. Aldığımız fiyatı beyan ettik.
Fazla kafaya takmayın

c3y
05 Mayıs 2017, 18:54
Allah korusun bir kaza durumunda alacağınız para odur benim anlayamadığım eski modellerin kasko değerinin ucuz olması ama piyasada 2.el olarak pahalıya satılması hani sanki cok değerliymiş gibi muamele görmesi.Çoğu insan bunun farkında değildir.Genelde kasko değerinin altında araç alıyoruz zaten.Olması gereken bu

sailor33
05 Mayıs 2017, 18:58
Allah korusun bir kaza durumunda alacağınız para odur benim anlayamadığım eski modellerin kasko değerinin ucuz olması ama piyasada 2.el olarak pahalıya satılması hani sanki cok değerliymiş gibi muamele görmesi.Çoğu insan bunun farkında değildir.Genelde kasko değerinin altında araç alıyoruz zaten.Olması gereken bu

Kaza sonrası ödenecek miktar , experin yapacağı piyasa araştırması ardından belirleniyor zaten.
Noterin bana göre satışta aracı olması dışında bir önemi yok. :cat:

c3y
05 Mayıs 2017, 19:02
Kaza sonrası ödenecek miktar , experin yapacağı piyasa araştırması ardından belirleniyor zaten.
Noterin bana göre satışta aracı olması dışında bir önemi yok. :cat:

O zaman söyle düşün cbr600f 2006 aldın diyelim 19000 tl ye Aracın kasko değeri 12346 tl.Allah korusun kaza yaptın perte cıktı aracın simdi exper piyasada arastırma yaparken neye göre hareket ediyor.SAhibinden i acıp fiyat listesine bakacak hali yok herhalde..

mchi
05 Mayıs 2017, 19:05
Benimde kasko değerim ile aldığım fiyat arasında uçurum var. Acaba zarar görmeden nasıl perte çıkartabilirim diyordum motoru. Kaza sonrası araştırmaya göre belirleniyorsa hiç riske girmeyeyeim :P

c3y
05 Mayıs 2017, 19:38
Arkadaslar kasko değerinin üzerinde ücret ödemeyin hiç bir araca benden söylemesi.

Araç alırken model yıl kasko değeri yazıp googlede arattırın cıkan mebla ne ise onun altında ücretle almaya calısın.

sailor33
05 Mayıs 2017, 19:39
O zaman söyle düşün cbr600f 2006 aldın diyelim 19000 tl ye Aracın kasko değeri 12346 tl.Allah korusun kaza yaptın perte cıktı aracın simdi exper piyasada arastırma yaparken neye göre hareket ediyor.SAhibinden i acıp fiyat listesine bakacak hali yok herhalde..

Kaza işlemlerinde değişecek parçaları bile araştırıp en uygun şekilde fiyatlandırma yapmaya çalışır exper.

Her parçanın fiyatını belirleyebilen adam, pert bir aracın bedelini de sanırım rahatlıkla piyasa araştırması ile bulabilir.

Evet belki sahibinden de bile aracın emsali varsa onu bile baz alıyordur. Kim bilir?

c3y
05 Mayıs 2017, 19:41
Kaza işlemlerinde değişecek parçaları bile araştırıp en uygun şekilde fiyatlandırma yapmaya çalışır exper.

Her parçanın fiyatını belirleyebilen adam, pert bir aracın bedelini de sanırım rahatlıkla piyasa araştırması ile bulabilir.

Evet belki sahibinden de bile aracın emsali varsa onu bile baz alıyordur. Kim bilir?

Ben geçen sene kaza yapmıstım.O zamandan biraz tecrübem oldu görünen kasko değerinin altında bir rakama teklif ediyorlar ve almak zorunda kalıyosun.SAhibinden gibi siteleri baz almıyorlar bilakis sordum bunu.Pert durumu vardı benim aracın.