PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motora Başlamak için hangisi?

Lifester
05 Mayıs 2017, 17:26
Arkadaşlar merhaba çok uzatmadan konuya giriyorum bu yaz motor alma planım var a2 ehliyetimi haziranda alacağım inşallah daha önce arkadaşım motosiklet sürmeyi hiç bilmediğim için duke 200 ile biraz gösterdi ve yarım saat içinde gaz vererek viteş düşürme dışında herşeyi öğrendim ve duke 200e orda aşık oldum desem yalan olmaz :mrgreen: fakat benim aklımda bir soru işareti var duke200'de limitör olduğunu sonradan öğrendim hız delisi değilim ancak uzun yol yapma şehir dışına gitme hayallerim var o yüzden duke 250'de bakıyorum sizce duke 250 ile başlamak sorun olur mu tavsiye edermisiniz ? Yaşım 23 boy 1.85 kilo 95

bberksan
05 Mayıs 2017, 17:57
Limitör tüm motorlarda vardir ve 200-250 cc arasında atla deve fark yoktur. 200'lükle yetinemeyen 250'likle de yetinemez. Motorun ne olursa olsun abs'li olmasinda fayda var unutma.

nines
05 Mayıs 2017, 18:15
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/177989-2016-ktm-rc-390-ikinci-kez-blok-kitledi.html

KTM kullanmadım ama bunu okuduktan sonra biraz çekinirim.

Lifester
05 Mayıs 2017, 19:01
Limitör tüm motorlarda vardir ve 200-250 cc arasında atla deve fark yoktur. 200'lükle yetinemeyen 250'likle de yetinemez. Motorun ne olursa olsun abs'li olmasinda fayda var unutma.

doğru ama duke 200 135de kalıyorken duke 250 160a çıkıyor 135 km hız otobanda akıcı trafikde sıkıntı yaratırmı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:00 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/177989-2016-ktm-rc-390-ikinci-kez-blok-kitledi.html

KTM kullanmadım ama bunu okuduktan sonra biraz çekinirim.

sizin öneriniz nedir peki kardeşimle beraber alcağım o duke olmasını çok istiyor benelliye falanda baktım ama onunda servis desteği çok zayıf heralde

gogozh
05 Mayıs 2017, 19:45
Birde Kawasaki z250 sl üstüne otur bak istersen , boyun biraz uzun gibi ama bakarsın hoşuna gider makina . ( ABS ' li modeli önerilir )

Birheves
05 Mayıs 2017, 20:35
Dostum tecrüben yok bence bu forumda biraz daha gez. Kaza videolari da izle. Eğitim tavsiyelerini de oku sonra karar ver. Motosiklet üzerinde bizim gibi yeni başlayanlar icin 135 km/s çok hız emin ol. Belki bana göre ama ilk hafta 80 kmye çıkınca heyecan da var tabi uçacağım sanıyordum.

Lifester
05 Mayıs 2017, 22:16
Dostum tecrüben yok bence bu forumda biraz daha gez. Kaza videolari da izle. Eğitim tavsiyelerini de oku sonra karar ver. Motosiklet üzerinde bizim gibi yeni başlayanlar icin 135 km/s çok hız emin ol. Belki bana göre ama ilk hafta 80 kmye çıkınca heyecan da var tabi uçacağım sanıyordum.

Söylediklerine katılıyorum ancak arkadaşımda sıfır tecrübeyle duke 200 aldı ve kısa süre sonra motorun son hızından şikayet etmeye başladı belkide kişiden kişiye değişir belki banada çok hızlı gelecek

gogozh
05 Mayıs 2017, 22:45
Söylediklerine katılıyorum ancak arkadaşımda sıfır tecrübeyle duke 200 aldı ve kısa süre sonra motorun son hızından şikayet etmeye başladı belkide kişiden kişiye değişir belki banada çok hızlı gelecek

son hız gormek bısey degıl kı cık dumduz bır yola sen de son hızı gorursun ve bırsure sonra bu sana cok dogal geldıgı ıcın yetmez yada sen oyle sanırsın . asıl mesele o arkadasın viraj da nasıl , altında kı makınayı tamamen tanımıs mı , trafıgı kıtap gıbı okuyor mu . bı tehlıkey ıle karsılasınca nasıl davranıyor . nerede nasıl davranacagını bılıyor mu .

asıl olay bunlar yoksa 200-250 cc neyse artık bı makına alıp , 2000 km yapınca kendını motogp pılotu sanıp makına buyutmeye calısmak falan degıl

Lifester
06 Mayıs 2017, 03:36
son hız gormek bısey degıl kı cık dumduz bır yola sen de son hızı gorursun ve bırsure sonra bu sana cok dogal geldıgı ıcın yetmez yada sen oyle sanırsın . asıl mesele o arkadasın viraj da nasıl , altında kı makınayı tamamen tanımıs mı , trafıgı kıtap gıbı okuyor mu . bı tehlıkey ıle karsılasınca nasıl davranıyor . nerede nasıl davranacagını bılıyor mu .

asıl olay bunlar yoksa 200-250 cc neyse artık bı makına alıp , 2000 km yapınca kendını motogp pılotu sanıp makına buyutmeye calısmak falan degıl

Sevgili kardeşim ben tapa gaz gitmeye motor aramıyorum dikkat edersen uzun yola gitmek istediğimden bahsettim 135de bağıran motorla gitmek var bir de 160a rahatça çıkan abdli motorla gitmek var