PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ebay'dan Ürün Almak

farfur
04 Mayıs 2017, 20:47
Ebay'dan nasıl ürün alabilirim kaç günde geliyor ?

korkmazunal
04 Mayıs 2017, 21:14
Aldığın ürüne bağlı gelmesi ve seçtiğin kargo yöntemine. Ücretsiz gönderiyi seçersen herhangi bir kayıt altına alınmamış olur ve ürün kaybolabilir. Ücretli kargo ile alırsan ve 35 Euro altındaysa ortalama 1 aya gelir.

eçkideyi
04 Mayıs 2017, 21:59
ebay en son Türkiye ye kapalıydı diye biliyorum.şuan alışveriş yapılıyor mu? kesin bilgisi olan var mı acaba?

shruikan
04 Mayıs 2017, 22:06
üj bej gün

computeus
04 Mayıs 2017, 22:20
Ebay'de sadece Paypal geçerli. Paypal da bize kapalı. Ebay'den alışveriş yapamıyoruz şu an.

wetehan
04 Mayıs 2017, 22:30
https://www.ebaypaketim.com/

Ebay harici satışı bulunmayan ürünleri bu site üzerinden alıyorum.
En son sipariş tayland>abd tedarik olduğu için 3 hafta sürdü ancak normal de 10-12 günü geçmiyor.

https://i.hizliresim.com/gqJL50.jpg

MotorKafa
04 Mayıs 2017, 23:54
sepete ekliyorsun, satın al diyorsun, kart numaranı, adres bilgini giriyorsun ve tamamlanıyor siparişin.
Yurt dışından sipariş vermeye korkmayın. Türkiye'deki e-ticaret sitelerinden çok daha güvenli ve ilgililer.
Hatta şöyle bir örnek vereyim. Türkiye'nin en büyük holdinglerinden birine bağlı bir web sitesinde çalışırken, yine bu holdingin bir e-ticaret sitesinden sipariş verdim (siteyi aslında hepiniz biliyorsunuz). Bu e-ticaret sitesinin deposu hariç bütün birimleri benim sadece bir üst katımdaydı. Buradan sipariş verdikten yaklaşık iki hafta sonra amazon'dan başka bir sipariş verdim. Amazon'dan verdiğim sipariş elime ulaştığında bu siteden verdiğim sipariş henüz gelmemişti.

enxdesign
05 Mayıs 2017, 05:57
Paypal nedeniyle ebay üzerinden alışveriş yapmanız mümkün değil.

Ancak satıcıyla irtibata geçerek, kart bilginizi göndererek, mail order sistemiyle ödemenizi çektirebiliyorsunuz. Tabi bu da standart ebay işlemi olmadığı için pek güvenli değil.

natila
05 Mayıs 2017, 07:57
aldığın ülke de önemli... ingiltereden vizör 1 haftada gelmişti

draggy
05 Mayıs 2017, 10:46
ben hala kullanıyorum paypalı çatır çatır :) eski paypal hesabınız kapatın yeni açın, açma ülkesini ABD seçin, işlem tamam :bounce:

< iLk@yy >
05 Mayıs 2017, 10:53
ben hala kullanıyorum paypalı çatır çatır :) eski paypal hesabınız kapatın yeni açın, açma ülkesini ABD seçin, işlem tamam :bounce:

adres bilgileri ve hesap işlerini nasıl yapıyorsun peki türkiye mi gösteriyorsun yine kabul ediyor mu

Tİme_shİft42
05 Mayıs 2017, 10:54

Dispute durumu oldumu ?

maktama
05 Mayıs 2017, 11:05
...... Ebay'den alışveriş yapamıyoruz şu an.
YANLIŞ

Paypal nedeniyle ebay üzerinden alışveriş yapmanız mümkün değil.

....
YANLIŞ

İşte bu DOĞRU. Yeni bir paypal hesabı açın,açarken Amerika adresi verin(bu iş için siteler var Örnek LİNK (https://www.fakeaddressgenerator.com/US_Real_Random_Address)) ve tavsiyem orjinal kredi kartı numaranızı verMEmeniz, bankanızın internet şubesine girip Sanal Kredi kartı oluşturun, o kredi kartı numarasını verin(içine 10-20 tl civarı para koyun,Paypal kredi kartı onayı için 1$ mı 3$ mı ne çekiyor, sonra geri iade ediyor). Sonra da ebay ile bu paypal hesabını ilişkilendirin. Ödemeyi bu hesapla yapın ama kargo adresi olarak Ebay'e verdiğinniz Türkiye hesabını seçin(Bu adımı her alışverişinizde kontrol edin). Çatır çatır geliyor ürün..

draggy
05 Mayıs 2017, 11:08
ben amerikadaniste ile çalışıyorum, böylece TR ye göndermedikleri ürünleri de alabiliyorum. Biraz tuzlu ama hiç takılma falan olmadı bayağı da hızlı..

< iLk@yy >
05 Mayıs 2017, 11:13
ben amerikadaniste ile çalışıyorum, böylece TR ye göndermedikleri ürünleri de alabiliyorum. Biraz tuzlu ama hiç takılma falan olmadı bayağı da hızlı..

kargo gümrük içinde anlaşması var firma eski ajansımın holding yapısında
ama sorun şuki bazı şeyler burada satılandan bile pahalıya geliyor o şekilde

draggy
05 Mayıs 2017, 11:31
ben giyim, saat ve aksesuar takıldığım için buradan çok çok ucuza geliyor eninde sonunda :)

Tİme_shİft42
05 Mayıs 2017, 11:38
ben giyim, saat ve aksesuar takıldığım için buradan çok çok ucuza geliyor eninde sonunda :)

Dispute durumunda işler nasıl oluyor paypal oldukdan sonra alacak yer çok zaten :)

draggy
05 Mayıs 2017, 11:50
oluyor dispute, para iadesi baya aldım.